Rasizm w Polskim domu !

Walka z rasizmem, wasze opinie, doświadczenia, sugestie.

Moderator: Jacek-P

ssZOMO

Re: Rasizm w Polskim domu !

Post autor: ssZOMO »

Przecież to żydzi stworzyli socjalizm, równość, braterstwo. W UB, NKWD, PZPR na jawyższych stanowiskach było żydostwo. Dopiero w 1968 roku, kiedy to Zydzi napadali na Palestynę i państwa arabskie, wtedy śp. Władysława Gomułka wraz z polit biurem nakazał opuścić Polskę
Rabin 34

Re: Rasizm w Polskim domu !

Post autor: Rabin 34 »

widze do lekarza czas
Trybun

Re: Rasizm w Polskim domu !

Post autor: Trybun »

Podaj wreszcie konkretny przykład!!
Czekam na to już ponad 4,5 miesiąca!!
Óogólnienia? Powiedz: w Ostródzie antysemitą jest pan XYZ, bo w dniu takim to a takim powiedział /zrobił/ to, a to...
Na konkrety - konkretna reakcja!! W przeciwnym razie: "ple, ple, ple...".
Trybun

Re: Rasizm w Polskim domu !

Post autor: Trybun »

Podaj wreszcie konkretny przykład!!
Czekam na to już ponad 4,5 miesiąca!!
Óogólnienia? Powiedz: w Ostródzie antysemitą jest pan XYZ, bo w dniu takim to a takim powiedział /zrobił/ to, a to...
Na konkrety - konkretna reakcja!! W przeciwnym razie: "ple, ple, ple...".
Icek Dawid napisał(a):

> Polska jest krajem wielu tradycji rasistowskich, nie będę
> pisał o ludziach, co kapowali do gestapo na żydów czy
> przypominał 1968 rok.
> Polska rzeczywistość jest chora na rasizm do wszystkich,
> którzy maja coś własnego. Czasem jest to majątek a czasem tylko
> własne zdanie.
> Kiedy to Żyd czy Niemiec to sprawa dla większości
> "lepszych Polaków" jest prosta.
> Znam wypowiedzi a nawet historie z życia kiedy to "lepsi
> Polacy" wysyłali mnie do Oświęcimia czy smarowali na murach
> szubienice z gwiazdą Dawida.
> Wszystkie te chore tematy są efektem zazdrości.
> .Spotkałem się nawet z określeniem: „ na Żyda szkoda
> kuli”.
> Na pewno nie świadczy to o mądrości tego narodu a o jego
> głupocie.
Rabin 34

Re: Rasizm w Polskim domu !

Post autor: Rabin 34 »

Nie jestem kapusiem i jak to powiedział Kazik Staszewski : ..."niech się wstydzi ten co robi nie ten co widzi"......
Dyzma

Re: Rasizm w Polskim domu !

Post autor: Dyzma »

Kolego Kaczmarek,"... wy chyba nie wiecie kim był wasz Dziadek".Szalom
NIK-T

Re: Rasizm w Polskim domu !

Post autor: NIK-T »

Oj kłamali Wam na tych lekcjach historii...
Rabi

Jak widać jest " Rasizm w Polskim domu !"

Post autor: Rabi »

Czeka Cię leczenie i to nieuchronnie, stałeś się ofiarą, bo prawie wszystko co "powiedziałeś" to kłamstwo i jest zasadniczo tylko nienawiścią.
Fakt, że cała rodzina mojej Babci jest w USA, w sumie jak można żyć w tym kraju "wolnym i demokratycznym". Szfindel polityczny tylko czaka aż znajdzie monent na okradanie podatników i w mówić im , że to ich wina, że nie było innego wyboru.
Ostróda, to prowincja w dużym mieście można jakoś żyć.
Jak to śpiewał Dezerter: "...to jest mój kraj bo tu się urodziłem i tutaj pewnie umrę ale dlaczego mam się cieszyć z tego , że to jest mój kraj ??????....."

