żydzi

Moderator: Jacek-P

Anonymous

żydzi

Post autor: Anonymous »

Na pewno to nie jest głupie okreslenie jak twierdzi Adrian, chodzi mi o żydo -komune i zydomasoneriie. To są fakty !!!
stiff

Re: żydzi

Post autor: stiff »

lecz się człowieku !
Skomand
początkujący
początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:14

Re: żydzi

Post autor: Skomand »

Tyle razy to slyszalem, a nadal nie wiem co to jest zydomasoneria i zydokomuna.
Moze ktos mnie oswieci?
Anonymous

Re: żydzi

Post autor: Anonymous »

Z tymi okresleniami jest tak jak z niektórymi rodzajami sztuki,tylko autor wie o co mu chodzi, a najczęściej używają ich ludzie nie posiadający nawet ułamka wiedzy ani na temat kultury żydowskiej ani masonerii
zainteresowany

Re: żydzi

Post autor: zainteresowany »

czyli nie ma sensu pytać: "co autor miał na myśli"?
Anonymous

Re: żydzi

Post autor: Anonymous »

wątpię, czy uzyskasz sensowną odpowiedz (na pytanie co to znaczy żydomasoneria, oczywiście)
Gdyby ludzie, którzy uzywają podobnych sloganów, znali chociaż trochę historię wolnomularstwa, wiedzieliby przecież, że nie istnieją i nie istniały czysto żydowskie czy też "syjonistyczne" organizacje wolnomularskie. Owszem członkami lóż bywali żydzi ale na takiej zasadzie na jakiej, ich członkami mogli być murzyni, muzułmanie czy też eskimosi. Takie okreslenia sugerują po prostu ścisłe związki między dwiema rzeczami, które w rzeczywistości nigdy nie istniały (w tym wypadku pomiędzy nacjonalizmem żydowskim a masonerią - a wszystko to ma być jeszcze spowite atmosferą "światowego spisku")
Anonymous

Re: żydzi

Post autor: Anonymous »

Zapytałam niedawno znanego ze swojej nienawisci do Żydów znajomego co wie na ich temat... cokolwiek oprócz wytartych sloganów - wierzenia, obyczaje, tradycje... Nie wiedział nawet czym różni się Tora od Talmudu. I znów potwierdza się zasada, że najbardziej nie lubimy tego, czego nie znamy. Czy wynika to z jakiegoś bliżej niesprecyzowanego strachu?
qkiel

Re: żydzi

Post autor: qkiel »

DOKŁADNIE
TAK!!!!!!!
Anonymous

żydzi, lista znanych masonów

Post autor: Anonymous »

