Eksplozja bezrobocia ?

Moderator: Jacek-P

Awatar użytkownika
DarioLee
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 387
Rejestracja: 2004-05-13, 22:59:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: niestety Ostróda :/
Kontakt:

Eksplozja bezrobocia ?

Post autor: DarioLee »

Nie wiem czy ktos słyszał o tym co się dzieje w Zakładach Mięsnych Morliny ale w ostatnim czasie następuje tam znaczący spadek zatrudnienia. Wypowiedzenia dostają pracownicy mający umowy na czas określony także pracownicy Vicara (Agencji Pracy Tymczasowej) pracują na 1/2 etatu teraz tj 11 dni, gdy wcześniej pracowali w normalnym zakresie godzin czyli ponad 160 h miesięcznie. Teraz nasuwa się pytanie, Czy wchłonięcie Morlin pzez Animex było dobrym posunięciem ? Już początki tego małżeństwa okazały się bardzo złym posunięciem, zamknięto ubój wieprzowy, pół i ćwierćtusze przywożone są samochodami. Czy Morliny idą w strone upadłości ? Czy Ostróda będzie jednym z miejsc na mapie Polski w których podaje się rekordy bezrobocia ? Czy przegonienie Kronospanu było dobrym posunięciem ? A może jeszcze wróci do nas ? Bo bezrobotny, żyjący w ubóstwie z zasiłków socjalnych ma w d... czyste powietrze itd jak nie ma co do garnka włożyć.
Awatar użytkownika
skecz
początkujący
początkujący
Posty: 97
Rejestracja: 2004-07-08, 00:31:04
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: skecz »

no wlasnie ja jestem bezrobotny i mam w dupie czyste powietrze
ale skecz
Awatar użytkownika
DarioLee
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 387
Rejestracja: 2004-05-13, 22:59:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: niestety Ostróda :/
Kontakt:

Post autor: DarioLee »

Wkrótce może się okazać ze wielcy wygrani w walce z Kronospanem będą wielkimi przegranymi po upadku Morlin.
Awatar użytkownika
egzorcysta
początkujący
początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 2005-10-30, 22:34:56

Post autor: egzorcysta »

Jakie macie ukończone szkoły? :D
Awatar użytkownika
egzorcysta
początkujący
początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 2005-10-30, 22:34:56

Post autor: egzorcysta »

egzorcysta pisze:Jakie szkoły ukończyliście??? :D
Awatar użytkownika
DarioLee
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 387
Rejestracja: 2004-05-13, 22:59:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: niestety Ostróda :/
Kontakt:

Post autor: DarioLee »

Średnią techniczną a teraz studia inżynierskie. A Ty ??
Awatar użytkownika
egzorcysta
początkujący
początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 2005-10-30, 22:34:56

Post autor: egzorcysta »

Domyślam się że piszesz o szkołach zaocznych :D
Jaki kierunek i jaka uczelnia?
Awatar użytkownika
skecz
początkujący
początkujący
Posty: 97
Rejestracja: 2004-07-08, 00:31:04
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: skecz »

a co cie interesuje wyksztalcenie? a nawet jezeli zaoczna to co? a ty z jakiej szkoly jestes mistrzu?
ale skecz
Awatar użytkownika
Mały Mistrz
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 378
Rejestracja: 2004-01-26, 00:52:34
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Osterode

Post autor: Mały Mistrz »

Oto mamy KRONOSPAN. W roku 2007 takie słyszymy opinie (DarioLee):

Nie wiem, czy ktos słyszał o tym co się dzieje w KRONO-Morliny ale w ostatnim czasie następuje tam znaczący spadek zatrudnienia. Wypowiedzenia dostają pracownicy mający umowy na czas określony także pracownicy Vicara (Agencji Pracy Tymczasowej) pracują na 1/2 etatu teraz tj 11 dni, gdy wcześniej pracowali w normalnym zakresie godzin czyli ponad 160 h miesięcznie. Teraz nasuwa się pytanie, Czy wchłonięcie KRONOSPAN przez KRONOPOL było dobrym posunięciem ? Już początki tego małżeństwa okazały się bardzo złym posunięciem, zamknięto produkcję płyt wiórowych, farby i lakiery przywożone są samochodami. Czy KRONO-Morliny idą w stronę upadłości ? Czy Ostróda będzie jednym z miejsc na mapie Polski w których podaje się rekordy bezrobocia ? Czy przegonienie Morlin było dobrym posunięciem ? A może jeszcze wróci do nas ? Bo bezrobotny, żyjący w ubóstwie z zasiłków socjalnych ma w d... brudne powietrze itd jak nie ma co do garnka włożyć.
Mieczów ci u nas dostatek...
Awatar użytkownika
DarioLee
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 387
Rejestracja: 2004-05-13, 22:59:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: niestety Ostróda :/
Kontakt:

