Cudotwórca Donald

Moderator: Jacek-P

Walter
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 273
Rejestracja: 2007-09-22, 20:28:50

Cudotwórca Donald

Post autor: Walter »

znalazłem fajna rzecz na necie. Oczywiście zaraz Ostródzkie PO zamiast sie pośmiać przeprowadzą frontalny atak. :lol:

Cudotwórca

Pierwszy tydzień rządów Donalda Tuska

Poniedziałek

Donald Tusk wyczarterował 10.000 jumbo-jetów. 3 miliony Polaków wraca do kraju.

Wtorek

Zarządzeniem premiera Donalda Tuska zlikwidowano wypadki samochodowe.

Środa

Donald Tusk obniżył podatki --- od środy PIT, CIT i VAT w Polsce wynoszą
1%, jednocześnie Donald Tusk zwiększył wynagrodzenia --- pielęgniarka
zarabia średnio 5890 zł netto, a lekarz 25630 zł netto. Nauczyciele
zarabiają od środy 8300 zł netto, a urzędnicy 6250. Zachodnie granice
Polski przekraczają tysiące lekarzy z Niemiec Francji i Irlandii by
podjąć pracę w polskich szpitalach.

Czwartek

W czwartek Donald Tusk gwałtownie podniósł prestiż Polski na świecie ---
UE ogłosiła wprowadzenie Nicei i pierwiastka jednocześnie, Niemcy
zrezygnowały z Gazociągu Północnego, a bałtycką rurą będzie
transportowane mięso z Polski do Rosji.

Piątek

W piątek Donald Tusk wybudował 2500 kilometrów autostrad 840 pływalni i
320 stadionów. Hanna Gronkiewicz-Waltz --- nowa minister infrastruktury -
przecięła 6000 wstęg w ciągu 18 godzin

Sobota

Donald Tusk rozdał akcje, średnio 70 tysięcy na głowę. Ponadto
wprowadził poszóstne becikowe i ulgę na dziecko --- bez kozery - pińcet
tysięcy.

Niedziela

Po zrobieniu tych wszystkich cudów, siódmego dnia, Donald Tusk odpoczął.

PS
Wieczorem w niedzielę od niechcenia Donald Tusk zniósł przymrozki, by
jabłka już nigdy nie drożały.
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

walterku kochany, cieszę się,że zwolennik pisu propaguje wiarę w cuda ogłoszone przez Tuska. :)
Proponuję dodac dwanaście prac asteriksa, dobre uczynki krasnoludków i tym podobne budzące nadzieję zjawiska.
Jednego mu nie wybaczę; nie obiecał, ze będzie zamieniał wodę w piwo, już nie mówię,że w wino, bo to nie plagiator. a wodę w wódkę zamienia każdy bimbrownik bez żadnych cudów :D
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

P.S. ale gdzie mu do Chucka Norrisa... ten by dopiero zrobił :olaboga:
banitez
początkujący
początkujący
Posty: 94
Rejestracja: 2005-04-27, 16:27:52

:)

Post autor: banitez »

A może Chuck i Donald to bliźniaki? :P
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

jako ze bliźniaki są w modzie, a u Chucka nie ma rzeczy niemożliwych, to pasuje... Donald i Chuck - nieźle brzmi, a przy tym jaka siła ognia :)
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

bardzo poważnie boję się o jedno..., że Jarek, który uwielbia władzę, może podmienić Leszka, a wtedy Donald będzie miał tak przerąbane, że nawet Chuck mu nie pomoże :o
Walter
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 273
Rejestracja: 2007-09-22, 20:28:50

Post autor: Walter »

sceptyk czy tobie wszystko kojarzy sie z Pisem każdy kto cokolwiek napisze na Tuska to pisowiec. Stary zatraciłeś sie do końca w tej polityce.
Akurat taki ze mnie pisowiec jak z ciebie katolik :D

Pośmiej sie stary przecież za chwilę będziemy mieli druga Irlandię. Japonię już kiedyś przeżyliśmy to i Irlandię tez przeżyjemy.