Znajomość kultury żydowskiej nie jest moją mocną stroną,
ale wiem co nieco na temat historii masonerii. Używanie terminu
"Żydomasoneria" jest nieuzasadnione. W historii znamy tylko jedną
organizację, która i tak nie mogłaby zostać okreslona takim mianem,
ponieważ nie była to organizacja stricte masońska, a jedynie
przypominała ją w swojej strukturze. Myslę tu oczywiście
o "B'nei B'rith" czyli organizacji "Synowie związku". Prace
tej organizacji polegały na popieraniu żydów potrzebujących pomocy
lub przesladowanych (np.ofiary pogromów antyżydowskich). Formacja ta
naśladowała tradycyjne wolnomularstwo, skupiała wyłącznie żydów,
ale nijak się miała do tradycyjnego wolnomularstwa.
Natomiast w regularnych lożach masońskich Żydzi stanowili w strukturze członków
znikomy procent wynikający ze zwykłego prawdopodobieństwa. W niektórych
państwach np. w Królewstwie Prus w ogóle nie przyjmowano osób narodowości
żydowskiej do masonerii, co wynikało nie tyle ze względów nietolerancji, co
z tego, że loże staropruskie skupiały przeważnie chrzescijan.
Nie może byc mowy również o "światowym spisku" wolnomularstwa, a raczej o platformie porozumienia
ponad podziałami. Loże krajów będących w stanie wojny, stawały się często taką właśnie platformą, na której
ich członkowie mogli utrzymywać kontakty braterskie i neutralne, sprzyjające porozumieniu.
Tak było np. podczas wojny austriacko-pruskiej, czy też wojny o niepodległość Stanów zjednoczonych, czy też
wojny secesyjnej, kiedy "bracia masoni" pomimo, że niejednokrotnie stali po przeciwległych liniach frontu, byli w stanie
osiągać porozumienie w loży, poza polem bitwy.
Warunki przyjęcia kandydata na wolnomuarza były zawsze surowe. Wymagano nienagannej opinii
i moralności co sprawiało, że loże stawały się naprawdę elitarnymi stowarzyszeniami, skupiającymi
często najbardziej wartościowych ludzi. Dla przykładu podaję liste nazwisk najbardziej znanych wolnomularzy:
W Polsce:
Bacciarelli Marcel - malarz nadworny Stanisława Augusta Poniatowskiego
Bogusławski Wojciech - dyrektor teatru, twórca sceny narodowej
Czartoryski Adam - książe
Dabrowski Jan Henryk- wódz legionów, generał
Elsner Józef - kompozytor
Fiszer stanisław - adiutant Kościuszki
Fredro Aleksander - komediopisarz
Kościuszko Tadeusz
Kozmian Kajetan - poeta
Leszczyński Stanisław - król
Lubomirski Stanisław - marszałek wielki koronny
Małachowski Stanisław - marszałek sejmu czteroletniego
Niemcewicz Julian Ursyn - poseł na sejm czteroletni, poeta
Ogiński Michał - kompozytor
Poniatowski Józef - książe, marszałek Francji, minister wojny
Poniatowski Stanisław August - król
Potocki Ignacy - marszałek wielki litewski
Puławski kazimierz - bohater wojny o niepodległość Ameryki - znany współcześnie z etykiety piwa Warka
Zajączek Józef - generał
Zan Tomasz - poeta

na świecie :

Królowie :
Edward VII - król Anglii
Franciszek I - mąż Marii Teresy cesarzowej Austrii
Leopold I - król Belgii
Karol X, Ludwik XVIII - królowie Francji
Fyderyk II, Fryderyk Wilhelm II - królowie Prus
Wilhelm I, Fryderyk III - cesarze Niemiec
Paweł I, Aleksander I - carowie Rosji
Gustav V - król Szwecji

Prezydenci :
Washington,Rooesvelt, Taft, Harding - USA

Męzowie stanu :
Botha - Afryka
Dawes, Franklin - USA
La Fontaine - Belgia
Danton, Mirabeau - Francja
List, Stein, Stresseman - Niemcy
Garibaldi, Mazzini - Włochy

Wojskowi :
Nelson, Wellington - Anglia
Blucher, Gneisenau, Scharnhorst - Niemcy
Kutuzow - Rosja

Duchowni :
Dalberg - arcybiskup Ratyzbony
Podoski - arcybiskup gnieznieński
Rohan - kardynał
Puzyna - biskup wileński

Uczeni :
Newton, Helvetius, Montgolfier, Schliemann,

pisarze i poeci:
Mark Twain, Conan Doyle, Kipling, Scott, Swift, Stendhal, Wolter
Goethe, Herder, Puszkin

Muzycy :
Haydn, Mozart, Liszt,Puccini

Laureaci Nobla:
Bourgeois, Ducommun, Dunant, Fried, Kipling, La Fontaine
ostwald, Richet, Roosvelt, Stresemann

Tą listę można by poszerzyć jeszcze o conajmiej kilkadziesiąt nazwisk
osób zasłużonych dla światowej kultury, nauki bądz dyplomacji i
o jeszcze więcej nazwisk osób mniej znanych ale równie zasłuzonych
dla rozwoju własnych krajów. Masonami byli również trzej burmistrzowie
Ostródy sprzed 1933 roku - Ludwig Dembski, Alber Elwenspoeck i Christian Herbst.
qkiel

