Samorządowe Kolegium Odwoławcze uchyla decyzję starosty

Moderator: Jacek-P

Walter
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 273
Rejestracja: 2007-09-22, 20:28:50

Samorządowe Kolegium Odwoławcze uchyla decyzję starosty

Post autor: Walter » 2010-06-15, 07:09:04

Decyzja Starosty Ostródzkiego uchylona w całości przez Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Elblągu do ponownego rozpatrzenia.
Kolegium wykazało brak merytorycznego i prawnego uzasadnienia w decyzji odmawiającej uwzględnienia wniosków
mieszkańców o usunięcie istniejących zagrożeń w ruchu drogowym wydanej przez Starostę Ostródzkiego.
Dotyczy poprawy bezpieczeństwa na ul. Piastowskiej poprzez ograniczenie ruchu.


Mieszkańcy ulicy Piastowskiej Ostróda dn. 2010-03-20

numer 1, 1A, 2, 2A

ODWOŁANIE OD DECYZJI STAROSTY OSTRÓDZKIEGO oznaczonej DT-1/5420s/11-01/10

My niżej podpisani wg. załączonego do odwołania wykazu - listy podpisów wnosimy o uchylenie decyzji Starosty Ostródzkiego nr DT-1/5420s/11-01/10 dotyczącej odmowy zmiany organizacji ruchu na ulicy Piastowskiej oraz wnosimy o uwzględnienie wniosku mieszkańców.

UZASADNIENIE

Mieszkańcy od dwóch lat domagają się zmiany organizacji ruchu poprzez zamknięcie pierwotnego dojazdu do marketu KAUFLAND, bądź to poprzez ograniczenie ruchu do jednego kierunku.

Informujemy, iż podczas wykupu przez nas mieszkań nie było wiadomym o budowie KAUFLANDU, a tym bardziej dojeździe do KAUFLANDU poprzez nasze osiedle, zwłaszcza że od strony ulicy Grunwaldzkiej istniał zawsze dojazd do przedmiotowej działki. Niestety z przyczyn nam nieznanych właścicielowi działki odmówiono dojazdu od strony ul. Grunwaldzkiej. Wskutek niejasnych działań doprowadzono do sprzedaży dodatkowej działki od strony ul. Piastowskiej, tak aby uzyskać dojazd od strony ulicy Piastowskiej. Skutkiem czego dopuszczono do wybudowania dojazdu urągającego wszelkim regułom bezpieczeństwa i choćby zdrowego rozsądku, naruszając tym samym zasady organizacji ruchu określone w przepisach Prawa o ruchu drogowym. Albowiem stwarza on bezpośrednie zagrożenie dla mieszkańców nieruchomości przy ul. Piastowskiej. Przez odcinek ulicy Piastowskiej (a w zasadzie łącznik ulicy Piastowskiej z parkingiem Kauflandu) masowo przejeżdżają pojazdy. Poruszające się samochody nie stosują się do zasad ruchu obowiązujących na terenie zamieszkania (nie ustępują pierwszeństwa). Wielokrotnie dochodzi do niebezpiecznych sytuacji z udziałem pieszych a zaistnienie wypadku jest tylko kwestią czasu. Wzdłuż całej ulicy Piastowskiej rozmieszczone są zatoki parkingowe oraz wyjazdy z garaży pod budynkami. Również bezpośrednio na skrzyżowaniu (dojazd do Kauflandu) usytuowana jest zatoka postojowa wybudowana wcześniej.

Starosta w swoich decyzjach uzasadnia w sposób nieprawdziwy bądź absurdalny odmowę wnioskowanych przez mieszkańców zmian. I tak w decyzji nr DT-ż/5420s/47-01/09 pisze, że nie może zamknąć wjazdu, bo korzystają inni mieszkańcy. Zdumiewające odkrycie, przecież z tego właśnie powodu są protesty i wnioski mieszkańców. Starosta właśnie potwierdza zasadność protestów. Drugim i ostatnim argumentem było enigmatyczne stwierdzenie, że zamknięcie tego odcinka wydłuży dojazd służb ratowniczych. Kolejny absurdalny argument, bo właśnie w uzgodnieniu ze wspólnotami od strony szpitala powstał wyjazd techniczny w stronę ulicy Piastowskiej mimo, że w żaden sposób nie można podnosić argumentu dojazdu, który jest bezproblemowy i dokładnie taki sam jak dużego osiedla przy ulicy Chrobrego.

Natomiast w kolejnej decyzji (DT-1/5420s/11-01/10) odmawiającej chociażby wprowadzenia ruchu jednokierunkowego zawarte są stwierdzenia wręcz nieprawdziwe. Stwierdzono, iż nie można kierować ruchu na teren prywatny, uniemożliwiając powrót. Jest to stwierdzenie nieprawdziwe, ponieważ właśnie przy wydatnej współpracy i ogromnym wysiłku wspólnot doprowadzono do zmiany decyzji GDDKiA, która w końcu wyraziła zgodę na wybudowanie skrzyżowania w ulicy Grunwaldzkiej i tym samym miał być zlikwidowany dojazd od ulicy Piastowskiej. Tego właśnie zobowiązania nie dotrzymano i stąd stanowcze protesty i żądania mieszkańców. Nikomu zdrowo myślącemu chyba nie przyjdzie twierdzić, że bez takich zapewnień wspólnoty bezinteresownie tak mocno wspierały KAUFLAND przed GDDKiA, aby ta wydała pozytywną decyzję.

