Kolej blokuje Ostródę.

Moderator: Jacek-P

Hakenbu

Kolej blokuje Ostródę.

Post autor: Hakenbu »

Jak myslicie dorodzy Ostródzianie ile jeszcze lat upłynie zanim skończy się ten wiecznie trwający kolejowo - drogowy koszmar w naszym mieście? Trzy przejazdy kolejowe odcinające przez kilakadziesiąt minut w godzinach szczytu miasto na pół przyczyniają się do ogromnych strat, nerwów i korków, których w miasteczku wielkości Ostródy w ogóle nie powinno być!

Czy naprawdę nie ma rozwiązania, żeby bezkolizyjnie pozwolic Ostródzianom przemieszczać się ponad (pod?) torami swoimi autami?
Z każdym rokiem w naszym mieście przybywa aut i z roku na rok sytuacja będzie się pogarszać. Tymczasem nie ma nawet wstępnych planów jak zbudować wiadukt. Najoczywsitszą lokalizacją byłaby budowa takiego obiektu w ciągu ulic Mickiewicza - Czarnieckiego tam jednak poprzednie władze pozwoliły zbudować hotel i już nie ma na to miejsca.

Pozostaje ulica Drwęcka. Tyle, że zbudowanie tam wiaduktu wymagało by przebudowy kilku skrzyżowań i w ogóle ogromnych zmian w organizacji ruchu w całym mieście.

Może by tak powołać Społeczny Komitet budowy Wiaduktu, czy też wolimy biernie sterczeć przez kolejne kilkadziesią lat przed szlabanami tracąc cenny czas i nerwy?
Awatar użytkownika
pewien ekolog
początkujący
początkujący
Posty: 46
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:20
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Miasto nad Rzeką i Jeziorem Ostródą zwane

Re: Kolej blokuje Ostródę.

Post autor: pewien ekolog »

...a kto za to zapłaci?...a tak poza tym to już się przyzwyczaiłem...
...obywatelu dołóż starań!!!
...My ci też dołożymy...
mieszkaniec

Re: Kolej blokuje Ostródę.

Post autor: mieszkaniec »

Chiałem aby ktos policzył ile kosztuje zrobienie tunelu np. pod 3 pzrzejazdem za ogólniakiem jest tam miejsce na takie rozwiązanie
A jeśli to za dużo kosztuje niech ktoś policzy ile kosztuje utrzymanie trzech przejazdow
szacuję, że pracują 3 osoby w każdym

czyli

3osoby x ok.1200pln(z zusem kwota zanirzona) x 3 szlabany x 12 m-cy x 10 lat od funkcjonowania samorządów(okres zanirzony) co daje kwotę
uwaga nadchodzi kwota wydana przez pkp na pęsje 1 296 000 pln

do tego dochodzi ciepło, tel, remonty, itp. może źle policzyłem proszę o opinie i dokładne dane

moje zdanie jest taki dopuki pkp bedzie państwowe nic się nie zmieni a w niemczech widziałem automaty które opuszczaja szlabany dokładnie kilka minut przed przyjazdem pociągu tam też sie pociągi spużniaja i jakoś to działa
Dziewczyna

Re: Kolej blokuje Ostródę.

Post autor: Dziewczyna »

Kilka lat temu niejaki Iwiński, ten minister-kurdupel od łapania za pupę tłumaczek, co biega za Millerem obiecywał w swojej ulotce wyborczej, że jak go wybierzemy na posła to będzie pomagał w budowie wiaduktu. Może koledzy partyjni przypomnieliby mu stare zobowiazanie nim na dobre odjedzie do Brukseli?
Hakenbu

Wszyscy obiecują tylko...

Post autor: Hakenbu »

Iwiński... kto na niego głosował moze sie juz tylko popkukać paluchem w durne czoło. Ostróda jest skazan ajak widać na wszechobecne szlabany, które na dodatek są nieracjonalnie używane. PKP ma głęboko gdzieś komfort mieszkańców miasta i blokuje sobie miasto w godzinach szczytu często i na 10 minut przed przyjazdem pociągu.
Nie wspominając o zawieszeniach naszych aut, które każdego dnia muszą zmagać się z przejechaniem po fatalnie ułożonych płytach między torami.

Nawet tego nie zrobiono, choć nie jest to żaden ogromny koszt. (Są takie specjalne płyty z tworzyw, które są ułożone dokładnie na wysokości szyn i przejazd po nich jest praktycznie nieodczuwalny (było coś takiego kiedys na trasie E-7 koło Elbląga-teraz jest tam wiadukt).

