SKATEPARK (Miejsce dla rolek, deskorolek, rowerów itp.)

Komentarze, opinie, dyskusje o ostródzkim sporcie.

Moderator: Jacek-P

Awatar użytkownika
Szwed
początkujący
początkujący
Posty: 46
Rejestracja: 2010-11-21, 22:19:22
Gadu-Gadu: 6672584

Re: SKATEPARK (Miejsce dla rolek, deskorolek, rowerów itp.)

Post autor: Szwed »

Znów urzędnicy pokazali jak traktują NAS - młodzież jak i swoich wyborców! Nie ukrywam, że i ja i inni oraz nasi rodzice głosowaliśmy na obecnego burmistrza i wiecie co? Wieeelu z nas żałuje. Szkoda, że burmistrz nie lubi szachów to by postawił w całej Ostródzie tysiące stolików do gry...
A teraz małe wyjaśnienie:

-Pan Cezary W. twierdzi, że nie będą wyrzucać pół miliona złotych (przypomnę, że potrzebny nam jedynie plac którego wylanie to 100tyś zł lub nawet mniej i tyle - resztę możemy zrobić sami skoro miasto nie wspiera...) dla 4, uwaga - słownie CZTERECH osób. Pytanie do mieszkańców : nie widzieliście przypadkiem kilkudziesięciu osób na "byłej rampie" oraz w mieście jeżdżących na rolkach/rowerach/deskorolkach?

-według Pana Sochy lepiej jest postawić rampę za kilkadziesiąt tysięcy złotych na odwal się, niż kilka fajnych przeszkód z których bylibyśmy zadowoleni wszyscy za...dokładnie tą samą cenę, a nawet i mniejszą. Kiedy pytany jest o skatepark, mówi o linarium - hm, no ok brak argumentów i zbliżająca się emerytura...ale czy od tego są urzędnicy by się utrzymywać nogami i rękoma aby siedzieć i zarabiać (jednym zdaniem : robić coś tylko dla siebie),a nic nie robić dla mieszkańców?

-Pan Socha twierdzi, że projekt infrastruktury wokół stadionu został zatwierdzony 3 lata temu i można zmienić coś dopiero po 5 latach zbudowania obiektu (odsyłam do gazety ostródzkiej z 18 marca). Zastanawia mnie czemu więc, chodzimy do urzędu od 5 lat regularnie w sprawie skateparku a właśnie od tych 5 lat jesteśmy zapewniani, że skatepark będzie koło nowego stadionu, czekaliśmy na niego 5 lat aby usłyszeć, że powinniśmy 3 lata temu przyjść, wysyłaliśmy dużo projektów skateparku, rozmawialiśmy jak nam się to widzi (a na prawdę nie chcemy skateparkowej burżuazji) i potraktowano nas jak śmiecu...DZIĘKUJEMY ZA SZACUNEK! :)

-Pan burmistrz tak bardzo kocha piłkę, że buduje sokołowi stadion. Czy nikt nie wie, że utrzymanie takiego stadionu to koszt kilkudziesięciu tysięcy miesięcznie? Skąd na to będzie miało miasto? Na jednorazowy wydatek pieniędzy nie ma, a na stadion na którym będą grały wielkie gwiazdy sokoła jest.. WOW! Przypomnijmy, że w innych krajach gdzie zbudowano stadiony na mistrzostwa europy czy świata, NA KTÓRYCH MECZE SIĘ ROZGRYWAŁY po roku upadały tak, że trzeba było burzyć...
Panie Olgierdzie, miasto nie jest Pana, a mieszkańców...może pomyśleć o nich a nie o swoich marzeniach sprzed lat?

-z pewnego źródła ( jeden z Panów powyżej) wiem, że rampa jest podobno 'mydleniem oczu'. Wiem też, że według jednego z tych Panów, my - czyli ludzie jeżdżący od kilku dobrych lat NIE WIEMY CZEGO NAM TRZEBA. To oni wiedzą i to rampa jest najlepszym wyjściem mimo, że za tą cenę jak wspomniałem można kupić kilka przeszkód, no ale według tego Pana jest to cytuje : "G. co się rozleci". Otóż nie, bo robią te przeszkody i projektują firmy które siedzą w tym kilkanaście lat i to za przeproszeniem Panowie G... wiedzą :)

Zadam Panom urzędnikom więc pytanie:
CZEMU NIE POSTAWICIE JEDNEJ BRAMKI DAJĄC WKOŁO TROCHĘ TRAWKI? Kopać się da, ale meczu nie zagracie prawda? To tak samo jest z rampą, jeździć niby można ale jakbym się uparł to i na desce klozetowej z górki zjadę a czy to o to chodzi w wydawaniu publicznych pieniędzy? Aby coś było może nie zbędne ale...jednym z wielu, o wiele lepszych wyjść.

