PRogram wyborczy "Sąsiada, przyjaciela, kolegi samorządowca"

Moderator: Jacek-P

Awatar użytkownika
motocykl
początkujący
początkujący
Posty: 65
Rejestracja: 2010-10-11, 21:57:19
Gadu-Gadu: 0

PRogram wyborczy "Sąsiada, przyjaciela, kolegi samorządowca"

Post autor: motocykl »

W KOŃCU!!!

Ukazał się długo oczekiwany program wyborczy sąsiada, przyjaciela, kolegi samorządowca Włodzimierza Brodiuka.

http://www.youtube.com/comment_servlet? ... loexmBcSAQ
Misja: Dobro mieszkańców Ostródy

TYTUŁ: "Wiecej troski o mieszkańców".

1 - nowe miejsca pracy dla Ostrodzian
2 - ulgi podatkowe dla przedsiebiorcow
3 - rozwiazania problemow komunikacyjnych
4 - budowa mieszkan komunalnych
5 - uruchomienie programu bezplatnego internetu
Nie będę wyśmiewał bo brzmi naprawdę fantastycznie. Szczególnie zainteresował mnie ostatni jego punkt czyli "Uruchomienie programu bezpłatnego internetu". Czy ktoś może wie coś więcej w temacie? Jak to będzie zrealizowane? Gdzie mogę zobaczyć plany strategiczne tej inwestycji?
Cieszy mnie także utworzenie nowych etatów w urzędzie miasta (pkt. 1). Może sam się zgłoszę. Szkoda tylko, że toledo nie ma szans. W końcu to miejsca tylko dla Ostródzian :-).
Jedno mnie niepokoi. Ulgi z pkt 2. Czy to czasami nie odbije się czkawką budżetowi? Czy jeśli tak się stanie to inwestycja na budowę metra z pkt. 3 nie zostanie czasami zablokowana? Trochę program wydaje się niespójny. Utworzyli go jednak profesjonaliści z najniższego szczebla PO więc raczej z programem jest wszystko ok a mój niepokój zupełnie bezpodstawny.
Tak na poważnie to starosta oczywiście nic nie zaprezentował poza wyuczoną i przyznać trzeba, że dobrze, tonacją. Reszta jak zwykle poniżej krytyki.

Co wy sądzicie o tym przebojowym spocie? Znacie może źródło jego sfinansowania?
"Jeśli Ja zapomnę o nich, Ty Boże zapomnij o mnie."
Awatar użytkownika
motocykl
początkujący
początkujący
Posty: 65
Rejestracja: 2010-10-11, 21:57:19
Gadu-Gadu: 0

Re: PRogram wyborczy "Sąsiada, przyjaciela, kolegi samorządowca"

Post autor: motocykl »

Utopijny plan z niezbyt wielką możliwością interwencji miasta. Każda takowa to będzie wspieranie określonej firmy stającej do przetargu a to zdecydowanie może mieć wydźwięk korupcyjny. Zresztą z tego co widać w tekście gmina Ostróda nie spełni warunków.

Poza tym ten piękny artykuł jest z 2008 roku. Co za brednie :D

Hot spoty są oferowane w określonych miejscach z ograniczonym zasięgiem więc nie mąć w głowach bo w takim przypadku każdy budynek musiał by się takim hot spotem stać by dotrzeć z internetem do każdego mieszkańca Ostródy. Wiemy, że jest to niemożliwe i już nie chodzi o samą technologię a o budżet, w którym na coś takiego nie ma po prostu pieniędzy.

Zdecydowanie starosta powinien bardziej przyłożyć się do swojego programu bo to co zaprezentował dotychczas to mam nadzieję jest jakiś żart.

