Wybory na Wójta Gminy Ostróda

Moderator: Jacek-P

Łysy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 184
Rejestracja: 2006-02-16, 22:35:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gmina Ostróda

Wybory na Wójta Gminy Ostróda

Post autor: Łysy »

Witam!
Ponieważ jestem mieszkańcem Gminy Ostróda proponuję temat odnośnie wyborów wójta. Jak powszechnie wiadomo kandydatów będzie dwóch: Gustaw Marek Brzezin i Bogusław Jerzy Fijas. Który z tych kandydatów jest waszym zdaniem odpowiedni? Ja wiem na kogo będę głosował ale chciałbym wysłuchać waszych opinii.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Wybory na Wójta Gminy Ostróda

Post autor: toledo »

Nie jestem mieszkańcm gminy, ale moim zdaniem p. Fijas jako wójt byłby nieszczęściem.
Łysy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 184
Rejestracja: 2006-02-16, 22:35:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gmina Ostróda

Re: Wybory na Wójta Gminy Ostróda

Post autor: Łysy »

To w takim razie Panie merytoryczny poproszę o uzasadnienie swego poglądu i podanie co w ciągu 12 lat rządów GMB zmieniło się na korzyść mieszkańców Gminy. Wiem że lokalna PO oficjalnie namaściła GMB na czwartą kadencję ale dla mnie nic z tego poza koleżeńskim układem nie wynika. Ostatnia kadencja to już pasmo złych decyzji i degrengolady władzy więc moim zdaniem należy dać szansę komuś "nowemu" bo mieszkańcy są już bardzo zaniepokojeni niekompetencją Wójta i jego podopiecznych. Wynik zapewne będzie na styku choć tym razem obstawiam wygraną B. Fijasa
Kacper
początkujący
początkujący
Posty: 58
Rejestracja: 2010-01-24, 08:12:09
Gadu-Gadu: 0

Re: Wybory na Wójta Gminy Ostróda

Post autor: Kacper »

Z tego co mi wiadomo to wójt Brzezin to z PSL jest i poparcia platformy nie chce. Jeśli je dają to ich sprawa.
Wydaje mi sie jednak że wlasnie w tej kadencji wójt zrobił najwięcej za swoich rządów. Z kanalizował kilka dużych wsi, wyposażył szkoły w nowe pracownie. Czytałem gdzies że gmina zdobyła 25 mln zl na inwestycje to sporo jak na taki budżecik.
na necie znalazłem cos takiego
http://www.youtube.com/watch?v=60rr8E2EXvk
ziutek
początkujący
początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 2010-02-03, 11:42:35
Gadu-Gadu: 0

Re: Wybory na Wójta Gminy Ostróda

Post autor: ziutek »

Witam Szanownych Forumowiczów!!!
Jeśli obecny wójt przez trzy kadencje może pochwalić się jedną wybudowaną drogą Samborowo-Gierłoż, skanalizowaniem kilku wsi - jak pisze na oficjalnych stronach gminy po zakończeniu obecnych inwestycji wartych ponad 20 mln skanalizowanych będzie ponad 5 tys. mieszkańców (a gdzie pozostałe 10 tys?), przy czym zapomniał powiedzieć ludziom, że za przyłącza będą musieli zapłacić sami (ok.2-3 tys.zł) a cena metra ścieków będzie kilka razy wyższa niż w mieście bo gęstość zaludnienia gminy jest na minimalnym poziomie dla takich inwestycji, a poza tym zastosowana technologia jest droga w użytkowaniu (ścieki będzie "pchał" prąd - a jak jest z jego cenami wiadomo); za te same już wydane pieniądze można było skanalizować prawie całą gminę budując przydomowe oczyszczalnie ścieków jak robi to np. gmina Książki a roczny koszt użytkowania takiego "ustrojstwa" to 200-300 zł dla 4-osobowej rodziny - to się nadaje do prokuratury jako niegospodarność a nie jako argument za obecnym wójtem; co do pozyskanych środków z UE to nie bardzo jest się czym pochwalić bo oprócz pieniędzy na tą nieszczęsną kanalizację gmina nie pozyskała prawie nic więcej, a poza tym wniosek pisała zewnętrzna firma - nie trzeba daleko szukać przykładów na to, że można było pozyskiwać środki w dużo większej ilości i na wiele różnych zadań (w mieście Ostróda jest od tego czterech pracowników, a efekty widać na każdym kroku; nawet w starostwie ostródzkim jest z tym dużo lepiej); a co do szkół to jedna wielka lipa - od czasów p.Antochowskiego (tak się składa, że przewodniczącym rady był wtedy Fijas) nie dużo się zmieniło - zamiast 6 mln wydanych na nowy urząd można było doinwestować np. szkoły; pytam komu ma być lepiej w tej gminie - jej mieszkańcom czy wójtowi? (który zresztą mieszka w mieście a o ludziach na wsi przypomina sobie przed wyborami - właśnie rozdaje jakieś medale - lepiej by zamiast tego cukierki dzieciom kupił)
ziutek
początkujący
początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 2010-02-03, 11:42:35
Gadu-Gadu: 0

