Rudi Pawelka i Powiernictwo Pruskie

Wszystko co nie pasuje do innych kategorii.

Moderator: Jacek-P

Benon
początkujący
początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 2007-02-22, 13:52:13

Rudi Pawelka i Powiernictwo Pruskie

Post autor: Benon » 2007-02-22, 14:02:36

Przycichła sprawa 22 pozwów złożonych przeciwko Polsce w Europejskim Trybunale Praw Człowieka w Strasburgu przez Powiernictwo Pruskie. Zapewne nie na długo gdyż w przygotowaniu są kolejne wnioski.
Klienci Powiernictwa Pruskiego, którego założycielem jest polityk CDU z Leverkusen - Rudi Pawelka, domagają się w składanych pozwach odszkodowań lub zwrotu mienia utraconego na polskich ziemiach zachodnich w wyniku postanowień konferencji poczdamskiej w 1945 roku.
Autorzy pozwów zdają się nie pamiętać, że to nazistowska III Rzesza z demokratycznie wybranym przez Niemców Hitlerem rozpoczęła II wojnę światową, której następstwem były m. in. wysiedlenia. Zanim wysiedlenia dosięgły Niemców ze Śląska, Pomorza czy Mazur, niemieccy okupanci wypędzili z domów tysiące Polaków zamieszkujących tzw. „Kraj Warty”, czyli zachodnie tereny II Rzeczypospolitej przyłączone do hitlerowskiej Rzeszy. Podobny los spotkał wielu Polaków z Zamojszczyzny objętej niemiecką kolonizacją. Wreszcie obecni gospodarze ziem odzyskanych przez Polskę w 1945 roku, w tym także mieszkańcy Ostródy, to w ogromnej liczbie potomkowie Polaków wysiedlonych ze wschodnich obszarów Rzeczypospolitej, anektowanych przez Związek Radziecki.
Żadne naciągane kruczki prawne, wynajdywane z mozołem przez Pana Pawelkę i współpracowników nie zmienią jaskrawego faktu, że pretensje grupy otumanionych Niemców do mienia i terenów przejętych przez Polskę decyzją zwycięskich aliantów urągają historycznej prawdzie i poczuciu sprawiedliwości. Zakrawa na niesłychaną bezczelność, że rewindykacje Powiernictwa zgłaszane są wobec państwa, które straciło z rąk niemieckich oprawców miliony swoich obywateli, państwa którego stolicę z bezcennymi świadectwami historii i kultury zrównali z ziemią hitlerowscy barbarzyńcy.
Polacy powinni wyraźnie dawać do zrozumienia tym Niemcom, którzy roszczą sobie pretensje do majątku na Śląsku, Pomorzu, Ziemi Lubuskiej, Mazurach, że nie są tutaj mile widziani. Taka demonstracja musi odbywać się w granicach prawa. Pod żadnym pozorem nie można tolerować aktów fizycznej agresji. Jednak polski właściciel pensjonatu na ziemiach zachodnich nie ma obowiązku wynajmowania pokoju Niemcowi, który przyjechał tutaj dochodzić swoich rzekomych praw. Podobnie polski rolnik gospodarujący na tych terenach nie musi takiemu przybyszowi sprzedawać świeżych jajek czy owoców.
Głos dezaprobaty Polskiego społeczeństwa wobec działań podkopujących fundamenty powojennej stabilizacji i polsko-niemieckiego porozumienia musi być wyraźnie słyszalny zarówno przez niemieckie elity polityczne, jak i cwaniaków spod znaku Rudiego Pawelki. W tej dyskusji oprócz wyważonych opinii dyplomatów szczególne znaczenie mają wypowiedzi zwykłych obywateli, także te szorstkie i dosadne. Być może kubeł zimnych pomyj wylanych na rozgorączkowaną głowę pana Rudiego Pawelki ostudzi karkołomny zapał rewizjonistycznych ekwilibrystów zza Odry.


