Wybór burmistrza

Moderator: Jacek-P

toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Wybór burmistrza

Post autor: toledo »

Droga Honesto!
Mam nadzieję, że jestes rzeczywiście nowa, jako że "nowych" na tym forum było juz sporo, a okazywało się , że na jedną nutkę piszą. Nutka ta podobna do Twojej: też widziała śmieszności przez takie same okulary nawet tam, gdzie ich nie było. Nutka ta ( u Ciebie jeszcze łagodna) posuwała się na koniec, albo już od początku także do mniej kulturalnych zwrotów, ba, oszczerstw i obmów. Ale może się mylę. Ba, chciałbym się mylić!

Co zaś do "płyt chodnikowych" to droga Honesto, kady kto mieszka w Ostródzie i interesuje się odrobinę otoczeniem wie o co i o kogo chodzi. Chyba, że udaje niewiedzę.

Gdybyś Pani (a możę panie) byłaś (byłeś) bezstronną zaserwowałabyś linki do relacji z sesji dwóch różnych samorządów, bowiem w obu do kabaretów dochodzi. I tak obnażyłaś cel. Jaki więc koń - każdy widzi.
:aniol:
Awatar użytkownika
Honesto
początkujący
początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 2010-08-17, 09:17:46
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kątno-Ostróda-Warszawa

Re: Wybór burmistrza

Post autor: Honesto »

Niestety nie miałam jeszcze czasu aby prześledzić wszystkie wątki dotyczące samorządów. Pobieżnie - nie wygląda to zbyt zachęcająco. Mam nadzieję że zaakceptujecie moją skromną obecność na tym forum. Proszę tylko nie robić ze mnie hybrydy, to poniżej pewnego poziomu i nie życzę sobie tego rodzaju epitetów. Z góry zakładam ze spotykają się tu ludzie z krwi i kości o różnych poglądach i poczuciem humoru, szanujący siebie nawzajem. Jeżeli chodzi o płyty to umysł mam ciasny i nie mogę zrozumieć puenty. Jednoznacznie kojarzy mi się z niegrzeczną impertynencją, więc jeżeli źle to odebrałam proszę wyjaśnij mi ten wątek.
Co do relacji z innych samorządów - zgadzam się - Kabaret przedni i tu i tam. Pierwszy kandydat z mojej listy jak już zauważyłeś skreślony. Celebryta i mistrz ceremonii drugiego TV szoołłłłł też, powody jak poprzednio - każdy widzi. Leżących nie wolno kopać więc powstrzymuję się od komentarza dlaczego. Szkoda tylko człowieka, wydaje się miły i sympatyczny.
Audi multa, loquere pauca
Awatar użytkownika
Honesto
początkujący
początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 2010-08-17, 09:17:46
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kątno-Ostróda-Warszawa

Re: Wybór burmistrza

Post autor: Honesto »

Polecam również http://www.ostrodaonline.pl/index.php?o ... =4&mat=300
Zgoda trzeba być uczciwym i pokazać dwie strony.
Audi multa, loquere pauca
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Wybór burmistrza

Post autor: toledo »

Droga Pani! Nie sądź po wyglądzie i potoczności wymowy, ale po czynach. Ta ostródzka rzeka ma swoją historię, bez której poznania trudno o miarodajną ocenę. A Pani już osądziłaś i skazałaś.
Moje uwagi (na tym forum znajdziesz, że uzasadnione) co do związku nicka z płcią (a raczej możliwoiści braku związku) wzięłaś za epitety. Nic bardziej mylnego. Swoimi postami, a nie zaprzeczeniem, stan swój ujawnisz. Póki co witam.

Co zaś do płyt chodnikowych.... Pewien bardzpo aktywny politycznie miejski urzędnik wysokiego szczebla, a jednocześnie radny powiatowy jest (był? - dajmy mu po chrześcijańsku szansę zmiany przyzwyczajeń) ich słuchania zwolennikiem. Zwłaszcza w godzinach świtanie poprzedzających. Jednocześnie pan ów na tym forum dał się poznać (wraz ze swymi kompanionami) z niewybrednych ataków o zabarwieniu mocno homo- i ksenofobicznych. Stąd płyty i ciąg dalszy....

