SZKOŁA W IDZBARKU

Moderator:Jacek-P

Dżochar
początkujący
początkujący
Posty:2
Rejestracja:2007-08-04, 21:32:08
Gadu-Gadu:0
Lokalizacja:Ostróda
SZKOŁA W IDZBARKU

Post autor: Dżochar » 2008-10-26, 21:11:53

Może ktoś się wypowie na temat nowo otwartej, niepublicznej szkoły w Idzbarku?

Awatar użytkownika
dr Jamajczyk
gaduła
gaduła
Posty:847
Rejestracja:2004-01-19, 15:00:35
Gadu-Gadu:0
Lokalizacja:33%

Re: SZKOŁA W IDZBARKU

Post autor: dr Jamajczyk » 2008-11-15, 08:35:30

ja moge cos powiedziec dla zacuowania tolerancji i normalnosci.....zasadniczo nic nie wiem ale o co pytasz???

aloszka

Re: SZKOŁA W IDZBARKU

Post autor: aloszka » 2008-11-16, 11:58:13

Prywatna, czyli funkcjonuje za pieniądze rodziców? Jeśli tak, to ok. Stać ich, to mogą sobie nawet uniwerek w idzbarku urządzić.

sołtys

Re: SZKOŁA W IDZBARKU

Post autor: sołtys » 2008-11-16, 13:38:26

Szkoła przeszłą pod stowarzyszenie. Totalna porażka dostają kasę od gminy na podstawową działalność. Kilka wiejskich dam zrobiło sobie prywatny folwark, jakoś się obniżyła wiele dzieci rodzice zabrali do ostródzkich szkół.

Trochę wszystko dziwne wójtowi szkoła sie nie opłacała, dając tą samą kasę na stowarzyszenie szkoła się opłaca. I bądź tu człowieku mądry.

sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty:1065
Rejestracja:2006-10-24, 15:24:37

Re: SZKOŁA W IDZBARKU

Post autor: sceptyk » 2008-11-16, 14:58:24

Widzisz sołtysie, to się nazywa demokracja i swobody obywatelskie. Gmina jako zbiorowość, uznała że należy tą szkołę zamknąć. Rodzice uznali,że powinna w dalszym ciągu funkcjonować, więc los tej szkoły wzięli we własne ręce - inni rodzice uznali, że ta szkoła nie jest odpowiednia dla ich dzieci i wysłali je do szkół zarządzanych przez samorząd. Państwo uznało prawo do odpowiedzialności rodziców za wykształcenie ich dzieci i daje na każde dziecko pieniądze, tak jak daje na każde inne dziecko w każdej innej szkole, ale samorząd już nie dokłada własnych pieniędzy, bo nie ma takiego obowiązku. I to jest w porządku. Czasy, kiedy państwo decydowało o każdym kroku w życiu obywatela już się skończyły. Obowiązek, i prawo, do decydowania o wychowaniu dziecka spoczywa na rodzicach, nie państwie. Państwo ma tylko umożliwić równy dostęp do finansowania wychowania każdego dziecka, bez względu, jaki jest charakter prawny szkoły.

Coraz częściej, i w wielu dziedzinach, obywatel będzie sam decydował, co jest dla niego dobre, a od państwa będzie wymagał uszanowania tej decyzji i pomocy w jej realizacji w ramach obowiązującego prawa. Taki model funkcjonowania nazywa się modelem obywatelskim.

sołtys

Re: SZKOŁA W IDZBARKU

Post autor: sołtys » 2008-11-20, 07:26:52

Nie mam nic przeciw systemowi obywatelskiemu bo tu akurat sceptyku się zgadzamy, powiem więcej to nie wójt, burmistrz czy starosta powinien mieć decydujące zdanie w zatrudnianiu dyrektora szkoły, bo często są to decyzje skrypto polityczne bo trzeba dla swojego kolesia czy koleżanki partyjnej posadę zdobyć.

Problem polega na tym że szkoły są w Polsce niedofinansowane, nauczyciele słabo opłacani. Mimo objęcia przez Platformę rządów w kraju nic w tym zakresie się nie zmieniło i wcale się nie zmieni, po raz kolejny społeczeństwo dało się nabrać na 4 najbliższe lata.

Jeśli chodzi o szkołę w Idzbarku to "damy wiejskie" tyle krzyczały ze w szkole się nic nie dzieje itp teraz kiedy objęły władzę też nic się nie dzieje, a jest jeszcze gorzej bo dzieciaki biegają bez opieki, ponieważ nauczyciele dojeżdżają z Ostródzki szkół a różnie to z tymi dojazdami bywa. Mam nadzieje że kuratorium skontroluję tą jednostkę w najbliższym czasie i uspokoi społeczność Idzbarską ze wszystko jest OK. tego sobie i wszystkim życzę bo bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze.

Zablokowany