O co chodzi z rewitalizacją, czyli jak się traci środki z UE

toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

O co chodzi z rewitalizacją, czyli jak się traci środki z UE

Post autor: toledo »

Moderator zachęca do obejrzenia relacji z 50 sesji Rady Miejskiej, gdzie doszło do spięcia w sprawie lokalnego programu rewitalizacji. Wymaga to jednak pewnej wiedzy o zaszłościach, które doprowadziły do tego spięcia.
Jako zwykły zjadacz chleba nie mam specjalnie czasu na wyciągnięcie pełnej faktografii, dlatego licze, że w tym watku rola ta przypadnie moderatorowi. Sorry, moderatorze, ale poprzednie wprowadzenie było raczej felietonem niz informacją. Dlatego potrzebny jest nowy wątek. Ja juz co nieco się dowiedziałem, pan wie pewnie znacznie więcej.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: O co chodzi z rewitalizacją, czyli jak się traci środki z UE

Post autor: toledo »

To tylko - pewnie nie pełna - faktografia poprzedzająca ostatnią sesję Rady Miejskiej.

W 2007 roku burmistrz Nosewicz powołał zespół do spraw opracowania Lokalnego Programu Rewitalizacji, odpowiedzialnym za jego działanie uczynił naczelnika wydziału organizacyjnego C. Wawrzyńskiego.

Uchwalenie tego programu było niezbędne do sięgnięcia po środki unijne na mniejsze programy rewitalizacyjne. Dlatego w lokalnym programie musiały się znaleźć wytyczne dla zadań cząstkowych.

Ostatecznie Lokalny Program Rewitalizacji został opracowany przez firmę zewnętrzną i zatwierdzony przez Radę Miejską w 2009 r..

W 2009 roku starostwo opracowało wniosek o dofinansowanie rewitalizacji zabytkowego budynku LO. Koszt ponad 6,5 mln złotych, w tym blisko 4 mln środków pomocowych. Wniosek został odrzucony, bowiem nie spełniał wymogów w zakresie spójności i poprawności sporządzania Lokalnego Programu Rewitalizacji. Nie został nawet poddany ocenie merytorycznej z uwagi na odrzucenie Programu Rewitalizacji, który jest obowiązkowym załącznikiem do wniosku i musi zostać zatwierdzony przez Urząd Marszałkowski.
Od decyzji o odrzuceniu wniosku nie można się odwołać co próbowała wytłumaczyć pani Faraś na ostatniej sesji (moderator ma nawet obiecane, że otrzyma skan – pokazanie go na forum wyjaśniło by sprawę ostatecznie)

Na sesji powiatu, 29 grudnia, starosta ostródzki przedstawił fakty związane z nie otrzymaniem pieniędzy, w tym błędu w Lokalnym Programie Rewitalizacji. Odpowiedzialny za ten program sekretarz miasta i radny powiatowy C. Wawrzyński uznał to za przytyk i na kolejnej sesji, tym razem miejskiej, „pojechał” po staroście i urzędnikach powiatowych zarzucając im niekompetencje i nieudolność, co było dość dalekie od rzeczywistej przyczyny odrzucenia wniosku o rewitalizację budynku LO, a całkowicie nieprawdziwe, gdy odnieść to do wysokiej efektywności realizacji składanych przez starostwo wniosków.

To skłoniło z kolei starostę do pofatygowania się z odpowiedzialnymi urzędnikami na sesję rady miejskiej, by przedstawić rzeczywistą przyczynę odrzucenia wniosku.
Resztę przedstawi relacja z sesji.

Na koniec warto zwrócić uwagę na „bardzo dżentelmeńskie” zachowanie się podczas sesji przewodniczącego rady p. Najmowicza w stosunku do przedstawicieli innego samorządu. Ale to temat na inne rozważania, rozważania o kulturze osobistej, nerwach i aspiracjach, albo poczuciu niedowartościowania i władzy.
Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: O co chodzi z rewitalizacją, czyli jak się traci środki z UE

Post autor: Jacek-P »

Sorry Toledo,
ja też mam sporo ciekawszych zajęć niż wdawanie się awanturę pomiędzy UM i SP. Zamieszczę informację (o ile je otrzymam) możliwie szybko.