Miło mi będzie jeśli nie okażesz się "grzeczniejszą" odmianą tego towarzystwa.
Pozdrawiam.
Kacper
początkujący
początkujący
Posty: 58
Rejestracja: 2010-01-24, 08:12:09
Gadu-Gadu: 0

Re: Wybór burmistrza

Post autor: Kacper »

Nadal nie wiem na kogo mam do cholery głosować, a czasu coraz mniej.
Przedstawcie jakieś programy waszych kandydatów, albo dajcie linki gdzie ich szukać.
Przynajmniej tych kandydatów którzy się liczą w rozgrywce czyli Panowie Brodiuk, Najmowicz, Dabrowski.
Awatar użytkownika
motocykl
początkujący
początkujący
Posty: 65
Rejestracja: 2010-10-11, 21:57:19
Gadu-Gadu: 0

Re: Wybór burmistrza

Post autor: motocykl »

Liczą się Najmowicz i Dąbrowski tylko. Brodiuk? Nie ma szans. Kto przy zdrowych zmysłach może na niego zagłosować? Czym poza sianiem propagandy w każdym możliwym wymiarze może się pochwalić? Co takiego osiągnął jako polityk poza zwiększeniem odsetka przeciwników?
"Jeśli Ja zapomnę o nich, Ty Boże zapomnij o mnie."
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Wybór burmistrza

Post autor: toledo »

Mój kandydat na burmistrza powinien być uczciwy, odpowiedzialny i wolny od nałogów. Dlatego powiem panu, na kogo na pewno nie zagłosuję. Nigdy nie poprę kandydata, który przynosi wstyd mojemu miastu, z którego kompromitujących wpadek śmiała się swego czasu cała Polska. Przypomnę tylko opisywaną w dzienniku „Fakt” i relacjonowaną przez telewizję TVN wizytę fałszywego ministra nieistniejącego resortu, którego uniżenie przyjmował z-ca burmistrza Olgierd Dąbrowski. Te honory, to płaszczenie się przed oszustem („Panie Ministrze, proszę pozdrowić pana Premiera!”), to chwalenie się przeszkleniem drzwi do toalet w gimnazjum Nr 2. Przypomnę również wartę honorową „Krzyżaków” przed pomnikiem Tadeusza Kościuszki w dniu święta Konstytucji 3 Maja i pokrętne, żenujące tłumaczenie się z-cy burmistrza z tego incydentu przed kamerami TVN. Przypomnę też fotoreportaż wydrukowany w „Fakcie” z jednej z wielu libacji alkoholowych z jego udziałem, czy szeroko opisywany w prasie sen sekretarza miasta na chodniku w samym centrum Ostródy. To są zachowania skandaliczne, kompromitujące moje miasto, a tym samym uwłaczające mi osobiście, jako jego obywatelowi.

Jan Wasilewski - burmistrz Ostródy w latach 1998-2002

http://www.naszaostroda.pl/index.php?op ... Itemid=514
Awatar użytkownika
ALCHEMIK
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 483
Rejestracja: 2009-09-23, 08:55:04
Gadu-Gadu: 0

Re: Wybór burmistrza

Post autor: ALCHEMIK »

Jeszcze raz powtórzę Włodzimierz Brodiuk to SPRITE, a jego kontrkandydaci to PRAGNIENIE. Więc pragnienie nie ma szans. :(
Nurkowanie to jedyna dziedzina życia codziennego, w której osiągnięcie dna jest sukcesem.
"czasami lepiej siedząc cicho wyglądać na idiotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości...".
Kacper
początkujący
początkujący
Posty: 58
Rejestracja: 2010-01-24, 08:12:09
Gadu-Gadu: 0

