Zmiana organizacji ruchu

Ogólno tematyczne forum dotyczące Ostródy

Moderator: Jacek-P

Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Zmiana organizacji ruchu

Post autor: Jacek-P »

Co sądzicie o zmianach. Czy waszym zdaniem poprawił się komfort przejazdu przez przejazdy, czy jest gorzej?
RobertP
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 191
Rejestracja: 2006-03-10, 19:01:01
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Zmiana organizacji ruchu

Post autor: RobertP »

ja oczywiście odczuwam pewien niedosyt jako użytkownik samochodu
3 przejazd jest teraz mocno obciążony, środkowy ruch w dół płynniejszy,
ale w górę przez 1 tragedia, zdarzyło mi sie nie zdążyć bo zamknęli 1-szy
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Zmiana organizacji ruchu

Post autor: kaczor »

skrzyżowanie koło fiołka nie funkcjonuje jak trzeba. światła na przejściach zmieniają się nawet jesli nie ma nikogo w poblizu. sam system świateł dla pojazdów też jest nie za ciekawy, np. Czarnieckiego w strone przejazdu zielone światło a pozostałe są czerwone. jadąc od Cerfula samochody chcące skręcić w dół Czarnieckiego blokują przejazd samochodów chcących jechać w prawo. wylot Wyszyńskiego w Jana Pawła jest jedno kierunkowy a chcący skręcić w lewo (w dół) ustawiają się przy prawej krawędzi jezdni :)
od Grunwaldzkiej do skrzyżowania przy fiołku powinny byc 2 pasy w jedną strone.
Awatar użytkownika
Bartt
początkujący
początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 2007-10-07, 21:04:17
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Zmiana organizacji ruchu

Post autor: Bartt »

Gdy szlabany są podniesione jest w porządku, nawet ruch jest płynniejszy niż był wcześniej. Tragedia jest, gdy opuszczą szlabany, bo wtedy pół miasta jest zablokowana. Nie podoba mi się, że ulicę pomiędzy Carrefourem a "zawodówką" przerobiono na jednokierunkową.
Walter
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 273
Rejestracja: 2007-09-22, 20:28:50

Re: Zmiana organizacji ruchu

Post autor: Walter »

Najgorzej jednak jest gdy otworzą szlabany a ktoś chce wyjechać ul Pinięznego w kierunku dworca (ul 11-go listopada) tu włodarzom zabrakło wyobraźni, Ci z pienieznego mogą stać jak przysłowiowe ciule z kilka dobrych minut, następna sprawa środkowy przejazd nakaz jazdy w prawo a jak chcem skręcić na Słowackiego to co mam pół miasta objechać. Myśłałem że upłynnienie ruchu polega na wprowadzeniu dodatkowych pasów ruchu w danym kierunku i dla ułatwienia w wyjazdach z ul. podporządkowanych montuje sie światła.
Następna sprawa koło fiołka w kierunku bunkra powinna być strzałka warunkowa. Czasem gdy ruch jest mniejszy wszyscy stoją bo jest czerwone.
Włodarze troszeczkę wyobraźni by sie jednak przydało.
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Zmiana organizacji ruchu

Post autor: kaczor »

no. trwają prace przy wylwaniu nowego asfaltu:
- na Jana Pawła II od skrzyżowania do Wyszyńskigo
- na Czarnieckiego od wjazdu na pasaż do wjazdu na Sienkiewicza
- na Mickiewicza od mostu na Drwecy do przejazdu
chwała wam za to !!
Walter
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 273
Rejestracja: 2007-09-22, 20:28:50

Re: Zmiana organizacji ruchu

Post autor: Walter »

Ostatnio zakończono inwestycję związaną z ruchem na przejazdach. Uważam że nie do końca ta inwestycja przyniosła porządany skutek. Pozytyw jest taki że faktycznie upłynnił ise troszkę ruch na czarnieckiego ale zakorkowała sie pieniężnego i 11 listopada. poza tym wysepki sa bezadziejne można było stworzyć kolejne pasy ruchu, następna sprawa po co ktoś wymalował strefy zakazu wiazdu zamiast lewoskręt w ul. Jana pawła (totalny idiotyzm). Następna sprawa to światła na skrzyzowaniu pieszy aby przejśc to musi raczej biec a co z osobami poruszającymi sie na wózku. No ale to są wszystko kwestie które można poprawić i pewnie wyjda w praniu jeszcze inne niedociągłości.
Awatar użytkownika
kaczy93
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 194
Rejestracja: 2006-12-06, 13:34:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Zmiana organizacji ruchu

Post autor: kaczy93 »

Masz racje w pieszymi. Jak ja ide światła się zapalą ruszam omijam ludzie dojdę do połowy już mryga i gaśnie ...
...i tyle miałem do powiedzenia... :P
lasser
początkujący
początkujący
Posty: 77
Rejestracja: 2008-02-01, 20:41:12
Gadu-Gadu: 0

Re: Zmiana organizacji ruchu

Post autor: lasser »

Stało sie,chciał nie chciał,musiał.....serdeczny uścisk dłoni.Czyżby pojednanie?To rokuje dobrze na przyszłość,tylko wzrok nie tam gdzie trzeba.
Zablokowany