Ulotki roznoszone ciemną nocą

Moderator: Jacek-P

Randolph z Sieradza
początkujący
początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 2006-11-07, 15:17:34
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

..

Post autor: Randolph z Sieradza »

Może podałem zły przykład nie wiem mowiłem że sie na tym nie znam wyrażam tylko swoje zdanie,ale nie zmienia to faktu iż to był 4 lata rozpusty dla pana burmistrza i mam nadzieje że to dobiegnie kąca w tych wyborach...
No Pain No Game!!Lets Rock this Party!
ostrodzianka
początkujący
początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 2006-11-02, 08:24:25

Post autor: ostrodzianka »

bjoneq pisze:rzeczywiśćie randolph podał zły przykład, jednak nie zmienia to faktu, że za kadencji pana nosewicza wiele inwestycji w naszym mieście nie zostało zrealizowanych, po prostu przepadły. Tak samo jak przepadły cztery lata szansy dla Ostródy...
Cztery lata szansy dla Ostródy !!
Obawiam się że za cztery lata bedziemy powtarzać to samo :)
Znowu ustępujący Burmistrz będzie be, tak jak to bywało już z każdym do tej pory.
A niektóre inwestycje może i przepadły ale nie dlatego, że chaciał tego Burmistrz a dlatego że były celowo blokowane przez jego przeciwników.

Po co daleko szukać, tak niedawno wybraliśmy nowy parlamet, a już można zauważyc że nie dotrzymano żadnej z obietnic wyborczych.
Co gorsza wszystko zaczyna postępować w przeciwnym kierunku.
Miały byc niższe podatki - niestety rosną (zabranie ulg to nic innego jak wzrost poatków)
Niższe ceny lekarstw - to wiedzą najlepiej Ci którzy co raz więcej za nie płacą
Tani podręcznik - chyba tylko ten odkupiony od starszego kolegi
Łatwy dostęp do usług medycznych - 2 lata oczekiwań na zabieg jak ktoś dożyje :)
Budownictwo - jak narazie ceny rosną w zastraszającym tempie
I wiadomość z wczoraj rząd zamierza walczyć o wydłużenie tygodnia pracy, a to raczej nie sprzyja zmniejszaniu bezrobocia.
Takich przykładów można by mnożyć.
Dlaczego więc mam zaufać lokalnym kandydatom wywodzącym się właśnie z tych ugrupowań. Przecież Oni rewolucji w mieście nie zrobią. Co najwyżej dokończą to co już zostało zaczęte a poźniej przypiszą suksesy sobie.
daro
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: 2006-10-24, 12:13:25
Gadu-Gadu: 0

ostrózianka

Post autor: daro »

Droga ostródzianko widzę że bardzo emocjonalnie podchodzisz do tematu władzy w państwie i powtarzasz frazesy opozycji.
Każdy ma prawo do krytyki ale niech ona będzie żetelna.
Sprawa wyborów samorzadowych ma sie nijak do parlamentarnych. W wyborach powinnaś kierowac sie tym co dany człowiek zrobił dla ciebie okolicy w której mieszka , dla miasta itp. Jest wielu radnych którzy będąc juz w radzie nie zrobili nic więc warto ich rozliczyć po to mamy wybory, że możemy dac szansę nowym ludzią. Nigdy nie mamy pewności że nowy będize lepszy ale nie można iśc hasłem Nosewicza w kampani WYBÓR BEZ RYZYKA. Ja uważam że każdy z kandydatów Najmowicz, Brodziuk i Dias jest mniejszym ryzykiem i większą szansa na przyszłosć.
Daro
zorro
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 2006-11-01, 17:04:43

Post autor: zorro »

