Kormoran dopłynął do portu

Ogólno tematyczne forum dotyczące Ostródy

Moderator: Jacek-P

Awatar użytkownika
kaczy93
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 194
Rejestracja: 2006-12-06, 13:34:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Kormoran dopłynął do portu

Post autor: kaczy93 »

Po kilkutygodniowym remoncie do macierzystej bazy w Ostródzie zawinął statek Żeglugi Ostródzkiej ,,Kormoran". Jednostka przeszła gruntowny remont w stoczni w Chełmnie. Wymieniono i odmalowano całe poszycie kadłuba, naprawiono ster, przerobiono też linię wałów tak, aby jednostka miała sprawniejszy napęd.

Kormoran w powrotny rejs ze stoczni w Chełmnie wyruszył w ostatnią niedzielę 19 października. Droga powrotna liczyła ponad 280 kilometrów Wiodła Wisłą, Nogatem, Kanałem Jagiellońskim, rzeką Elbląg i następnie kanałem Ostródzko-Elbląskim. Specjalnie dla ,,Kormorana" na chwilę otwarto nieczynne poza sezonem kanałowe pochylnie. Po trzech dniach statek dotarł do Ostródy. Przez najbliższych kilka tygodni ekipy remontowe już na miejscu w Ostródzie będą pracować na dolnym pokładzie. Wymienią toalety oraz elementy wystroju wnętrza kabiny pasażerskiej. Dzięki temu jednostka zyska nowy blask i już 1 maja przyszłego roku przyjmie na pokład pierwszych turystów. 
W przyszłym roku, po zakończeniu sezonu, podobną modernizację przejdzie inna jednostka Żeglugi Ostródzkiej - Łabędź.

Żegluga Ostródzka


Źródło:
http://www.ostroda.wm.pl
...i tyle miałem do powiedzenia... :P
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Kormoran dopłynął do portu

Post autor: kaczor »

a ja powiem że miasto szykuje sie do budowy kolejnego statku.
aloszka

Re: Kormoran dopłynął do portu

Post autor: aloszka »

Do admina

Czy można dać możliwośc wypowiedzi osobom niezarejestrowanym na wszystkich działach tego forum?
Fajnie by było, gdy można było tez zakładać nowe tematy :)
czarny0
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 214
Rejestracja: 2008-09-23, 17:00:52
Gadu-Gadu: 0

Re: Kormoran dopłynął do portu

Post autor: czarny0 »

Pulsarem po oczach ciach,ciach-jak brzytwą!Kosmos to już!?! nie to latarnia morska! :D :D :D :o Żeglarze przybili do brzegu-Witamy :brawo: :aniol:
Awatar użytkownika
dr Jamajczyk
gaduła
gaduła
Posty: 847
Rejestracja: 2004-01-19, 15:00:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: 33%

Re: Kormoran dopłynął do portu

Post autor: dr Jamajczyk »

Zegluga Ostródzka to Z£OTA Kura choc trzeba uwazac na s£owa....hahahaha......jezeli mówimy o statkach ja pamietam statek o imieniu "BIRKUT" czy ktos pamieta....a na marginesie Panie STASIU jest OK!
Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Kormoran dopłynął do portu

Post autor: Jacek-P »

aloszka pisze:Do admina

Czy można dać możliwośc wypowiedzi osobom niezarejestrowanym na wszystkich działach tego forum?
Fajnie by było, gdy można było tez zakładać nowe tematy :)
W zasadzie nie widzę przeciwwskazań
_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..
aloszka

Re: Kormoran dopłynął do portu

Post autor: aloszka »

moderator pisze:
aloszka pisze:Do admina

Czy można dać możliwośc wypowiedzi osobom niezarejestrowanym na wszystkich działach tego forum?
Fajnie by było, gdy można było tez zakładać nowe tematy :)
W zasadzie nie widzę przeciwwskazań
To proszę o taką możliwość. Nadal wymagane jest logowanie na innych działach forum :)
Zablokowany