Życzę Tuskowi wszystkiego najlepszego aby jego marzenia sie spełniły bo i spełnią sie moje. będę żył w bogatym kraju zarabiał 2000 Euro na łapkę i wszystko będzie wspaniałe.
Za stary jestem na takie bzdety.
No ale mam nadzieje że sie mylę i Tusk będzie cudotwórcą.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

Najlepszy był czwartek i dodatkowy cudzik wieczorem od niechcenia.
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

nie będzie cudotwórcą, bo i nie ma takiej potrzeby. ja nigdy nie śmieję się z urzędu prezydenta, czy premiera. śmieję się z ludzi władzy i na pewno nie odbieram innym tego prawa. Więc śmiejmy się razem, będzie mi przyjemnie :)
Jest mi tylko przykro, bo gratulacje złożył Tuskowi na przykład prezydent Sarkozy, prezydent Sopotu, i jeszcze wielu innych prezydentów. Zabrakło w tym gronie prezydenta Polski. Pamiętam,że Tusk, po przegranych wyborach, od razu gratulował bliźniakom zwycięstwa.
Strasznie nie lubię małostkowości :?
Polecam dziś o 0.20 w TVN 24 kapitalny wykład Bartoszewskiego na UW.
Pouczające.
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

P.S.
Toś zupełnie niezły pisiak, Walterze.
A w Polsce już teraz można swobodnie zarobić te marne 2000 euro miesięcznie.Mnie się udaje od czasu do czasu, bez łapówek, legalnie, płacąc podatki o wiele za duże. Swoją Irlandię już mam, bez cudów. :D :)
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

Teraz czas na realizacje obietnic. Co prawda na konkrety poczekamy do utworzenia rządu, ale juz dzis obietnice zaczynają się załamywać.

CBA - w kampanii PO podważało jego potrzebę, dziś Tusk mówi nie zlikwidujemy, Pitera - zmienimy ustawę, żeby wyrzucić Kamińskiego. I co wstawić swojego?

Komisje śledcze - jasne, będą, ale nie okazują się już byc sprawą podstawową w powściągliwych wypowiedziach liderów PO.

Ale coż, poczekamy - zobaczymy.

Tymczasem Sąd Najwyższy "rozwiązał" sprawę "ostrołęckiej ośmiornicy", która okazała sie modelowym wręcz przykładem szukania na siłe winnych w postaci ośób publicznych, w tym przypadku sędziów. Sąd odrzucił wszystkie oskarżenia prokuratury po tym jak obrona wykazała fałszowanie dokumentów, manipulownie faktami oraz interesującę powiązanie interesów awansujących prokuratorów i policjantów z przestępcami - świadkami oskarżenia.
Walter
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 273
Rejestracja: 2007-09-22, 20:28:50

Post autor: Walter »

Jeśli miałeś Irlandię to po co na nią głosowałeś, widać za PiS u wiodło ci się równie dobrze :-D

Ja pisze tylko że marzy mi sie taki kraj żeby wszyscy mieli te 2000 euro a nie nieliczni.

Wszystko rozstrzygnie sie już przy uchwalaniu budżetu na rok 2008 zobaczymy jakie podwyżki PO przewidzi dla sfery budżetowej, PiS dał 10% na 2008 a zobaczymy czy wedle Po miało być 50%. - spójrz 10 zasad. I tu będziemy mieli wiarygodność partii.

Oj żebyście sie ze wstydu nie palili i mogli uczciwym polakom spojrzeć w twarz i powiedzieć dotrzymaliśmy słowa, aby żyło sie lepiej.