Re: Wybory na Wójta Gminy Ostróda

Post autor: ziutek »

ten link do poprzedniego postu bo mi się komputr zbiesił
www.gminaksiazki.bip.net.pl/?a=553
za 700 tys.zł ta gmina wybuduje ponad 60 przydomowych oczyszczalni, nie tylko dla gospodarstw indywidualnych, ale także budynków wielorodzinnych - jak się chce to można inaczej - taniej dla gminy i dla mieszkańców. jak łatwo policzyć za 21 mln, które gmina Ostróda wydaje obecnie na kanalizę można by nią objąć jakieś 1800 budynków - obawiam się, że mogłoby ich w gminie zabraknąć... ,ale najprościej jest ludziom nic nie tłumaczyć i nie pytać nikogo o zdanie - po co jakieś konsultacje przeprowadzać? może by jeszcze ktoś coś mądrego powiedział... i okazałoby się, że to nie My Jego Wysokość Wójt mamy rację... Panie i Panowie chyba już wystarczy..., może by tak dać szansę komuś innemu... przynajmniej na wsi mieszka...
Łysy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 184
Rejestracja: 2006-02-16, 22:35:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gmina Ostróda

Re: Wybory na Wójta Gminy Ostróda

Post autor: Łysy »

No i właśnie Ziutek o to chodzi. U nas na wsi nie zmienia się nic od wielu lat. Jeśli ktoś o coś prosi to zawsze ta sama śpiewka, że gmina biedna, jak to ciężko Wójt pracuje a na nic konkretnego nie starcza. Jeśli o edukację chodzi to przecież wójt chciał pozamykać szkoły wbrew społeczności lokalnej i ledwo co uniknął linczu z tego tytułu. Drogi wyglądają masakrycznie i nic się z tym nie robi. Z budżetu ponad 50 mln żeby chociaż na jedną drogę rocznie nie wygospodarować to już skandal. Pozyskiwanie środków europejskich też kuleje. Wójt jest z PSL i startuje z tej listy do sejmiku więc dlaczego wystawia siebie i swoich kandydatów na radnych z własnego komitetu? Jak wygodnie to idzie z legitymacją partyjną a jak nie to chowa ją głęboko w kieszeni. Nie rozumiem takiego podejścia. Albo się z partią utożsamia albo się jej wstydzi.
Awatar użytkownika
motocykl
początkujący
początkujący
Posty: 65
Rejestracja: 2010-10-11, 21:57:19
Gadu-Gadu: 0

Re: Wybory na Wójta Gminy Ostróda

Post autor: motocykl »

Te drogi to ja bym sprawdził czy czasami nie są powiatowe :-). Starostę proście o ich remont. Na pewno pomoże. Przecie to mistrzunio w pozyskiwaniu środków na cokolwiek i gdziekolwiek. Toledo potwierdzi a jako lobby z pewnością nie wskaże oponenta, którego możliwości zarządzania nawet nie zna ale już ocenił, że są katastrofalne. Typa nie znam co prawda ale takiem internetowemu autorytetowi jak toledo należy bezgranicznie wierzyć wszak to prawdziwy uczeń pijarowskiej propagandy.
"Jeśli Ja zapomnę o nich, Ty Boże zapomnij o mnie."
Awatar użytkownika
ALCHEMIK
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 483
Rejestracja: 2009-09-23, 08:55:04
Gadu-Gadu: 0

Re: Wybory na Wójta Gminy Ostróda

Post autor: ALCHEMIK »

:-( :-( :dokitu: :dokitu: :no: :glupek2: i do czego ma zmierzać ta retoryka?
Nie lepiej argumentami?? i :cmok1: :cmok1: :comk2: :piwo:
Nurkowanie to jedyna dziedzina życia codziennego, w której osiągnięcie dna jest sukcesem.
"czasami lepiej siedząc cicho wyglądać na idiotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości...".
Awatar użytkownika
scorpion
początkujący
początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 2006-11-13, 09:21:30
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Re: Wybory na Wójta Gminy Ostróda

