Hip Hop

Ogólno tematyczne forum dotyczące Ostródy

Moderator: Jacek-P

Czy chcesz żeby w Ostródzie powstała impreza związana z Hip Hopem ?

Tak
6
75%
Nie
2
25%
 
Liczba głosów: 8

Awatar użytkownika
Gizi
początkujący
początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 2011-12-03, 21:03:17
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Hip Hop

Post autor: Gizi »

Witam !
Mam pytanie, jak to jest z kulturą Hip Hop w Ostródzie nic się nie rozwija w tym kierunku, żadnych koncertów, imprez czy innych rożnych rzeczy związanych z tą kulturą. Mamy przecież festiwal reggae na wielką skale, są koncerty związane z muzyką reggae, a dlaczego nie ma nic związanego z Hip Hopem ?
Może można by było zorganizować jakaś imprezę, nawet jednodniową związaną z Hip Hopem.
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Hip Hop

Post autor: kaczor »

W UM wolą rege.
Awatar użytkownika
Gizi
początkujący
początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 2011-12-03, 21:03:17
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Re: Hip Hop

Post autor: Gizi »

Giżycko też takie małe miasto a jaki festiwal mają...
drr
początkujący
początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 2007-08-21, 00:04:23

Re: Hip Hop

Post autor: drr »

Kiedyś nie było reggae, był punk w Smoku i było dobrze. Trochę później był reggae fest w lato, a pozostałe sezony należały do przeróżnej muzyki - od d'n'b do hardcore'u, kończąc na występach zapomnianych gwiazd muzyki lat 60 na zamku, i też było ok. Dziś nie ma nic, więc nie będzie również hip hopu, a szkoda. Problemem w Odzie jest brak odpowiedniego klubu - zamknęli Zipa, Quatro nawet, a Luis nie ma klimatu, i bardziej nadaje się na dom weselny niż klub z prawdziwego zdarzenia. Drugim problemem jest brak różnorodności - reggae zrobiło się modne, nawet lansiarskie, i miasto się tego trzyma, a moim zdaniem UM i jego biuro promocji idzie na łatwiznę, bo oprócz wyrobionych marek ( reggae, wyścig w kapsle co roku, oł jea ) nie ma pomysłu na jakąś nowość, która wyrwała by kulturę tego miasta i tworzących ją ludzi z letargu, który panuje tu od dobrych kilku lat. Po trzecie - ludzie boją się kultury hip hopu, która pewnie nadal kojarzy im się z małolatami w kapturach z kosami w kieszeni i tymi podobnymi kuriozami. Bzdura, bo rap od tamtych czasów przeszedł potężną ewolucję światopoglądową i wizerunkową, i dziś bardziej stawia na dobry przekaz, walkę z życiem niż z drugim człowiekiem. Jest pełno wartościowych raperów których warto by do nas zaprosić i obyło by się bez burd - chyba, że ktoś zaprosi Bonusa RPK, wtedy najazd Gizewiusza i Slamsów gwarantowany :wink:
Awatar użytkownika
Gizi
początkujący
początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 2011-12-03, 21:03:17
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Re: Hip Hop

Post autor: Gizi »

Widzę że coś wiesz na ten temat ; )
Ale po co od razu klub do tego, można zorganizować to gdzieś na świeżym powietrzu. Wystarczy do tego tylko chęci i trochę ludzi żeby się tym zajęli. A co do tego że Hip Hop dla ludzi kojarzy się z małolatami w kapturach i z kosami w kieszeniach, to masz racje że tak nie jest. Hip Hop ma łączyć, a nie dzielić i możemy to w jakiś sposób udowodnić. Wystarczy ściągnąć trochę ludzi z Ost którzy mają coś wspólnego z tą kulturą rap, graffiti, b-boying (breakdance) i na pewno da się coś ogarnąć.
Tadek
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 2011-12-05, 16:16:11
Gadu-Gadu: 0

Re: Hip Hop

Post autor: Tadek »

Ja z kolegami możemy w czymś pomóc
drr
początkujący
początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 2007-08-21, 00:04:23

Re: Hip Hop

Post autor: drr »

