Debata Kaczyński - Kwaśniewski

Moderator: Jacek-P

Walter
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 273
Rejestracja: 2007-09-22, 20:28:50

Debata Kaczyński - Kwaśniewski

Post autor: Walter »

Debata troche rozczarowała z przewaga Jarosława Kaczyńskiego.
Słabo wypadli dziennikarze i organizatorzy debaty.
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

rozumiem, z przewagą rozczarowania Jarkiem :)
Dziennikarze byli dodatkiem, głównymi aktorami byli dwaj panowie i zagrali bez talentu...
JJ23
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 286
Rejestracja: 2007-04-20, 14:42:54

Post autor: JJ23 »

Miał być hit sezonu a obydwaj panowie zagrali na poziomie Sokoła Ostróda.
Awatar użytkownika
Rybson
początkujący
początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 2007-02-28, 00:04:42
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Samborowo

Post autor: Rybson »

Rzekłbym, iż debatujacy przekonywali juz przekonanych.......nic poza tym. Oczywista oczywistosc :)
Walter
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 273
Rejestracja: 2007-09-22, 20:28:50

Post autor: Walter »

chyba obydwaj osiągnęli swój cel zmarginalizowali Tuska.
Debata miała wedle Kwaśnieskiego pokazac że Platforma to tylko PiS bis.
JJ23
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 286
Rejestracja: 2007-04-20, 14:42:54

Post autor: JJ23 »

Nie zmarginalizowali.Wręcz odwrotnie.Po tak niskim poziomie debaty Tusk ma otwartą drogę zakrycia czapką tych dwóch nieudaczników.
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

To była debata dwóch socjałów, różniących się tylko tym, że jeden chce drugiego, wraz z kolegami, wsadzić do więzienia. Debata z Tuskiem jest dla Kaczorka niebezpieczna i do niej nie dojdzie. Na miejscu Tuska, wcale bym do niej nie dążył. On ma mieć dużo do powiedzenia ludziom, a nie konkurencji. Zresztą oni już wszystko sobie powiedzieli.
Walter
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 273
Rejestracja: 2007-09-22, 20:28:50

Post autor: Walter »

Sceptyk widze że jestes bardzo rozgoryczony.
Raz już Tusk w debacie przegrał z innym Kaczorkiem który jest mniej rozmówny i ekscentryczny niz ten J Kaczorek. :lol:

Patrzac na to wszystko uważam jak wielu w tym kraju Tusk po prostu nie ma charakteru i poraz kolejny niestety dla PO doprowadzi ją do przegranej.

Problem polega na tym że PO dąży do LiD. Przegrywając wybory połaczy właśnie sie z LiD aby rzadzic w kraju, dlatego Schetyna wyeliminował konserwatywne ogniwo PO Janka Rokitę.

Jedno jest tez pewne że jeśli Tusk doprowadzi do sojuszu z LiD rozpadnie sie PO. Skrzydła solidarnosciowe porzucą niby obywatelskie stowarzyszenie. :lol:
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

Rokitę to chyba Rokita (N) wyeliminowała - w porozumieniu z małżonkiem, albo bez porozumienia.

Każdy z tzw. przywódców partyjnych powtarza to co wszyscy i tak znają.

Debata była kiepsko przygotowana - sieczka tematyczna bez mozliwośći wypowiedzenia się i starcia poglądów - więc wypadła blado bez względu na umiejętności (albo ich brak) "bohaterów" debaty.

Kaczyński chciał uderzyć w Platformę, ale to mu się chyba nie udało.

Dla Tuska udział w tak zorganizowanej debacie byłby równie mizerny co dla obu panów K. Paradoksalnie więć chyba jego brak wyjdzie mu na dobre.