Post autor: scorpion »

Uważam że czas przewietrzyc pokoje w Gminie i postawić na nową postać na stanowisku Wójta. Może w końcu zacznie się coś zmieniać w gminie oprócz zmiany budynku
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Wybory na Wójta Gminy Ostróda

Post autor: toledo »

Konkurent Brzezina dostarczał argumentów na "nie" na każdej prawie sesji powiatowej. :mrgreen:
ziutek
początkujący
początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 2010-02-03, 11:42:35
Gadu-Gadu: 0

Re: Wybory na Wójta Gminy Ostróda

Post autor: ziutek »

toledo pisze:Nie jestem mieszkańcm gminy, ale moim zdaniem p. Fijas jako wójt byłby nieszczęściem.
toledo pisze:Konkurent Brzezina dostarczał argumentów na "nie" na każdej prawie sesji powiatowej. :mrgreen:
jak widać powyżej p.Toledo mieszkańcem gminy nie jest, ale do powiedzenia ma dużo...

innymi słowy obecny wójt jest dla swej gminy szczęściem niezmiernym, jedynym i niezastąpionym, słońcem dla ludu, etc., aż "strach się bać" co będzie jak nie wygra - gmina padnie niechybnie...
a swoją drogą ciekawe skąd p.Toledo wie co dzieje się na każdej sesji powiatu - może sam w nich uczestniczy po przeciwnej stronie barykady - jeśli tak to wiadomo skąd te wpisy...
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Wybory na Wójta Gminy Ostróda

Post autor: toledo »

P. Ziutku pooglądaj sobie relacje z sesji i będziesz wiedział skąd wiem o tym nieszczęśniku? Nie masz komputera, to na czym piszesz?
Awatar użytkownika
motocykl
początkujący
początkujący
Posty: 65
Rejestracja: 2010-10-11, 21:57:19
Gadu-Gadu: 0

Re: Wybory na Wójta Gminy Ostróda

Post autor: motocykl »

Na klawiaturze. Na komputerze co najwyzej mozesz sobie płyty postawić.
"Jeśli Ja zapomnę o nich, Ty Boże zapomnij o mnie."
Łysy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 184
Rejestracja: 2006-02-16, 22:35:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gmina Ostróda

Re: Wybory na Wójta Gminy Ostróda

Post autor: Łysy »

Brawo motocykl. Ale się uśmiałem :D Osobiście z ciekawości oglądałem ze 3 sesje powiatowe i stwierdzam, że chyba dociekliwość i nieustępliwość p. Fijasa tak bardzo przeszkadza naszemu Toledo. Rozumiem że lepiej jak ktoś bezkrytycznie przesypia sesję i pobiera za to dietę oraz pochwałę od Pana Starosty. Dupowłazom w samorządzie czas powiedzieć NIE. Wartościowym człowiekiem jest ten, który aktywnie działa na rzecz społeczności lokalnej zarówno na sesjach jak i w tzw. terenie. Sprawy szpitala nadal mają się fatalnie ale za to miszczowie pijaru z grunwaldzkiej potrafią wciskać mieszkańcom że jest super. Nikomu nie życzę ale kto ostatnio miał "przyjemność" korzystać to wie o czym mówię.
Andrzej
początkujący
początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 2010-10-29, 17:36:51

Koleś

Post autor: Andrzej »

Raczej nie nieustępliwość, ale moje wrażenia z sesji powiatowych bardziej przywodzą mi na myśl zajadłość, zawziętość i nienawiść. Nie opowiadaj Łysy, każdy pamięta FWP z powiatu i to wrażenie raczej już jest trudno zmienić. Moje subiektywne odczucie oczywiście, to takie że on najpierw mówi, a dopiero potem myśli. Czy jeden czy drugi to i tak więcej ponad to co gmina jest w stanie zarobić nie wyczarują, no chyba że mi podatek podniosą nieruszany od 5 lat to może wyskubie się na jakąś dodatkową drogę, a tak jak brzezin rzeczywiście wyciągnął te 25 mln z UE to dla mnie jest gość i nie czarujmy się, że jak wskoczy ktoś znikąd to wynik poprawi.
Łysy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 184
Rejestracja: 2006-02-16, 22:35:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gmina Ostróda

Re: Wybory na Wójta Gminy Ostróda

Post autor: Łysy »

