Zakopmy topór wojenny !

Moderator: Jacek-P

TOLERANCYJNA

Zakopmy topór wojenny !

Post autor: TOLERANCYJNA »

Apeluję do wszystkich !
Przestańmy nienawidzić ! Człowiek , który akceptuje innych , akceptuje samego siebie i lepiej żyje mu się na tym świecie .
Jest mnóstwo przykładów , jakie mogłabym Wam podać , ale ja posłużę się przykładem Cyganów . Uważamy ich za brudnych , złodziei , nierobów , leniuchów i wiele innych ... moglibyśmy znaleźć wiele negatywnych cech , jakiemi możemy opisać ten naród .
Jednak Ci z Was , których interesuje historia tego narodu , a to jest zainteresowanie nie banalne sami mogą się przekonać .
sZUKAJCIE TEGO W INTERNECIE , SĄ WIADOMOŚCI W ENCYKLOPEDIACH I KSIĄŻKACH , CHOCIAŻ JEST ICH NIE WIELE . Mogę jednak przedstawić Wam kilka przykładów . Cyganie już od najdawniejszych czasów byli prześladowani z powodu wróżenia . W czasach średniowiecznych palono ich na stosach , w późniejszych czasach urządzano polowania na Romów , zabijano ich za zbrodnie , których nie popełniali . W trakcie II wojny światowej wymordowano pół miliona Cyganów ! A ci , którzy przeżyli to piekło i żyją nadal nie dostali żadnego odszkodowania . nIE DAJE SIĘ SZANSY CYGAŃSKIM DZIECIOM , KTÓRE CHODZĄ DO SZKOŁY , PRZEŚLADUJE SIĘ je i dręczy . Jest jeszcze wiele strasznych rzeczy , jednak nie starczy na to miejsca . Tacy jesteśmy my , Polacy .
Dlaczego to robimy ? Zastanówcie się przez chwilę . Przecież wśród nas jest tyle osób nietolerancyjnych .
Ale są też tacy , dla których to się liczy . Sama organizuję z kilkoma osobami w mojej szkole akcję charytatywną na rzecz Cyganów , Rumunów , dzieci z Afryki .
JEDNOCZMY SIĘ ! SĄ LUDZIE DOBRZY , KTÓRZY MAJĄ SERCE . ODPOWIEDZCIE NA MÓJ APEL . POMÓŻMY INNYM , A ZROBIMY COŚ DOBREGO .
PRÓBUJMY BUDOWAĆ CIENIUTKĄ WIĘŹ MIĘDZY NIEKTÓRYMI POLAKAMI A CYGANAMI !!!!!!!
Zmora Jaskierni

Topory sia do waki nie do zakopywania?

Post autor: Zmora Jaskierni »

Oczywiście , oczywiście i jeszcze raz oczywiście-życie jednak idzie dalej i świat jest kłamstwem i koniec. Nie jest to teza , która na "raz" wyglada na pesymistyczną. Po prostu "człowiek człowiekowi wilkiem". Jestem opotymista pesymistycznym, czyli widzę plus iminus i wybaczcie- pierdolenie o tolerancji i innych wesołych histiriach, przestało być tak naprawdę skutecze, bo ludzie tak naprawdę mają coś z zgrzybiałego, zazdrosnego i chciwego starca. Społeczeństwo zostało sprowadzone do biorców, których tak naprawde ustawiono w kolejkę "po coś lepszego" tylko za pieniądze. Dla rządzących jest ważny cel i jedo wszczelkie pochodne , czyli korzyści pośrednie. Tak naprawde nie robi sie nic aby ludzi mieli nadzieje - skrawek nieba. Rządy się wybieraja nawet Leperowi ostatnio poszło nie płacicć nie za to, co mówiąc po polsku zakręcił...
Prosze nie mówcie mi, o zmianie elit itp i itd.
Jak to śpiewa Max i Kelner: "..... ale czy się mentalnie zmieniamy?????..."
TOLERANCYJNA

Re: Zakopmy topór wojenny !

Post autor: TOLERANCYJNA »

I owszem Zmoro Jaskini , masz trochę racji , ale zapominasz o jednym : My tu mówimy o nietolerancji dotyczącej narodu Romów i ich stosunkach z Polakami .
Zmora Jaskini

Toporki dla strażaków !

Post autor: Zmora Jaskini »

Ja tylko mówię, że mówienie to mało!!!!
TOLERANCYJNA

Re: Toporki dla strażaków !

Post autor: TOLERANCYJNA »

nIE WIEM JAKIE MASZ PODEJŚCIE DO TEGO , ALE CHYBA SIĘ NIE ROZUMIEMY . JA APELUJĘ DO INNYCH O TO, BY NIE BYLI OBOJĘTNI , KIEDY WIDZĄ JAK ŹLE TRAKTUJE SIĘ INNE DZIECI .
W MOJEJ SZKOLE ORGANIZUJE SIĘ JUŻ TAKIE AKCJE , JA SAMA BIORĘ UDZIAŁ W TRZECH I CO ? 60 ZŁ NA 850 OSÓB . TO JEST APEL DLA TYCH , KTÓRZY PODZIELAJĄ MOJE ZDANIE I CHCIELIBY COŚ ZMIENIĆ , CHOĆ WIEM , ŻE TO TRUDNE . CHCĘ WIEDZIEĆ ILE OSÓB JEST TEGO ZDANIA CO JA . W KOŃCU OD CZEGOŚ TRZEBA ZACZĄĆ
On

Re: Zakopmy topór wojenny !

Post autor: On »

O jaki topór chodzi? Przecież nie ma żadnych nienawiści z powodu wyznania, narodowości. Jest to temat sztuczny. To, że pracujesz na rzecz pomocy innym to bardzo ładnie z Twojej strony. Kiedyś wruszało mnie jak słyszałem, że ktoś zakładał rodzinne domy dziecka, organizował bale, zbiórki na cele charytatywne. Szybko się dowiedziałem, że np. super miłość do obcego dziecka wiązała się z tym, że na dziecko były pieniądze z budżetu i to niemałe, - te wszystkie bale, zbiórki do biznes i całkiem dobry. Myślę, że Twoja działalność jest z potrzeby serca. To, ze na 850 uczniów zebrano w jednym miesiącu 60 zł to wcale nie oznacza uprzedzeń z powodów narodowosciowych czy etnicznych. Dzieciaki albo nie mają pieniędzy albo inne potrzeby. Nikt Romów nie prześladuje. Przyznasz mi chyba rację, że niektóre grupy narodowościowe same sobie wypracowały wizerunek. My też. Jeżeli ktoś nie lub złodzieji, bandziorów to wcale nie oznacza, że jest przeciwko wszystkim Cyganom, Żydom czy innym. Czy jak ktoś potępia np. zbrodnie dokonywane przez Izrael na narodzie palestyńskim to znaczy, że jest antysemitą, czy jak ktoś potępia Cygana bo komuś coś zabrał to jest nietolerancyjny. Zło trzeba piętnować, tolerowanie zła jest złem. Nie szukaj więc dziurki w całości bo nie jest źle.
Anonymous

... ja zakopie ...

Post autor: Anonymous »

... zakopie topor wojenny ... a najchetniej w glowie cygana ...

ŁOSAMA
Zablokowany