Satyryczny blog o Rudim Pawelce

Awatar użytkownika
Tytus Andronikus
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 496
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 997
Lokalizacja: Kolonia Ostródzka - Anglia
Kontakt:

co to za PRL

Post autor: Tytus Andronikus » 2007-06-30, 16:01:38

....drodzy formulowicze ssorrki ale musze powiedzie DOSC...od czasów kiedy komunisci przy stalkach odpuscili a Kaczory nie widza bo sa slepe od ptasiej grypy....dzieja sie rzeczy nie bywale... ludzie mieszkaja od konca wojny w domu na Mazurach a teraz mówi sie im ze maja rok na opuszczenie chalupy....bo za Niemca byla ich....Niemiecka....nie ma w 40 milonowym nardzie kikogo kto stanie za tymi ludzmi...komuchy udaja ze przez 50 lat po wojnie nie mieli czasu zajac sie tymi sprawami a Pipa i Smiech nie wie co zrobic ....jezeli dzis rzadzacy nie bronia wlasnosci obywateli to chyba zapomnieli kto wykrecil wojne i gdzie byla Polska przez 1939 rokiem....Raz na zawsze powinno sie postawic kropke nad "i" tu jest Polska!!! choc POwcy tez kochaja niemieckie euro.... Amen

Awatar użytkownika
Tytus Andronikus
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 496
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 997
Lokalizacja: Kolonia Ostródzka - Anglia
Kontakt:

Gestapo ciagel gna

Post autor: Tytus Andronikus » 2007-06-30, 16:03:24

P.S. Niemców mile widze ale jak nie swiruja Panów....

toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo » 2007-06-30, 23:31:13

to są dwie różne sprawy. Pierwsza z powiernictwem pruskim i rekompensatą za mienie pozostawione w czasie działań wojennych i po wojnie. Powiernictwo pruskie pokrzyczy i na tym się skończy. Odszkodowania wojenne przejeło na siebie państwo niemieckie i powrotu raczej nie będzie.
Druga zaś sprawa jest bardziej skomplikowana. Chodzi o emigrujących z Polski w latach 70-tych, którzy dziś chcą odzyskać swoje mienie mimo, że w Niemczech też dostali odszkodowania. Dla polskiego prawa jest to nieistotne, jeżeli w księgach wieczystych nadal tkwią zapisy o własności dawnych właścicieli, zwłaszcza jeżelki zmarli w Polsce. Wówczas wchodzi procedura prawa spadkowego. I chociaż potomek zmarłego wyjechał to może - i tak się już stało koło Szczytna - odzyskać spadek. Tam zaś gdzie nastąpiła zmiana wpisów w księgach - nie odzyska.

sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk » 2007-07-03, 21:11:07

jeśli chodzi o Powiernictwo Pruskie, zgadzam się z Toledo.
Jeśli chodzi o emigrację z lat 70 i wcześniejszych, to wszystko nie jest takie proste. Wyjeżdzali Mazurzy i Warmiacy.Wielu miało piękna kartę walki o polskość jak by to patetycznie nie zabrzmiało. Widziałem starszego pana, który zostawił tu wszystko, bo chciał się połączyć z córką, która uciekła z Polski do Niemiec. Pokazywał mi stare czasopisma, katechizm wydany chyba przez Gizewiusza. Jak wyjeżdżał - płakał. Niemcom przez wieki nie udało się wynarodowić Mazurów. Komunistom zajęło to czterdzieści lat.
Problem tych wywłaszczanych rodzin, to wina nieudolnego państwa, a nie tych, którzy walczą o swoje. To państwo ponosi winę za tą sytuację, ale ja już niczemu się nie dziwię.

toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo » 2007-07-03, 21:19:35

To smutna rzeczywistość. Też pamiętam kilka takich dramatycznych przypadków.

Benon
początkujący
początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 2007-02-22, 13:52:13