Zapewne tobie również zależy na tym, aby ten niezwykle ważny problem, doczekał się pełnego wyjaśnienia. W przypadku problemów z samodzielnym wyjaśnieniem można ostatecznie złożyć zawiadomienia do organów ściągania. Tylko nie wiem, czy tobie Toledo takie wyjaśnienie wystarczy. Wszak z tego co piszesz nie zawsze sąd, prokuratura i policja są rzetelne i wystarczająco obiektywne i sprawy ich przerastają.
_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: O co chodzi z rewitalizacją, czyli jak się traci środki z UE

Post autor: toledo »

:-) W tym przypadku nikt żadnego przestępstwa nie ppopełnił. Ale rzeczywiście postępowanie organów praworządności w naszym pięknym kraju zbyt częsyo smierdzi bylejakością. podobnie jak w tym przypadku. Tu mamy do czynienia z błędem (mój subiektywizm wskazuje palcem na bylejakość pewnego pana, ale rzetelność nakazuje wskazać na błąd, który się wszak zdarza).
Źle się stało, że go nie zauważano (także w UP), ale miasto wreszcie go poprawiło (50 sesja: 12. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia aktualizacji Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Ostróda.) co oznacza, że wniosek starostwa ma szansę na uwzględnienie. Ale rok stracono i kilka milionów przerobu i kilka milionow złotych (jak województwo uwzględni jeden to może nie uwzgklędnić kolejnego wniosku z powiatu ostródzkiego)
Pytanie po co pan C. Wawrzyński warzył piwo na sesji Rady Miejskiej w sprawie, w której należało tylko zaktualizować program poprzez wyeliminowanie błędu? Ale to raczej pytanie retoryczne.

Pozdrawiam i licze na skan stosownego dokumentu, który rozwieje mydliny o możliwości "reklamacji" decyzji odrzucającej wniosek starostwa?
chochlik
gaduła
gaduła
Posty: 722
Rejestracja: 2009-01-21, 11:51:40

Re: O co chodzi z rewitalizacją, czyli jak się traci środki z UE

Post autor: chochlik »

to zajmujcie się swoimi ciekawymi zajęciami, a ja co nieco wyjaśnię i to prościej niż Ty moderatorze :)

Starostwo starało się o środki z programu rewitalizacji na remont Liceum Ogólnokształcącego, które jak wiadomo znajduje się w zasobach powiatu. Podstawą, albo głównym dokumentem w tej aplikacji miał być program rewitalizacji miasta,który musiał - podkreślę - musiał opracować Urząd Miasta, bo tylko on był władny to zrobić. Nie będę opisywał mąk, które musiał przejść sekretarz powiatu, żeby zmusić sekretarza miasta, radnego powiatowego Wawrzyńskiego, do opracowania programu rewitalizacji. Program został, z kłopotami bo z kłopotami, opracowany w koniecznym terminie i stał się częścią skladową wniosku o dofinansowanie remontu Liceum Ogólnokształcącego. Po rozpatrzeniu wniosek został odrzucony ze względu na rażące błędy w programie rewitalizacji opracowanym w Urzędzie Miasta. Został odrzucony definitywnie, bez możliwości odwołania.
Można dywagować, czy było to niechlujstwo urzędników miejskich, czy też naturalna złośliwość Wawrzyńskiego. W obu przypadkach jest on za to odpowiedzialny, bo sekretarz urzędu samorządowego odpowiada za pracę urzędników - leży to w zakresie jego obowiązków.
To dosyć ciekawe - radny powiatowy, ślubujący że będzie działał w interesie powiatu, robi wszystko, żeby temu powiatowi zaszkodzić. Zaznaczam,że to nie jest pierwszy taki przypadek.
Zastanawiam się również, komu on tak naprawdę zaszkodził - nie rozstrzygam, czy ze zwykłej złośliwości, czy też z powodu zaniedbania obowiązków, za które bierze pieniądze - Starostwu, czy też młodzieży uczącej się w Ogólniaku?
Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: O co chodzi z rewitalizacją, czyli jak się traci środki z UE

