Samobójstwo- dlaczego?

Moderator: Jacek-P

Anmari

Samobójstwo- dlaczego?

Post autor: Anmari »

Hej! Na wtorek mam referat o samobójstwach i nie mam pomysłu. Odpowiedzcie na parę pytań, aby mi pomóc.
1) Dlaczego ludzie to robią?
2) Jak temu zapobiegać?
3) Czy potępiać ludzi, którzy targnęli się na swoje życie?
4) Co sądzicie o ludziach, którzy opuścili nas w ten sposób?
5) Czy znacie ludzi, którzy mieli ten problem?
Liczę na Was. Podzielcie się informacjami! Proszę!!!!!
Kwiatkowski czyli Petara

"...samobóstwa ciągle w koło aby narodzić się na nowo...."

Post autor: Kwiatkowski czyli Petara »

1. Robią, to bo sobie z gównem (życiem) w danym momencie rady dać nie mogą.
2. Jedyna możliwa sytuacja, która cokolwiek zmieni to rozmowa i tak prawdziwa i szczera bez stron.
3. Oni już się potępili, wystarczy chyba , że nie żyją.
4. Taki wybór jest ucieczka i tchórzostwem w jednym. Uciekają przed życiem czyli tchórzą a za razem jest to pewna odwaga aby przejść na drugą stronę.
5. Nie znam ludzi którzy nie mieli by takich chwil. Jeżeli ktoś mówi , że nigdy o tym nie myślał to albo kłamie albo nie pamięta.
Marcelina
gaduła
gaduła
Posty: 774
Rejestracja: 2004-01-04, 17:43:40
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Marcelina »

Czasami tak mało trzeba...
Anonymous

.... prrrrrrrrrrrry szalony ....

Post autor: Anonymous »

... dla mnie samobojstwo to oznaka slabosci ... glownym powdem wiekszosci samobojstw sa problemy ... czy to finansowe czy z dziewczyna czy z chlopakiem czy z rodzina itd itp ... samobojstwo to ostateczna ucieczka od tych problemow ... dla mnie jednak to tchorzostwo ... problemy trzeba traktowac jako kolejne wyzwanie ktore rzuca nam zycie pod nogi ... i tylko czlowiek odwazny potrafi stawic im czola ... tylko osoby o slabej psychice decyduja sie na odebranie sobie zycia ... nie potrafia po prostu poradzic sobie z zaistniala sytuacja ... a "zycie roznie sia uklada .. tak jak karty w pasjansie.." ...

CIUBAKA
Marcelina
gaduła
gaduła
Posty: 774
Rejestracja: 2004-01-04, 17:43:40
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Marcelina »

Czy wobec tego ludzie o słabej psychice są gorsi i powinni byc popepiani?
Anonymous

.. potepiajcie a bedziecie potepiani...

Post autor: Anonymous »

.. a czy ja takich ludzi potepiam ? ... potepiam sam akt odebrania sobie zycia ... ludzie ktorzy popelniaja samobojstwa to w wiekszosci ludzie bardzo wartosciowi , ktorzy po prostu nie radza sobie z okreslonymi problemami .. takich ludzi sie nie potepia a proboje jakos pomoc ... czasem taki czlowiek wysyla jakies sygnaly ktore budza w nas niepokoj i wiemy ze cos jest nie tak ... mysle ze w kazdym z takich przypadkow moglby pomoc specjalista...

CIUBAKA
Marcelina
gaduła
gaduła
Posty: 774
Rejestracja: 2004-01-04, 17:43:40
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Marcelina »

Myślę, ze jednak największą rolę mają do odegrania najbliżsi (niekonieczniee współmałżonek i dzieci), zwłaszcza w obecnej rzeczywistości, gdzie może nie tak bardzo jest potrzebne wsparcie psychologa, jak konkretna pomoc materialna lub chociaż pomysł "jak zarobić", podpowiedź jak pokonać biurokratyczne trudności, jak uwierzyć w siebie.
Anonymous

... zobaczyc znaczy uwierzyc ...

Post autor: Anonymous »

... otoz to pani (panno) Marcelino ... problem w tym ze ludzie nie wierza we wlasne sily .. a jak mowi przyslowie ... wiara czyni cuda ... otoczenie najblizszych dodaje wlasnie czlowiekowi pewnosci siebie ...

ŁOSAMA
Marcelina
gaduła
gaduła
Posty: 774
Rejestracja: 2004-01-04, 17:43:40
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Marcelina »

Dobrze, że mamy tych najbliższych.
Anonymous

... ano dobrze ...

Post autor: Anonymous »

.. ale co z tymi co nie maja ... jednak zdaje mi sie ze czasem i obecnosc bliskich nie jest dostatecznych hamulcem ktory pozwolilby na unikniecie tego typu tragedii ... wszysko zamkniete jest w glowie zrozpaczonego , zagubionego czlowieka ... a gdy to juz go przerosnie, wtedy ... coz, mysle ze wszelkie srodki pomocy zostana w takim przypadku uswiecone ...

ŁOSAMA
Marcelina
gaduła
gaduła
Posty: 774
Rejestracja: 2004-01-04, 17:43:40
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Marcelina »

"- Kim jesteś? - spytał Mały Książę.
- Kim jesteś... jesteś... jesteś - podjęło Echo.
- Zostańcie moimi przyjaciółmi - jestem taki samotny - powiedział.
- Jestem samotny... samotny - odparło Echo.
"Co za śmieszna planeta - pomyślał więc Mały Książę. - Cała sucha, zupełnie spiczasta i do tego słona. A ludzie pozbawieni są wyobraźni. Powtarzają słowa, które do nich mówię. U siebie miałem różę, ona zawsze zagadywała pierwsza".
Anonymous

Marcelina coś słabo?

Post autor: Anonymous »

Proszę zejść na ziemie , bo takie wypowiedzi zaciemniają prawdę o smutnej samobójczej rzeczywistości. I na pewno nie przybliżają problemu.
Anonymous

... ot i dyshonor...

Post autor: Anonymous »

... "- Powieś się! Po co cię mają sądzić. Króla uweselisz! - powtórzył Jamont.

- Powieszę się sam! - zawołał młody rycerz. - To cię niby ochrzcili, a skóra została na tobie pogańska, i tego nawet nie rozumiesz, że grzech chrześcijaninowi taką rzecz czynić."

... jak widac to wbrew religii ...

HABIP
Awatar użytkownika
dr Jamajczyk
gaduła
gaduła
Posty: 847
Rejestracja: 2004-01-19, 15:00:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: 33%

moc

Post autor: dr Jamajczyk »

człowiek nie do ko.ńca jest soba choc kiedy kocha jest właśnie w pełni siebie-czy samobójstwo z miłości ma racje bytu -myślę , że odpowiedzią sa przypadki takich właśnie faktów- w przpadku samobójstwa nalez nie szukać przyczyn tylko odpowiedzi co trzeba zmienić -czasem jest tak że najblizszy jest najdalszy ale przecież na każde pytanie jest parę odpowiedzi.......................w mocy JEZUSA- dziś niedziela
Zablokowany