Dyskryminacja kobiet

Forum dotyczące problemów dyskryminacji. Dyskusje o problemie, rozwiąznia, pomoc.

Moderator: Jacek-P

Andrzej

Dyskryminacja kobiet

Post autor: Andrzej »

Tak się kiedyś zastanawiałem, co te kobiety chcą od nas facetów. O jaką dyskryminację im chodzi. Myślę sobie, że muszą gotować, prać czy takie tam inne rzeczy. Ale jak zacząłem pracować zrozumiałem, na czym polega ta dyskryminacja. Nawet do głowy by mi nie przyszło jak perfidna jest to dyskryminacja. Dajmy na to przykład. Stanowisko pracy 11 podań w tym 9 kobiet. I kogo wybiera pracodawca. To oczywiste, że faceta. Niby normalna sprawa. Mężczyzna ma lepsze wykształceni, praktykę itp., ale nie. Z całej tej gromadki, jeśli chodzi o kwalifikacje tylko 5 kandydatów miało wymagane kwalifikacje i to były kobiety. Ja na miejscu pracodawcy zatrudniłbym kobietę. Ale on nieoficjalnie powiedział, że nie chce kobiety, bo będzie w ciąży, zwolnienia itd., mimo iż przyznał, że kwalifikacje mają lepsze. Wtedy zastanowiłem się, co bym zrobił, gdyby to moja dziewczyna lub żona nie mogła znaleźć pracy przez takiego zacofanego gościa na stanowisku. Dać w ryj i tyle. Kobiety są dyskryminowane i jest to zjawisko powszechne. Muszą się zdrowo napracować, aby dostać posadę, którą facet dostanie bez problemu. Wiem, bo pracowałem w takiej firmie.
Marcus

Re: Dyskryminacja kobiet

Post autor: Marcus »

OK. Ale co na to kobiety??
ELO

Re: Dyskryminacja kobiet

Post autor: ELO »

W większości godzimy się na taki porządek rzeczy. A nawet jesli uda nam się "dochrapać" równorzędnego z mężczyzna stanowiska to i tak mamy mniejsze pobory. A do tego cały czas jesteśmy "pod lupą". A przykłady można mnożyc bez końca..... Z pozdrowieniami dla męskiej części pracodawców..........
Sali

Re: Dyskryminacja kobiet

Post autor: Sali »

Ja uważam, że miejsce kobiety jest przy garach w kuchni. Facet powinien zajmować się utrzymaniem rodziny. Ale w tym kraju wszystko postawione jest na głowie - wiadomo nie ma pracy. I czesto to mężczyzna zostaje w domu prac i gotowac a kobieta idzie do roboty. Ja mam właśnie taką Szefową, która nie mogąc spełnic sie w domu daje wszystkim w kość w pracy. Szczególnie faceci maja u niej przerabane i ci którzy z nia pracuja i petenci. Dlatego powtórze wyrazenie z pierwszego zdania - miejsce kobiety jest w domu!
Kunegunda

Re: Dyskryminacja kobiet

Post autor: Kunegunda »

Kobieta ma takie same prawa jak mężczyzna. To, że jesteśmy słabszą fizycznie płcią, nie znaczy, że mamy ubytki psychiczne czy emocjonalne!!!! Moim zdaniem kobiety lepiej nadają się na szefów, bo są bardziej wrażliwe i wyrozumiałe niż męzczyźni!!!! Każdy człowiek jest inny i nie można powiedzieć czy lepszym szefem jest mężczyzna czy kobieta!!!! Kiedyś kobiety nie miały żadnych praw i "siedziały" tylko w domu czekajac na swoich mężów. Teraz, kiedy mamy równouprawnienie można zobaczyć, że jednak kobiety się nadają do czegoś więcej niż tylko do gotowania!! Pracodawcy czesto dyskryminują swoje pracownice w ten sposób, że zwracają uwagę jedynie na ich atrakcyjność-w końcu to płeć piękna i TU znowu jesteśmy lepsze od mężczyzn!!!!!
ELO

Re: Dyskryminacja kobiet

Post autor: ELO »