Post autor: DarioLee »

Tak źle a tak nie dobrze. Mały Mistrz zamienił nazwy zakładów i można zobaczyć , że są(były) tylko 2 opcje dużych pracodawców dla naszego regionu. Czy nie należy postawić sobie pytania: Czemu tylko 2 ?? Ostatnio na onecie i interii, wyczytałem, że w Polsce brakuje już terenów pod wielkie inwestycje. Mamy wokół siebie tyle przestrzeni, którą można zagospodarować i przeznaczyc pod inwestycje. Czemy na południu Polski co chwila powstają jakieś inwestycje ?? W czym jesteśmy gorsi ?? A może to nie my jesteśmy gorsi tylko nasi samorządowcy, którzy nie mają pojęcia jak się zabrać za zachęcanie inwestorów. Czy nie można zbudować parku technicznego, tak jak ma to miesce w innych regionach Polski ? Wybudowanie hal z wszystkimi mediami dałoby prace naszym mieszkańcą i przyciągneło by inwestycje. Wtedy tylko inwestor wchodzi ze swoimi maszynami, daje zatrudnienie, płaci podatki, za które budujemy kolejny park techniczny. Moim zdaniem to nie są rzeczy, których nie umie wykonać człowiek ze średnim wykształceniem. Bo chyba tacy ludzie zasiadają w samorządzie ?? A może sie jednak myle ?? Może powinniśmy posprawdzać jakie kto ma ukończone szkoły i z jakimi wynikami ?? I wysłać na ewentualne doszkalanie we własnym zakresie.
Awatar użytkownika
dr Jamajczyk
gaduła
gaduła
Posty: 847
Rejestracja: 2004-01-19, 15:00:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: 33%

styren

Post autor: dr Jamajczyk »

Ostróda staje się "Doliną Styrenową"- czytaj krzemową
Mr.BLUE
początkujący
początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 2004-07-24, 14:56:11

Re: Eksplozja bezrobocia ?

Post autor: Mr.BLUE »

DarioLee pisze:Teraz nasuwa się pytanie, Czy wchłonięcie Morlin pzez Animex było dobrym posunięciem ? Już początki tego małżeństwa okazały się bardzo złym posunięciem, zamknięto ubój wieprzowy, pół i ćwierćtusze przywożone są samochodami. Czy Morliny idą w strone upadłości ? Czy Ostróda będzie jednym z miejsc na mapie Polski w których podaje się rekordy bezrobocia ? Czy przegonienie Kronospanu było dobrym posunięciem ? A może jeszcze wróci do nas ? Bo bezrobotny, żyjący w ubóstwie z zasiłków socjalnych ma w d... czyste powietrze itd jak nie ma co do garnka włożyć.
Hmm... swego czasu słyszałem że jak sprzedawali MORLINY i kupił hiszpan to w tym czasie jednym z chętnych do zakupu był też ANIMEX. No i niestety oferta hiszpana była korzystnieszja. I można powiedzieć że naprawdę były to dobre czasy dla zakładu. Inwestycje. Teraz podobno ANIMEX mści się za to że mu wtedy MORLIN nie sprzedali... Może to tylko plotka... a może nie... POZDRAWIAM
Awatar użytkownika
DarioLee
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 387
Rejestracja: 2004-05-13, 22:59:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: niestety Ostróda :/
Kontakt:

Post autor: DarioLee »

