Zamek

Moderator: Jacek-P

karolina

Zamek

Post autor: karolina »

Mam pytanie do mieszkańców Ostródy. Wybieram się jutro na kilka dni w rejony Ostródy i chciałabym zwiedzić także ostródzki zamek. Może ktoś wie w jakich godzinach jest on otwarty dla zwiedzających w dni powszednie i sobotę? co można tam zwiedzić?
Za odpowiedź z góry dziękuję.
słowianka
kasza

Re: Zamek

Post autor: kasza »

Po co ty tu przyjeżdzasz?Chcesz dostać w łeb od dresiarzy?Lepiej jedż do
Iławy,tam jest bezpiecznie.
Ja

Re: Zamek

Post autor: Ja »

Kasza; jesteś głupi!
Anonymous

Re: Zamek

Post autor: Anonymous »

...zamek jak każda instytucyja ostródzkiego samorządu jest czynny do 15.00...chcesz zwiedzić pseudo muzeum to się nie spóźnij, bo ci zamkną przed nosem...wtedy ten smutek możesz utopić w piwie lub innym alkoholu zakupionym w zamkowej knajpie...możesz zwiedzić kościół NPNMP /czy jak to się pisze/, gdzie jest ciekawa tablica ukazująca pana Łupaszkę w pięknym świetle...hehehe...poza tym mamy ciekawe osiedle Jaracza...spodoba ci się tam "miła" osiedlowa atmosfera...
Anonymous

Re: Zamek

Post autor: Anonymous »

Mieszkam na Osiedlu Młodych i polecam msze w kościele św.Franciszka z Asyżu.

[%sig%]
gosc

Re: Zamek

Post autor: gosc »

lafounsio de la vega napisał(a):
> ...możesz zwiedzić kościół NPNMP /czy jak to się pisze/,
> gdzie jest ciekawa tablica ukazująca pana Łupaszkę w pięknym
> świetle...hehehe

Czemu pana panie de la vega tak pana bawi ta tablica. Nie widze w niej nic zabawnego. Poza tym nie jest ona poświęcona wyłącznie mjr Łupaszce a V Wileńskiej Brygadzie Armii Krajowej i jej dowódcy.
Negator

Czy zabijanie Litwinów w imie św.RP to cieszy?

Post autor: Negator »

Major Łupaszka razem z całą V Br.AK nie jest dlamnie święty!
Anonymous

...gosciu...

Post autor: Anonymous »

...jeżeli wiesz to właśnie pan łupaszka dowodził tymi zbrodniarzami, bo tak ich nazwać trzeba...a jeżeli ci się to nie podoba to może sfinansujesz tablicę dla stalina bądź hitlera...to też zbrodniarze tylko inaczej postrzegani...prawda?...ten kto morduje za przekonania jest chory i potrzebuje psychicznej opieki...dla mnie ta tablica w ogóle się tam nie powinna znaleźć...kolejny dowód na kretyńskie spojrzenie naszego społeczeństwa na minione lata...no cóż, ale to nie mój problem...hołk gościu...
Sen

Re: Zamek

Post autor: Sen »

Ludzie, na temat! Ktos was pyta, co mozna zobaczyc w Ostrodzie na zamku, a nie o wasze poglady na Lupaszke. Swoja droga, jestescie dziwni: nie dalej jak kilka tygodni temu zrywaliscie sie do boju o palme najlepszego miasta turystycznego, a teraz nie potraficie zareklamowac swojego grajdola, kiedy ktos pyta o konkrety. Taka to i ostrodzka prawda - gowno prawda.
Oczy szeroko totwarte!!!

Umiesz czytać?

Post autor: Oczy szeroko totwarte!!! »

Jak Ktos trafił na forum, to niewidział chyba info o mieście-tak?
Sen

Re: Umiesz czytać?

Post autor: Sen »

Ostatni glos potwierdza tylko moja opinie. Chocby i bylo napisane na pierwszej stronie, to jesli ktos pyta - nalezy udzielic informacji.
Awatar użytkownika
Klapaucjusz
początkujący
początkujący
Posty: 52
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:16

Re: ...gosciu...

Post autor: Klapaucjusz »

A co ty lafounsio de la vega wiesz o Łupaszce? Naczytałeś się komunistycznych gazet i kwasisz.

[%sig%]
Klapaucjusz
Awatar użytkownika
Klapaucjusz
początkujący
początkujący
Posty: 52
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:16

Re: Czy zabijanie Litwinów w imie św.RP to cieszy?

Post autor: Klapaucjusz »

Dla mnie swięty jest np. Andrzej Bobola i sw Maksymilian. Chyba pomylily ci sie pojecia.

