Zabić Kulturę

Forum dotyczące problemów dyskryminacji. Dyskusje o problemie, rozwiąznia, pomoc.

Moderator: Jacek-P

Bogdan

Zabić Kulturę

Post autor: Bogdan »

Zabić kulturę

W Polskim kraju ogólnie jest głód i nędza szczególnie na tz. ścianie wschodniej.
W naszym rejonie przeważają tereny po PGRowskie brak przemysłu znaczącego.
Ludziom żyje się bardzo ciężko brak pracy zasiłków często doprowadza do patologii społecznej.Długie kolejki w opiece społecznej ludzi z spuszczonymi głowami.
Zdarza się że te pieniądze są przepijane opieka dobrze zna podopiecznych niejedno kro tnie
płaci rachunki w sklepie gdzie nierzadko zamiast chleba kupowany jest alkohol.
Są także rodziny które pomimo tej nędzy starają się coś dla dzieci bo one nie prosiły się na świat.Często słyszymy że nie niejedno kro tnie o pomocy z opieki decyduje sytuacja lecz układy.Mam rodzinę siedmio osobową, piątkę wspaniałych dzieci w tym czwórka chodzi do
szkoły w domu są trzy osoby niepełno sprawne.
Kupiliśmy z żoną na raty komputer dla dzieci oraz jak na polskie warunki tani dostęp do
Internetu w sumie miesięczna opłata za Internet to 42zł.
I tu zaczęły się problemy opieka społeczna nie udziela pomocy tz.opiekunka społeczna pani
Szczurowska stwierdziła że to luksus odmowę z śmiesznym uzasadnieniem potwierdziła dyrektorka pani Jadwiga Kosieracka.
A więc za to że kupiliśmy Komputer (bezsprzecznie pomoc do nauki) zostaliśmy ukarani.
Według obu pani komputer i Internet to luksus bo dzieciom to nie powinno być osiągalne mają do tego prawo tylko wybrani,skoro bieda to według schematu musi być ciemnota i wara od możliwości rozwoju intelektualnego.To Morąska rzeczywistość w województwie Warmińsko-Mazurskim.
By nie było takiego problemu przy nadużywaniu alkoholu jest podstawa patologia i trzeba pomagać. Mam miażdżycę w nogach na tej podstawie polskie prawo nie tylko pozwala mieć
samochód ale są także są dotacje gdybym kupił jakiś tandetny samochód ze względu na stan zdrowia okrzyknęli by mnie bogaczem.To że rodzina utrzymuje się dzięki rencie żony i dochód na osobę jest w granicach 158,65 zł w tym zasiłek rodzinny oraz pielęgnacyjny na dwie osoby to nie ważne czy mam na leki zostaliśmy ukarani nie za alkoholizm lecz za to że chcemy aby dzieci które nie prosiły się na świat miały dostęp do wiedzy i przełamały schemat
że bieda to musi być ciemnota.Nie wykluczam że jest to zemsta w związku z moją działalnością tj. sprzeciwu przeciwko takiej sytuacji w kraju tak w kontaktach osobistych jak i
komentarzach na łamach prasy oraz forum internetowego
Bogusław Maśliński
Celina

Re: Zabić Kulturę

Post autor: Celina »

Co to za pakiet za 42 zł.?
Jan

Re: Zabić Kulturę

Post autor: Jan »

Jeżeli masz kablówke Bagdanku.
w

Re: Zabić Kulturę

Post autor: w »

co wy piszecie, chłop ma problem z tą Szczurowską a wy pytacie o cenę, czy ma kablówkę. Zapyutajcie czy ma oprogramowanie legalne czy pirackie, jaką ma prętkość operacyjną. To prawda opieka daje nie tam gdzie trzeba. mam sąsiadów, oboje chleją, nawet nie wiedzieli jednego roku, że lato minęło. Opieka im pomaga, dwojgu alkoholikom. Ta z opieki to chyba musi jaka trząsnięta skoro komputer nazywa luksusem, gdzie jest ta placówka opieki, kogo tam zatrudniają, rok 2004 a komputer lususem, tylko dla Drozdy Śmiechu Warte.
M.

Re: Zabić Kulturę

Post autor: M. »

Nie sądzę, aby sprawa "rozbiła" się o komputer, a p. Kosieracka działała wbrew prawu.
Nie jest tajemnicą, ze p. Bogdana wspiera LPR.
Myslę, że wywiad środowiskowy wykazał jeszcze inne elenenty świadczące o tym, że pomoc dla rodziny p. Bogdana nie jest niesbędna w porównaniu z innnymi "wyczekującymi w kolejce".
Zablokowany