To Pani Witos powinna byc redaktorką naczelną GO i GM

Moderator: Jacek-P

Luiza22
początkujący
początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 2009-09-05, 08:27:40
Gadu-Gadu: 0

To Pani Witos powinna byc redaktorką naczelną GO i GM

Post autor: Luiza22 »

Czytam tu wątki o Gazecie Ostródzkiej, o tym kogo wspiera ta gazeta a kogo nie, o tym jakich ma lub miała dziennikarzy szczególnie o tym który brał kasę z innych źródeł, o rzetelności i nierzetelności, o braku prawdy i o tym jaki przywarło do niej określenie nos i o dotychczasowej pani redaktor naczelnej na dwóch etatach w Gazecie Moraskiej i w Gazecie Ostródzkiej i dochodzę do jednego wniosku: to moja była profesorka pani Wiesława Witos powinna być redaktorka naczelną - nie jest uwikłana w żadne układy polityczne czego nie można powiedzieć o innych pracownikach tego medium. Myślę, że wówczas ta gazeta odzyskała by swoją renomę.
Awatar użytkownika
Bond
początkujący
początkujący
Posty: 86
Rejestracja: 2009-02-04, 08:53:06
Gadu-Gadu: 0

Re: To Pani Witos powinna byc redaktorką naczelną GO i GM

Post autor: Bond »

Akurat ta pani jest OK
Albowiem Bóg stworzył ludzi,
ale to Samuel Colt uczynił ich równymi.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: To Pani Witos powinna byc redaktorką naczelną GO i GM

Post autor: toledo »

Nie ujmujcie nic obecnej naczelnej. Ma głowę na karku. Przykład? Proszę bardzo!

Dała oto prztyczek budowniczym makiety Pochylni Oleśnica i starostwu za nazwanie makiety stateczku (i proszę jak to nawet taki drobiazg, w znaczeniu wielkości, dostrzegła) z błędem "Ostruda". Ale wcześniej poszło w jej gazetce, że makietę pochylni Oleśnica prezentowało w Wilnie miasto Ostróda (ale sukces był!), a w Berlinie makietę Oleśnica pokazał powiat. Wyszło, że są dwie makiety, ale to betka. Ważniejsze, że wywołała dyskusję, bo natychmiast rzecznik miejski walnął w powiat, a rzecznik powiatowy zasugerował, że to chyba jednak błędną nazwę nosiła makieta miejska, bo na powiatowym stateczku nazwa jest prawidłowa. Nawet zdjęcie pokazał. A obaj - i to jest sukces naczelnej gazetki, dla której do przetrwania potrzebna jest kasa i sponsorzy - musieli wyłożyc na to kasę. Ot, co.

Co ciekawsze, rzecznik powiatu poprosił miasto o wystawienie swojej makiety, bo powiat swoją pokaże w jednym hotelu. Niech obok stanie miejska i wówczas wszyscy będą mogli skonfrontowac, kto mowi prawdę, a kto kłamie. gdzie ostruda, a gdzie Ostróda. A "gazetka" będzie miała atrakcję czytelniczą. Tylko brawa bić pani naczelnej.

To znaczy możnaby bić, bo wróble ćwierkają, że miasto żadnej makiety nie zrobiło, tylko podszyło się pod powiat. To znaczy nie zrobiło w rzeczywistości, bo według "nostródzkiej" zrobiło. I teraz naczelna ma problem, bo przecież nie napisze, że gazetka ominęła prawdę. Bo przeciez nie prawda tu jest najważniejsza, ale wpływy.
Pozdrawiam.
Maria Ewa
początkujący
początkujący
Posty: 59
Rejestracja: 2009-05-08, 14:45:14
Gadu-Gadu: 0

Re: To Pani Witos powinna byc redaktorką naczelną GO i GM

Post autor: Maria Ewa »

Nie wierzę że miasto nie miało makiety bo ja czytałam artykuł że ja mają, bo ją prezentowali w Wilnie. Nie wierzę, że to jest kłamstwo.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: To Pani Witos powinna byc redaktorką naczelną GO i GM

Post autor: toledo »

Jedyna możliwośc to wystawienie jej przez miasto na widok publiczny. Ale obawiam się, że była to tylko propagandowa zagrywka. Słowa rzucone na papier nie są jednak ulotne i oliwa wcześniej czy później na wierzch wypływa. Nie da rady cały czas mącić....
Nawet przy pomocy "gazety", która dla swej wiarygodności powinna sprawę wyjaśnić. Ale też wątpię, by tych dziennikarzy na wyjaśnienie stac było....
Zablokowany