Zaproponuję może by pochwalił się swoimi osiągnięciami na szczeblu powiatowym. Tak, wiem jest szpital, który przynosi zyski ale do końca roku odnotuje straty. O tym już wszyscy wiemy. Co jeszcze...?
"Jeśli Ja zapomnę o nich, Ty Boże zapomnij o mnie."
Awatar użytkownika
ALCHEMIK
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 483
Rejestracja: 2009-09-23, 08:55:04
Gadu-Gadu: 0

Re: PRogram wyborczy "Sąsiada, przyjaciela, kolegi samorządowca"

Post autor: ALCHEMIK »

Za to program wyborczy Dąbrowskiego to majstersztyk :o :D :diabel: :hahaha: :hahaha: :hahaha: Na jego blogu nie ma nic prócz tematu stadion! Jak następne cztery lata funkcjonowanie burmistrza ma polegać na przeżywaniu, jak to dojrzewała w nim wizja stadionu i jak to zatopił tym projektem całe miasto na wiele lat, to ja serdecznie gratuluję jego wyborcom podejścia "kamikadze" :(

A to cytat z blogu: "Nadgorliwość jednej osoby oraz brak rzetelnej wymiany informacji między kilkoma innymi (efekt głuchego telefonu) doprowadziły do tej wpadki. „Neo-Komputer” zareagował dość nerwowo, upubliczniając to zdarzenie. Wystarczyło do mnie zadzwonić i poinformować o problemie, który natychmiast przestałby istnieć." - a to dobre. Ja się pytam kto do kogo powinien dzwonić i uzgadniać warunki? Jeśli cały ten komitet wyborczy jest taki kompetentny, że nie wie że bez zgody właściciela nie można zasłaniać czyjejś reklamy (za którą oczywiście zapłacono) to kolejne gratulacje. :brawo:
Właśnie takimi szczegółami Dąbrowski i jego ekipa pokazuje jak liczy się z innymi (patrz nie nasi kolesie), jakie mają podejście i szacunek do prawa i przyzwoitości ogólno społecznej.

Cytat z blogu: "Czy to wyjaśnienie wystarcza, czy mam się jeszcze biczować?" - ja osobiście jestem za biczowaniem się :lol:

A propos - czy przystoi z-cy burmistrza reklamować prywatną firmę na koszulce? Czy zasady etyki dotyczące burmistrza wszystkich ostródzian nie powinny tego wykluczać? :hmmm:
Nurkowanie to jedyna dziedzina życia codziennego, w której osiągnięcie dna jest sukcesem.
"czasami lepiej siedząc cicho wyglądać na idiotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości...".
Awatar użytkownika
motocykl
początkujący
początkujący
Posty: 65
Rejestracja: 2010-10-11, 21:57:19
Gadu-Gadu: 0

Re: PRogram wyborczy "Sąsiada, przyjaciela, kolegi samorządowca"

Post autor: motocykl »

Oczywiście powyższe cytaty są iście kabaretowe. Zgadzam się. Sytuacja z NEO Komputer jest skandaliczna i zdecydowanie powinna zakończyć się pozwem sądowym. Przyznaj, że kandydaci trafili nam się beznadziejni.

PS: W żadnym wypadku nie przystoi nikomu z jakiegokolwiek urzędu w Polsce nosić koszulkę z logo firmy, która z jakimkolwiek urzędem może prowadzić interesy biznesowe. Takim sytuacjom należy powiedzieć "kategoryczne NIE!".

Powyższe nie zmienia jednak faktu, że Brodiuk na burmistrza jest zdecydowanie najgorszym kandydatem.
"Jeśli Ja zapomnę o nich, Ty Boże zapomnij o mnie."
ost2006
początkujący
początkujący
Posty: 60
Rejestracja: 2006-10-24, 13:02:20

Re: PRogram wyborczy "Sąsiada, przyjaciela, kolegi samorządowca"

Post autor: ost2006 »

Co z tego wynika? Niestety nie ma idealnego kandydata na Burmistrza Ostródy. Czyli żaden z tych kandydatów się nie nadaje?
ostrodzianin
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 179
Rejestracja: 2007-08-11, 07:32:06

Re: PRogram wyborczy "Sąsiada, przyjaciela, kolegi samorządowca"

Post autor: ostrodzianin »

z powyższego wynika, ze niejaki motocykl to wypisz wymaluj Cezary Wu, pewnie ta opaska na oczy też jest przypomnieniem, że był karany i to nie raz. piszesz chłopcze głupoty i sam się ty ekscytujesz, nakręcasz się jak sprężyna i.... tyle masz co napisałeś.
Awatar użytkownika
motocykl
początkujący
początkujący
Posty: 65
Rejestracja: 2010-10-11, 21:57:19
Gadu-Gadu: 0

