Koniec bezcłowych samochodów dla Kościołów?

Moderator: Jacek-P

Awatar użytkownika
Mały Mistrz
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 378
Rejestracja: 2004-01-26, 00:52:34
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Osterode

Koniec bezcłowych samochodów dla Kościołów?

Post autor: Mały Mistrz »

"Gazeta Wyborcza" (30.01.2004) zastanawia się, czy Polska będzie musiała renegocjować konkordat z Watykanem w związku z wejściem do Unii Europejskiej i koniecznością likwidacji ulg celnych dla księży. Zdaniem ekspertów nie jest to wykluczone. Bp Tadeusz Pieronek uważa jednak, że niekoniecznie.
Prawo europejskie nie przewiduje zwolnień celnych dla samochodów i komputerów dla Kościołów i związków wyznaniowych. Polskie prawo celne, zgodnie z ustaleniami konkordatu i ustaw wokółkonkordatowych, na takie ulgi zezwala.

To haniebny uczynek, wołający o pomstę do Nieba!!! Wielmoże i Książęta z Brukseli rozum postradali!!!
Nie dane nam pełnić naszej „pokojowej” misji krzewienia wartości zachodniej cywilizacji bez BEZCŁOWYCH koni!!!!
Na świętego Liboriusza z Padebornu! To podstępne i przebrzydłe knowania Katarów, Husytów, Angielczyków i innych heretyków...
Nasi posłowie do Konwentu Brukselskiego w osobach Wielce Pobożnego Komtura Zygfryda de Lowe i Lotaryńczyka Fulko de Lorche zostali zobowiązani do rychłej krucjaty.
Wspomogą nas bracia z Zakonu Maltańskiego i inflanccy Kawalerowie Mieczowi, jako żywo także wstępujący w czeluści unijne.
Mieczów ci u nas dostatek...
Anonymous

bezclowe to malo ...

Post autor: Anonymous »

... ja jestem za tym by w zwiazku z przystapieniem Polski do Unii w kosciolach wprowadzono kasy fiskalne ... a jak ?! . Ile to juz razy sie u nas zdarzylo ze ksiadz nie chcial kogos pochowac bo rodziny nie stac bylo zaplacic ... a tka jak wystawi rachunek to mozna by to jeszcze od podatku odliczyc... a i panstwo mogloby zarobic na naiwnosci tercjanow ... . A drugo grupa spoleczna gdzie powinny byc wprowadzone kasy fiskalne sa lekarze ... czy ktos kiedykolwiek widzial aby lekarz wystawial rachunek. .. NIKT !!!!. I znowu kasa. A kolejnym genialnym pomyslem po wejsciu do Unii bylaby legalizacja burdeli. Panienki zarejestrowane bylyby w urzedach pracy .. otrzymywalyby normalne swiadczenia .. mialyby opieke lekarska i ubezpieczenia panstwo mogloby formalnie opodatkowac domy publiczne a ci co i tak z ich uslog korzystali - korzystali by jak wczesniej. Pozatym jakosc uslog w takich domach uleglaby znacznej poprawie ... no bo przeciez musialyby spelniac unijne wymogi ... a nad wszystkim czowalyby wszechobecne normy ISO.

ZELBOW
Awatar użytkownika
Mały Mistrz
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 378
Rejestracja: 2004-01-26, 00:52:34
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Osterode

Jan z Czarnolasu

Post autor: Mały Mistrz »

NA NABOŻNĄ
Jeśli nie grzeszysz, jako mi powiadasz,
Czego się, miła, tak często spowiadasz?

NA ŚWIĘTEGO OJCA
Świętym cię zwać nie mogę, ojcem się nie wstydzę,
Kiedy, wielki kapłanie, syny twoje widzę.

O KAZNODZIEI
Pytano kaznodzieje: "Czemu to, prałacie,
Nie tak sami żywiecie, jako nauczacie?"
(A miał doma kucharkę.) I rzecze: "Mój panie,
Kazaniu się nie dziwuj, bo mam pięćset na nie;
A nie wziąłbych tysiąca, mogę to rzec śmiele,
Bych tak miał czynić, jako nauczam w kościele".

Europo witaj nam...
Mieczów ci u nas dostatek...
Anonymous

o janku z czarnolasu...

Post autor: Anonymous »

.. zali Mistrzu Maly trafnies cytaty owe umiescil. Widno z nich ze i tedy trudy kosciola doceniano ;-)... Jeno zdaje sie ze Janek mialby dzis szersze grono sluchaczy :-D
Awatar użytkownika
Mały Mistrz
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 378
Rejestracja: 2004-01-26, 00:52:34
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Osterode

Kamień z serca...

Post autor: Mały Mistrz »

Kościół katolicki na wejściu Polski do Unii Europejskiej na pewno nie straci. Straty wynikające ze zlikwidowania niektórych przywilejów zagwarantowanych dotąd przez polskie prawo duchowni odbiją sobie z nawiązką - pisze "Trybuna" (14.02.2004).