Kiedyś wielkie plany dotyczące jakiejś imprezy hip hopowej miał Crazy, który był albo nadal jest b-boyem. Przedstawił ciekawą i oryginalną koncepcję takiego festiwalu, ale projekt gdzieś utknął i na tym się zakończyło. Z tego co kojarzę, w Odzie odbyło się tylko kilka imprez tego rodzaju - kiedyś Ostry z Emade na zamku (prehistoria totalna:)), potem Pezet w Młynie i to chyba wszystko. Trzeba było by pogadać właśnie z Munjem z biura promocji, bo własnymi siłami można jedynie zorganizować beef z kolegami po piwie gdzieś na klatce schodowej - niestety tak wygląda rzeczywistość w tym temacie. Inna kwestia, bardziej poważna, bo ekonomiczna - czy na taką imprezę byliby chętni ludzie z naszego miasta? Ilu by przyszło? 20 osób?
Pozdro!
Awatar użytkownika
Gizi
początkujący
początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 2011-12-03, 21:03:17
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Re: Hip Hop

Post autor: Gizi »

Gadałem o tym z Crazy ale on wyjechał z Ost na studia.
A ludzie na pewno by przyszli, gdyby tylko zobaczyli że coś się dzieje na mieście to nawet ci którzy nic nie mają wspólnego z tą kulturą by się zlecieli żeby zobaczyć co się dzieje. Wystarczy tylko znać ludzi i każdy każdego by zapraszał, może i na początku nie było by dużo osób ale można spróbować swoich sił :)
kowal
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 2011-12-11, 19:31:00
Gadu-Gadu: 0

Re: Hip Hop

Post autor: kowal »

Witam wszystkich. Ja mimo to że mam tylko 16 lat i nie mieszkam w Ostródzie (aktualnie tylko sie w niej ucze) to i tak bardzo chetnie bral bym udzial w takich imprezach i znam wiele osob ze swoich okolic ktore tez chetnie wpadaly by na takie imprezy ;)
Awatar użytkownika
Gizi
początkujący
początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 2011-12-03, 21:03:17
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Re: Hip Hop

Post autor: Gizi »

nie ważne ile masz lat, liczy się to że chcesz pomóc ;)

Sprawdźcie kanał ! http://www.youtube.com/user/RapOstrodzki
Awatar użytkownika
Gizi
początkujący
początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 2011-12-03, 21:03:17
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Re: Hip Hop

Post autor: Gizi »

A kogo znacie z Ostródy którzy tworzą rap ?
I co o nich myślicie ?
Tadek
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 2011-12-05, 16:16:11
Gadu-Gadu: 0

Re: Hip Hop

Post autor: Tadek »

My nagrywamy, sprawdź nasz nowy kawałek http://www.youtube.com/user/FormacjaTV?feature=mhee
kowal
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 2011-12-11, 19:31:00
Gadu-Gadu: 0

Re: Hip Hop

Post autor: kowal »

Ja próbuję coś pisać ale nie mam nawet możliwości tego nagrać ;/. Ale bardzo chętnie bym pomógł w czymś :)
nick
początkujący
początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 2010-08-08, 13:54:43
Gadu-Gadu: 0

Re: Hip Hop

Post autor: nick »

Gizi sądzę, że jesteś gimnazjalista lub masz jego myślenie, mówisz :

"...żadnych koncertów, imprez czy innych rożnych rzeczy związanych z tą kulturą. Mamy przecież festiwal reggae na wielką skale, są koncerty związane z muzyką reggae, a dlaczego nie ma nic związanego z Hip Hopem..."

Mamy reggae bo znalazł się człowiek, który to lubi, zaangażował się i to zrobił, tak samo ludzie, którzy robią mniejsze koncerty związane z reggae..... a nie tak jak ty, wszedł na forum i pisze "dlaczego nic nie ma" (w myślach zróbcie za mnie, dla mnie). Nie pisz, nie narzekaj tylko zorganizuj..... Pełno takich narzekających na wszystko czego nie ma i na to co jest, ale żeby samemu zrobić to nikt nawet nie myśli....
Awatar użytkownika
Gizi
początkujący
początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 2011-12-03, 21:03:17
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Re: Hip Hop

Post autor: Gizi »

Tak jestem gimnazjalista i co z tego ?
Skąd wiesz że nic nie robię w tym kierunku ?
A pisze na forum o tym dlatego że chce ściągnąć ludzi którzy by w tym pomogli.
Więc jak nie wiesz to nie mów że nic nie robię, ale spoko to jest twoje zdanie i nic do tego nie mam.
kowal
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 2011-12-11, 19:31:00
Gadu-Gadu: 0

Re: Hip Hop

Post autor: kowal »

Ja się z chęcią włączę w tą akcję :P
Czapla
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 2011-12-11, 18:39:26
Gadu-Gadu: 0

Re: Hip Hop

Post autor: Czapla »