Re: PRogram wyborczy "Sąsiada, przyjaciela, kolegi samorządowca"

Post autor: motocykl »

Mam z tego całkiem sporo. Nie będę wszystkiego wymieniał ale najbardziej podoba mi się nagły "stop" ludzi starosty na tym forum. Toledo! Gdzie jest ten człowiek, który 24/7 siedział na forum i wyszukiwał słów krytyki natychmiastowo ripostując je "sukcesem szpitala". Przypominam, że szpital w tym roku zanotuje straty. By nie powielać takich "sukcesów" należy oddać głos nie na Dąbrowskiego ale przeciwko Brodiukowi. O to będę zabiegał chodząc jutro po ulicach w przebraniu radnego.

- Dzień dobry. Jestem waszym radnym. Czas na zmiany. Nie głosujmy na Brodiuka. Jego czas w polityce powinien się zakończyć :-).

Tak będę mówił. Czy to może być skuteczne? Jak myslicie? Nie zamkną mnie w pomieszczeniu z gąbkami w śmiesznej kamizelce z połączonymi rękawami?

Muahahahahahahahaha.
"Jeśli Ja zapomnę o nich, Ty Boże zapomnij o mnie."
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: PRogram wyborczy "Sąsiada, przyjaciela, kolegi samorządowca"

Post autor: toledo »

ostrodzianin pisze:z powyższego wynika, ze niejaki motocykl to wypisz wymaluj Cezary Wu, pewnie ta opaska na oczy też jest przypomnieniem, że był karany i to nie raz. piszesz chłopcze głupoty i sam się ty ekscytujesz, nakręcasz się jak sprężyna i.... tyle masz co napisałeś.
Zadanie wuefemki polega na wciąganiu do "słownej przepychanki" pełnej epitetów i mąceniu. I to osiąga, gdy ktoś z forumowiczów da się w to wciągnąć.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
motocykl
początkujący
początkujący
Posty: 65
Rejestracja: 2010-10-11, 21:57:19
Gadu-Gadu: 0

Re: PRogram wyborczy "Sąsiada, przyjaciela, kolegi samorządowca"

Post autor: motocykl »

Powiedział co wiedział. Jak już ci kiedyś pisałem jesteś za cienki bolek by wdawać się w jakąkolwiek głębszą polemikę. Wasz niezbyt zaskakujący brak pomysłów na kampanię skutecznie przymknął ci jadaczkę. W kółko o szpitalu, który w dodatku przyniesie straty w tym roku, gadać się nie da.

Usiądź sobie przed lustrem. Spójrz dokładnie i zastanów się czy o takim synu marzyli rodzice. Nie swoje ambicje realizujesz. Jesteś narzędziem bezlitośnie użytym, które w stanie zużycia zostanie po prostu zamienione na nowsze.

Poza tym już powoli możesz pakować rzeczy. Porażka się zbliża.
"Jeśli Ja zapomnę o nich, Ty Boże zapomnij o mnie."
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: PRogram wyborczy "Sąsiada, przyjaciela, kolegi samorządowca"

Post autor: toledo »

:D :D :D :D
Awatar użytkownika
motocykl
początkujący
początkujący
Posty: 65
Rejestracja: 2010-10-11, 21:57:19
Gadu-Gadu: 0

Re: PRogram wyborczy "Sąsiada, przyjaciela, kolegi samorządowca"

Post autor: motocykl »

:-?
"Jeśli Ja zapomnę o nich, Ty Boże zapomnij o mnie."
jasko56
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: 2010-05-01, 12:54:47
Gadu-Gadu: 0

Re: PRogram wyborczy "Sąsiada, przyjaciela, kolegi samorządowca"

Post autor: jasko56 »