Uwierz będę wtedy szczęśliwy, ale niestety w bajki nie wierzę.
JJ23
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 286
Rejestracja: 2007-04-20, 14:42:54

Post autor: JJ23 »

Pamiętam następny dzień po mianowaniu Przemysława Edgara Perona Gosiewskiego na stanowisko wicepremiera.Po korytarzach sejmowych roznosił się huralny śpiew przydupasów Przemka,śpiew pięknej pieśni koscielnej-"oto jest dzień który dał nam Pan.....".Pamiętacie to wydarzenie?Myślę sobie,że Pan Bóg pokarał PiS za ich butę,i postanowił dać nowy,lepszy dzień 21 pazdziernika.
JJ23
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 286
Rejestracja: 2007-04-20, 14:42:54

Post autor: JJ23 »

Według Waltera czy się stoi,czy się leży 2 patyki euro się należy.Juz to przerabialiśmy.
Walter
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 273
Rejestracja: 2007-09-22, 20:28:50

Post autor: Walter »

JJ23 ja mówię o uczciwej pracy. Jak sprzątaczka w tym kraju bedzie zarabiać 2000 euro za swoją ciężka prace to będę szczęśliwy bo inni tez tyle będą zarabiać lub więcej.

Nie obrażaj ludzi którzy pracują za najniższa krajową i to ciężko ale widać biznesmeni z Po maja gdzieś zwykłych zjadaczy chleba. Czuję że tez rządy odczujemy najbardziej na swojej skórze.
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

Toledo, ja za długo żyję na tym świecie, żeby wierzyć w cuda. Wierzę za to w rozum i ciężką pracę.
Tusk nigdy nie mówił,że zlikwiduje CBA, bo zdaje sobie sprawę, jaki oręż dostał do ręki, żeby trzymać polityków na uwięzi. To,że chcą CBA podporządkować parlamentowi , to słuszne i mądre.
Ten naród zawsze podejmował trafne decyzje. Władza i Samoobrony i LPR i PiS i SLD była potrzebna i Tymiński był potrzebny, bo już nikt nie powie, że on niewinien, bo nie rządził.
Sądzę, że jestem rozsądnym człowiekiem, znam środowisko platformersów,i wiem,że tam tez są kreatury. I co z tego, ważne, że Platforma potrafi się ich pozbywać. Tuskowi można wiele zarzucić, ale nie to, że jest nieuczciwy. Znam go trochę,i mogę Ci powiedzieć, że ten idealista jest również twardym, wyrozumowanym człowiekiem, który wie, czego chce. Potrafi jednak słuchać i sądzę, że w tym będzie jego siła.
Pewnie nie raz będziemy mieli okazję popsioczyć na tą nową władzę, ale to na pewno będzie inna jakość, niż to, co pokazał PiS. Czego i Tobie i sobie życzę. :)
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

Walterze, sposób na zarabianie tych marnych 2000 euro jest bardzo prosty;
- pomysł
- wiele lat wyrzeczeń
- praca po 12 godzin
- wiara - niekoniecznie katolicka.
Ja się nie czepiam PiS za gospodarkę, bo tak byli zajęci niszczeniem Platformy i przystawek, że nie zdążyli napsuć.
Wiem jedno- niech mi władza nie przeszkadza, to sobie spokojnie poradzę, bez odwiedzania Zielonej Wyspy.
A żeby zarobić 2000 euro, to trzeba kwalifikacji zdecydowanie większych niż sprzątaczka
JJ23
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 286
Rejestracja: 2007-04-20, 14:42:54

Post autor: JJ23 »

Powiedz mi drogi Walterze,w której częsci mojej wypowiedzi obraziłem zwykłych ludzi,do których zaliczam również samego siebie.?
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

Mamy bodajże dziewięć służb specjalnych, z których co najmniej pięć zajmuje się różnorakimi przestępstwami, w tym korupcją. Czy zatem istnienie wyspecjalizowanej słuzby w szukaniu korupcji z płacami znacznie wyższymi od płac w CBŚ i ABW o policji nie wspominająć ma sens? Jeżeli tak, to trzeba powołać jeszcze kilka biur, np. Centrum Zwalczania Kradzieży (CZK), czy Centralne Biuro Antymafijne, a nawet Biuro Zwalczania Kumoterstwa Polityków.

