Jak traktujemy cygańskich kolegów ?

Forum dotyczące problemów dyskryminacji. Dyskusje o problemie, rozwiąznia, pomoc.

Moderator: Jacek-P

TOLERANCYJNA

Jak traktujemy cygańskich kolegów ?

Post autor: TOLERANCYJNA »

Do mojej szkoły chodził rok temu Cygan . Miły chłopak , zdawało się , że odnalazł wspólny język z innymi . Ale co się okazało ? Nikt wcześniej nie wiedział , że on jest Cyganem . A kiedy się dowiedzieli ... dręczenie, zabieranie jedzenia , wyśmiewanie , bicie po szkole ... to wszystko spotkało biedaka . Teraz już z nami nie chodzi . Powiedźcie mi , JAK WY POSTĄPILIBYŚCIE WIDZĄC CO SIĘ DZIEJE Z TYM CHŁOPCEM ? PO KTÓREJ STANĘLIBYŚCIE STRONIE ?
KALINA,

Re: Jak traktujemy cygańskich kolegów ?

Post autor: KALINA, »

JA uważam , że traktowanie tego chłopca w ten sposób jest paskudne . nie powinniśmy sie tak zachowywac tylko dlatego , ze jest innej karnacji czy innego pochodzenia. Polacy myślą ze soą najlepszym narodem na świecie a tak naprawdę yo wcale nie właśnie CYGANIE mogą myśleć o nas tak samo i jak wtedy byśmy się czuli gdyby wytykano nas paluchami i obrażano . Chyba sądzicie ze potwornie.
JEŻELI TAK SADZICIE NAPISZCIE DO MNIE kalina
Anonymous

... a tak !!!

Post autor: Anonymous »

... osobiscie nie spotkalem sie z zadnym milym akcentem ze strony romow... ale .. i tu trzeba podkreslic z niemilymi i owszem ... Oni juz wyryli grubymi znakami w umyslach ludzi opinie ze sa narodem zlodzieji i wloczegow... dlatego uwazam ze nie da sie wyplemic takiego spojrzenia z ludzi .. a najlepszym przykladem chyba jestem ja sam ... jakos nie widze cygana w roli czlowieka pomagajacego innym ... No ... ale z dzieci cyganskie nie sa niczemu winne ... ja nie cierpie tylko doroslych cyganow ...

ZETOR[/u]
Zablokowany