P.S. Zapewniam, że w nas czy naszych rodzicach Panowie wyborców już nie znajdą choćby nie wiem co obiecali tak jak było obiecane teraz...
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: SKATEPARK (Miejsce dla rolek, deskorolek, rowerów itp.)

Post autor: kaczor »

Spróbujcie jeszcze ze skate parkiem na stadionie na Wyszyńskiego. Planuje się tam dwa boiska do siatkówki, ale po co ? Są 2-3 przy ZSZ na Wyszyńskiego, są 2 przy Orliku na Piastowskiej i są 3 boiska na plaży gdzie jest miejsce by rozłożyć trybuny jakby były zawody. Nawet był przypadek że zawody były na boisku przy G1, gdzie był nawieziony piasek i rozłożone trybuny.
Awatar użytkownika
Szwed
początkujący
początkujący
Posty: 46
Rejestracja: 2010-11-21, 22:19:22
Gadu-Gadu: 6672584

Re: SKATEPARK (Miejsce dla rolek, deskorolek, rowerów itp.)

Post autor: Szwed »

http://olgierddabrowski.blog.onet.pl/ zapraszam do 'lektury' - szkoda gadać
nick
początkujący
początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 2010-08-08, 13:54:43
Gadu-Gadu: 0

Re: SKATEPARK (Miejsce dla rolek, deskorolek, rowerów itp.)

Post autor: nick »

Szwed, tu niestety ale muszę przyznać rację Panu Burmistrzowi, albo "walczysz" z nim na poziomie stosując inteligentne "ciosy" albo dajesz sobie spokój z tą walką. Nerwy puściły, rozumiem, rozwalili skatepark nie myśląc o innym....(rampa na stadionie to tylko rampa, a nie skatepark), do tego słowa pana burmistrza, że 100 tys to ogromny wydatek dla miasta.... a na fontannę za 1 600 000 pln to już stać miasto, i jest tak ona potrzebna, że chodniki, drogi czy też skatepark, które by służyły mieszkańcom można pominąć... ale nie ważne, i tak ludzie zajmujący się rolkami, deskorolkami itp. mają opinię "ludzi gorszej kategorii" (a w rzeczywistości większość z nich to dobrzy ludzie na poziomie), dlatego nie chce, żeby lokalne społeczeństwo postrzegało nas jeszcze gorzej, dlatego Igor wyluzuj
Awatar użytkownika
Szwed
początkujący
początkujący
Posty: 46
Rejestracja: 2010-11-21, 22:19:22
Gadu-Gadu: 6672584

Re: SKATEPARK (Miejsce dla rolek, deskorolek, rowerów itp.)

Post autor: Szwed »

ja już odpuszczam jak Ci mówiłem wcześniej, jesteśmy zlewani i lekceważeni więc puściły mi nerwy i tyle.
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: SKATEPARK (Miejsce dla rolek, deskorolek, rowerów itp.)

Post autor: kaczor »

na potencjalnym miejscu pod skatepark czyli plac za Orlikiem na 21 Stycznia powstaną garaże.
nick
początkujący
początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 2010-08-08, 13:54:43
Gadu-Gadu: 0

Re: SKATEPARK (Miejsce dla rolek, deskorolek, rowerów itp.)

Post autor: nick »

kaczor pisze:na potencjalnym miejscu pod skatepark czyli plac za Orlikiem na 21 Stycznia powstaną garaże.
Pomimo, że marzę o skateparku, pomysł z garażami także bardzo popieram ponieważ wiem jaki jest duży problem w tym temacie nad jarem



http://olgierddabrowski.blog.onet.pl/Sk ... 25095556,n
Mam nadzieję, że w końcu naprawdę idzie coś do przodu, a nie jest to tylko "uciszenie" problemu :)
nick
początkujący
początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 2010-08-08, 13:54:43
Gadu-Gadu: 0

Re: SKATEPARK (Miejsce dla rolek, deskorolek, rowerów itp.)