Re: Wybór burmistrza

Post autor: Kacper »

Alchemiku daj spokój, nie rozśmieszaj mnie :P
Wilniuk
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 2010-11-16, 22:00:05
Gadu-Gadu: 0

Re: Wybór burmistrza

Post autor: Wilniuk »

Niech dobry Pan Bóg chroni nas przed nieszczęściem w osobie burmistrza Olgierda Dąbrowskiego. Ten mitoman i narcyz byłby obrazą dla większości mieszkańców naszego pięknego miasta.
Dajmy dowód ze jesteśmy już prawdziwym społeczeństwem obywatelskim.

Każdy inny tylko nie Olo D.
Awatar użytkownika
ALCHEMIK
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 483
Rejestracja: 2009-09-23, 08:55:04
Gadu-Gadu: 0

Re: Wybór burmistrza

Post autor: ALCHEMIK »

Kacper pisze:Alchemiku daj spokój, nie rozśmieszaj mnie :P
Widzisz, można też na wesoło opowiedzieć się za którymś z kandydatów, a nie tylko obrzucać się błotem. :D Ja jestem za kampanią na wesoło :lol:
Nurkowanie to jedyna dziedzina życia codziennego, w której osiągnięcie dna jest sukcesem.
"czasami lepiej siedząc cicho wyglądać na idiotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości...".
chochlik
gaduła
gaduła
Posty: 722
Rejestracja: 2009-01-21, 11:51:40

Re: Wybór burmistrza

Post autor: chochlik »

ja też Achemiku, ja też :) Szkoda, że takich fajnych " magików" ( odnośnik do nicku) jest tak mało na forum.
pozdrawiam :-D
dmytro
początkujący
początkujący
Posty: 121
Rejestracja: 2010-11-18, 01:22:05
Gadu-Gadu: 0

Re: Wybór burmistrza

Post autor: dmytro »

ALCHEMIK pisze:
Kacper pisze:Alchemiku daj spokój, nie rozśmieszaj mnie :P
Widzisz, można też na wesoło opowiedzieć się za którymś z kandydatów, a nie tylko obrzucać się błotem. :D Ja jestem za kampanią na wesoło :lol:
Nic śmiesznego w tym akurat nie widziałem więc skąd ta podnieta? Aż strach pomyśleć jak sobie "słodzicie" live! Brrr (czyt. dreszcz przerażenia).

Chciałbym zobaczyć wasze miny w niedzielny wieczór gdy okaże się, że Władek Brodziuk nie przeszedł nawet do II tury. Tego Ostródo życzę Ci z całego serca.
Mam kilka nowych ciekawych informacji... - ORKAN podczas rekrutacji.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Wybór burmistrza

Post autor: toledo »

No proszę, nowy hrywna w starym wydaniu.
Awatar użytkownika
ALCHEMIK
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 483
Rejestracja: 2009-09-23, 08:55:04
Gadu-Gadu: 0

Re: Wybór burmistrza

Post autor: ALCHEMIK »

nie inaczej :(
Nurkowanie to jedyna dziedzina życia codziennego, w której osiągnięcie dna jest sukcesem.
"czasami lepiej siedząc cicho wyglądać na idiotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości...".
Awatar użytkownika
ALCHEMIK
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 483
Rejestracja: 2009-09-23, 08:55:04
Gadu-Gadu: 0

Re: Wybór burmistrza

Post autor: ALCHEMIK »

No widzę, że oprócz ulotek paszkwili na mieście, są jeszcze filmiki. Być politykiem w tym kraju to tragedia.
Czy nie można merytorycznie?

http://www.youtube.com/watch?v=5V_jY_EuTjw

Faktem jest, że zdjęcia mówią same za siebie. Chyba, że to fotomontaż.
Nurkowanie to jedyna dziedzina życia codziennego, w której osiągnięcie dna jest sukcesem.
"czasami lepiej siedząc cicho wyglądać na idiotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości...".
dmytro
początkujący
początkujący
Posty: 121
Rejestracja: 2010-11-18, 01:22:05
Gadu-Gadu: 0

