Kandydaci na posłów ziemii Ostródzkiej.

Moderator: Jacek-P

marlon
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 152
Rejestracja: 2007-07-27, 11:08:59

Kandydaci na posłów ziemii Ostródzkiej.

Post autor: marlon »

Czy wiecie kto jest kandydatem z naszego powiatu na posła i z jakiej partii.
Z PO na pewno bedzie Stanisław Gorczyca, a co z pozostałymi.
Zacznijmy dyskusję kogo chcielibyśmy na listach kandydaskich do Sejmu i Senatu z Powiatu ostródzkiego.
Zapraszam do dyskuscji. :lol:
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

Gorczyca będzie kandydował do Senatu
marlon
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 152
Rejestracja: 2007-07-27, 11:08:59

Post autor: marlon »

Szkoda bo jako Poseł chyba sie sprawdzał. To kto w takim razie z PO będzie do sejmu.
rocho
początkujący
początkujący
Posty: 87
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:21
Gadu-Gadu: 0

Post autor: rocho »

Janek tez idzie na wiejską, ale czy to nie zmyłka???Może wygrać i odsprzedać za 1000 zł swoje miejsce dla kolegi komucha z 2 miejscem. Ludzie będą głosowali z przekory i nadzieją, bo mają nadzieje wygranej Jaśka, bowiem tylko w ten sposób można OLDZIA wysadzić z siodła vice burmistrza.
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

to mniej więcej tak samo, jak leczenie dżumy cholerą :D
marlon
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 152
Rejestracja: 2007-07-27, 11:08:59

Post autor: marlon »

Czy wiecie kogo wystawia PiS, kogo inne partie.
Walter
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 273
Rejestracja: 2007-09-22, 20:28:50

Post autor: Walter »

O to lista kandydatów do parlamentu LiD-u

http://gazetaolsztynska.wm.pl/wybory/Le ... rach,30894

Nosewicz startuje z 5 miejsca jako aparatczyk SLD
JJ23
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 286
Rejestracja: 2007-04-20, 14:42:54

Post autor: JJ23 »

A kogo wystawi w Ostródzie PiS?Czy będzie to pan Najmowicz, czy ktoś inny?Tylko nie piszcie,że Bonisławski bo tego nie strawię.Za bardzo zwąchał się ostatnio z Olgierdem.Podobno też kręci się przy szkole podstawowej nr.5.Również towarzyszy mu Olgierd w tym temacie.Czyżby szykowała się w miescie nowa koalicja LiDPiS?
Łysy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 184
Rejestracja: 2006-02-16, 22:35:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gmina Ostróda

Post autor: Łysy »

Nie wiem skąd te wieści ale PiS-LiD nie wypali nawet w pcimiu dolnym (górnym zresztą też). W Ostródzie PiS prawdopodobnie postawi na doświadczenie i twarz rozpoznawalną w regionie a nie tylko w mieście. Mam tu na myśli Zbyszka Babalskiego. Osobiście wolę Czesia Najmowicza ale większe szanse ma Babal a to się liczy przede wszystkim
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: kaczor »

Gustaw Marek Brzezin - PSL
Jan Nosewicz - LiD
Adam Pszenny - LiD
Zbigniew Babalski - PiS
Maria Sumara-Dolejsi - PiS
Stanisław Gorczyca - PO - do senatu
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

A jakie - waszym zdaniem - są szanse kandydatów? Czy ktoś z nich przejdzie?
JJ23
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 286
Rejestracja: 2007-04-20, 14:42:54

Post autor: JJ23 »

Będę głosował na Brzezina.Może się dostanie,a wtedy Fijas będzie mógł ubiegać się o fotel wójta.A tak wogóle to gdzie się Boguś podziewa?Może wiecie?
przekleta
początkujący
początkujący
Posty: 79
Rejestracja: 2006-04-30, 13:35:43

niewójt

Post autor: przekleta »

Boguś to się nadaje, ale na wójta Samborowa :) A tak prawdę mówiąc to z tych wszystkich mędrców to chyba tylko Babalski ma szansę. A reszta to takie stare orzechy, wystawione na szybki spad. Taka zmyłka żeby jedynkom na listach dobrze zrobić.
rocho
początkujący
początkujący
Posty: 87
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:21
Gadu-Gadu: 0

Post autor: rocho »

Bodzio był widziany ostatnio na imprezie witającej Sławka, co to cztery miesiące kurował się w uzdrowisku MS w Hajnówce. Na co dzień Bodzio razem z Bonim i Waldziem z dawnej „Inicjatywy” szkolą bezrobotnych, chyba mają zapał na przejęcie jakiejś szkoły do spółki z oldziem, a no i knują na Brodiuka.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

Rzeczywiście tylko Babalski ma jakoweś szanse, Gorczyca miałby podobne, gdyby startował do sejmu. Pozostali - marnee szansee.
Walter
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 273
Rejestracja: 2007-09-22, 20:28:50

Post autor: Walter »

Myslę ze do sejmu wejdzie Z. Babalski z PiS
i S. Gorczyca z PO do Senatu.