Re: żydzi, lista znanych masonów

Post autor: qkiel »

poza tym trzeba sobie zdac sprawe że większośc z nas jest masonami. kto wierzy w braterstwo wszystkich ludzi, równość wobec prawa, tolerancję dla innych wyznaje te same zasady które obowiązywaly masonów.....
wniosek z tego ze wiekszosc Polaków to masoni... już widze trwogę na twarzach redaktorów "Naszego Dziennka" :))))
stiff

Re: żydzi, lista znanych masonów

Post autor: stiff »

skąd wiadomo, że osoby z listy były masonami, podobno są to tajne organizacje ?
qkiel

Re: żydzi, lista znanych masonów

Post autor: qkiel »

CÓZ jesli chodzi o króla Stasia to widziałem jego prywatna pieczęć posiadająca drugi, tajny tłok pieczętny z emblematami masonskimi.
Paweł

Re: żydzi

Post autor: Paweł »

Swego czasu ustalił się w niektórych "kołach" pogląd, że żydostwo amerykańskie trzęsie jedną częścią świata a masoneria drugą (między innymi Europą). Wobec tego żydomasoni to jakaś mocna łamigłówka myślowa, tak samo jak żydokomuna (no, bo skoro - wedle tych samych ale już nieco inaczej uformowanych kół - żydzi dali początek światowemu komunizmowi) jest dosyć ciekawym potworkiem piaseckiej proweniencji
xcichy

Re: żydzi

Post autor: xcichy »

zbig napisał(a):

> Gdyby ludzie, którzy uzywają podobnych sloganów, znali
> chociaż trochę historię wolnomularstwa, wiedzieliby przecież,
> że nie istnieją i nie istniały czysto żydowskie czy też
> "syjonistyczne" organizacje wolnomularskie.

Ha ha ha . Ty widzę znasz. A słyszałeś o żydowskiej (tylko żydowskiej) loży B'nai B'rit (możliwe ,że nie za dobrze to napisałem)

Owszem członkami
> lóż bywali żydzi ale na takiej zasadzie na jakiej, ich
> członkami mogli być murzyni, muzułmanie czy też eskimosi.

W lożach wielorasowych owszem.
Istnieją jednak loże jednorasowe, być może rasistowskie. xc
Skomand
początkujący
początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:14

Re: żydzi

Post autor: Skomand »

To w koncu pietnujemy masonow czy nie?
A jezeli tak, to co zlego uczynili dla ludzkosci?
A moze cos dobrego?
Anonymous

Re: żydzi

Post autor: Anonymous »

W tej całej historii jest tak wiele błędów, że mason mógby pękać,że smiechu.Dialog ten należy potraktować po prostu tak, cytat:"widzimy zdzbło trawy w oku brata a we własnym oku belki nie zauważamy".
Anonymous

Re: żydzi

Post autor: Anonymous »

Strach jest tylko numerem na futerale od karabinu.Strach przed żydami to forma znana od początku świata nawet takie miasto jak Ostróda czy Iława pełne są nienawiści opartej na rasistowskim strachu, strachu przed obcym(nie moim).Ludzie nie chcą znać obcego bo po co im to ?! W życiu wiekszość ludzi rasistowskich poglądów, nie chce wiedzić jakie są przyjemne chwile w życiu innych ludzi,on woli aby jego chwile były jadynie miłe! Można byc tolerancyjnym do czasu kiedy nad głową nie zawiśnie nam "rękawica hitlera" czyli głupota.
Anonymous

Re: żydzi

Post autor: Anonymous »