Pruski wrzód

Post autor: Benon » 2007-07-06, 18:26:58

Pruski wrzód - Rudi Pawelka nie przestaje zatruwać polsko-niemieckich stosunków sącząc cuchnącą ropę oszczerczych farmazonów. 1 lipca odbył się w Hanowerze zjazd Ziomkostwa Ślązaków, którego przewodniczącym jest znany już Polakom z jak najgorszej strony założyciel Pruskiego Powiernictwa. Oto wybrane cytaty z wystąpienia fűhrera śląskich rewizjonistów.
Rudi Pawelka pisze:Nie możemy dopuścić do tego, by wczorajsi sprawcy zbrodni zostali oczyszczeni z winy. Każdy musi zmierzyć się ze swoją własną historią, nie zapominając także o jej ciemnych rozdziałach. Przypominamy o tym szczególnie Polsce. Wypędzenie Niemców było wielką zbrodnią w historii świata.
Rudi Pawelka pisze:Polski rząd usprawiedliwia dziś komunistyczne zbrodnie, zamiast je napiętnować! Nie świadczy to o europejskiej dojrzałości, a raczej jest dowodem na deptanie fundamentalnych wartości europejskich. Nieodparcie nasuwa się porównanie z Turcją, która zaprzecza ludobójstwu popełnionemu na Ormianach... .
Szersze omówienie wystąpienia Pawelki można znaleźć w portalu TVN24 .
Przynależność partyjna niemieckich polityków jest wewnętrzną sprawą Republiki Federalnej Niemiec. Czy Polacy mogą jednak pozostawać obojętni na okoliczność, że Rudi Pawelka jest wieloletnim członkiem czołowej niemieckiej partii CDU, współtworzącej rządzącą obecnie w Niemczech koalicję? Czy bardziej wiarygodne są oficjalne zapewnienia Angeli Merkel o braku poparcia przez władze niemieckie roszczeń tzw. "wypędzonych", czy wymowa faktu że Pawelka pomimo konsekwentnie prowadzonej rewizjonistycznej i antypolskiej działalności wciąż pozostaje partyjnym kolegą pani kanclerz?
W związku z tym nasuwa się pytanie, kim jest Rudi Pawelka dla niemieckiego organizmu politycznego? Wymagającym szybkiego usunięcia ropiejącym wrzodem, czy też może nieco wstydliwym lecz pełniącym pożyteczną funkcję organem?

Obrazek

Rudi Pawelka w mieście Hanower
Ziomkom ze Śląska namieszał w głowie,
Gdy w podłych słowach
Śmiele mianował
Kata ofiarą wojny światowej.

toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo » 2007-07-07, 11:02:09

Założyciel Powiernictwa Pruskiego "Głosi, że przyczyną II wojny światowej nie jest polityka Niemiec, lecz traktat wersalski oraz agresja Polski przeciw Niemcom w 1918 i 1919 roku i rzekome "okrucieństwa" przeciw Niemcom[1]. Jednocześnie Pawelka pochwala Armię Czerwoną za, jak to określił, obronę przed polskimi napastnikami." (cytat z Wikipedii)

Czy ktoś z takimi poglądami ma szansę zaistnieć w Unii Europejskiej? Chyba nie. Co nie oznacza, że polskie władze nie powinny reagować na tego typu poglądy i - w następstwie tychże - ataki. W rozmowach dwustronnych z Niemcami działalność Pawelki jest dobrym argumentem. Szkoda, żę nasi wybrańcy sjupiaja sie na napinaniu mięśni i wzmacnianiu Pawelki i jemu podobnych. Przez pogorszenie stosunków z sąsiadem i bzdurne wypowiedzi, które natychmiast ośmiesza niemiecka prasa wzmacniamy właśnie Pawelkę i jego rangę na scenie politycznej Niemiec.

sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk » 2007-07-07, 12:25:14

nic dodać, nic ująć. Patrz moja skarga w innym temacie :)

Benon
początkujący
początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 2007-02-22, 13:52:13

Re: Rudi Pawelka i Powiernictwo Pruskie

Post autor: Benon » 2008-10-13, 10:06:07

Po sromotnej porażce przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka w Strasburgu Rudi Pawelka odgraża się, że Powiernictwo Pruskie złoży pozwy w sądach niemieckich i amerykańskich. W związku z tym dedykuję pruskiemu pieniaczowi Pawelce te oto słowa:

Jeszcze w sądach chrząkał będziesz,
Boś z natury świnią.
Nim na dobre zawrzesz gębę
Musi czas upłynąć.

Choćby jakiś sąd ogłosił
Miły tobie werdykt,
Możesz sobie tam go nosić
Skąd wypuszczasz pierdy.

Póki świata nie podkusi,
Zajrzeć znów do piekła;
Nie upasie twojej tuszy
Żaden dom ni hektar.

Dziennik.pl

Zablokowany