Post autor: nick »

Dobra podsumowując : rampa skateboardowa, która stoi na nowym stadionie jest porażką, zrobiona przez jakiś tam fachowców, którzy nie mają pojęcie do czego to służy, "coping" taka rurka na krawędzi, która przeważnie służy do "grindowania" (ślizgania się po niej) jest stworzona z 5 rurek, które nie są pospawane nawet i po prostu na łączeniu tych rurek podczas ślizgu się zatrzymuje i leci na twarz, nie wspomnę o złym wypoziomowaniu rampy, na której po opadach stoi wielka kałuża, po otwarciu kompleksu 2 sklejki miały już brązowy kolor od tej wody, są po prostu zużyte w połowie, a nie były używane, to tego coping(rurka na krawędzi) wystaje jakby to była poręcz do łapania się rękoma... pan Socha po zniszczeniu z poprzedniego skateparku dobrych urządzeń tłumaczył się tym, że one nie miały atestów, obecna rampa także nie ma, nie zrobiła ją żadna profesionalna firma, która tworzy takie rzeczy (takie firmy mają ludzie, którzy sami jeżdżą na deskach, rolkach itd). Bubel jakich mało!! Do tego lodowisko, tzn płyty syntetyczne, kolejna porażka, wielkie (...), które dużo kosztowało, już kiedyś było coś podobnego ale mniejszego na sp4, uczucie jazdy jest takie jakby założyć damskie kozaki na obcasie i ślizgać się po śliskich płytkach podłogowych, będzie to stało i świeciło pustkami, a i tak wszyscy dalej będą jeździć do Olsztyna na łyżwy.........
Awatar użytkownika
Szwed
początkujący
początkujący
Posty: 46
Rejestracja: 2010-11-21, 22:19:22
Gadu-Gadu: 6672584

Re: SKATEPARK (Miejsce dla rolek, deskorolek, rowerów itp.)

Post autor: Szwed »

Rampa, ach ta długo oczekiwana rampa...
Co do zastrzeżeń to teoretycznie nick wypisał wszystko...wątpię by rampa miała jakiekolwiek atesty bo chociażby przy uderzeniu w barierkę która chroni przed upadkiem ma się wrażenie, że zaraz się wyleci na drugą stronę razem z nią. Strasznie niestabilna jest! Coping? Śmiech na sali! 5 małych rureczek, zamontowanych ot tak, nie zespawanych dzięki którym na pysk poleciał już nie jeden z nas...a potem kogo będzie wina jak w końcu ktoś zęby straci? Zapewne nasza!

Najnowszym udogodnieniem jest regulamin a dokładniej kilka punktów:
1.KASKI MUSI NOSIĆ KAŻDY...Przepraszam bardzo, ale czy to jest halfpipe a my bracia Yoshimoto lub Tony Hawkowie? (wymiatacze, halfpipe to taka wielka rampa) Co taki deskorolkarz czy rolkarz może na minirampie zrobić? Bawić się na copingu...a upadek równa się potknięciu na krawężniku. Ludzie noście kaski jak chodzicie po mieście! Rowerzyści rozumiem, bo sam kiedyś jeździłem na bmx i nie raz leciałem nie miło, a kask mnie często ratował (nawet na takiej minirampie).
-ponoć podpunkt ten jak i reszta regulaminu jest wzorowana na Olsztyńskim skateparku który jest dużym skateparkiem a nie malutką minirampką i obowiązek noszenia kasków jest tylko dla rowerów.
2.Ochraniacze obowiązkowe dla rolek, dla bmx tylko zalecane. - Czy ktoś oszalał? Kopnijcie się kolanem w rolkę na stopie, dacie radę? Ja też nie. A kopnijcie się w ramę roweru, boli? Boli. Ale po co ochraniacze nie? :)
3.Obowiązuje ruch prawostronny - czyli jak ktoś robi tricki i schodzi tyłem, to łamie przepis? Jeżeli ktoś na rolkach jeździ na lewą nogę (czyli jeździ częściej w lewą stronę) nie może jeździć? Paranoja totalna. ; )

Zrobili znów coś za przeproszeniem na odpierdol.
nick
początkujący
początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 2010-08-08, 13:54:43
Gadu-Gadu: 0

Re: SKATEPARK (Miejsce dla rolek, deskorolek, rowerów itp.)

Post autor: nick »

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... PcH3hCAtQQ#! Polecam, po protestach w spr. sp 5 czas chyba na kolejny u nas... a może wspólny ;)
Zablokowany