A Tusk poddawał w wątpliwość sens funkcjonowania CBA w kampanii wyborczej, tłumacząźć że przy powołaniu nie wniesiono poprawek PO, co doprowadziło do "wypaczeń".

Ja nadal liczę na normalność i dlatego czekam na konkretne działania. A co do uczciwości.... Nie podważam, tylko, że swoje żyję i uczciwośc polityków i ich mądrośc też na manowce prowadziła nie raz i dwa. Tak jak idealizm.
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

JJ, to taka metoda - insynuacja.
Dziś w TVN 24 najpierw był Ziobro- nic, tylko insynuacje, potem trójka rzeczowych ludzi pogadała sobie bez złośliwości i to jest ta nowa jakość, przy której zwykli, normalni ludzie, do których, nieskromnie, również siebie zaliczam, po prostu odetchną Pozdrawiam :)
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

masz prawo do własnego zdania, ja się z nim nie zgadzam, ale życie rozsądzi :)
JJ23
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 286
Rejestracja: 2007-04-20, 14:42:54

Post autor: JJ23 »

Ta trójka w TVN24 zachowywała się jak szczęśliwa rodzina przed wspólną fotografią.Różnice jednak są i powtarzane zaklęcia nie zagłuszą rzeczywistosci.Na koalicji z P.S.L. wszyscy połamali sobie zęby.Nic nie wskazuje na to,aby teraz miało być inaczej.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

sceptyk pisze:masz prawo do własnego zdania, ja się z nim nie zgadzam, ale życie rozsądzi :)
Z wątpliwościami i niepokojem? Władza ujawnia sie pychą i zarozumialstwem. U Tuska póki co jest to tylko mars, wywołany koniecznością uporządkowania własnych szeregów i ustawieniem dystansu przywódcy. Mam nadzieję, że nie przerodzi sie on w bufonowatość. Mam nadzieję, ze względu na dzieci, żonę, która tę formacje poparła i siebie - bo, jak każdy chcę żyć znowu w miarę normalnym kraju. Ale po to by się takl stało nie mogę się zadowalać zapowiedziami normalności. Więc cierpliwie poczekam.
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

Panowie, ja nie jestem wyznawcą, i mam te same obawy, bo władza zawsze w jakiś sposób wypacza.Ale gratuluję Ci, Toledo, Wspaniałej Kobiety :)
Co do PSL, to oni wiedzą o co walczą i ta walka jest dalekosiężna. Platforma nie jest konkurencyjna wobec elektoratu, który chcą odzyskać. Ordynacja wyborcza do samorządów zostanie, a PSL dzięki temu sporo zyskuje, dalsze bycie w opozycji, to uwiąd i nie chodzi tu o apanaże, ale o uzyskanie nowych członków, bo PSL się starzeje. Ci co teraz rządzą w PSL, są tak poustawiani, że nie będą się specjalnie łaszczyć na urzędniczą kasę. Poza tym, Pawlak już wyrósł z fascynacji Wachowicz i wie, co może stracić zadając się z Kaczorami.
LiD natomiast ma własne problemy, bo wojna Olejniczak Borowski dopiero się rozpoczęła, a ci od D, gdyby tylko Platforma chciała, to już zawieraliby koalicję.
Ja zaś pochwalę się babcią, która bez namawiania głosowała na Platformę, ale babcia to energiczna i mądra kobieta, której niejedna młodzianka mogłaby pozazdrościć radości życia :)
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

W LiD nie ma sporu Olejniczak - Borowski. Ci dwaj się dogadają, gorzej ze starą gwardią ze Szmajdzińskim, której wyrazicielem wśród młodych jest Napieralski.

A co do mojej Pani głosowanie na PO akurat mi nie przeszkadza.
Zablokowany