Pewnie, że dobrze by było gdyby kobiety miały wybór - iść do pracy- bo takchcę
a nie dlatego, że muszę. Gdyby meżczyzni ze swoich pensji mogli utrzymac rodzinę to wiele kobiet zrezygnowałoby z pracy zawodowej ( tak myślę ).
Niestety życie nas zmusza do pracy na równi z meską częścią społczeństwa.
Ja osobiście wolałabym zostać w domu, dopilnować dzieci, sprawić by wracały ze szkoły do domu pachnącego obiadem... I chciałabym miec zawsze czas dla moich dzieci a w obecnej sytuacji nie zawsze jest to możliwe.
Anonymous

Re: Dyskryminacja kobiet

Post autor: Anonymous »

Mezczyzna posiada okolo 15% wiecej masy miesniowej i ponad 7% wiecej szarych komorek. Jest wiec silniejszy i madrzejszy. Dlaczego musimy byc zawsze wbrew naturze????
Trybun

Re: Dyskryminacja kobiet

Post autor: Trybun »

Balcerowicz jest kobietą!!!
MUSI ODEJŚĆ!!!
Zula

Re: Dyskryminacja kobiet

Post autor: Zula »

A Shaza jest pedałem.
Kolega Kazika

Re: Dyskryminacja kobiet

Post autor: Kolega Kazika »

"Najbardziej lubię wizualizować sobie
ostateczny krach systemu korporacji..."

Raz, dwa trzy, cztery...

Wszystkich nudzi ta sama stara śpiewka
Ale może jeszcze nie jest za późno
Ja jednak widzę nic z tego
Co dzień jeden coraz głupszy od drugiego

Krew jak śnieg
Opamiętajcie się
Krew jak chleb

Ostateczny krach systemu korporacji
Wizualizuje owszem się
Ma się zacząć kiedy wrócę z wakacji
Na razie nie jest jeszcze całkiem, całkiem źle

Krew jak śnieg
Opamiętajcie się
Uciszcie się! Aaa...

Nie wszystko równie dobrze się sprzedaje
Niewiele już gorszego może być
Sztuka sługą polityki
Czemu bracie robisz kurwę z muzyki? Hej...

Krew jak śnieg
Opamiętajcie się
Śnieg jak chleb!
Dawajta!...

Do jutra ma być wszystko posprzątane
Do jutra tu porządek musi być
Ja jednak słyszę kół stukot
Na Boga, nie słuchajcie tych głupot! Hej...

Krew jak śnieg
Opamiętajcie się
Jest zupełnie źle

Krew jak chleb
Chleb i wino
Wino i krew
Wino i śpiew
Anonymous

.. hmm ..

Post autor: Anonymous »

.. w Ostrodzie nie ma mowy o zadnej dyskryminacji kobiet ...

ZIEJAK
Marcelina
gaduła
gaduła
Posty: 774
Rejestracja: 2004-01-04, 17:43:40
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Marcelina »

Tylko "słabi" mężczyżni dyskryminują kobiety.Niestety jest ich dość dużo.
Anonymous

.. poprostu...

Post autor: Anonymous »

.. a co z dyskryminacja mezczyzn, spotyka sie ja rowniez tak czesto jak dyskryminacje kobiet w Ostrodzie...

CIUBAKA
Marcelina
gaduła
gaduła
Posty: 774
Rejestracja: 2004-01-04, 17:43:40
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Marcelina »

Nie żartuj.
Może się zamienimy.
Anonymous

... tylko smiesznie wygladam ...

Post autor: Anonymous »

.. a dlaczego mialbym zartowac ... mowie tylko ze z dyskryminacja mezczyzn spotkalem sie rownie czesto w tym miescie co z dyskryminacja kobiet ... czyli nigdy ... a zamienic sie ? ;-) ... chyba kazdemu najlepiej jest w swojej skorze :D ...

CIUBAKA
Marcelina
gaduła
gaduła
Posty: 774
Rejestracja: 2004-01-04, 17:43:40
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Marcelina »

W fimie, w której pracuję nawet znaczki klei facet.
Anonymous

... to ma fuche ...

Post autor: Anonymous »

... no coz taki przyklad to chyba jawna dyskryminacja mezczyzn ... ja bym pierdzielil taka fuche jak klejenie znaczkow... :D ...

CIUBAKA
Marcelina
gaduła
gaduła
Posty: 774
Rejestracja: 2004-01-04, 17:43:40
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Marcelina »

Myslę, ze dziewczyna zrobiłaby to sprytniej.
Ostatnio zmieniony 2004-02-21, 11:08:45 przez Marcelina, łącznie zmieniany 1 raz.
Anonymous

... czasem facet jest bez jaj...