W ostatnich dniach media obiegły wiadomości, że po 1 maja br. Kościół nie będzie mógł korzystać z ulg celnych na sprowadzane z zagranicy dary przeznaczone na cele kultowe, charytatywne i oświatowe. W grę wchodzi od 7 do 15 mln zł rocznie - tyle bowiem w ostatnich latach warte były ulgi celne przyznane Kościołowi.

Kościół jednak nie tylko traci, Kościół na Unii również zyskuje. Obejmą go bowiem dopłaty do produkcji rolnej. Kościół katolicki jest największym obszarnikiem RP - ma ok. 160 tys. ha ziemi. Więcej niż przed II wojną światową. Po wejściu do UE otrzyma, podobnie jak inni właściciele gospodarstw rolnych, 118 euro dopłaty rocznie do hektara. Może liczyć w sumie na przeszło 90 mln zł.
Mieczów ci u nas dostatek...
Anonymous

... a wiec rola ...

Post autor: Anonymous »

.. hmm ... no coz ... jezeli zwesza na tym kase ;-) ... to zapewne kosciol stanie sie najwiekszym dostawca artykolow rolnych na polski rynek .. oby nie ... nie ... ZAKON przecie to zecz swieta !!!! Sluga Bozy a nie mamony ... nie pozwola na to ... a moze jednak?! ...

CIUBAKA
Marcelina
gaduła
gaduła
Posty: 774
Rejestracja: 2004-01-04, 17:43:40
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Re: Kamień z serca...

Post autor: Marcelina »

Parafie są osobami prawnymi i oczywiscie zgodnie z ustawą z dnia 18 grudnia 2003 r. o platnosciach bezposrednich do gruntów rolnych będą mogły ubiegac o przedmiotowe dopłaty.
Anonymous

... jakkolwiek ...

Post autor: Anonymous »

... hmmm ... co by sie w polsce nie dzialo, to kosciol i tak wyjdzie na swoje ... w koncu ... wiara czyni cuda ... :D ...

CIUBAKA
Marcelina
gaduła
gaduła
Posty: 774
Rejestracja: 2004-01-04, 17:43:40
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Marcelina »

Z wczorajszego krzykliwego kazania w pewnym miasteczku:

"Bóg i mamona są nie do pogodzenia, musicie wybrać"

Trzy razy zbierałam się do wyjścia.
Z przyczyn pedagogicznych musiałam zostać.
Anonymous

... ja dla cytatow...

Post autor: Anonymous »

.. z pewnego kazania w pewnej miejscowosci ...

" .. ja widze kto ile na tace daje i jak przychodzi ubrany..." ---> swoja drogo wysoko on musi siedziec i dobry wzrok miec musi

" .. a ci mlodzi ludzie jak swinie i bydlo chodza zakolczykowani .." ---> i co go to kur.. obchodzi

" ... ja uz dawno zauwazylem ze mieszkancy z .... rzucaja wiecej na tace niz mieszkancy ... " ---> ten koles powinien chyba pracowac jako ksiegowy a nie jako ksiadz

Wydaje mi sie ze kosciol angazuje sie w zbyt wiele spraw niz powinien. Przeciez oni slubowali zyc w ubustwie ... powinni zajmowac sie przeciez tylko samymi problemami dotyczacymi wiary ... co oni robia wogole w polityce ? ...

... a co do krzykliwego kazania w pewnym miasteczku ... to chyba polacy sa swietym narodem --- bo przeciez unas jest tyle ubogich ... a swoja droga to ja bym mogl jeszcze inaczej to kazania przetlumaczyc ... " ...umierajcie w brudzie i smrodzie a bedziecie zbawieni ..."

ŁOSAMA
Anonymous

Ratuj mnie mój jesienny mały Boże!!!

Post autor: Anonymous »

Kościół już dawno zabił swojego Boga :twisted:
Anonymous

.... grunt to zloto ...

Post autor: Anonymous »

.. kosciol nie slozy mamonie ... kosciol to mamona...

ŁOSAMA
Anonymous

Post autor: Anonymous »

w mojej parafi jest ksiadz ktory udezyl 12 letniego dzieciaka 3 lata temu za to ze chlopak zbieral pod kosiolem pieniadze na wielka orkiestre sw pomocy. chopaki z silowni go pozniej tak zalatwili ze ksiadz sam do dzisiaj na orkiestre zbiera... a jak sie chlopak mial poczuc ? :evil:
Anonymous

... anajomosc mi to w pamieci ...

Post autor: Anonymous »

... znam ja ten bol jak ksiadz bije .. ja tez kiedys dostawalem na religi taka metrowa linijka ...