Program wyborczy p. Brodiuka jest śmiechu wart.Nowe miejsca pracy , pewnie tylko dla swoich znajomych. Już dzieli stołkami po ewentualnej wygranej na burmistrza w urzędzie miasta. Konkursy na stanowiska będą pewnie takie same jak w starostwie, które wytknęła NIK. Rozwiązanie problemu komunikacyjnego, czy ma na myśli wiadukt nad torami. Ulica Drwęcka jest ulicą powiatową, co zrobił przez te cztery lata starosta . Będąc burmistrzem zrobi prezent starostwu. A skąd weźmie pieniądze na budowę wiaduktu, przecież całego budżetu miasta nie wystarczy. Będąc starostą mógł podjąć rozmowę z burmistrzem w tym kierunku , czy rozmawiał z władzami miasta. Następna sprawa to budowa mieszkań komunalnych i socjalnych, pan starosta chyba zapominał jak jego koledzy z PO którzy zasiadali w radzie miasta głosowali nad budową mieszkań socjalnych na ul. 11Listopada. To ja przypomnę, byli przeciwni budowie budynku socjalnego , a pieniądze przeznaczone na budowę przeznaczyli na wymianę płytek chodnikowych na ładniejszą kostkę brukową i to przeważnie na ulicach gdzie sami zamieszkują. Tylko dzięki determinacji burmistrza Nosewicza te budynek powstał a teraz ci sami radni miasta z PO udają troskę o ludzi najbiedniejszy. Wracając do samego kandydata na burmistrza pana Brodiuka to przeczytałem w gazecie ostródzkiej,że ten pan pokazał swoje oblicze. Zaczął donosić na swoich konkurentów. To są chwyty panów z PO , oni mają to już w krwi. Ponadto panu Brodiukowi tak spodobało mu się rządzenie, że zabezpiecza się przed przegraną z wyborach na burmistrza ( ma to jak w banku ) i wystartował jeszcze do wyborach do powiatu. A może by tak jeszcze na wójta, do sejmiku, może gdzieś się dostanie.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: PRogram wyborczy "Sąsiada, przyjaciela, kolegi samorządowca"

Post autor: toledo »

Z Tobą Jaśko, chociaż można popolemizować. No to podyskutujmy.
jasko56 pisze:Program wyborczy p. Brodiuka jest śmiechu wart.Nowe miejsca pracy , pewnie tylko dla swoich znajomych. Już dzieli stołkami po ewentualnej wygranej na burmistrza w urzędzie miasta. Konkursy na stanowiska będą pewnie takie same jak w starostwie, które wytknęła NIK.
Każdy progtram jest śmiechu wart, jak chce się go wykpić. Zawiera on bowiem kierunki działania i cele, które chce się osiągnąć, a które nie zawsze się w pełni osiąga.
Przytaczając kontrolę NIK powinieneś zaznaczyć, że wytknęła ona 1 (słownie; jeden!) istotny przypadek nie zachowania procedury konkursowej.
Na miejscu Brodiuka (ale także Najmowicza - bo p. Dudzin wywodzi się faktycznie z tego samego, obecnego, układu miejskiej władzy,), na pewno jako burmistrz pożegnałbym się z sekretarzem miasta i jednym z naczelników. I nie byłby to żaden rewanż za ich zachowanie (proszę jakie delikatne określenie) jako radnych powiatowych. Powód: totalny (zwłaszcza sekretarza) brak kompetencji.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: PRogram wyborczy "Sąsiada, przyjaciela, kolegi samorządowca"

Post autor: toledo »

jasko56 pisze: Rozwiązanie problemu komunikacyjnego, czy ma na myśli wiadukt nad torami. Ulica Drwęcka jest ulicą powiatową, co zrobił przez te cztery lata starosta . Będąc burmistrzem zrobi prezent starostwu. A skąd weźmie pieniądze na budowę wiaduktu, przecież całego budżetu miasta nie wystarczy. Będąc starostą mógł podjąć rozmowę z burmistrzem w tym kierunku , czy rozmawiał z władzami miasta.
Ulica Drwęcka służy przede wszystkim mieszkańcom miasta. Twierdzenie o "prezencie starostwu" jest więc alogiczne i przypomina komentarz po sesji miejskiej, na której wlaśnie Brodiuk nawoływał do wspólnego rozwiązania tej kwestii. zarzut, że nie podejmowal rozmów, jest chybiony. Faktem jest, że miasto nie podjęło rozmów.