Post autor: Jacek-P »

Uwielbiam cię Chochliku za to, że jesteś przewidywalny, taki konsekwentny w swojej stronniczości i skłonności do pomijania faktów mogących podważyć prawdziwość własnych wywodów. Wydajesz się być świetnym materiałem na samorządowca ;)
_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..
chochlik
gaduła
gaduła
Posty: 722
Rejestracja: 2009-01-21, 11:51:40

Re: O co chodzi z rewitalizacją, czyli jak się traci środki z UE

Post autor: chochlik »

Jeżeli chociaż jedno słowo w moim wywodzie nie jest prawdą, to masz u mnie,moderatorze, skrzynkę piwa :)Zaznaczam, że też będę pił :evil:
A skoro mnie uwielbiasz, to ja z wdzięczności, przy okazji, napiszę dla Ciebie dytyramb - ale złośliwy :) :aniol:
sprawiedliwy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 199
Rejestracja: 2007-05-27, 09:55:11

Re: O co chodzi z rewitalizacją, czyli jak się traci środki z UE

Post autor: sprawiedliwy »

To że starostwo złożyło wniosek, nie oznaczało wcale że musiało dostać kasę.
Jeżeli w dokumencie były błędy to przecież można złożyć protest, albo wnieść poprawki. Dlaczego starostwo nie odwoływało się od decyzji urzędu marszałkowskiego ?
Z tego co wiem w opracowaniu tego dokumentu brali też udział pracownicy starostwa. Jeżeli planowano składanie wniosku o kasę na Ogólniak to dlaczego nie dopilonowano aby to znalazło się w Programie Rewitalizacji?
chochlik
gaduła
gaduła
Posty: 722
Rejestracja: 2009-01-21, 11:51:40

Re: O co chodzi z rewitalizacją, czyli jak się traci środki z UE

Post autor: chochlik »

sądzę ,sprawiedliwy, że niewiele wiesz w tej materii, ale nie martw się - w tej materii 99% społeczeństwa wie tyle co Ty, dlatego daje się wpuszczać w maliny ludziom pokroju Wawrzyńskiego.
Nie bedę pisać, że pokroju moderatora, bo się oburzy i przestanie mnie lubić :D :aniol:
Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: O co chodzi z rewitalizacją, czyli jak się traci środki z UE

Post autor: Jacek-P »

A czy ja napisałem, że twoje słowa są kłamstwem?
Cała skrzynka powiadasz ;)
_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..
Awatar użytkownika
ALCHEMIK
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 483
Rejestracja: 2009-09-23, 08:55:04
Gadu-Gadu: 0

Re: O co chodzi z rewitalizacją, czyli jak się traci środki z UE

Post autor: ALCHEMIK »

No w końcu jakaś korzyść wypłynęła z tej dyskusji. :D Dwóch panów wypije skrzynkę piwa i pewnie będą mieli po niej dobre humory. :lol:
Nurkowanie to jedyna dziedzina życia codziennego, w której osiągnięcie dna jest sukcesem.
"czasami lepiej siedząc cicho wyglądać na idiotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości...".
Awatar użytkownika
ALCHEMIK
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 483
Rejestracja: 2009-09-23, 08:55:04
Gadu-Gadu: 0

Re: O co chodzi z rewitalizacją, czyli jak się traci środki z UE

Post autor: ALCHEMIK »

Na poprawę nastroju, bo zawsze można znaleźć jakieś plusy:

"Kiedy tak sobie patrzę na otaczającą rzeczywistość, to mi przychodzi do głowy myśl, że wczoraj było ch...wo, dziś jest ch...wo i jutro też będzie ch...wo. Czyżby wreszcie, kurna, długo oczekiwana stabilizacja?" :lol: :lol:
Nurkowanie to jedyna dziedzina życia codziennego, w której osiągnięcie dna jest sukcesem.
"czasami lepiej siedząc cicho wyglądać na idiotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości...".
Awatar użytkownika
jezuita
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 492
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: UK Bury St Edmunds - PL Ostróda