No to szanowny panie Daro, który z radnych głosował przeciw:
- budowaniu lokali socjalnych i z jakiej był opcji?
- którzy radni nie chcieli dać kasy na dokumnetację aby starać się o kasę z UE?
- którzy radni wychodzili w czasie głosowań np. trakcie ustalania wysokości podatków loklanych?
chroń mnie od przyjaciół, z wrogami dam sobie radę
daro
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: 2006-10-24, 12:13:25
Gadu-Gadu: 0

Post autor: daro »

Zorro co sie tak podniecasz. Jakos jak Nosewicz opylał koszary to zdanie rady sie nie liczyło a jak trzeba było budowac mieszkania dla ludzi to wszyscy źli.
Obiecuje ci że jako radny jak będę tylko chciał dopne wszystkiego co ludziom obiecuję przed wyborami i nie wazne czy burmistrz bedzie czerwony czy biały. Ludzi trzeba do sprawy przekonywac a nie z nimi wojować. Więc jesli chodzi o 4 lata ostatniej kadencji zostały zmarnowane i żeby było jasne nie jest to tylko wyłącznie wina nosewicza.
Trzeba cłopie pamiętac ze jak sie wyina takie numery chwile przed cisza wyborczą (czytaj ubeckie metody propagandy)jak Nosek z ekipa to o pokuj później trudno.
tez bym wam eki nie podawał jak Babalski.
Dlatego tez Ostródzie potrzebna jest nowa twarz, człowiek bezkonfliktowy, który będzie godził a nie dzielił. który nie ma zadnych zaszłości itp takim człowiekiem wśród kandydatów napewno jest Czesław Najmowicz i tak widza go tez ostródzianie.

PS Zorro
Ja rozumiem że trudno bronic ci Jasia ale pamiętaj że zawsze trudniej bronic swojej pozycji dlatego współczuje ci tym bardziej że niestety mało macie na swoja obronę.
Ale zdodnie z podstawowa zasadą prawa każdy ma prowo do obrony Babalski jej nie miał więc czyja to wina że grał tak aby zbijac punkty polityczne, co mu sie zresza udało. Chłopie nawet najmniejsza polityka to nie zabawa ale gra o własne przekonania.
Daro
zorro
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 2006-11-01, 17:04:43

Post autor: zorro »

Nie jest mi trudno bronić NOSa. Robię to z przyjemnością i lekkością jak motyl na wietrze.
Bo co to za dyskusja ze sloganami "zmarnowana kadencja" "same afery" "maraz" "przekręty".....
Ja podałem fakty. A ty wkoło o gazecie Fakt, jak zrobiła w konia wice. Tylko mieć takie problemy. Wskaż jakiś przekręt, oszustwo.
A co do radnego Babalskiego - to chyba podpadnę moim "towarzyszom", zawsze miałem i mam go za człowieka z którym lepiej zgubić jak z niektórymi znaleść. . Szkoda, że staruje to województwa.
chroń mnie od przyjaciół, z wrogami dam sobie radę
remi
początkujący
początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 2006-10-31, 22:38:32

Post autor: remi »

Randolph, jak czytam to co napisałeś to mi po raz kolejny nóż w kieszeni się otwiera bez pomocy rąk....chłopie, takie teksty, że:
- „(...) tylko winni się tłumaczą (...)”

lub

- „(...) może się dobrze nie znam,ale moim zdaniem władza miasta ma trochę do dróg na terenie miasta budowanych i może w związku z tym coś zorbic (...)”

albo

- „(...) odwiedziłem sporo miejsc w polsce i jakos nie spotkałem tak beznadziejnego ronda;) (...)"