Natomiast kwestią otwartą pozostaje sposób rozwiązania problemu przejazdów kolejowych i korków. Czy wiadukt jest najlepszym wyjściem z sytuacji? Nie wiem. Jest jednak jakąś propozycja do dyskusji.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: PRogram wyborczy "Sąsiada, przyjaciela, kolegi samorządowca"

Post autor: toledo »

jasko56 pisze: Następna sprawa to budowa mieszkań komunalnych i socjalnych, pan starosta chyba zapominał jak jego koledzy z PO którzy zasiadali w radzie miasta głosowali nad budową mieszkań socjalnych na ul. 11Listopada. To ja przypomnę, byli przeciwni budowie budynku socjalnego , a pieniądze przeznaczone na budowę przeznaczyli na wymianę płytek chodnikowych na ładniejszą kostkę brukową i to przeważnie na ulicach gdzie sami zamieszkują.
Napisałeś tak jakby radni PO mieli większość w Radzie Miejskiej i decydowali o wydatkowaniu pieniędzy. To przypominam, ze w radzie przewagę miała opcja burmistrza wspierana przez opcję przewodniczącego Rady. Obaj raczej z PO nie wywodzą się.

Niezależnie od politycznych sporów minionej kadencji kwestia od kwestii budowy mieszkań komunalnych miasto nie może odejść. I tu ma problem związany z ograniczonymi możliwościami budżetu. Jak rozwiązać zatem ten (ale dotyczy to wszystkich niezbędnych inwestycji) problem bez kolejnego zadłużenia miasta i przy wprowadzeniu Ostródy w koszty utrzymania tzw. inwestycji turystycznych tej kadencji? To pytanie nr 1 kolejnej kadencji i to niezależnie od zwycięzcy wyścigu o fotel burmistrza!

I wracając do programów. Każdy można krytykować. Ale każdy jest lepszy od braku programu, czym wręcz chwali się jeden z kandydatów!
Awatar użytkownika
motocykl
początkujący
początkujący
Posty: 65
Rejestracja: 2010-10-11, 21:57:19
Gadu-Gadu: 0

Re: PRogram wyborczy "Sąsiada, przyjaciela, kolegi samorządowca"

Post autor: motocykl »

jasko56 pisze: Wracając do samego kandydata na burmistrza pana Brodiuka to przeczytałem w gazecie ostródzkiej,że ten pan pokazał swoje oblicze. Zaczął donosić na swoich konkurentów. To są chwyty panów z PO , oni mają to już w krwi. Ponadto panu Brodiukowi tak spodobało mu się rządzenie, że zabezpiecza się przed przegraną z wyborach na burmistrza ( ma to jak w banku ) i wystartował jeszcze do wyborach do powiatu. A może by tak jeszcze na wójta, do sejmiku, może gdzieś się dostanie.
Toledo nie zakończyłeś dyskusji i nie odniosłeś się w ogóle do powyższego. Czyżby niewygodne rzeczy jak to u was w PO bywa należy ignorować?
"Jeśli Ja zapomnę o nich, Ty Boże zapomnij o mnie."
jasko56
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: 2010-05-01, 12:54:47
Gadu-Gadu: 0

Re: PRogram wyborczy "Sąsiada, przyjaciela, kolegi samorządowca"

Post autor: jasko56 »

Uchodzisz za wszystko wiedzącego , a tu wprowadzasz w błąd czytających twój wpis. Gdy było głosowanie nad budową budynku socjalnego , a było to na początku kadencji , przypominam że większość miała platforma , która jeszcze wtedy była w koalicji z PiS -em. Później pogniewała się na koalicjanta . Co do niby współpracy z burmistrzem to nie ośmieszaj się, wiemy jak skory był pan starosta na wszelką współpracę. Ile raz burmistrz zwracał się do starosty o pokrycie kosztów za odśnieżanie ulic powiatowych w granicach miasta i jaki był finał. Jeżeli chodzi zaś o wiadukt to pan Brodiuk z racji tego że obraca się w kręgu pana premiera wie więcej niż inni. O ile się orientuję to ma powstać magistrala kolejowa z Rosji do Warszawy i dalej na południe. Są brane dwie trasy pod uwagę przez Olsztynek i druga przez Ostródę. Ta druga ma większe szansa. Magistrala ma to do siebie ,że musi być bezkolizyjna i wszelkie przejazdy muszą by zlikwidowanie.
Prace i koszty będą pokryte z budżetu państwa. Tego może dowiedział się pan Brodiuk, a później będzie mógł się pochwalić ,że to on załatwił wiadukt. A te kandydatury w kilku miejscach
czy to nie jest asekuranctwo, tak postępuje człowiek który boi się przegranej i utraty jakiejkolwiek władzy. Bo z jego działań wynika jedno byle gdzie aby rządzić.
Awatar użytkownika
motocykl
początkujący
początkujący
Posty: 65
Rejestracja: 2010-10-11, 21:57:19
Gadu-Gadu: 0