Ale kto by się tam przejmował naszymi autami. Poza tym jutro może być radosny dzień: PKP strajkuje - Ostróda się odkorkuje! Taki paradoks.
student

Re: Kolej blokuje Ostródę.

Post autor: student »

Nie wiem, czy ten tytuł jest dobry. Kolej ma także swoje pozytywne strony w mieście. Pozwala wyrwać się stąd do szkoły, na studia, czy wreszcie w poszukiwaniu lepszej pracy, a także umożliwia dojazd turystom. Tego nie można lekceważyć. Ale 3 przejazdy kolejowe są NAJWIĘKSZĄ BARIERĄ ROZWOJU miasta i z tym należy coś zrobić. Może w kontekście wejścia Polski (a więc również Ostródy) do Unii Europejskiej uda się pozyskać część potrzebnej kwoty z funduszy strukturalnych? Tylko KTOŚ powinien JUŻ zacząć o tym myśleć.
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: kaczor »

w działdowie pkp samo zrobi wiadukt bo tam będzie modernizacja linii
może zamiast budowy wiaduktu czy tunelu przydałoby sie wyremontować
budynek stacji
Awatar użytkownika
Klapaucjusz
początkujący
początkujący
Posty: 52
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:16

Estakada!

Post autor: Klapaucjusz »

Proponuje tory puscic estakadą nad 3ma przejazdami!!!!
Klapaucjusz
Awatar użytkownika
mojsa
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 197
Rejestracja: 2004-01-04, 00:34:48

Post autor: mojsa »

Ile to już lat słychać tylko obietnice o zrobieniu w Ostródzie wiaduktu. Już zdążyłem się przyzwyczaić, że szczególnie przed wyborami powraca temat wiaduktu i basenu. Popieram pogląd studenta, dobrze że z Ostródy można dojechac bezpośrednio do Poznania, Wroclawia, Krakowa czy Warszawy. Coraz więcej ludzi korzysta z tej możliwości - i ja się zastanawiam.
Budynek dworca powinien być wizytówką miasta a tymczasem straszy zabłąkanych turystów smrodem i brudem. Całe te gadanie o zrobieniu nowego wiaduktu jest jakąś mrzonką - nasi samorzadowcy nie są do tego zdolni. Dużo łatwiej w porozumieniu z PKP wyremontowac budynek dworca.
Marcelina
gaduła
gaduła
Posty: 774
Rejestracja: 2004-01-04, 17:43:40
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Marcelina »

Brud i smród na dworcach oraz na innych nieruchomosciach stanowiacych wlasność lub przedmiot użytkowania wieczystego PKP SA to problem całego kraju. Niestety chyba nie do pokonania w najbliżyszym dziesięcioleciu. PKP wciąż się przekształca, reorganizuje a nie podejmuje konkretnych działań.
Mówi się, i chyba słusznie, że PKP to państwo w państwie. "Wyrwanie" od tej obecnie spółki SA, chociaż części gruntu lub budynku, lub wymuszenie utrzymania obiektów np. dworców, przejść pod torami lub przepustów w należytym stanie graniczy z cudem. PKP zrzeka się prawa własności tylko w zasadzie na rzecz Skarbu Państwa i tylko tych nieruchomości, które ewidentnie nie przynioszą jej zysków.
Jeszcze długo będziemy musieli wstydzić się za ostródzki dworzec, chyba że samorzad miejski podejmnie decyzję o remoncie nieruchomosci niestanowiacej własności miasta.
Ale czy taka decyzja byłaby zgodna z prawem? Czy nie łamałaby dyscypliny budżetowej?
Awatar użytkownika
Mały Mistrz
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 378
Rejestracja: 2004-01-26, 00:52:34
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Osterode

Kolej na PKP

Post autor: Mały Mistrz »

Stoi na stacji lokomotywa, Tłusta oliwa.
I Szczebrzeszyn z tego słynie.
Zegar rzekł stojąc: "Pójdę już sobie",
Bo chrząszcz właśnie brzęczał w Pszczynie.

Pan kotek był chory i leżał w łóżeczku.
W dodatku cały w buraczkach.
Już ledwo sapie, już ledwo zipie,
Puff, jak gorąco! Uff, jak gorąco!