Re: O co chodzi z rewitalizacją, czyli jak się traci środki z UE

Post autor: jezuita »

... miasto,gmina i powiat nie mogą znaleźć wspólnego JA , tak zamiast inwestycji wspólnej czyli gmina da ziemie, miasto koszty infrastruktury, wspólnie z powiatem tzw.konkretny projekt i za rok pierwsze miejsca pracy się otwiera ale na cóż w Ostródzie lepiej bawić się w zwycięzców i spadochroniarzy...
ludzik77
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 2010-02-24, 08:19:45
Gadu-Gadu: 0

Re: O co chodzi z rewitalizacją, czyli jak się traci środki z UE

Post autor: ludzik77 »

Witam forumowiczów,
Jestem osobą zupełnie niezależną zarówno do Starostwa jak do Urzędu Miejskigo. Od początku interesuje się tematem, którym niepotrzebnie zajmują się urzednicy tych dwóch instytucji. Marnują tylko czas który mogliby wykorzystać na coś bardziej twórczego. Oglądałem wszystkie sesje rady miasta i powiatu i nie jestem w stanie zrozumieć zachowania Urzędu Miejskiego. Widać że bronią swoich tyłków - widać także tutaj ciekawą sytuację, że winny ma pretensje do poszkodowanego. Nie dość tego że Urząd Miejski zmarnował publiczne, znaczy nasze pieniądze na zlecenie Lokalnego Programu Rewitalizacji firmie zewnętrznej, to jeszcze odebrał taki doument nie sprawdzając go. Za to odpowiedzialny jest Pełnomocnik ds. rewitalizacji (czyli p. C. P. - sekretarz i osoba o bardzo bogatych doświadczeniach, zwłaszcza medialnych http://www.naszaostroda.pl/index.php?op ... Itemid=526 viewtopic.php?f=23&t=2150) Zresztą każdy zna tego ostródziana - jest także opzycyjnym do wszelkich dobrych i złych pomysłów radnym tego powiatu. Aż wstyd, że osoba o takiej opini piastuje funkcje publiczne. Sama powinna mieć honor i po takiej przeszłosci zrezygnować z ich pełnienia. A wyborcy także powinni pójść po rozum do głowy. Ale trochę dszedłem od tematu.
Oczywiście taki program większość samorzadów przygotowywuje sama, gdyż najlepiej zna własne lokalne uwarunkowania.
Nie powinno się z Powiatem dyskutować tylko ładnie przeprosić, ponieważ nikt inny tylko oni a tym stracili. Jak widać z przytaczanych na sesjach faktów i odczytywanych dokumentów z Urzędu Marszałkowskiego wynika, że ten element nie podlegał uzupełnieniu i poprawie. To że ma się prawo wniesienia protestu jest zapisem wynikającm z procedur. Trzeba być ograniczonym, aby rozumować inaczej. Jak widać takich nie brakuje. Smutne jest najbardiej to że ktoś się "żre" od grudnia w sprawie która jest jasna od początku i traci niepotrzebnie czas, a tym samym nasze publiczne pieniądze.
Cieszcie się tylko miejskie urzędasy, że nie składali projektów inni wnioskodawcy ujęci w programie, gdyż w takiej sytaucji mielibyście o wiele więej problemów.Ciekawe czy ostatnio poprawiony program jest właściwie poprawiony, gdyż po tkim incydencie trudno Wam ufać.
Widać w całej tej chorej sytuacji tlko powiat potrafi się zachować, pomimotego że to właśnie on jest poszodowany.
Forumowicze wyciągnijcie odowiednie wnioski, gdyż to wy kształtujecie opinię publiczną :-)
Walter
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 273
Rejestracja: 2007-09-22, 20:28:50