Jeszcze zapomnieliście o Ryszardzie Kałuznym startuje z Samoobrony. To są dopiero jaja. - hahhahaha
JJ23
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 286
Rejestracja: 2007-04-20, 14:42:54

Post autor: JJ23 »

Po lekturze dzisiejszej prasy jestem rozczarowany listą kandydatów do sejmu z P.O.Nie rozumię, dlaczego Gorczyca startuje do senatu a nie do sejmu.?Mimo,iż bliżej mi do P.O niż do PiS zastanawiam się czy nie oddać swojego głosu na Babalskiego.Wyniki Babalskiego i Nosewicza pokażą też czy PiS nie popełnił błędu rok temu wystawiając na burmistrza Najmowicza.Jeśll Babalski uzyska lepszy wynik niż Nosewicz oznaczać to będzie,że porażka rok temu Najmowicza w wyborach na burmistrza była spowodowana słaboscią kandydata PiS a nie preferencjami wyborczymi mieszkańców Ostródy.
marlon
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 152
Rejestracja: 2007-07-27, 11:08:59

Post autor: marlon »

Szkoda Gorczycy przyznam szczerze, Ale z tego co powszechnie wiadomo PO dostała od Tuska w prezencie Liska z Gdańska - to się nazywa demokracja partyjna. Zarząd z Elbląga chce swojego na liście a w teczce dostaje innego.
Awatar użytkownika
cdn
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 214
Rejestracja: 2006-11-02, 17:42:55

Post autor: cdn »

Mnie Gorczycy nie szkoda, szkoda mi tych ludzi , których "wystawił do wiatru".
JJ23
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 286
Rejestracja: 2007-04-20, 14:42:54

Post autor: JJ23 »

Wystawił do wiatru?Może trochę więcej szczegółów.
Łysy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 184
Rejestracja: 2006-02-16, 22:35:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gmina Ostróda

Post autor: Łysy »

Jak zwykle jestem zmuszony sprostować kilka wiadomości 8) Prawie na 100% nikt z ostródzkich kandydatów nie jest zbytnio zainteresowany startem w wyborach a ich kandydatury to po prostu obowiązek względem ugrupowań, które ich popierają. Realne szanse ma na posła jedynie Babalski i liczę, że Ostróda stanie murem za nim a nie rozproszy głosy na Brzezina i Nosa, którzy fuchą na wiejskiej nie są zainteresowani z racji obecnego zajęcia. Gorczyca może sprzeciwił sie idiotycznym decyzjom władz PO, która odpi... jakąś niesamowitą manianę. Kto w Ostródzie poprze Liska, kto w Olsztynie kocha Rybickiego. To co robi Tusk w pale się nie mieści. A do Gorczycy można już chyba mówić Panie senatorze a liczę że drugi mandat skapnie na Sławomira Sadowskiego.
Co do decyzji PiS odnośnie kandydatury Cz. Najmowicza na mera to była ona słuszna, gdyż Czesiu wykręcił rewelacyjny wynik do sejmu rok wcześniej i miał poparcie Ostródzian. Trochę dali ciała w końcówce kampanii i myślę że dlatego nie został wybrany.
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

Lysy, przykro mi to powiedzieć, ale jesteś bardzo naiwny :)
Walter
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 273
Rejestracja: 2007-09-22, 20:28:50

Post autor: Walter »

Łysy to jest bardzo dobra koncepcja :lol:
Łysy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 184
Rejestracja: 2006-02-16, 22:35:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gmina Ostróda

Post autor: Łysy »

Chciałby przeczytać dlaczego jestem naiwny?? Może zbytnio ufam ludziom ale to jeszcze nie naiwność. proszę o wyjaśnienie.
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

Ty traktujesz wybory do parlamentu jak jakiś lokalny plebiscyt w którym głosuje się na swojego. Otóż dla mnie i dla wielu ostródzian, ani Babalski, ani Nosewicz nie jest swój. Ja,na przykład, będę głosował na porządnego, uczciwego człowieka z klasą, który nie jest z Ostródy.Poseł to nie radny.
Więc twój apel o głosowanie na Babalskiego jest po prostu naiwny, bo nie będę wybierał miejscowego dygnitarza, tylko człowieka, który w moim imieniu będzie stanowić PRAWO. A prawo stanowione przez Babalskiego od dawna mi nie leży :)
Zablokowany