TY naprawdę myślisz, że w Ostródzie mieszkają same wieśniaczki? ...i taki koleś przyjechał teraz do nas i normalnie nas wyprowadzi z ciemnogrodu, bo odwiedził sporo miejsc w Polsce przez małe p.... ????
Czep się swojej baby!! - jak mówił Pawlak w „Kochaj albo rzuć”– mnie tam się rondo podoba, co dziennie jeżdżę tamtędy do pracy i jest bardzo OK. Cieszę się, że siły natury są za Tobą choć szkoda, że nie za Twoimi płytkimi wypowiedziami....
A te głodne kawałki: „(...) tylko winni się tłumaczą (...)” czy „(...) może się dobrze nie znam,ale moim zdaniem władza miasta ma trochę do dróg na terenie miasta budowanych i może w związku z tym coś zorbic (...)” schowaj sobie w buty będziesz wyższy!!! Trochę znaczy ile.....może bardziej ...... NIC!!!
Jak się na czymś nie znasz to nie zabieraj głosu, pozostaw to specjalistom od dróg!!!
Tylko ten co nic nie robi nie popełnia błędów!!!! A drogowcy to fajni ludzie, sam znam kilku osobiście, i naprawdę ciężko pracują, żeby min. taki ktoś jak TY z Sieradza do Ostródy mógł bezpiecznie dojechać (żeby się mógł potem pusto pomądrzyć), a ludzie tylko umieją na nich narzekać ale nikt nie wie jaka to ciężka i niewdzięczna praca....każdy kto jedzie drogą bierze telefon do łapy i dzwoni do ministerstwa bo mu się jakaś pierdoła nie podoba, a przecież żeby coś zrobić na drodze to są grube kEUR i przecież drogowcy nie wyjmą i nie zrobią tego za własną kasę...bo zarabiają jakieś grosze...w porównaniu z tym co trzeba wyłożyć....Trzeba mieć projekt i KASĘ....Wiec zastanów się zanim znowu napiszesz coś o naszych drogach i więcej się dowiedzieć dlaczego rondo było poprawiane...a nie rzucasz jakimiś strzępami informacji od swoich krewnych, czy z jakiego innego „dobrze” poinformowanego źródła je wygrzebałeś...obwiniając bogu ducha winnego (w tej sprawie) NOS-a...Kto jak kto ale ja się nastałem w tym miejscu codziennie na światłach wahadłowych kiedy robili to rondo albo jeździłem do pracy do Olsztyna przez Lubajny i teraz komuś się ono nie podoba??? Ja się w ogóle cieszę, że można tamtędy przejechać....a po kostce na rondzie mi się b. dobrze jeździ...;)
Pozdrawiam Wszystkich, którzy znaleźli coś dobrego w naszym pięknym miasteczku!!! Mieszkałem poza nim 7.5 roku w wielkim i pięknym molochu i teraz jestem szczęśliwy, że wróciłem w swoje rodzinne strony więc proszę nie oczerniajcie Ostródy i ludzi tu mieszkających tylko dlatego żeby coś napisać na forum!!!!!
Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
jamcionek
początkujący
początkujący
Posty: 55
Rejestracja: 2006-10-19, 16:32:11

Post autor: jamcionek »

Właśnie mam przed oczyma nową ostródzką prasę. hehe Ciekawa literatura, ale nic nowego nie napisali, chociaż wszystko to prawda, zainteresowanych odsyłam pod drzwi, może coś leży hehe
zorro
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 2006-11-01, 17:04:43

Post autor: zorro »

Posłuchałem "jamcionka' poszedłem, schyliłem się na wycieraczkę i złapałem jakieś (...), to chyba nie jest to co jamcionek ma przed oczami?
:o
chroń mnie od przyjaciół, z wrogami dam sobie radę
japa
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 460
Rejestracja: 2006-07-17, 11:35:46

Post autor: japa »

no tak, kampania sięgnęła dna a może je nawet przebiła. czy w tym kraju nie można już walczyć na normalne argumenty, czy trzeba sięgać po tak ostre środki jak jakieś gazetki lub wyciaganie dziadka z wermachtu lub jeszcze inne- nawoływanie z ambon do moherowych beretów? Gdzie jest rozsądek i polityczne ideały? Czy polityka musi być zawsze brudna? To miasto tak samo jak kraj staje się coraz bardziej tragiczne - na wiosnę wyjeżdżam do Irlandii.
daro
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: 2006-10-24, 12:13:25
Gadu-Gadu: 0