Swoją drogą kampania się rozkręca na dobre. Z tego co wiem to wczoraj oficjalnie rozpoczął B. Fijas od "konwencji" w Samborowie. Kandydaci do Rady Gminy też się rozkręcają, szczególnie ci z obozu Brzezina. W jednym z okręgów wyborczych kandydat i zarazem obecny radny Andrzej S. rozdawał ludziom dary przeznaczone dla najbiedniejszych pochodzące z Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej. Dary zostały dostarczone na teren prywatnej posesji na terenie okręgu a następnie rozdawane w znacznych ilościach dla elektoratu. O tej akcji wiedzieli tylko wybrańcy Pana Radnego i jego świty, nie było żadnych informacji ani ogłoszeń. Takich akcji co oczywiste nie było wcześniej ani w innych miejscach. Wszystko odbywało się na zasadzie podania numeru PESEL co raczej nikogo nie kwalifikuje do otrzymania pomocy, nie wspominając już o ilości wydawanych darów. Jest to już kolejny przykład jak ten Pan prowadzi kampanie wyborcze. O wożeniu wyborców do lokalu na głosowanie i "stawianie" alkoholu w dniu wyborów przypominać nie trzeba bo o tym wie każdy w okręgu. Wykorzystuje się ludzką biedę do wygrywania wyborów i to już po raz kolejny. Jest to dla mnie bardzo bulwersujące, tym bardziej że to nie pierwszy sygnał o marnotrawieniu darów z PKPS przez tego jegomościa. Założę się że po raz kolejny mu się upiecze i zapewne nikt z jego przełożonych ani organów ścigania nie zajmie się tą sprawą i gościu po raz kolejny wygra wybory w nieuczciwy sposób. Jeśli takie przekręty dzieją się jeszcze w innych okręgach i gminach to niestety to całe zamieszanie zwane samorządem nie ma sensu, bo reprezentantami mieszkańców nie zostają ludzie wyróżniający się i wybrani przez nich z przekonania tylko zwykli cwaniacy i oszuści.
Na miejscu Brzezina wstydziłbym się wystawiać do wyborów ze swojego komitetu takich ludzi. Ale oczywiście jemu jest to na rękę bo gość wygrywa od lat wybory i wójt może liczyć na jego poparcie w radzie. Niestety takie praktyki ewidentnie obciążają Brzezina jako Wójta i kandydata na następną kadencję.
Andrzej
początkujący
początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 2010-10-29, 17:36:51

FWP

Post autor: Andrzej »

Już taki temat dawno temu tu na forum słyszałem i to w kontekście chyba też wyborów, a teraz Łysy przedstawiasz to w nowym odświeżonym ubranku na potrzeby czasu teraźniejszego. Z tego co słyszałem za podobne konfabulacje któryś z konkurującej grupy wystraszył się i przepraszał. Dziwię się Łysy, że powtarzasz znowu te same pomówienia. No ale cóż, są to chyba naturalne instrumenty walki politycznej grupy FWP. Zza rogu puścić temat i odwrót. Ja bym na twoim miejscu to zgłosił, po co czekasz??? :) Tak na marginesie, to ciekawe do której literki mógłbym cię przypisać.
Chyba Pan Radny Powiatowy twój najwspanialszy powinien się za ciebie wstydzić :) Chociaż z tego co słyszałem to on rozdaje o wiele ciekawsze rzeczy :)
Andrzej
początkujący
początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 2010-10-29, 17:36:51

Czesiek

Post autor: Andrzej »

A swoją drogą Łysy zaczynam rozumieć motywację twoich wpisów. Większość postów popierających Najmowicza, a tu nagle taki miłośnik FWP. Dla postronnych to się rzeczywiście kupy nie trzyma, no bo jak pogodzić na naszym lokalnym rynku miłość do FWP i do Pana Czesława (jak ogień i woda, jakaś dziwna aberracja), no ale bardziej wnikliwi skromnie mówiąc o sobie :) chyba nie mają problemu z rozwiązaniem zagadki ??.
Awatar użytkownika
cdn
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 214
Rejestracja: 2006-11-02, 17:42:55

Re: Wybory na Wójta Gminy Ostróda

Post autor: cdn »

Chyba, że się jest z Samborowa, co nie Łysy ? :o :o :o
Łysy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 184
Rejestracja: 2006-02-16, 22:35:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gmina Ostróda

Re: Wybory na Wójta Gminy Ostróda

Post autor: Łysy »