ŁOSAMA
Marcelina
gaduła
gaduła
Posty: 774
Rejestracja: 2004-01-04, 17:43:40
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Marcelina »

"Możecie nie posłuchać ojca,
możecie nie posłuchać matki,
możecie nie posłuchac nauczyciela,
ale Boga musicie" - dalszy ciąg wspominanego wcześniej
krzykliwego kazania w pewnym miasteczku.
Awatar użytkownika
Mały Mistrz
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 378
Rejestracja: 2004-01-26, 00:52:34
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Osterode

Podsumowując...

Post autor: Mały Mistrz »

Otóż kazanie:
Miejscowość J, a gmina M...
Lizanie znaczków – też liczy się;
Miejscowość K, a gmina G...
Tak się zaczyna, i kończy się...

Tak w ogóle, to nie na temat....
Mieczów ci u nas dostatek...
Marcelina
gaduła
gaduła
Posty: 774
Rejestracja: 2004-01-04, 17:43:40
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Marcelina »

W gminie M. miejscowość A....


________________________________
Nie czas żałować róż, gdy płoną lasy.
Ostatnio zmieniony 2004-02-21, 10:51:07 przez Marcelina, łącznie zmieniany 1 raz.
Anonymous

... wszystko dozy ku zagladzie ...

Post autor: Anonymous »

... moje zdanie jest takie ... pozycja kosiola w naszym kraju jest mocna jednak systematycznie powoli slabnie ... jaki bedzie kosciol za 50 lat ? ... czy wogole bedzie istnial ? ... spoleczenstwem zaczyna kierowac nauka a nie wiara ... a jak wiadomo ... kazda nauka potrzebuje dowodow... czy kiedy stanie sie to konieczne - wiara bedzie nadal obecna ? .. czy moze to bedzie wlasnie wspomniana w pismie swietym apokalipsa ..? ... coz - apokalipsa to bedzie swoisty dowod wiary ...

ŁOSAMA
Marcelina
gaduła
gaduła
Posty: 774
Rejestracja: 2004-01-04, 17:43:40
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Marcelina »

Grzesiu.
W zasadzie nie podobaa mi sie ten tyłek. Nie wiem co chciałeś przez jego ukazanie osiagnąć, sprwadzic .... ? czy się z nim utożsamiasz ...?

Ozywiscie to Twój wybór.
Anonymous

... nie szata zdobi czlowieka ...

Post autor: Anonymous »

... Marcelino ...

... w miejsce tylka tego mozna podstawic dowolna twarz polityka partii rzadzacej ... lub kto woli jakiegos naszego radnego ... w aspekty wizualne nie bede sie zaglebial gdyz wizerunek ten zniknie po uplywie tygodnia ... ja osobiscie ... i niechcialbym by zabrzmialo to ostro ... do tego "tylka" choc zastapilbym to slowo innym ... dopasowalbym twarz swojego proboszcza ...

Pan BOBEK
Anonymous

BABILON w WATYKANIE !!!

Post autor: Anonymous »

8) Watykan od początku istnienia zachowywał sie jak najstarsza spółka. Okres inkwizycji jest już tego krwawym i celowym efektem. Spółdzielnia papieska zawsze woziła się w najlepszych samochodach a elita wśród elit czyli biskupowie to na kolanach podchodź.W każdej ludzkiej sprawie są ekonomiści, stołki, kwakwarakwy, taki ten świecki świat.
Anonymous

... na poparcie...

Post autor: Anonymous »

.. na poparcie przyklad ...

.. 20 pln za karteczke z pozwoleniem bycia ojcem chrzestnym ... no ale jak sie nie chodzi do kosciola i nie daje sie na tace to sie pozniej troche uzbiera ... co bedzie pozniej ... przelewy z konta na tace .. czy moze stale zlecenia przelewu ? ;-) ...

Ks. HABIP
Marcelina
gaduła
gaduła
Posty: 774
Rejestracja: 2004-01-04, 17:43:40
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Decyzzzje

Post autor: Marcelina »

Moje dziecko, aby moglo byc dopuszczone do sakramentu bierzmowania musi przez dwa lata "meldowac sie" na kazdej niedzielnej mszy o 12.45. Usprawiedliwienia matki (nawet te na pismie w formie oswiadczen o wyjazdach np. do chorej, samotnej babci) nie sa dopuszczane. W zwiazku z powyzszym zmuszona bylam do przeprowadzenia z synem "meskiej" rozmowy. Wybor nalezy do niego (pierwotnie zakladalam, ze nastapi to w wieku 18 lat, ksieza sami przyspieszyli).
Anonymous

... kler a e-kler ...

Post autor: Anonymous »

.. taka to jest wlasnie nasza smutna szara katolicka rzeczywistosc ..

Habip
Awatar użytkownika
Tytus Andronikus
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 496
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 997
Lokalizacja: Kolonia Ostródzka - Anglia
Kontakt:

Koniec z samochodami dla aparatczyków z SLD!

Post autor: Tytus Andronikus »

Mówimy o jenym a widzimy drugie~! 8) :x :x :x :x :x :x :x :x
Zablokowany