P.S. Ty też nie jesteś w swojim kraju jeżeli go masz, bo to ziemia Niemców????
za "Wprost"

Re: Rasizm w Polskim domu !

Post autor: za "Wprost" »

Jak upada George Soros - "piąte mocarstwo świata"

Filantropia spekulacyjna

"Rząd USA uzgadnia swoją politykę zagraniczną z Wielką Brytanią, Niemcami, Francją, Japonią i... George'em Sorosem" - mawiał Strobe Talbot, były sekretarz stanu w administracji Billa Clintona. Od kiedy amerykańskim prezydentem został George W. Bush, wpływy Sorosa topnieją w oczach.

Pozbawione politycznych koneksji na szczytach władzy w USA imperium Sorosa chyli się ku upadkowi; miliarder stracił w ostatnich latach jedną trzecią majątku. Coraz rzadziej jest widywany w towarzystwie głów państw, a na dodatek nie ma już nieformalnego amerykańskiego immunitetu, jakim dotychczas był chroniony. We Francji został skazany przez sąd za przestępstwo finansowe sprzed... 15 lat! Jego ekstradycji domaga się Malezja, która oskarża Sorosa o wywołanie kryzysu walutowego w tym państwie w 1998 r. Na początku listopada moskiewskie biuro fundacji Sorosa zostało zajęte przez uzbrojonych ludzi. Oficjalnie mówiono, że byli to ochroniarze działający na zlecenie właściciela kamienicy; nieoficjalnie - że karząca ręka prezydenta Putina, który ma już dość "ambasady Sorosa" w Rosji. Istniejące w 50 krajach świata fundacje założone przez miliardera muszą ograniczać wydatki, na własną rękę szukają pieniędzy na dalszą działalność lub zamykają oddziały. Upokorzony Soros nie daje za wygraną. Chce ukarać "winowajcę" swoich nieszczęść i nie dopuścić do ponownego wyboru George'a W. Busha, forsując swojego kandydata na prezydenta USA.

Atak szału

"Ameryka rządzona przez Busha jest zagrożeniem dla świata" - grzmiał George Soros w wywiadzie opublikowanym 11 listopada 2003 r. w dzienniku "Washington Post". Porównał w nim wypowiedzi i działania Busha do... polityki hitlerowskich Niemiec, którą pamięta z dzieciństwa (Soros jest węgierskim Żydem, przeżył Holocaust). Nie cofnął się nawet przed stwierdzeniem, że Bush jest odpowiedzialny za wzrost nastrojów antysemickich na świecie. - Reakcja Georga Sorosa to typowy przykład europejskich uprzedzeń w stosunku do Busha - mówi "Wprost" prof. Adrian Hyde-Price, szef Wydziału Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Leicester w Wielkiej Brytanii. "To atak szału" - skwitował wypowiedzi Sorosa James Tisch, członek władz Konferencji Przewodniczących Największych Amerykańskich Organizacji Żydowskich. Ten atak szału ma jednak swoje podłoże. Soros od dawna próbował się wkupić w łaski republikanów i rodziny Bushów. Wydał na ten cel dziesiątki milionów dolarów. W 1986 r., gdy obecny prezydent George W. Bush stał na czele borykającej się z poważnymi kłopotami finansowymi teksańskiej spółki naftowej Spectrum 7, pomocną dłoń wyciągnął... George Soros. Przez spółkę Harken, której był współwłaścicielem, wykupił Spectrum 7. Pozostawił Busha juniora w radzie nadzorczej spółki, podarował mu warte setki tysięcy dolarów opcje na akcje spółki i zapłacił 120 tys. dolarów honorarium za konsultacje. Zachowanie Sorosa wzbudziło zainteresowanie amerykańskich dziennikarzy. Davidowi Cornowi z magazynu "The Nation" podczas nieformalnej rozmowy na przyjęciu udało się namówić Sorosa do szczerego wyznania: "Nie interesowały nas talenty biznesowe Busha juniora. Kupowaliśmy polityczne wpływy". I wszystko jasne: w 1986 r. ojciec George'a W. Busha był wiceprezydentem. Dziś w prywatnych rozmowach Soros żali się, że wydatki na republikanów to była jego najgorsza inwestycja. George W. Bush nie poczuwa się bowiem do żadnej wdzięczności wobec miliardera.
t