Szkoda natomiast, że debat w stylu amerykańskim czy francuskim u nas nie ma.
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

dużo słów i same półprawdy :)
Ale po kolei. Po pierwsze nie martw się za bardzo o mojego Tuska - se poradzi.
Tusk przegrał wybory do sejmu i prezydenturę w jednym tylko momencie. Kiedy Rokita powiedział jak to trzeba kochać PiS i nie może być innej koalicji.
Jak poszły te słowa w radiu,byłem z pewnym prominentnym politykiem Platformy, i powiedziałem prorocze słowa: właśnie przegraliście wybory...
Rokitę wyeliminowała głupia baba i przewrotność Kaczyńskich. I to dobrze dla Platformy. Bardzo lubię i szanuję Rokitę, bo to inteligentny i uczciwy facet, ale ma wmontowany w charakter gen destrukcji i rozwala nawet najlepsze projekty. Polecam go gorąco PiS-owi - dlaczego macie mieć lepiej niż Platforma.
Jestem platformersem z przekonania i zależy mi na realizacji programu Platformy. Z Kaczyńskimi tego zrobić się nie da, bo to więksi socjaliści i populiści od LiD-u. A jeśli z LiD-em da się zrealizować program Platformy, to w porządku. To tylko PiS-owi wydaje się, że oni są zapowietrzeni, a chciałem Ci przypomnieć,że oni egzystują w polityce dzięki ludziom, którzy na nich głosują. Negując ich prawo do reprezentacji, mówisz: spadajcie z tego kraju, bo to nie wasza Polska. Po wejściu w koalicję z Samoobroną, nie macie żadnego moralnego ani politycznego prawa zarzucać komukolwiek, czegokolwiek.
Więcej, o LiD-zie nie mogę powiedzieć, że to bolszewicy, a o was mogę, bo w sferze mentalnej, to co robicie, to czysty bolszewizm.
Koniec dyskusji, liczą się kartki, a my ich uzbieramy więcej :D
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

Póki co gadanie o koalicji PO i LiD jest propagandowymj ciastem PiS, który w ten sposób chce przyciągnąć konserwatywnych działaczy i zwolenników PO. To nie bardzo przynosi efekty z jednego względu: konserwatywne skrzydło PO i tak jest zbyt liberalne by poddawać się woli Wielkiego Szefa i Ojca R. Przejście z partii demokratycznej do wodzowskiej jest raczej nie realne.

Tusk głosząc o wielkiej koalicji ze wszystkimi wreszcie propagandowy atak PiS zneutralizował.

Jakież my zresztą mamy partie:

PiS - bez braci K. znika ze sceny
Samoobrona - jak wyżej bez Leppera
LPR - bez Giertycha moze by się utrzymała, ale jako egzotyczne zjawisko.
PO - zlepek dwóch nurtów liberalnych i dwóch spojrzeń na naszą historię z ciągłym kłopotem tożsamośći programowej i groźbą podziałów

SLD - chyba jedyna na tej scenie stabilna grupa, w której zmiany wodzów nie grożą rozpadem, ale wejście innych ugrupowań i powtab\nie LiD będzie prowadziło do sporów programowych i tożsamościowych.

SdPl i inne partyjki z LiD mają szanse tylko w LiD
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

każda sroczka swój ogonek chwali :)
Toledo, co ty się tak przejmujesz innymi partiami, a już dlaczego najbardziej Platformą?
Ten twój niby skonsolidowany LiD, drze wewnątrz siebie koty, aż furczy, a jeszcze jedyny czerwony z jajem i liberalnymi poglądami, stworzy wam taką konkurencję, że wewnątrzplatformerska dyskusja wyda Ci się konwersacją grzecznych panienek :-D
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

O sroczce - zgoda. Ale LiD to niekoniecznie mój ogonek. Sympatia na miłość nie zawsze sie przekłada. po prostu wyraziłem swój pogląd, który może się zmienić jedynie pod wpływem argumentów, a nie innych sympatii czy miłośći. Chociaz staram się je szanować.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