Re: PRogram wyborczy "Sąsiada, przyjaciela, kolegi samorządowca"

Post autor: motocykl »

Z tymi kręgami premiera to chyba trochę przesadziłeś. Jeśli zabiera głos tak jak robi to podczas rady powiatu to niezły cyrk na salonach. Znajomość z nic nieznaczącym senatorem też niewiele pożytku przynosi. Bo niby co wspólnymi siłami tych dwóch zrobiło dla naszego miasta/powiatu/regionu? Jeden idzie w odstawkę w tym, kolejny w przyszłym roku.
Starosta miał 4 lata. 4 zmarnowane lata. 4 lata podjudzania, donoszenia, oczerniania, prymitywnych politycznych gierek. Zdecydowanie nie można tego człowieka nazwać "przyjacielem", "kolegą samorządowcem". Co najwyżej "sąsiadem" i to niezbyt ciekawym.
"Jeśli Ja zapomnę o nich, Ty Boże zapomnij o mnie."
Roma
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 195
Rejestracja: 2006-08-02, 23:01:52

Re: PRogram wyborczy "Sąsiada, przyjaciela, kolegi samorządowca"

Post autor: Roma »

motocykl jesteś pajacem
Awatar użytkownika
motocykl
początkujący
początkujący
Posty: 65
Rejestracja: 2010-10-11, 21:57:19
Gadu-Gadu: 0

Re: PRogram wyborczy "Sąsiada, przyjaciela, kolegi samorządowca"

Post autor: motocykl »

Przestań. To boli :cojest:
"Jeśli Ja zapomnę o nich, Ty Boże zapomnij o mnie."
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: PRogram wyborczy "Sąsiada, przyjaciela, kolegi samorządowca"

Post autor: toledo »

Jaśko, nie dyskutuję z opiniami tylko faktami. Rada decyduje głosowaniem. Wygrywa prosta matematyka: większość. To wszystko co do budynku.

Co do współpracy to wystarczy przejrzeć relacje z sesji, albo protokoły. Współpracy nie było, propozycja współpracy była.

Nie jestem urzędnikiem (ani magistrackim, ani starostwa) więc nie znam szczegółów o odśnieżaniu. Podobnie jak o opłatach za korzystanie z pasa drogowego.

Co do startu na radnego jednego samorządu i burmistrza (wójta) drugiego, a także w ramach jednego samorządu to jest to praktyka dośc powszechna. Znajdziesz ich więcej (także w preferowanym przez Ciebie ugrupowaniu) i nie jest to nic dziwnego, każda lista ma swoją "lokomotywę".

Całkiem inaczej jest z wystawianiem "lokomotyw", które mają nazwisko, ale są zbyt chorzy by wypełniac funkcję, do której kandydują. Czemu nie zadasz pytanie o zachłanność władzy swemu kandydatowi? I o morale? Bo tylko w Ostródzie powołano takie cudo jak komitet wyborców byłego burmistrza z innym kandydatem niż w nazwie komitetu. To ściema na krajową skalę. Totalny ewenement..

Co zaś do trakcji kolejowej, wiaduktu, wiedzy i kontaktów Brodiuka to pewnie masz rację. PO u władzy w kraju, wsparcie marszałka też z PO, który prawdopodobnie utrzyma się u władzy oraz burmistrz z PO to jednak znacznie większa gwarancja na rozwiązanie problemu przejazdów.

