Co ten PIS wyprawia - Lepper znów w rządzie!!!!

Moderator: Jacek-P

japa
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 460
Rejestracja: 2006-07-17, 11:35:46

Co ten PIS wyprawia - Lepper znów w rządzie!!!!

Post autor: japa »

No to PiS zafundował wyborcom znów nie mała gratkę - mamy ponownie Leppera w rządzie. Słyszałem, że kandydaci z ostródzkiego PiSu-u mieli poważne problemy zeby zebrać podpisy na listy wyborcze i często spotykali się reakcją "Pan z PiSu - o nie, nigdy w życiu nie podpiszę popracia!!!" No, a teraz kiedy panowie bracia bliźniacy znów wzieli Leppera na stanowisko wicepremiera to sondaże poparcia PiS pooooleeeą znów na łeb na szyję.
Chcemy mieć w Ostrodzie odgórne mieszanie przez rząd koalicji PiS-LPR-Samoobrona - to głosujmy na kandydata na burmistrza z PiS-u.
Mieć burmistrza z PiSu to tak jakby mieć burmisrza z Ligi Polskich Rodzin lub z Samoobrony?
Łysy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 184
Rejestracja: 2006-02-16, 22:35:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gmina Ostróda

Post autor: Łysy »

Idź do szkoły dzieciaku bo podniecasz się, wypisujesz bzdury i ośmieszasz :x Niestety większość wyborców myśli jak Ty a to myślenie całkowicie błędne. Co ma piernik do wiatraka? Liderzy lokalnych struktur partii politycznych w Ostródzie co najwyżej uścisnęli dłoń swych liderów lub zamienili z nimi kilka słów i to z pewnością nie na osobności. Są w tych partiach, gdyż popierają ich światopogląd i program a nie muszą zgadzać się z działaniami na szczeblu centralnym. Jaki wpływ miał W. Brodiuk na decyzję PO w sprawie pozostania w opozycji? Taki sam jak Cz. Najmowicz w sprawie powrotu Leppera do rządu-kompletnie żaden.
Pierwsza część Twojej wypowiedzi ujawnia brak wiedzy o polityce, druga zaś brak wiedzy na temat polityki lokalnej, w mieście które zamieszkujesz. Po pierwsze grupy list mogą być zgłaszane tylko wówczas, gdy komitety zarejestrowały swoje listy. W Ostródzie LPR i Samoobrona jeżeli jeszcze są to z pewnością nie działają. Nie zgłosiły swoich kandydatów do powiatu, więc do miasta pewnie też nie. Ponadto grupy list będą prawdopodobnie podpisywane w wyborach do sejmików, zaś niższe szczeble będą w gestii lokalnych porozumień. Jak więc PiS może zblokować się z nieistniejącym komitetem? Może znasz sposób bo ja i ordynacja wyborcza nie. Ponadto burmistrz może sobie powołać na zastępcę kogo chce i choćby premier, prezydent i ciocia z Ameryki na niego naciskali to mogą mu naskoczyć. Nie ma procedur nakazujących respektowanie woli liderów partyjnych. Jak będą naciskać to burmistrz zawsze może odmówić, wystąpić z partii, zrobić szum medialny i na tym wygrać a odwołać mogą go wyłącznie wyborcy w referendum.
Konstatując ludzie którzy głosują w wyborach samorządowych według tego, jak zachowują się dane partie na szczeblu centralnym popełniają co najmniej ogromne semantyczne nadużycie

:lol:
Awatar użytkownika
Tytus Andronikus
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 496
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 997
Lokalizacja: Kolonia Ostródzka - Anglia
Kontakt:

Rachunek za koalicję - 800 zł dla bezrobotnych

Post autor: Tytus Andronikus »

"Rzeczpospolita": Każdy bezrobotny ma otrzymywać bezterminowo zasiłek w wysokości 800 zł, rolnikom zaś będzie przysługiwać większy niż dziś (38,7 zł na ha) zwrot akcyzy na paliwo rolnicze.
To ustępstwa, na jakie musieli pójść PiS i premier Jarosław Kaczyński, by Samoobrona wróciła do koalicji. Andrzej Lepper zrezygnował za to z zagwarantowania w budżecie 500 mln zł na rolnicze ubezpieczenia i z minimum socjalnego na poziomie 10 tysięcy rocznie - pisze "Rzeczpospolita".

"Samoobrona już od przyszłego roku chce wprowadzić zasiłek na poziomie 800 zł dla wszystkich bezrobotnych w całym okresie, w którym będą pozostawali bez pracy" - czytamy w "Rzeczpospolitej".
P.S. Ja zarabiam miesięcznie 850 PLN, to za chwilę kuroniówki będą więcksze od płac????
japa
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 460
Rejestracja: 2006-07-17, 11:35:46

Post autor: japa »

Łysy - dzięki za rady, zaraz idę do szkoły i zapytam psorkę o te tematy.
Nie wiem w którym miejscu mojego wpisu wyczytałeś, ze PiS bedzie w Ostródzie blokował listy z LPR i Samą Broną? Chodzi mi o to, że Panowie Giertych i Lepper bedą mieli wpływ na zycie ludzi w takiej Ostródzie np. I nawet PiS-wy burmistrz nic na to nie poradzi. Kumamy teraz? I już masz przykład 800 zł dla bezrobotnego przez cały czas pozostawania bez pracy. I co moim kumpelkom z Kerfura opłaca sie pracować? Opłaca się? Broń tego swojego PiSu żałosny czlowieczku bez włosów.
Awatar użytkownika
DarioLee
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 387
Rejestracja: 2004-05-13, 22:59:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: niestety Ostróda :/
Kontakt:

Post autor: DarioLee »

800zł dla bezrobotnego to kto bedzie w tym kraju pracowal ?? Chyba tylko Ci co zarabiaja srednia krajowa bo jakos nie wyobrazam sobie ze ktos bedzie pracowal te 168h -+8 w miesiacu i zarobi marne 900zł a ktos kto ma non stop "urlop" 800zł. To wtedy przedszkola nie beda potrzebne.
Łysy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 184
Rejestracja: 2006-02-16, 22:35:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gmina Ostróda

Post autor: Łysy »

Włosów mam całkiem sporo ale jak dalej będziesz pisał takie bzdety to niedługo mi wypadną. Wysil się i powiedz nam w jaki sposób Lepper i Giertych mają wpływać bezpośrednio na sytuację w Ostródzie?? Pewnie nie wiedzą w jakim to województwie. Dlaczego mieliby się interesować Ostródą?? Pomysł z zasiłkiem to albo kaczka dziennikarska albo ostateczna kompromitacja nowej koalicji, która doprowadzi do gwałtownych przemian na polskiej scenie politycznej. Gdybyś nie zauważył to bronię prawdy o polityce a nie konkretnej partii.
Dario ujawnij się choć z jakiej listy bez podania okręgu i napisz jak masz zamiar działać. Może zagłosuję na Ciebie. Miejsce na liście to sprawa drugorzędna ale jak będziesz się ukrywał to zdobędziesz poniżej 10 głosów, chyba że masz liczną rodzinę.
Zablokowany