Re: Wybór burmistrza

Post autor: dmytro »

Oj Alchemik niezbyt bystry z ciebie redaktor youtube. Film wrzucony 18 w tej chwili ma 84 odslony. Ty akurat przypadkowo na niego natrafiłeś? Gdzie znalazłeś gorącego linka? Widzę, że rozpoczęliście prymitywną kampanię. Dobrze dla Najmowicza. Wygra w I turze :-).
Mam kilka nowych ciekawych informacji... - ORKAN podczas rekrutacji.
Awatar użytkownika
ALCHEMIK
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 483
Rejestracja: 2009-09-23, 08:55:04
Gadu-Gadu: 0

Re: Wybór burmistrza

Post autor: ALCHEMIK »

No kto jak kto, ale ty piszesz o prymitywnej kampanii? Czy ty czytasz swoje posty? Już bardziej rasistowskich i oszczerczych wpisów to już chyba się nie da napisać.
A jak jesteś takim zwolennikiem polaków, to czemu obstajesz za Dąbrowskim, przecież pochodzi ze wschodu?
Nurkowanie to jedyna dziedzina życia codziennego, w której osiągnięcie dna jest sukcesem.
"czasami lepiej siedząc cicho wyglądać na idiotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości...".
Awatar użytkownika
Honesto
początkujący
początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 2010-08-17, 09:17:46
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kątno-Ostróda-Warszawa

Re: Wybór burmistrza

Post autor: Honesto »

Kampania zmienia się z obiecującej w lokalny rynsztok. Zamiast merytorycznej dyskusji kandydatów mamy pomówienia. :o Komitety zrezygnowały z najbardziej demokratycznej formy sporu jaka jest debata. Czy nie maja nic do powiedzenia mieszkańcom? Coraz bardziej mnie rozczarowują.
Ogólnie nieciekawie :(
Audi multa, loquere pauca
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Wybór burmistrza

Post autor: toledo »

Honesto, masz rację. Tyle, że debatę organizuje się na wcześniej uzgodnionych między stronami warunkach. Propozycja "za pięć dwunasta" jest tylko marketingowym zagraniem.
Awatar użytkownika
Honesto
początkujący
początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 2010-08-17, 09:17:46
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kątno-Ostróda-Warszawa

Re: Wybór burmistrza

Post autor: Honesto »

Masz rację Toledo "jeżeli tak było to być może o to tylko chodziło". Podobno propozycje były, nie wiem jednak na pewno czy to prawda, nie mam wiarygodnych danych. Kurki domowe :D nie zawsze maja czas by wszystko dostrzec. Oby debata :bije: odbyła się przy okazji drugiej tury, wtedy to rozstrzygać się będą "losy" :-D tego miasteczka. Czekam więc niecierpliwie. Szanowni dziennikarze :D tego portalu i innych :) jeżeli to czytacie, nie dajcie się wodzić za nos i pokarzcie że w Ostródzie są wolne przyzwoite media. (w to przecież nikt nie wątpi ;) prawda?) Zyskacie na szacunku i popularności, my wasi wierni i oddani odbiorcy na bezcennej wiedzy.
Audi multa, loquere pauca
ignore
początkujący
początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 2009-02-09, 13:46:06
Gadu-Gadu: 0

Re: Wybór burmistrza

Post autor: ignore »

Czy ktoś jest zorientowany w dziejszych wydarzeniach, które miały miejsce na przeciwko rynku? Ciekaw jestem czy to tylko plotki, czy cała sytuacja naprawdę miała miejsce.