Pozdrawiam
ERYK
początkujący
początkujący
Posty: 112
Rejestracja: 2009-03-28, 20:23:38
Gadu-Gadu: 0

Re: PRogram wyborczy "Sąsiada, przyjaciela, kolegi samorządowca"

Post autor: ERYK »

motocykl

Włodek wie , że go nienawidzisz :wink:

Żałuje Ciebie, za to, że twoja rodzina musi cierpieć- za ciebie.

Ale powiem, ci, że wszyscy moi znajomi - idą oddać głos na Brodiuka, dlatego, że nie cierpią Pana Olgierda....( nie wiem dlaczego oni go tak nie lubią ) :P


Ty zapewne jesteś lubiany na twoim osiedlu, po prostu jesteś porządnym człekiem :boje: heh

z pozdrowieniami Twój Szef :lol:
Awatar użytkownika
cdn
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 214
Rejestracja: 2006-11-02, 17:42:55

Re: PRogram wyborczy "Sąsiada, przyjaciela, kolegi samorządowca"

Post autor: cdn »

Mój kandydat na burmistrza powinien być uczciwy, odpowiedzialny i wolny od nałogów. Dlatego powiem panu, na kogo na pewno nie zagłosuję. Nigdy nie poprę kandydata, który przynosi wstyd mojemu miastu, z którego kompromitujących wpadek śmiała się swego czasu cała Polska. Przypomnę tylko opisywaną w dzienniku „Fakt” i relacjonowaną przez telewizję TVN wizytę fałszywego ministra nieistniejącego resortu, którego uniżenie przyjmował z-ca burmistrza Olgierd Dąbrowski. Te honory, to płaszczenie się przed oszustem („Panie Ministrze, proszę pozdrowić pana Premiera!”), to chwalenie się przeszkleniem drzwi do toalet w gimnazjum Nr 2. Przypomnę również wartę honorową „Krzyżaków” przed pomnikiem Tadeusza Kościuszki w dniu święta Konstytucji 3 Maja i pokrętne, żenujące tłumaczenie się z-cy burmistrza z tego incydentu przed kamerami TVN. Przypomnę też fotoreportaż wydrukowany w „Fakcie” z jednej z wielu libacji alkoholowych z jego udziałem, czy szeroko opisywany w prasie sen sekretarza miasta na chodniku w samym centrum Ostródy. To są zachowania skandaliczne, kompromitujące moje miasto, a tym samym uwłaczające mi osobiście, jako jego obywatelowi.

Jan Wasilewski - burmistrz Ostródy w latach 1998-2002

http://www.naszaostroda.pl/index.php?op ... Itemid=514

:brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo:
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: PRogram wyborczy "Sąsiada, przyjaciela, kolegi samorządowca"

Post autor: toledo »

ERYK pisze:motocykl

Włodek wie , że go nienawidzisz :wink:
To nie tylko nienawiść i strach. To także zimno wykalkulowana strategia grania na najniższych instynktach. Wystarczy porównać ulotki Dąbrowskiego z niektórymi (np. wuefemki)wypowiedziami na tym forum. Powtarzanie tych samych tonów. Ogromnym zagrożeniem rozwoju Ostródy moga byc ryzykowne zmiany personalne" - alarmuje w ulotce Dąbrowski i dalej wymienia te inwestycje (poza stadionem to głównie projekty związane z inwestycjami "okołokanałowymi", a nie inicjatywa miejska), które raz rozpoczete muszą być zakończone przez każda następna władzę. I dalej dyskredytacja tylko jednego kandydata.

Dlaczego atakują tylko Brodiuka? Albowiem tylko on jest realnym zagrożeniem utraty władzy przez obecną ekipę. Dudzin gra w tej samej ekipie co Dąbrowski, a Najmowicza przeciez w minionej kadencji okręcili sobie wokół paluszka, liczą więc, że nawet po ewentualnym jego zwycięstwie zrobią to samo. I nic się nie zmieni.

A słownictwo i insynuacje, ktorych używa wuefemka są typowe dla przyjaciół Dąbrowskiego, a nie zwolenników Najmowicza, ktorych charakteryzuje znacznie wyższa kultura osobista.

Dziwny jest natomiast brak reakcji Moderatora na pojawiającą się znowu na tym forum ksenofobię.
Zablokowany