Post autor: Anonymous »

... .... nie dyskryminuj go tylko dlatego ze jest facetem ... moze sie jeszcze wyrobi ... kazdy zasluguje na jakas szanse ...

ŁOSAMA
Marcelina
gaduła
gaduła
Posty: 774
Rejestracja: 2004-01-04, 17:43:40
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Marcelina »

Nie dyskryminuję mężczyzn, ale nie mam cierpliwości do tych co nie znają swojego miejsca w szeregu. Znam trochę takich. Nie mogą przystosować się do nowej polskiej rzeczywistości. Ich rozwoj zatrzymał się pod koniec lat osiemdziesiątych. Dostają posadę z litości i zamiast cieszyć sie tym i próbować "dorównać do innych", nie mogą zrozumieć, że jakaś Marysia czy Kasia zajmują wyższe stanowisko od niego - mężczyzny.
Ostatnio zmieniony 2004-02-21, 11:09:55 przez Marcelina, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mały Mistrz
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 378
Rejestracja: 2004-01-26, 00:52:34
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Osterode

Jak to ze lnem było...

Post autor: Mały Mistrz »

Pismo Święte Starego Testamentu – Księga Rodzaju

Potem Pan Bóg rzekł: "Nie jest dobrze, żeby mężczyzna był sam, uczynię mu zatem odpowiednią dla niego pomoc".
I tak mężczyzna dał nazwy wszelkiemu bydłu, ptakom powietrznym i wszelkiemu zwierzęciu polnemu, ale nie znalazła się pomoc odpowiednia dla mężczyzny.
Wtedy to Pan sprawił, że mężczyzna pogrążył się w głębokim śnie, i gdy spał wyjął jedno z jego żeber, a miejsce to zapełnił ciałem. Po czym Pan Bóg z żebra, które wyjął z mężczyzny, zbudował niewiastę. A gdy ją przyprowadził do mężczyzny, mężczyzna powiedział:
"Ta dopiero jest kością z moich kości i ciałem z mego ciała!
Ta będzie się zwała niewiastą, bo ta z mężczyzny została wzięta".
Mieczów ci u nas dostatek...
Marcelina
gaduła
gaduła
Posty: 774
Rejestracja: 2004-01-04, 17:43:40
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Marcelina »

Potrafię być pokorną i oddaną.
Wiem również co to lojalność.
Bez obaw. Można na mnie polegać.
Ostatnio zmieniony 2004-02-21, 10:58:55 przez Marcelina, łącznie zmieniany 1 raz.
Anonymous

... a z jego ciala kobieta ...

Post autor: Anonymous »

.. czy to nie jest przejaw najwczesniejszej dyskryminacji ? ... eeeee ... nie ... pokora i oddanie ... eee ... nie i tak ... pokora nie moze isc w parze z oddaniem w tych czasach ... pokora ojarz mi sie ze zbytnim sluzalstwem - nato mias oddanie to juz brzmi o wiele szlachetniej ... czyli byc oddanym ale miec glowe podniesiona wysoko ... a co do tych co nie moga zniesc szefa kobiety ... to wydaje mi sie ze nie jest zle miec kobiete szefa .,. choc z drugiej strony moi szefowie to sami faceci .... i nie zyje mi sie z tym zle ..

ŁOSAMA
Marcelina
gaduła
gaduła
Posty: 774
Rejestracja: 2004-01-04, 17:43:40
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Marcelina »

Pokorne cielę dwie matki ssie :D :D

Nie, nie jestem pokorna, choć odrobinkę moglabym być.
Chyba własnie brak pokory powoduje, że nie wzbudzam zbyt duzo pozytywnych emocji wsród mężczyzn.
Wiekszość mężczyzn lubi własnie kobiety pokorne i uległe, a przecież uległość nie jest naturalnym zachowaniem. Jest obroną przd agresją.
Anonymous

... od widelca do lyzki ...

Post autor: Anonymous »

.. hmm tylko wygodni lubia pokorne i ulegle kobiety .. ale takie szybko sie nudza ... dzisiej rola kobiety nie sprowadza sie juz do sluzalstwa i potakiwania ... wizerunek kobiety naszych czasow .. to temperament, sila przebicia , wlasna wola, wlasne zdanie, itp. kobieta ulegla nic w naszych czasach nie osiagnie ... ale podobnie jest z facetami ... "... zaden pizdus poza lustro wody nie wyskoczy .. " :D ...

ŁOSAMA
Zablokowany