Problem w tym ze kazdy chce ale niema tej osoby ktora tym ruszy. Z koncertami tez juz nie jest to samo co kiedys.. sporo czasu niebylem u nas w Ostr ale przepusczzam ze takie koncerty u nas niewypala przynajmniej na dluzsza skale, widac to bylo po frekwencji na pezecie czy nawet na jakosci sprzetu na ktorym grali.. Koncert zorganizowac to jest zaden problem i kazdy z nas moze go zrobic, sek w tym ze musisz wylozyc troche siana za meanstremowcow, a przy niskiej freekwencji jedynie bedziesz na tym w plecy i to nie male sumki bo poznalem kilku "malolatow" co zielonego pojecia niemieli co robia zorganizowlai koncert i byli w plec przykladowo z 2 kola. Do tego moze dojsc nocleg (o ile nie jest juz wczeniej w calkowitej sumiie uzgodniony), ewentulanie wyporzyczenie naglosnienia, czy tez koszta za wynajem odpowiednego lokalu. Podajcie mi jakis namiar na lokal w Ostr w ktorym moglby sie jakis koncert odbyc .
Awatar użytkownika
Gizi
początkujący
początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 2011-12-03, 21:03:17
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Re: Hip Hop

Post autor: Gizi »

Załatwimy ludzi z podziemia na pewno będą chcieli z przyjemnością zagrać.
Jak nie znajdziemy klubu to zrobimy to na świeżym powietrzu czy komuś się to podoba czy nie ! ; )
Awatar użytkownika
kaczy93
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 194
Rejestracja: 2006-12-06, 13:34:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Hip Hop

Post autor: kaczy93 »

No no nie ma to tamto Gizi ;d
...i tyle miałem do powiedzenia... :P
Awatar użytkownika
Gizi
początkujący
początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 2011-12-03, 21:03:17
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Re: Hip Hop

Post autor: Gizi »

http://www.facebook.com/pages/Formacja/171166686327602
Lajkujcie fanpage Formacji, chłopaki nie zamulają !
ewana2666
początkujący
początkujący
Posty: 92
Rejestracja: 2008-12-27, 14:19:12
Gadu-Gadu: 0

Re: Hip Hop

Post autor: ewana2666 »

Cześć!
Tak sobie czytam co tu naskrobaliscie i nie widze wiekszego problemu w organizacji eventu,nawet w klubie.Chłopaki cyklicznie organizuja BPM u Zdzicha,zlapcie z nimi kontakt,nie widze wiekszego problemu zeby cos ogarnac.Sama uczestniczylam w organizacji imprez za czasów Młyna,Igor w Smoku tez cos organizowal.Trzeba tylko troche checi.Znajdzcie sponsorow,albo tak jak to wiekszosc ludzi zrobila-uzbierajcie fundusz i zrobcie wlasny wklad.W erze fejsbuka,ktorego kiedys nie bylo,kiedy w Ostrodzie dzialo sie najwiecej,mysle ze sprawa jest duzo latwiejsza,nawet jesli chamy beda zrywac plakaty,co kiedys skutecznie zmniejszalo frekwencje.Kiedys ktos mial fajny pomysl z HH na zamku,byl beatbox,nawet ktos z Poznania sie tu bujnal,niestety-duzo halasu a ludzi garstka,mimo,ze impreza byla charytatywna...Sama ostatnio myslalam,zeby zrobic impreze HH charytatywna i pozbierac troche kasy na ostrodzkie schronisko a ze teraz prowadzi je AFN mysle,ze bardzo chetnie objeliby to patronatem+ to ze latwiej o sponsorow no i mozna kogos sciagnac.Juz na tym forum przewalalismy z Crazym ten temat.Jesli jednak juz dzialac to porzadnie-wiadomo,ze nie przejdzie muza z laptopa,w ostrodzie jest pare osob dysponujacych sprzetem,ktore w zamian za drobna oplate sa w stanie go uzyczyc.Trzymam kciuki,zeby to wypalilo,tez jestem w stanie pomoc ,jesli bedzie taka chec czy potrzeba.

Pozdrawiam ciepł;)
Awatar użytkownika
Gizi
początkujący
początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 2011-12-03, 21:03:17
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Re: Hip Hop

Post autor: Gizi »

Awatar użytkownika
Gizi
początkujący
początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 2011-12-03, 21:03:17
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Re: Hip Hop

Post autor: Gizi »

http://www.youtube.com/watch?v=F-2wpQ6c ... =g-all-lik

Sprawdźcie relacje z koncertu i czekajcie na następną imprezę ! eloo
Zablokowany