Do XCichego :
owszem znam, a co do
"B'nei B'rith" czyli organizacji "Synowie związku". To powtórzę swoją wczesniejszą wypowiedz - Prace
tej organizacji polegały na popieraniu żydów potrzebujących pomocy
lub przesladowanych (np.ofiary pogromów antyżydowskich). Formacja ta
naśladowała tradycyjne wolnomularstwo, skupiała wyłącznie żydów,
ale nijak się miała do tradycyjnego wolnomularstwa i niewiele z nim miała wspólnego.
Anonymous

Re: żydzi, lista znanych masonów

Post autor: Anonymous »

Jest trochę dobrych opracowań po polsku :
Ludwika Hassa, Leona Chajna, niezła ksiązka Michaela Baigenta "Świątynia i loża". Dużo dobrych opracowań historii światowego wolnomularstwa po niemiecku : Brockera, Lenhoffa, Klossa, Posnera ale to są starodruki i trudno dostepne. jest czasopismo Ars regia, dostepne również w internecie.
qkiel

Re: żydzi

Post autor: qkiel »

oj Petaro jaki Ty jestes tolerancyjny... tylko na pokaz. bo czym jak nietolerancją wytłumaczyc Twe słowa w wątku "neopoganizm"

"Neopoganizm jest dlamnie tylko kolejną kwestą wyboru, a raczej powrotem do szyderstwa prawdy, której niczym nie da się zagłuszyć .
Głupota nie powinna iść w parze z przemocą i pozostaje się za nich modlić- tylko tyle "JEZUS JEST PACYFISTĄ"

eh, ta Twoja tolerancja aż bije z tego tekstu. a moze jestes "tolerancyjny inaczej"?

pozdr qk
Anonymous

Re: żydzi

Post autor: Anonymous »

Na początek nie rozumiem co bije z mojego tekstu ??? Nie chcę do nikogo strzelać ludzie sami takie guwno sobie gotóją !!!!
Anonymous

Re: żydzi

Post autor: Anonymous »

Tolerancyjny inaczej ?? Chcesz powiedzieć , że co??? Jestem gejem,pedałem a może do tego jeszcze żydem ,który był ministrantem.Może czasem nie rozum8em ludzi i nawet jestem z tego zadowolony przecież każdy jest inny !!!!!! Wszyscy oczekujemy szcześćia i spokoju !!! Dla nadgorliwych skinhedów mam starą propozycje jeżeli mają rasowe historie to niech idą na "gizelka" i złapią się z kilkoma cyganami a gwarantuje będą mieli ciekawe wspomnienia !!!Fakt czasem jestem podkrecony emocjonalnie, ale tylko dlatego , że nie potrafie zrozumieć głupoty a co ciekawe nie chcę jej rozumieć i to jest cała tajemnica mojego naładowania.Neopoganizm jest dlamnie tylko biletem do egoizmu.
qkiel

Re: żydzi

Post autor: qkiel »

nie wiem o gotowaniu jakiego gówna piszesz.
jakaś aluzja?

gdybys był gejem [nie napisze jak ty obronco tolerancji "pedałem"] nie miałoby to znaczenia dla mojej ciebie oceny.... ja ją opieram na tym co piszesz...
nie rozumiem tez aluzji do skinheadów, chyba sądzisz ze to to samo co neopoganizm a to błąd. w ruchu skinhedzkim są i silne osrodki chrzescijańskie jak "narodowe odrodzenie polski". poza tym ja pisałem o tym odłamie neopganizmu który z pomysłami Hitlera, Stachniuka i innych nacjonalistów nie ma nic wspólnego.
sprawdź: http://www.geocities.com/gnievko

qk
Skomand
początkujący
początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:14

Re: żydzi

Post autor: Skomand »

>Strach jest tylko numerem na futerale od karabinu.< To jakis cytat, bo nie rozumiem?
Trzymales kiedys karabin w reku czy tylko futeral?
Skomand
początkujący
początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:14

Re: żydzi

Post autor: Skomand »

Nie bardzo rozumiem dlaczego mason mialby pekac ze smiechu?
Tak poza tym pisz krocej i jasniej.
Zablokowany