Rzepka na dziadka,
Dziadek na babcię,
Pocą się, sapią, stękają srogo,
Ciągną i ciągną, wyciągnąć nie mogą!

I - zgubiło kropeczkę,
H - złamało kładeczkę,
W - stanęło do góry dnem
i udaje, że jest M.
Mieczów ci u nas dostatek...
Marcelina
gaduła
gaduła
Posty: 774
Rejestracja: 2004-01-04, 17:43:40
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Słowa

Post autor: Marcelina »

(...)
Jestem (...) łowcą słów.
Czujny i zasłuchany
Wyszedłem w świat na łów.

Słowami fruwają chwile,
(...)
Brzęczy całymi dniami
Rojem słonecznych pszczół.
Marcelina
gaduła
gaduła
Posty: 774
Rejestracja: 2004-01-04, 17:43:40
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Wpuszczajmy do Ostródy tylko zakochanych.

Post autor: Marcelina »

Był ciepły, wiosenny wieczór.
Czekaliśmy na pociąg z Wrocławia,
a może z Poznania.
Nie pamiętam.
Nieistotne.
Siedzieliśmy na zielonej ławeczce
(na czwartym peronie, tej trzeciej
na lewo od przejścia),
ufni i spragnieni siebie.
Czy dworzec był niebieski?
Nie pamiętam.
Nieistotne.
Ostatnio zmieniony 2004-03-19, 08:19:59 przez Marcelina, łącznie zmieniany 1 raz.
Marcelina
gaduła
gaduła
Posty: 774
Rejestracja: 2004-01-04, 17:43:40
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Brudny dworzec

Post autor: Marcelina »

W - stanęło do góry dnem
i udaje, że jest M
Awatar użytkownika
mojsa
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 197
Rejestracja: 2004-01-04, 00:34:48

Post autor: mojsa »

Słodki Johny ...
Marcelina
gaduła
gaduła
Posty: 774
Rejestracja: 2004-01-04, 17:43:40
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

twardziel?

Post autor: Marcelina »

Nie dla takich "twardzieli" jak ty.
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: kaczor »

w lęborku powstanie tunel pod przejazdem kolejowym.
inwestycja ta kosztuje 3 mln euro z czego większośc pokryje unia europejska i województwo.

czy nie można i unas tak zrobić :?: :?: :?:
Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: Jacek-P »

Jak widać trzeba tylko chcieć.
zainteresowanych odsyłam do artykułu:
http://www.lebork.pl/news.php?id=182
_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: kaczor »

właśnie trzeba chcieć
u nas tylko chcą przed wyborami :( :(
Tomasz
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 303
Rejestracja: 2004-03-23, 21:18:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Tomasz »

a może rozebrać tory? taniej by wyszło :)
Heniek
początkujący
początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 2004-05-20, 09:54:44

Post autor: Heniek »

Proponowalbym zrobic polaczenie przez ul. Demokracji do obwodnicy. Koszty nie bylyby takie duze i napewno odciazyloby ruch samochodowy w miescie.
Anonymous

... iiiii ...

Post autor: Anonymous »

.... a przebudowa ta za pensje radnych hehehehehe...

Habip
Wacek
początkujący
początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 2004-06-26, 17:11:50

Post autor: Wacek »

Kolej zawsze blokowala ruch samochodowy i dalej bedzie. Nie widze aby to sie w krotce zmienilo.
Awatar użytkownika
DarioLee
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 387
Rejestracja: 2004-05-13, 22:59:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: niestety Ostróda :/
Kontakt:

Post autor: DarioLee »

Każdy przed wyborami deklaruje zrobienie coś z korkami spowodowanymi przejazdem pociągów i co ..... Gadać każdy umie albo zajmowac sie jakimis pierdolami. Ale koniec dobrego mówie wszem tu obecnym że za 6 lat staje do wyborów na burmistrza i niech mnie piorun strzeli jeśli nie podejme wtedy żadnych kroków w realizacji tego celu. Bo ile można słychac obietnic bez pokrycia. Przez takich ludzi w Polsce nikt nie chce już chodzić na wybory, bo po co ? Żeby komuś zapełnić kieszonke ? Mówie dość. Za 6 lat nastąpi zmiana władzy w Ostródzie, czas żeby ludzie poczuli się lepiej.
Marcelina
gaduła
gaduła
Posty: 774
Rejestracja: 2004-01-04, 17:43:40
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Marcelina »

a co z kadencja 2006-2010?
Zablokowany