Re: O co chodzi z rewitalizacją, czyli jak się traci środki z UE

Post autor: Walter »

ludzik77 na postronnego to ty nie wyglądasz. Przeczytaj co napisałeś.
Winne są obydwie strony, ponieważ dla dobra społecznego nie potrafią ze sobą współpracować.
Projekt Rewitalizacji powinien pisany być przez wszystkie zainteresowane podmioty. Mam nadzieje że na etapie jego tworzenia taka możliwość była. A jak tak to gdzie wtedy było starostwo.
Dlaczego starostwo nie przejrzało tego wniosku przed złożeniem go. To są proste pytania ale określają zaangażowanie.
Druga sprawa dlaczego miasto stworzyło takiego kmiota i nic z tym nie robiło do tej pory. Czy urzędnicy w ogóle ten plan czytali. Ja czytałem i wątpliwości miałem sporo.
Gdzie byli radni PO którzy zawsze tak głośno krzyczą a także PiS SLD Dobro Wspólne przecież była podjęta jakaś uchwała w tej sprawie.

Winni są wszyscy bez dwóch zdań. Współczuje tylko przedsiębiorcom którzy będą składać wnioski na podstawie tego programu.
Awatar użytkownika
ALCHEMIK
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 483
Rejestracja: 2009-09-23, 08:55:04
Gadu-Gadu: 0

Re: O co chodzi z rewitalizacją, czyli jak się traci środki z UE

Post autor: ALCHEMIK »

A wg mnie to plan był celowo napisany źle, ponieważ miasto ma ogromny ponad 50% dług. Jeśli by ten plan przeszedł miasto musiałoby dołożyć pieniądze do otrzymanych i realizować projekt. Z dobrym planem zgłosiłyby się jeszcze inne szkoły i przekroczyli by 60%, a wtedy premier odwołał by radę i burmistrza i wprowadził komisarza. Więc moim zdaniem tu jest pies pogrzebany?????!!!!! I niech CezaryCezary nie opowiada głupot i nie zwala winy na innych :P
Nurkowanie to jedyna dziedzina życia codziennego, w której osiągnięcie dna jest sukcesem.
"czasami lepiej siedząc cicho wyglądać na idiotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości...".
ludzik77
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 2010-02-24, 08:19:45
Gadu-Gadu: 0

Re: O co chodzi z rewitalizacją, czyli jak się traci środki z UE

Post autor: ludzik77 »

Walter trochę racji masz ale tylko poza tym że nie jestem postronny. Nie mam nic wspólnego z Ostródą i światkiem ostródzkim. Od jakiegoś dłuższego czasu myślę o tym mieście jako miejscu zamieszkania. tym samym obserwuję uważnie co się w nim dzieje. Pewnie sam przyznasz, że to co się w nim dzieje nie utwierdza mnie w przekonaniu, że chciałbym w nim mieszkać.
Ja tylko jestem za sprawiedliwością:) Potępiam głupotę i takie tam.
chochlik
gaduła
gaduła
Posty: 722
Rejestracja: 2009-01-21, 11:51:40

Re: O co chodzi z rewitalizacją, czyli jak się traci środki z UE

Post autor: chochlik »

najpierw do waltera. Znasz takie powiedzenie: przygniał kocioł garnkowi? :)

na dobrą sprawę można skonkludować nasze gaduły:
1. sen ma rację - program rewitalizacji powinien być jednym z najważniejszych dokumentów w miejskim samorządzie, tym bardziej,że od niego uzależnione są aplikacje różnych podmiotów - nie tylko starostwa. ciekawe, czy dworzec znajduje się w tym programie?
2. Po tej nauczce,być może że Urząd Miasta pójdzie po rozum do głowy i zaprosi Starostwo do współpracy w poprawieniu i uaktualnieniu programu, bo rzeczywiście wydaje się, że poprawki przegłosowane na sesji robione były na chybcika.
3.padła tu informacja, że program rewitalizacji opracowała firma zewnętrzna i że wzięła za to kasę. Ciekaw jestem, czy ze względu na niską jakość opracowania Urząd Miasta wystąpi o odszkodowanie?