Polacy nie są rasistami

Post autor: t »

Żydzi byli wypędzani już w okresie niewolnictwa, dziwnym trafem nikt ich nie lubił. Polska była krajem tolerancyjnym, pozoliła Żydom zamieszkać tereny Rzczpospolitej od przeszło 700 lat. Nasi królowie, książeta, moznowładcy pozwalali Wam na odrębność kulturowo, religijną a teraz jakis tam dAWID wypisuje głupstwa. Jak się o Was ktoś powie, że mordujecie paletyńczyków to odrazu nazywacie go antysemitą i robicie larum. Nikt cię nie prześladuje i nie wypędza, jak się czujesz obco że jesteś za granicą to jedź do Issraela i wspólnie z Szaronem niszcz domy palestyńskie i zabijaj palestyńczyków, - nikt cię tam nie nazwie terrorystą żydowskim, dostaniesz medal. JAK ŚMIESZ NAZYWAĆ NAS RASITAMI
stary

Re: Polacy nie są rasistami

Post autor: stary »

a gdzie opinia "nowego"
M.

Re: Polacy nie są rasistami

Post autor: M. »

Masz racje "stary". Biorąc pod uwage inteligencję (tę wrodzoną i tę nabytą) jesteś przeciwieństwem "nowego".
Awatar użytkownika
jezuita
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 492
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: UK Bury St Edmunds - PL Ostróda

Jest prawie 60 lat po wojnie!

Post autor: jezuita »

Awatar użytkownika
dr Jamajczyk
gaduła
gaduła
Posty: 847
Rejestracja: 2004-01-19, 15:00:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: 33%

Chcę......................

Post autor: dr Jamajczyk »

Każdy Twój wyrok przyjmę twardy D G D G
Przed mocą Twoją się ukorzę D A D A
Ale chroń mnie, Panie, od pogardy D G D G
Przed nienawiścią strzeż mnie, Boże D A D (A)
Wszak Tyś jest niezmierzone dobro
Którego nie wyrażą słowa
Więc mnie od nienawiści obroń
I od pogardy mnie zachowaj

Co postanowisz, niech się ziści
Niechaj się wola Twoja stanie
Ale zbaw mnie od nienawiści
I ocal mnie od pogardy Panie
Dziekuje Ci Jah
Awatar użytkownika
Mały Mistrz
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 378
Rejestracja: 2004-01-26, 00:52:34
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Osterode

Post autor: Mały Mistrz »

Ciesz się, że cię "nie cenzuruje" niejaka Marcelina...
Jeszcze nie ma takich uprawnień...
Mieczów ci u nas dostatek...
Marcelina
gaduła
gaduła
Posty: 774
Rejestracja: 2004-01-04, 17:43:40
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Marcelina »

Moja cenzura zawsze jest działaniem "w dobrej wierze".
Bushi
początkujący
początkujący
Posty: 142
Rejestracja: 2004-11-24, 15:29:09
Gadu-Gadu: 0

Post autor: Bushi »

Ja rasista nie jestem ale hipisi w martensach za pieniądze mamy mnie wkurzaja grzecznie mowiac
Tomasz
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 303
Rejestracja: 2004-03-23, 21:18:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Tomasz »

No ja rasista tez niejestem ale za osobe tolerancyja sie nieuważam. Jak powiedział moj znajomy "tolerancja jest wtedy jak mozesz zniesc czyjas obecnosc" i ja sie z tym zgadzam wiec wcale nietrzeba kogos lubic poprostu trzeba dac mu zyc a co do czarnoskorych to bardzo lubie muzyke SKA.
Zablokowany