[%sig%]
Klapaucjusz
Anonymous

...do kolesia z klapkami na oczach...

Post autor: Anonymous »

...jeżeli nie wiesz Klapacjuszu to komuniści uważali V wileńską brygadę za zbrodniarzy, ponieważ jak wpadali do wioski, która sympatyzowała w jakimś stopniu z komunistami to cała wiocha była wyrżnięta w pień, włącznie w dziećmi i kobitemi...to samo działo się z miejscowościami sympatyzującymi z Łupaszką i kolegami, tylko, że wtedy wchodziło UB i NKWD...tak więc nie pieprz głodnych kawałków, bo masz klapki na oczach /po twoim loginie i wypowiedzi można to zauważyć/...a o V wileńskiej brygadzie poczytaj sobie przynajmniej w podręcznikach szkolnych...moim zdaniem w "domu bożym", powinno się przekazywać miłosierdzie i miłość bliźniego, a nie wieszać tablicę i uczyć dzieci jacy do "dobrzy" byli panowie spod znaku Łupaszki...szlag człowieka trafia, ale to jest tylko moje zdanie...i na koniec powiem tylko tyle...jak ja kwaszę to ty swoim dzieciom powiedz jaki był dobry wujek Łupaszka...i będziesz miał w domu dresiarzy i pewnie, któregoś dnia wbiją ci w plecy nóż...Łupaszka to jest "najlepszy człowiek do naśladowania"...
Juzek

Re: ...do kolesia z klapkami na oczach...

Post autor: Juzek »

Tak przypadkiem tu zajrzałem. Ciekawa dyskusja. Kiedys na wykładzie slyszalem cos o łupaczce, ale bniewiele. W jakiej to ksiązce mozna znalezc?
Jarosław Preis z Warszawy

Re: ...do kolesia z klapkami na oczach...

Post autor: Jarosław Preis z Warszawy »

Lafounsio de la vega napisał o mjr Zygmuncie Szendzielarzu ps. "Łupaszka" i jego żołnierzach: "jak wpadali do wioski, która sympatyzowała w jakimś stopniu z komunistami to cała wiocha była wyrżnięta w pień, włącznie w dziećmi i kobitemi".
Taki przypadek miał miejsce na Litwie. Najpierw litewscy kolaboranci wymordowali mieszkańców polskiej wioski. W odwecie polscy partyzanci zaatakowali wioskę zamieszkałą przez litewskich kolaborantów współpracujących z hitlerowcami. Czy ty Lafounsio de la vega znasz inne przypadki kiedy jak to określasz "cała wiocha była wyrżnięta w pień, włącznie w dziećmi i kobitemi"?
Jestem także ciekaw o jakich podręcznikach piszesz dając informację "a o V wileńskiej brygadzie poczytaj sobie przynajmniej w podręcznikach szkolnych". W których? Czy możesz podać jakiś przykład?
Najpierw odpowiedz na powyższe pytania. A teraz czytaj dalej:
Drodzy internauci!
Lafounsio de la vega z małego prowincjonalnego miasteczka raczył mianować się "wszystkowiedzącym" na temat mjr Szendzielarza ps. "Łupaszko". Przedstaw się z imienia i nazwiska a będę pierwszym, który skieruje wniosek do Prokuratury za znieważanie mjr Zygmunta Szendzielarza ps. "Łupaszko" i jego żołnierzy, którzy tak jak on zostali przez Wojskowy Sąd w 1993 r. uniewinnieni z komunistycznych wyroków ogłoszonych prez stalinowskich oprawców.
Jarosław Preis z Warszawy

Re: ...do kolesia z klapkami na oczach...

Post autor: Jarosław Preis z Warszawy »

Oczywiście Litwini z wioski która spacyfikowali polscy partyzanci nie symaptyzowali z komunistami tylko z hitlerowcami. Więcej oni wymordowali całą polską wioskę. szlag mnie trafia jak cztym te bzdury Lafounsio de la vega !!! Jeżeli w Waszym mieście tak traktuje się narodowe symbole to z całą mocą będę wszystkim moim znajomym odradzał przyjazdu do tej waszej Ostródy.
Sen

Re: ...do kolesia z klapkami na oczach...

Post autor: Sen »

No i rece opadaja. Jakas ciekawa swiata turystka chciala uzyskac pare informacji o ostrodzkim zamku, a trafila w sam srodek bogoojczyznianej dyskusji. Znaj proporcje Mocium Panie! (to prosba do wszystkich, ktorzy wdali sie w "lupaszkowa" dyskusje akurat tutaj).
Zablokowany