Mistrzostwa za nami

Komentarze, opinie, dyskusje o ostródzkim sporcie.

Moderator: Jacek-P

Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Mistrzostwa za nami

Post autor: Jacek-P »

Ostróda przez ostatnie cztery dni żyła Mistrzostwami Europy w Maratonie Kajakowym. Władze miasta chwaliły się przed zawodami, że to duże wyróżnienie i prestiż. Czy te słowa przełożyły się na organizację? Wszystko wskazuje, że tak.
Podczas zawodów nie było wielkich wpadek chyba, że do takich zaliczymy szybką podmianę flagi przed ceremonią zamknięcia zawodów, lub błędnie zawieszona flagę jednego z państw. Ostróda długo przygotowywała się do tych zawodów i z wielu stron słychać, iż stanęła na wysokości zadania. Czy te mistrzostwa otworzą zatem Ostródzie drogę do organizacji wielu kolejnych zawodów? Czas pokaże. Przypuszczam, że "zaliczony test" stanie się sporym atutem przemawiającym za lokalizacją Ostródy nie tylko, jako organizatora zawodów kajakowych.
Mimo iż zawody kajakowe nie należą do bardzo widowiskowych i emocjonujących oglądało jest wiele osób. Każdego dnia przemierzając drogę od plaży do centrum miasta widziałem widzów zarówno przy plaży miejskiej jak i na pomostach i ławkach wzdłuż brzegu.
Są też niestety rzeczy, które zostały źle przygotowane. Pierwsza, która już podczas ceremonii otwarcia dała się zauważać i trwała do samego końca to fatalnie mówiący tłumacz. To niezrozumiałe, iż podczas imprezy tej rangi nie było dobrego tłumacza. Niedobrze się stało, że w trakcie zawodów nie było imprez towarzyszących, które przyciągnęłyby turystów i mieszkańcy nad jezioro. Organizatorzy polegli niestety w Internecie. Strona internetowa zawodów aktualizowana z dużym opóźnieniem, przez dwa dni nie było żadnych zdjęć, brak szczegółowych wyników. Wersja angielska strony do dziś nie zawiera ani jednego aktualnego tłumaczenia tekstów. Nawet w tej chwili nie ma ani jednej relacji z dzisiejszych zawodów.
Mimo kilku wpadek osobiście dobrze oceniam zawody. Pierwsze koty za płoty. Następnym razem będzie na pewno jeszcze lepiej.
_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..
mmgg
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 212
Rejestracja: 2004-10-04, 13:45:30

Re: Mistrzostwa za nami

Post autor: mmgg »

zgadzam się co do faktu , że ta impreza to sprawdzian do organizowania dalszych zawodów , oby na wyższym poziomie . całe te mistrzostwa nudne jak flaki z olejem , pisanie(mówienie ) o wielkości rangi tej imprezy należy włożyć między bajki - na łamach poczytnych gazet nie ma nawet linijki,wersa ..., nawet na stronach Polskiego Związku Kajakowego nie ma wzmianki na temat wyników zawodów , a impreza ta nie jest nawet w kalendarzu P.Z.Kajkowego

co do organizacji , zastanawia mnie fakt ,że w Starych Jabłonkach jest profesjonalnie przygotowana od wielu lat siatkówka plażowa , czy naprawdę to tak daleko żeby sprawdzić jak powinny wyglądać takie imprezy????? !!!!!!!!!!!!
- w pierwszym dniu w wyścigu weteranów , zawodników potraktowano jak smarkaczy !! ,
- ilość ludzi ( wolontariuszy) ze znajomością j. angielskiego zerowa
- jak napisał moderator "tłumacz" bez komentarza

lepiej jak miasto robi takie wpadki , na niewiele znaczących imprezach , niż fatalnie wypaść (oby ) jako miasto pobytowe na euro , bo z wielkiej reklamy może być wielka klapa
Mądry przez całe życie może zgłupieć na chwilę.
24adamson
początkujący
początkujący
Posty: 83
Rejestracja: 2009-05-14, 21:13:14
Gadu-Gadu: 0

Re: Mistrzostwa za nami

Post autor: 24adamson »

ja również zgadzam się że medialnie impreza była porażką jedyną tv która się kreciła była ostródzka wectra :) cisza w ogólnopolskich mediach,w starych jabłonkach wieczorami zawsze są jakieś atrakcje np fajne kiedyś były pokazy z ogniem ,nawet ten bęben w jednostce czy wyścigi w kapsle ,jakieś konkursy jazda na bananie za skuterem jak we władku byle by coś się działo dla widzów a zamknięcie wyciągu narciarskiego(nie zamieszczając nigdzie informacji o tym) to już przegięcie brak żaglówek na jeziorze bo kajakarze pływaja to też jakoś nie kojarzy się z mazurami wiocha nam się robi wymyślają jakieś koncerty folkowe pieśni ludowe czy operetkowe na molo no chyba nie tak powinni zapamiętać ci młodzi turyści czy sportowcy odwiedzający ostróde.
Mało tego idąc z nowej plaży w kierunku molo (godz 15:00)na wysokości panoramy i kortów tenisowych siedzi sobie szczur wielkości wiewiórki i wpie....la kawałek chleba który pewnie pociągnął łabądkowi biednemu:) chcąc go przegonić żeby żaden turistas go nie widział bo bedzie wstyd rzucam w niego śliwką a on nic siedzi dalej , jaja co??
24adamson
początkujący
początkujący
Posty: 83
Rejestracja: 2009-05-14, 21:13:14
Gadu-Gadu: 0

Re: Mistrzostwa za nami

Post autor: 24adamson »

p kurcze przepraszam właśnie się natknąłem na info w portalu www.wp.pl
no i zapomniałem że w sobote był wielkie dysko polo
http://sport.wp.pl/kat,1857,title,Mistr ... omosc.html
mmgg
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 212
Rejestracja: 2004-10-04, 13:45:30

Re: Mistrzostwa za nami

Post autor: mmgg »

m jak Moderator ja napisałem o gazetach , co nie zmienia faktu ,że maraton kajakowy jest to najniższa ranga zawodów , od czegoś trzeba zacząć , Dowgiałło ze swoim World Tour zaczynał od zera ,
i to na co zwrócił uwagę 24adamson żadnej informacji na temat zamknięcia wyciągu dla nart wodnych
Mądry przez całe życie może zgłupieć na chwilę.
Zablokowany