Rozlepione plakaty na drzewach.

Moderator: Jacek-P

JJ23
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 286
Rejestracja: 2007-04-20, 14:42:54

Post autor: JJ23 »

Polityka z moralnoscią niewiele ma wspólnego.Praktyka pokazuje,że kto chce być skuteczny w polityce,ten powinien o moralnosci zapomnieć.Żadko kiedy zgadzam się z Lechem Wałęsą ale jego sugestia aby ludzi PiSu powywalać na zbity pysk wszędzie, gdzie tylko to jest możliwe,wydaje mi się bardzo słuszna.Ostatnie zachowania braci Kaczyńskich potwierdzają opinię jaką wystawił im już dawno temu Wałęsa .Miał również rację Leszek Miller mówiąc,że prawdziwego męższczyznę poznaje się po tym jak kończy a nie jak zaczyna.
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

Nie zgadzam się z Tobą JJ. Polityka musi być moralna i etyczna. Jeśli nie jest, to wyłażą na wierzch staliny, hitlery i inne robactwo. Polityka może być wyrachowana i pragmatyczna, nawet cyniczna- ale tylko tyle. Zachowania moralne i etyczne są podstawą zdrowia publicznego więc politycy muszą tych norm przestrzegać. Cały problem polega na tym, że nie bardzo chcą. I tu się kłaniają mechanizmy kontrolne, które w Polsce są jeszcze w powijakach. :)
JJ23
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 286
Rejestracja: 2007-04-20, 14:42:54

Post autor: JJ23 »

Czy uważasz Sceptyku,że cynizm nie jest tożsamy z brakiem moralnosci.?Czy Jarosław Kaczyński nie prowadził cynicznej gry wobec swoich koalicjantów?Według ciebie takie zachowanie miesci się w normie.Ja jestem odmiennego zdania.Ale O.K.Jestem tolerancyjny i szanuję twój punkt widzenia.Ale wskaż mi jakiegoś polityka,który był taki dobry i sprawiedliwy że do rany przyłóż i który utrzymał się na swoim stanowisku.
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

Cynizm w polityce jest narzędziem użytecznym. Sposób załatwienia sprawy Macierewicza, to przecież czysty cynizm. Akurat taki pochwalam, chociaż możesz mieć zastrzeżenia.
Próbujesz przenosić normalne ludzkie zachowania do polityki. Tego się nie da zrobić. Najlepszym przykładem jest Tusk. Mam podstawy, by twierdzić, że jest to człowiek o wysokiej etyce i uczciwości. Jednocześnie, jest to bezwzględny i cyniczny gracz polityczny. Wiesz, ja za nim wędruję od Kongresu Liberalno Demokratycznego i zapewniam Cię, że nie jest to harcerzyk o politycznym gołębim sercu, ale jednocześnie jestem pewny, że nie zrobi nic niegodziwego.
Kaczyński zaś, to ideolog( nie mylić z idealizmem), który w polityce nie przestrzega żadnych norm, Gdyby postępował cynicznie nie byłoby źle, ale on postępuje niegodziwie i to jest nie do strawienia.
Dobrze, że rozmawiamy na takie tematy, bo wiele z naszych spostrzeżeń da się zastosować do naszego lokalnego podwórka politycznego. Pewnie kiedyś o tym pogadamy. :)
JJ23
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 286
Rejestracja: 2007-04-20, 14:42:54

Post autor: JJ23 »

Mam taką nadzieję.Pozdrawiam.
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

:)
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

sceptyk pisze:Nie zgadzam się z Tobą JJ. Polityka musi być moralna i etyczna. Jeśli nie jest, to wyłażą na wierzch staliny, hitlery i inne robactwo. Polityka może być wyrachowana i pragmatyczna, nawet cyniczna- ale tylko tyle. Zachowania moralne i etyczne są podstawą zdrowia publicznego więc politycy muszą tych norm przestrzegać. Cały problem polega na tym, że nie bardzo chcą. I tu się kłaniają mechanizmy kontrolne, które w Polsce są jeszcze w powijakach. :)
Otóż to.
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

jezdem wzruszony :)
Awatar użytkownika
Tytus Andronikus
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 496
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 997
Lokalizacja: Kolonia Ostródzka - Anglia
Kontakt:

Post autor: Tytus Andronikus »

....branzlujcie sie dalej....
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

Romek zwiał wcześniej, a co to małpiątko zrobiło z Atomkiem?
Awatar użytkownika
dr Jamajczyk
gaduła
gaduła
Posty: 847
Rejestracja: 2004-01-19, 15:00:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: 33%

Post autor: dr Jamajczyk »

....obejrzyj "28 dni pózniej" polecam.....
Zablokowany