Chyba to nie plotka, gdyż teraz znowu szykowane sa masowe zwolnienia. Z tegocowiem to ma "polecieć" sporo ludzi I teraz niech nasi samorządowcy zadadzą sobie pytanie czy Kronospan nie byłby lepszy ? Co prawda sam podchodziłem do nich z dystansem ale czy nie można było zbadać całej planowanej inwestycji gruntownie, szczególnie w dziedzinie zanieczyszczenia ? Widocznie samorządowcy chcą żebyśmy wszyscy żyli w czystym miasteczku i dzięki temu byli zdrowsi ale jak można być zdrowszym skoro nie ma sie na chleb ? Dla przykładu teraz powinni obciąć pensje w administracji bo duża część mieszkańców zarabia najniższe krajowe a taki Pan N. ładnych pare tysięcy.
Mr.BLUE
początkujący
początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 2004-07-24, 14:56:11

Post autor: Mr.BLUE »

DarioLee pisze:Chyba to nie plotka, gdyż teraz znowu szykowane sa masowe zwolnienia. Z tegocowiem to ma "polecieć" sporo ludzi
Hmm... tak się zastanawiam... czy można pozwolić na powolne "niszczenie" ( nie wiem czy to dobre słowo ) zakładu z takimi tradycjami i tak dobrze znaną i wyrobioną marką ?? wygoniliśmy KRONOSPAN... czy nie można zrobić czegoś w sprawie MORLIN ? Przecież za hiszpana produkcja szła pełną parą zakupiono sporo maszyn... czyli da się... może ktoś to specjalnie robi ? To chyba jeden ze sposobów walki z konkurencją: przejąć/wykupić i... no właśnie...
Awatar użytkownika
DarioLee
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 387
Rejestracja: 2004-05-13, 22:59:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: niestety Ostróda :/
Kontakt:

Post autor: DarioLee »

I Niestety chyba będziesz miał rację. Po Morlinach już lata plotka, że wkrótce (w tym roku) może być złożony wniosek o upadłośc zakładu. Także :brawo: samorządowcy za wygonienie Kronospanu i życze udanych spacerów po mieście wśród rzeszy bezrobotnych, do którego losu przyłożyliście rękę :twisted:
Mr.BLUE
początkujący
początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 2004-07-24, 14:56:11

Post autor: Mr.BLUE »

No to ładnie... a zważyszywszy na fakt że w każdej plotce jest odrobina prawdy nie wiem jak NASZE MIASTO będzie wyglądac gdy do tego dojdzie. Obecnie jest delikatnie mówiąc z rynkiem pracy nieciekawie... Ręce opadają... Co do KRONOSPANU drugi raz taka sytuacja nie przejdzie... Ludzie uczą się na błędach i teraz może nawet do ostródy zawitać naprawdę jakiś truciciel... Ludzie go nie wypędzą...
wsciekly
początkujący
początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 2005-05-05, 20:16:04

Fabryczka

Post autor: wsciekly »

Z racji tego, że teraz mieszkam w Warszawie i mam najbliżej do wszelkich plotek krążących po korytarzach sejmowych, to spieszę donieść, że słyszałem coś o świetnej lokalizacji między Tyrowem, a Samborowem, że jest to bardzo dobre miejsce dla Elektrowni Atomowej. :).
A tak poważnie to widzę, że zacznie się dziać to co przewidywałem wcześniej. Upadek Morlin nie wspominając już o wielkiej klapie z centrum szkoleniowym w koszarach he he he, pomimo przegonienia Kronospanu. Taka obserwacja tego ostródzkiego bajorka z daleka uleczyła mnie z nadmiernej emocjonalności w tym temacie. Wystarczy czekać ze spokojem na wybory samorządowe i to da nam odpowiedź, czy mieszkańcy czują się oszukani, czy nie w sprawie przesadnej "zielonej" propagandy, która pozbawiła ich perspektywy 600 miejsc pracy, a może i kolejnych zakładów, ale także przecież poprawę dla całej lokalnej gospodarki, bo dzięki tej propagandzie to teraz z tego co słyszałem to większość biznesowa Polski uważa Ostródę za zielonych oszołomów i omija szerokim łukiem wszelkie zamiary inwestycyjne. Myszlę że bezrobotni ostródzianie powinni zająć się agroturystyką :), a i pracujący też bo jak ktoś zarabia 600 stówek to też jakoś trzeba kręcić. :)
Awatar użytkownika
DarioLee
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 387
Rejestracja: 2004-05-13, 22:59:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: niestety Ostróda :/
Kontakt:

Post autor: DarioLee »

Z Morlinami bedzie jak z "Ostrołęką", która upadła. A ostatnio cos sie mi obiło o uszy, że w morlińskich halach po upadku mają być produkowane telewizory plazmowe. W końcu w Polsce LG buduje fabryke wyswietlaczy LCD to może do nas zajrzą tylko nie za kadencji naszych "paprających" samorzadowców.
Mr.BLUE
początkujący
początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 2004-07-24, 14:56:11

Post autor: Mr.BLUE »

DarioLee pisze: /.../ że w morlińskich halach po upadku mają być produkowane telewizory plazmowe /.../
Ciekawe... sporo ostatio plotek było w Ostródzie, niech przytoczę właśnie lotnisko, jakieś centrum rekreacyjno chyba szkoleniowe w byłych białych koszarach, LG ?? w Ostródzie ?? nie wiem co lepsze ale osobiście bym wolał żeby MORLINY dalej istniały i aby się rozwijały. Ciekawe co się stało z naszymi zielonymi ktrórzy tak walczyli aby KRONOSPAN się tu nie zagnieżdził, może niech oni się teraz zajmą MORLINAMI skoro uczestniczyli w akcji protestacyjnej przeciwko fabryce płyt wiórowych może niech teraz pikietują pod zakładami mięsnymi aby nie dochodziło do większych zwolnień i... "poprawy obecnej sytuacji zakładu" ?? Jak pozbyliśmy się przyszłych miejsc pracy to może trzeba powalczyć aby ich liczba się nie zmiejszała zwłaszcza w MORLINACH ??
Awatar użytkownika
morderator
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 176
Rejestracja: 2005-08-30, 10:22:21

ludzie...........

Post autor: morderator »

Plebania, odc. 666; telenowela Polska 2006; reż.: Ariadna Lewińska; wyk: Włodzimierz Matuszak, Katarzyna Łaniewska
/stereo/
no ja a kto?
początkujący
początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 2006-07-17, 14:56:41

Post autor: no ja a kto? »

szukam pracy , nie koniecznie w morlinach ;)
RobertP
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 191
Rejestracja: 2006-03-10, 19:01:01
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: RobertP »

no ja a kto? pisze:szukam pracy , nie koniecznie w morlinach ;)
a co potrafisz robić i co umiesz ?
i ile byś chciał zarabiać na początek ?
szacila
początkujący
początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:18
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Kronospan to nie ostatnia deska ratunku

Post autor: szacila »

Co Wy znowu tak z tym kronospanem?? Do symbolu zbawiciela wam wybujał! Jak ktoś nie ma szacunku do samego siebie, to bierze co mu dają zamiast wybierać. Myślicie, że jest tylko jeden kronospan na świecie, który chce inwestować w naszej gminie? Trzeba poszukać takiego, którego chętnie przyjmą mieszkańcy, nie zniszczy nam tego bogactwa jekim dysponujemy i da ludziom dobrą pracę. Ale to zadanie dla samorządowców - takich, którzy szanują siebie i nas. Pomyślcie, jak będziecie jesienią wybierać.

Gadacie jak stare baby ... "ja mówiłam, że tą jabłonkę trzeba było rok temu ścinać a teraz kwaśne jabłka Zenek zerwał". Wstyd ;-)
Awatar użytkownika
Mały Mistrz
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 378
Rejestracja: 2004-01-26, 00:52:34
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Osterode

Post autor: Mały Mistrz »

Gadacie jak stare baby ... "ja mówiłam, że tą jabłonkę trzeba było rok temu ścinać a teraz kwaśne jabłka Zenek zerwał". Wstyd

NO, GDYBYŚ COŚ ZDZIEŁAŁA - a tak - wstyd...
Mieczów ci u nas dostatek...
Marcelina
gaduła
gaduła
Posty: 774
Rejestracja: 2004-01-04, 17:43:40
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Marcelina »

Zjeżdzaj do swojej BABCI synku,
a politykę zostaw dla DOROSŁYCH.
Zablokowany