Jak zwykle moderator dostał po uszach, bo nie zauważyłem tu ani jednego wpisu, który by podzielał jego stanowisko. Jedno jest pewne. dzięki upublicznieniu tej wpadki, trudniej będzie sekować współpracę miasta ze starostwem, bo mam nadzieję, że władze starostwa - zauważyłem, ze wykupili stronę w GO - będą bezzwłocznie informować opinię publiczną o braku chęci współpracy , bo przecież oba samorządy, przynajmniej teoretycznie, dbają o dobro wspólne.
Na marginesie - czasami się zastanawiam, co znaczy dla Wawrzyńskiego dobro wspólne, z kim wspólne - na przykład? :D
jasko111
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 2010-03-02, 12:42:57
Gadu-Gadu: 0

Re: O co chodzi z rewitalizacją, czyli jak się traci środki z UE

Post autor: jasko111 »

panowie każdy widzi swoja stronę.prawda jest taka jaka chcecie widzieć. Proszę zwrócić uwagę na zachowanie się starosty na ostatniej sesji rady miasta. Był arogancki i zachował się bardzo nietaktownie opuszczając sesję zaraz po swoim wystąpieniu nie czekając na dyskusję na temat, który poruszył. Tłumaczenia że w odmowie było napisane że projekt nie podlega poprawie nie jest wiozące. Można było się odwołać od opinii biegłego. Na sesji pan z urzędu miasta dał przykład, że była już taka sytuacja z innym projektem, którego ekspert odrzucił. Po odwołaniu się przywrócono projekt wycofano złą opinie eksperta. Nie dotrzymanie terminu do odwołania się od opinii eksperta jest winą urzędu powiatowego i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Pan starosta powinien zrobić porządek u siebie w biurze i pilnować terminów odwołań i później dyskutować czyja to wina.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: O co chodzi z rewitalizacją, czyli jak się traci środki z UE

Post autor: toledo »

W badaniach nad rozumieniem tego co się czyta oraz kojarzeniem zdarzeń Polacy ponoc klasyfikują się w Unii na jednym z ostatnich miejsc. Ponoć. Jeżeli tak jest to mamy tu klasyczny przykład. :aniol: :aniol: :aniol:
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: O co chodzi z rewitalizacją, czyli jak się traci środki z UE

Post autor: kaczor »

RPO Warmia - Mazury

Zbiorcza lista projektów wybranych przez Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego do dofinansowanie w konkursie 01/09/4.3 w ramach
Osi Priorytetowej - 4 Rozwój, restrukturyzacja irewitalizacja miast, Działanie 4.3 Restrukturyzacja terenów powojskowych i poprzemysłowych Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.

...

4. Powiat Ostródzki - Rewitalizacja budynku powojskowego na nowoczesne Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie przy ulicy Jana III Sobieskiego - Wartość projektu w PLN - 8 771 884,57 zł - Kwota z EFRR w PLN 6 098 473,19 zł

----

Zbiorcza lista rezerwowa projektów kwalifikujących się do dofinansowania
...
2. Gmina Miejska Ostróda - Rewitalizacja infrastruktury technicznej i drogowej
na terenie „Białych Koszar” w Ostródzie - 5 014 062,77 zł / 1 816 647,73 zł
Awatar użytkownika
ALCHEMIK
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 483
Rejestracja: 2009-09-23, 08:55:04
Gadu-Gadu: 0

Re: O co chodzi z rewitalizacją, czyli jak się traci środki z UE

Post autor: ALCHEMIK »

No i Pan Starosta Ostródzki dopiął swego!!!!!!!!!!! :o :o
Zawziął się i w spokoju wywalczył pieniążki na rewitalizację "ogólniaka". Można powiedzieć, że pieniądze były już stracone, ale jak to niektórzy tu na forum pisali Starosta jest uparty, no to walczył, aż wywalczył. Kwota też budzi respekt bo to prawie 4 mln zł. :brawo: :brawo: :brawo:
A tym co robili mu pod górę niech teraz będzie wstyd.
Nurkowanie to jedyna dziedzina życia codziennego, w której osiągnięcie dna jest sukcesem.
"czasami lepiej siedząc cicho wyglądać na idiotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości...".
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: O co chodzi z rewitalizacją, czyli jak się traci środki z UE

Post autor: kaczor »

Wniosek miasta na dofinansowanie budowy ul. Osiedlowej został umieszczony na 53 miejscu na 63. Dodatkowych pieniążków nie będzie :(
Zablokowany