A czy się pzrejmuję? Muszę liczyć się z ich istnieniem w moim kraju dlatego, że w moim kraju działają, a ja jestem (staram się) być świadomym, a nie uczuciowym wyborcą.
sprawiedliwy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 199
Rejestracja: 2007-05-27, 09:55:11

Post autor: sprawiedliwy »

Wybory wygra PIS - nad czym ubolewam.
I winien będzie TUSK - facet jest w traumie po przerżniętych wyborach. Zamiast dać sobie spokój z atakowaniem wszystkich i zbierać przeciwników PIS - uara to zrażął do PO ludzi. Kto widział w posła Liska lub Rybickiego - przywiezieni w teczkach jak za starych dobrych czasów. A i jakość PO u nas w mieście - płacz i rozpacz. Bez wskazywania z imienia. A debata - cóż Kaczory zrobiły super numery socjotechniczne - najpierw NELL i wypadł JM Rokita, potem debata. A Donald? na lodzie. Wystąpi teraz w programie "Gwiazdy na lodzie"
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

mnie już nie chce się nikogo przekonywać, każdy ma swój rozum, a ja przy okazji, czego nie ukrywam, mam swój ogonek.
Wiesz, ciężko zasuwałem całe życie, broniąc się jednocześnie przed pajacami, którzy dla mojego dobra starali się mnie wykończyć- raz im się prawie udało.
Nie zamierzam wyjeżdżać z tego kraju, tu jest moje miejsce i koniec. I każdemu, kto według mnie temu mojemu miejscu na ziemi zagraża będę rzygał prosto w oczy co myślę.Ale nikomu nie odbieram prawa do jego poglądów.
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

sprawiedliwy, nie głosuj na Platformę, ja nie chcę być w Twoim towarzystwie, ze zrozumiałych względów. :D
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

Ciągle słyszę o jakichś brutalnych atakach na PiS, a widzę jedynie ataki Pis-u właśnie. Kwach miał jednak rację: Kaczyński jest mistrzem w tworzeniu zagrożenia, uwierzeniu w swój twór i argumentowaniu, że imaginacja istnieje.
marlon
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 152
Rejestracja: 2007-07-27, 11:08:59

Post autor: marlon »

WIdze że platformersi juz racjonalnie nie myślą. To co jest białe dla wszystkich dla nich jest czarne i na odwrót.
nIkt nikomu nie każe wyjeżdzać z tego kraju. Ludzie Tusk wam w głowach nasrał do końca.
Każdy ma wole wyboru. mOże pracować w kraju lub zagranica. Ta właśnie "okrojona" przez Kaczorków demokracja na to pozwala. Pozwala na to abyś głosił co chcesz na tym forum bo masz do tego prawo jako wolny obywatel.
A boją sie tylko ci którzy cos rozrabiają, np biora w łapę jak wasza koleżanka z PO.
Zgadzam się w każdej partii sa mendy i właśnie skreślając 21.10 odpowiednią osoba mozemy zmieniac kraj.

Nikt nikogo nie przekona na tym forum na kogo ma głosować, bo jak widzę każdy ma ugruntowane poglądy, najważniejsze Sceptyk i Toledo szanowac sie nawzajem.
Agresja płynie w tej kampani z jednej strony i przykro to stwierdzić właśnie jest to PO, nawet lokalni działacze n atym forum to potwierdzają, agresją panowie nie zdabedziecie elektoratu.
Łysy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 184
Rejestracja: 2006-02-16, 22:35:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gmina Ostróda

Post autor: Łysy »