Chodzi konkretnie o starcie syna Pana Dąbrowskiego z Panem Najmowiczem.
jasko56
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: 2010-05-01, 12:54:47
Gadu-Gadu: 0

Re: Wybór burmistrza

Post autor: jasko56 »

O to cała platforma najpierw donos na kandydaty p. Dudzina , a teraz jakieś ohydne filmiki. Wstyd I ŻENADA. Ale co innego można się było spodziewać ze strony PO. To są ludzie bez wstydu i honoru , a cel jaki sobie upatrzyli próbują zdobyć wszystkimi środkami .Próbują pokazywać siebie jako ludzi wiarygodnych i uczciwych, a są osobami wyzutymi z wszelkiej godności. Chodzenie za swoimi przeciwnikami politycznymi i robienie im zdjęć z ukrytka za węgła , a później niby przypadkiem i to tuż przed wyborami pokazywanie ich to jest metoda poniżej pasa. Ale mnie to nie dziwi,tego można było się spodziewać. Wychodzi na to ,że tylko panowie z platformy na imprezach nie piją i nie bawią się. Jestem gotów w to uwierzyć.
24adamson
początkujący
początkujący
Posty: 83
Rejestracja: 2009-05-14, 21:13:14
Gadu-Gadu: 0

Re: Wybór burmistrza

Post autor: 24adamson »

i tak większość ludzi (ludzie starsi ) nie ma pojęcia na kogo tak naprawde głosują walą krzyżyk na chybił trafił albo na kogoś z parti którą uwielbiają ta cała wojenka o fotel burmistrza hm ... chciałbym aby ludzie wybierali kandydatów którzy mają najmniejsze parcie na fotel są mniej znani z tego że są znani i tak w drugiej turze ...Jan Kopczyński powalczyłby z Jackiem Dudzinem od paru lat oglądałem sobie sesje rady miasta chciałem miec pewnośc że nie bede głosował na chybił trafił w kolejnych wyborach tylko 5-6 radnych jest aktywnych podczas obrad reszta zajada paluszki ziewa i zgłasza chęć wypicia kawki a jak dyskusja na jakiś temat trwa dłużej niż 10 minut to owszem zabierają głos ale o zamknięcie tematu bo już pora późna lewicowi radni to chyba tylko p.konopka się udzielał reszta aktywnych to radni z innych ugrupowań .p.Kierozalski .pDudzin .p.Żynda p.Stasiulewicz.P.Kowalski(tych 3 ostatnich z Platformy to raczej dałbym do komisji śledczych) reszta śpi zero inicjatywy podjęcia jakichś sensownych tematów związanych z problemami miasta fajnie byłoby gdyby którys z radnych zbierałby informacje,pomysły ,maile od mieszkańców i przedstawiałby je na sesjach burmistrzowi
Co do wyboru burmistrza stawiam na Dudzina z relacji z sesji widac było ze potrafił byc obiektywny w wielu sprawach potrafił merytorycznie oceniac decyzje burmistrza raz chwalil raz ganił
oj toledo kiedys byłes obiektywnym obserwatoremo stródzkiego zycia politycznego gdzies sie pogubiłes chłopie PR starosty działa
dmytro
początkujący
początkujący
Posty: 121
Rejestracja: 2010-11-18, 01:22:05
Gadu-Gadu: 0

Re: Wybór burmistrza

Post autor: dmytro »

jasko56 pisze: Wychodzi na to ,że tylko panowie z platformy na imprezach nie piją i nie bawią się. Jestem gotów w to uwierzyć.
Hehe ja też. Prawie. Staroste conajmniej kilka razy widzialem pijanego na imprezach bankietowych. Jego swita w postaci radnych, pracownikow starostwa tez wody w szklankach tylko nie miala. Zdjec postronni ludzie robili sporo ale nikt nie ima sie tak prymitywnych metod kampanii wyborczej, z których PO przecież słynie. Nasz mały "nerwusek" do ludzi szczerzy się od ucha do ucha a za drzwiami odgraża się komu może :-). Nikt przy zdrowych zmyslach nie odda glosu na tego pana.
Mam kilka nowych ciekawych informacji... - ORKAN podczas rekrutacji.
Zablokowany