Post autor: daro »

Co do brudnej kampani to 4 lata rozpoczeła ją ekipa Nosewicza a teraz zbiera zniwo.
Nie pamiętam żeby wcześniej ktos robił taka kampanię przed nimi. No chyba ze mnie pamięc myli.
Rozumiem że jedni sa zwolenikami wywalania takich brudów innym to sie nie podoba. Ale czasem jak czytam wsze posty to widzę ze pamięc was zawodzi.
Jak ludzie zmieniaj a partie ugrupowania itp i nie mówię tu o lokalnych politykach ale o tych na górze. Choć jestem młodym człowiekiem ale pamiętam kto z Wałesą obalał rządy prawicowe a dziś zamiast znów działać dla dobra kraju to mówią ze jak w np w warszawce wygraja wybory to bedą sie układać.
Nie chodzi mi teraz żeby przyczepić sie konkretnie któres partii. Tylko wkurza mnie tez japa że wszyscy polityce na górze mają nas malutkich gdzieś. (myślę tu o wszystkich bez wyjątku).
Dlatego wybory samorządowe daja możliwośc aby zmieniac i sprzatac własne popdwórko.
Ja rozumiem zwolenników Pana Nosewicza przeciez wielu z nich żyje sie lepiej bo Jasiu np dał im pracę lub coś tam załatwił. Ale ludzie do cholery przychodzi nowy to zawsze sprząta po swojemu i to jest normalnością w demokracji. Jesli nam się nie podoba obecny burmistrz i jego ekipa to możemy ich zmienić na nowych.
Ja osobiście wstydzę sie ze mamy takiego burmistrza powiem wprost mającego problemy z alkoholem z czego ma ubaw wielu poza naszym miastem, ale o tym wiedziało wielu przed jego wyborem. Myśle że powinniśmy ocenic rzetelnie pracę tych ludzi a nie to ile wódeczki przelali za nasze pieniązki. Co konkretnie zrobili dla Ostródy.
Jakie działania podjeli i to nie tyczy sie tylko burmistrza ale i radnych.
Ciągle tylko czytam posty a to ten mi nie dał zrobic a tamten to blokował a tamten to jeszcez coś.
Jeśli ktos ma ide i chce ją zrealizować to nic go nie powstrzyma będzie sie starał z całych sił aby zrealizowac co zamierzał.
Powiem szczrze Panowie popierający SLD i obecnego burmistrza weźcie swoje ulotki i odchaczajcie po kolei co wam sie udało zrobić. Ja zrobiłem to z własnymi ulotkami na 9 podstawowych haseł zrealizowaliście 2 i to w niepełnym wymiarze.
Zróbcie to sumiennie.
A teraz co do tych wszystkich czarnych ulotek nie było by ich gdyby burmistrz dobrze dzaiłał bo nie mieli by o czym pisać.
Przeciez w Polsce jest wielu wójtów, burmistrzów i prezydentów wybieranych na kolejne kadencje.
Sam znam osobiście kilku. Są to ludzie dobrze wykształceni z określonymi celami, nienaduzywaja władzy i są po prostu ludzmi, działającymi na rzecz swojego społeczeństwa.
Zgodze sie z jednym Pan Nosewicz chciał dobrze no ale mu troszeczkę nie wyszło.
Jak słyszeł to własciwie mamy juz rade bo wiadomo kto zostanie radnym bo ten to ma takie stałe zaplecze że na 100% a tamtego to napewno zagłosuje inna grupa.
Mam nadzieję ze ci ludzie którzy nic nie robią n aswoich osiedlach a maj ą właśnie takie zaplecze nie wygraja tych wyborów bo bedzie to kolejna katastrofa.
Daro
Krzyś
początkujący
początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 2006-11-08, 19:14:39

Post autor: Krzyś »