Zamiast zainteresować się sprawą to po raz kolejny pojawili się bezkrytyczni miłośnicy "drugiej strony", którym zależy wyłącznie na gloryfikowaniu "osiągnięć" ich mocodawców. Zaraz wszyscy odgadują kto kryje się pod nickiem Łysy, żeby zdezawuować jego informacje. Może jest z Samborowa, a może z Las Palmas? Jeśli takie przekręty są dla was ok to współczuję, a ja będę dziś w tym okręgu to dowiem się czy ktoś tej sprawy nie zgłosił.
Andrzej
początkujący
początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 2010-10-29, 17:36:51

FWP

Post autor: Andrzej »

No tak, FWP to zawsze cudzymi rękoma najlepiej. Bo rozumiem że jak nikt nie zgłosił to ty Łysy zgłosisz?? :), A jeśli chodzi o to kto kogo zdezawuował, to w sposób w jaki to ogłaszasz jest tak naiwny i dziecinny, że jest to po prostu żenujące. Ja piszę o 25 mln Brzezina z UE, a ty wyskakujesz z odgrzewanym kotletem, za co któryś z pomawiających i szkalujących z tego co słyszałem już kiedyś przepraszał. No wiadomo, że za wszelką cenę trzeba powiedzieć cokolwiek, ale broń boże o sukcesach nie wolno wspominać. Samo utożsamianie się z FWP już jest obciachowe, a ciebie dodatkowo dezawuuje. Także pomimo tego, że nie mam za wiele czasu, to jednak z wielką przyjemnością znajdę go żeby z kamiennym spokojem i słuszną determinacją ośmieszać ciebie i FWP. :) Tego typu obrzydliwej i szkalującej polityce mówię stanowcze NIE.
ziutek
początkujący
początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 2010-02-03, 11:42:35
Gadu-Gadu: 0

Re: Wybory na Wójta Gminy Ostróda

Post autor: ziutek »

Witam,
p.Andrzej pisze o "... 25 mln Brzezina z UE" tyle, że na oficjalnej stronie p.Brzezina po zsumowaniu dotacji z UE wychodzi 14 983 000, z czego ponad 11 mln na nieszczęsną kanalizację, o której już wcześniej pisałem, (tak na marginesie tą dotację przyznał Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska, którego dyrektor jest kolegą partyjnym wójta); na dokumentacje techniczne, która też są wydatkiem kwalifikowanym w projektach inwestycyjnych gmina nie pozyskała ani złotówki, a wydała ponad 1 mln 600 tys zł; dla porównania miasto Ostróda w tym samym okresie pozyskała ponad 57 500 000 z samego Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury, którym zarządza marszałek województwa - a jak wiadomo rządzi tam PO z PSL - więc o kumoterstwo z władzami Ostródy trudno ich posądzać - faktycznie wójt ma się czym pochwalić - koledzy u władzy a tu taaaaaakie dotacje; a p.Andrzej jak już o czymś pisze to niech się choć trochę do tego przygotuje
Andrzej
początkujący
początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 2010-10-29, 17:36:51

wybory

Post autor: Andrzej »

Przykład Ostródy jest ośmieszający. 40 mln na stadion i 20 mln długów. 57 mln z UE miasta (chyba na papierze), to w większości są to środki pozyskane zakontraktowane, ale nie zapłacone, także nie ośmieszaj się. Też czytałem na stronie gminnej i za samą kanalizację wychodzi 21 mln z UE, a reszta to drogi straże i projekty miękkie. Także jeśli porównujesz to napisz ile z tych 57 mln miasto wydało fizycznie. Po za tym liczba mieszkańców miasta jest 3 krotnie większa od gminy i przeliczając skale pozyskanych środków z UE na jednego mieszkańca i wielkość budżetów no to nie oszukujmy się taka gmina jest tutaj bezapelacyjnym liderem. A jeszcze porównując, że gmina wydaje pieniądze przede wszystkim na infrastrukturę, a nie na igrzyska no to porównanie jest całkowicie nie w tej kategorii.
ziutek
początkujący
początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 2010-02-03, 11:42:35
Gadu-Gadu: 0

Re: Wybory na Wójta Gminy Ostróda

Post autor: ziutek »

Pana wyliczenia są tak samo wiarygodne jak to, że 32 tys. mieszkańców w stosunku do 15 tys. to jest trzy razy więcej...

pisze Pan, że "57 mln z UE miasta (chyba na papierze), to w większości są to środki pozyskane zakontraktowane" - dokładnie tak samo jest w gminie tylko skala nie ta...

a poniżej link gdzie podana jest wartość dofinansowania na kanalizację - chyba, że oficjalna strona p.Brzezina mija się z prawdą...
http://www.brzezin.pl/wybory2010/kanalizacja.htm
Zablokowany