Moim zdaniem geniusz strategiczny J. Kaczyńskiego znowu dał o sobie znać. Nie dość, że zdaniem wielu znajomych o różnych poglądach wygrał debatę, czy zdecydowanie czy minimalnie, ale wygrał i to jest fakt oczywisty :-) A geniusz polegał na tym, że spora część bieżącej walki politycznej w wykonaniu PO i LiD jest wprost identyczna. Różnice programowe są ale niezbyt duże więc część elektoratu PO przerzuci swe głosy na Kwacha. PiS i tak nie wejdzie w koalicję z LiD więc zabiera cenne głosy Platformie, pozbawiając jej jednocześnie pojedynczych mandatów, które mogą okazać się kluczowe w przyszłym parlamencie. A Tusk by sie ośmieszył w debacie nawet z niektórymi z forum ostrodaonline, a co dopiero z Kwachem lub Kaczorkiem. PO po wyborach może zakończyć swój żywot w obecnej formie
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

właśnie, dyskusja jest bezprzedmiotowa, niech każdy zostanie przy swoim zdaniu. Jedna tylko uwaga; skoro przeżyłem jedyną słuszną siłę narodu, TKM, gruszki na wierzbie, to przeżyję kolejną jedyną słuszną siłę narodu. Dla was, wyznawców Kaczorka, Polska zaczęła sie dwa lata temu i skończy się na nim.
Opluwacie Tuska, bo to jedyny człowiek, którego się tak naprawdę boicie, bo on się nie da kupić, Kaczorki o tym wiedzą, bo już próbowali.
Tak czy inaczej, po wyborach będziemy żyć w jednym kraju, współpracować tak jak w Ostródzie obecnie, ale nieufność zostaje, bo kto wam uwierzy, ten prędzej czy później idzie do piachu. Przykłady są oczywiste.
Najbardziej drażni to,że opluwacie kogo się da, a kiedy ktoś odpłaca wam pięknym za nadobne, to łkacie jak skrzywdzona dziewica- żebyście chociaż nią byli.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

I do czego w naszym życiu publicznym potrzebne są argumenty skoro Wielki Brat wytyczne wydał: nikt nas nie przekona, że czarne jest czarne, a białe jest białe. Niech więc juz tak zostanie.

Jedno zdanie do Marlona i Łysego: moi drodzy przestańcie powtarzać jak mantrę o moim "działaczowaniu" w PO. Tusk nie jest moim wybrańcem i mógłbym mu wiele wad i ułomności politycznych wytknąć, ale w odróżnieniu od Waszego guru to polityk obliczalny i stawiający jednak kraj ponad władzą. I nie jest wyznawcą Machiavellego.
marlon
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 152
Rejestracja: 2007-07-27, 11:08:59

Post autor: marlon »

Teraz to porażka żenującego Tuska jest przez Rokitę. Ciekawe teraz jak przegra wybory to pzrez kogo :lol:

Przywódca odpowiada za upadki i wzloty a Tusk to zwykły niedorajda.
Został w cieniu za Kaczorem i Kwaśniakiem. Nikt mu nawet nie doradził zeby po debacie sie w jakis sposób uaktywnił pokazał. Sztabowców ma do dupy. Nowak to tylko potrafi kopiowac pomysły Bielana i Dziubińskiego z PiS nie ma żadnej koncepcji kampani. Im bliżej wyborów to platforma bedzie przez to traciła a zyskiwał LiD, właśnie nie PiS tylko LiD, bo platforma jest albo Pise albo Lidem bis.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

marlon pisze:Teraz to porażka żenującego Tuska jest przez Rokitę. Ciekawe teraz jak przegra wybory to pzrez kogo :lol: .
A lkto to powiedział? Tusk? Raczej ktoś od Bielana i Kamińskiego.

Tym dwóm równie trudno dotrzymać kroku jak jazgoczącym przekupkom obrzucających odchodzącego od kramiku bez zakupów klienta stekiem wyzwisk.
Awatar użytkownika
morderator
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 176
Rejestracja: 2005-08-30, 10:22:21

Post autor: morderator »

....oni wszyscy chca tylko naszy pieniedzy a najlepiej sie czuja kiedy maja ich za duzo i mysla ze zrobili bardzo dobrze....nie dziwi juz nic....
Zablokowany