Daro :!: Gadżety zafundowała nam prawica.Nic nie usprawiedliwia takiego zachowania.Chyba, że należy brać złe przykłady z innych :?.A przecież prawica jest tak PRAWA I SPRAWIEDLIWA-gdzie podziało się u was przebaczenie :?:.Jestem młodym człowiekiem i nie czytałem gazetek z przed 4 lat.Interesowało mnie wtedy zupełnie coś innego.Na koniec chciałbym zacytować Jape
"no tak, kampania sięgnęła dna a może je nawet przebiła."
marcelio
początkujący
początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 2006-10-20, 19:15:31

Post autor: marcelio »

Aha, apropos tych wczorajszych ulotek anty-nosewiczowskich, Dąbrowski 4 lata temu na nic nie kandydował.
zorro
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 2006-11-01, 17:04:43

Post autor: zorro »

Ludzie dajcie sobie spokuj z tym Rondlem z ... to jest rodzina jednego z kandydatów, wystarczy popatrzeć jakie robią ortografy (nie literówki)
chroń mnie od przyjaciół, z wrogami dam sobie radę
Awatar użytkownika
cdn
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 214
Rejestracja: 2006-11-02, 17:42:55

Post autor: cdn »

Cieszę się,żę zaczęło się coś dziać. Przez ostatnie miesiące czytaliśmy w pewnej gazecie jak to dużo robi nasz burmistrz, a teraz mamy drugą stronę medalu - tak dla przypomnienia, bo pamięć ludzka jest ulotna. Jedynie tym, którym wyrządzono krzywdę pamiętają zawsze i może wychodzą z założenia oko za oko, ząb za ząb.
zorro
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 2006-11-01, 17:04:43

Post autor: zorro »

cdn- i bąk perdnął
chroń mnie od przyjaciół, z wrogami dam sobie radę
daro
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: 2006-10-24, 12:13:25
Gadu-Gadu: 0

Post autor: daro »

Krzyś zanim cos powiesz to pomyśl bo widze ze masz z tym problem.
Jak nie wiesz kto co wydał to nie pisz i nie mów nic, nie rzucaj tez osczerczych pomówień wymierzonych w Ostródzki PiS bo wymierzasz je tez we mnie a na to ci nie pozwolę. Bo to nie jest kampania PiS-owska. Myślę tez ze zadnego z kandydatów pozostałych.
Pan Nosewicz zalazł komus za skórę więc sie tak mści a jest ku temu okazja.

Mimo to myślę że Panowie Brodiuk i Najmowicz moga podziękowac wydawcy bo wcale z tego co słysze nie współczuje sie Panu burmistrzowi wręcz przeciwnie napawa obrzydzeniem ale nie ta gówniana gazetka ale zachowanie głównych bohaterów.

Ludzie na pewnych stanowiskach nie mogą sobie pozwolic na pewne zachowania.
przykład np co bys sobie pomyslał o swoim nauczycielu wynoszony z publicznej imprezy.
Czasem warto sie zastanowić i pisze to bezzłośliwości.

A wszyscy popierający SLD i burmistrzów z tego grona człowieka poznaje sie poczynach a te czyny wszyscy znamy, i jeśli Jasiu zrobił jakies dobre rezczy dla Ostróy to jednak negatywa przesłoniło to dobro.
Daro
japa
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 460
Rejestracja: 2006-07-17, 11:35:46

Post autor: japa »

zorro - jednak po Twoim stylu wypowiedzi i słow jakie używasz widać że z Ciebie zwykły kartofel
zorro
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 2006-11-01, 17:04:43

Post autor: zorro »

Masz rację. Nawet kiedyś mi powiedzieli - ty buraku z Abramowic. Ciekawe dlaczego z Abramowic?
A teraz byc porównanym do karofla to zaszczyt. Szkoda, że nie mam brata bliźniaka.
chroń mnie od przyjaciół, z wrogami dam sobie radę
Zablokowany