Kolejnym mijającym się argumentem jest stwierdzenie, o kierowaniu ruchu jednokierunkowego na teren prywatny bez możliwości powrotu. Mieszkańcy nie stawiali wniosku o tylko tym i wyłącznie tym odcinku. Gdyby Komisja w ogóle chciała w czym kolwiek pomóc, to bez problemu doszłaby do wniosku, że skoro tak to można omijając te wyimaginowane przeszkody ograniczyć ruch poprzez wprowadzenie jednego kierunku na odcinku od budynku Piastowska 1A do budynku 4A i nie powoduje to ingerencji w sam dojazd Kauflandu, a rozwiązuje przynajmniej połowicznie problem. Tym samym w tych decyzjach widać jakikolwiek brak woli ulżenia mieszkańcom.

Uznać zatem należy, że decyzja Starosty Ostródzkiego nie zawiera jakiegokolwiek merytorycznego uzasadnienia, a nadrzędny cel przy organizacji ruchu tj. zapewnienie bezpieczeństwa został całkowicie pominięty.

W załączeniu są pisma potwierdzające te fakty, również istnieje nagranie audio (do udostępnienia) ze spotkania w kwietniu 2008 roku w Urzędzie Miejskim z Panem Burmistrzem Janem Nosewiczem, na którym powstały te pierwotne uzgodnienia, potwierdzone na spotkaniu w dniu 5-03-2009 roku.

Mając na względzie powyższe i interes mieszkańców wnosimy jak na wstępie.Mieszkańcy ulicy Piastowskiej:

Kacper
początkujący
początkujący
Posty: 58
Rejestracja: 2010-01-24, 08:12:09
Gadu-Gadu: 0

Re: Samorządowe Kolegium Odwoławcze uchyla decyzję starosty

Post autor: Kacper » 2010-06-15, 14:14:11

Mam nadzieję że my mieszkańcy ul. Piastowskiej podziękujemy panu staroście Brodziukowi i wszystkim kandydatom na radnych z Platformy Obywatelskiej już w najbliższych wyborach. Bo ich hasło wyborcze by żyło się lepiej ale chyba kolesiom.

Działaniom Pana Starosty mówimy kategoryczne NIE.

Żenujące było także uzasadnienie starosty odmawiające prośby mieszkańców, brak motoryczności i profesjonalizmu.

Zapraszam na stronę http://www.akrybia.info.pl/

toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Samorządowe Kolegium Odwoławcze uchyla decyzję starosty

Post autor: toledo » 2010-06-15, 18:32:02

Cygan zawinił, a kowala chca powiesić? Nic nowego....

czujnik zła
początkujący
początkujący
Posty: 41
Rejestracja: 2008-10-26, 19:38:34
Gadu-Gadu: 0

Re: Samorządowe Kolegium Odwoławcze uchyla decyzję starosty

Post autor: czujnik zła » 2010-06-15, 20:53:25

KACPER-brzmi jak imie psa?Czego ty kolego ujadasz ,jeszcze się taki nie urodził by wszystkim dogodził.Starosta ma tyle do tego ,co ty do Talibów.Jest komisja wspólna,łacznie z fachowcami z UM,UG i decyzje są w pełni kolegjalne,uwzgledniąjace interes społeczny zarówno mieszkańców jak i przedsiębiorców.Sięgam pamięcią do zdarzeń dotyczacych pozwolenia na budowę wydanego przez Starostwo,też wieszaliście psy na Brodiuku,Bogu ducha winnemu całemu zamieszaniu.Plan przestrzennego zagospodarowania miasta-tam szukaj winnych tej szopki.Włodek jest na tyle uczciwy i ma czyste rączki,że nic z nim nie przekręcisz ,postepuje zgodnie z prawem i za to go trzeba szanować a nie opluwać,co czynisz z wielką zaciekłością.A wracając do decyzji kolegium,zawsze jak maja problem daja srawę do ponownego rozpatrzenia-proste.Bedąc urzędasem powinieneś o tym wiedzieć,pozdrawiam sprawiedliwych :aniol:

Kacper
początkujący
początkujący
Posty: 58
Rejestracja: 2010-01-24, 08:12:09
Gadu-Gadu: 0

Re: Samorządowe Kolegium Odwoławcze uchyla decyzję starosty

Post autor: Kacper » 2010-06-15, 21:51:08

Czujniku Zła nie osmieszaj sie. Decyzję wydał Starosta a jego nazwisko brzmi Brodziuk herbu Platforma Obywatelska. Decyzję wydał niezgodnie z przepisami prawa tzn w skrócie olał przepisy prawa obowiązujące w tym kraju.
Fachowcem powołanym przez starostę do oceny ruchu drogowego jest policjant z Iławy.
Starosta nic nie musi jeśli podległe mu organy opiniują w sprawie nie patrząc na interes społeczny i zgodnosc przepisów z prawem to starosta to prostuje. No chyba że chłop sie zagalopował w swojej pewnosci.
Właśnie plan zagospodarowania przestrzennego nie przewiduje skrótu między piastowska a grunwaldzka, a na podstawie tegoż starosta wydawał decyzję.
Nikt nie opluwał tu starosty tylko stwierdzał fakty. Starosta jest pod ściana bo jesli wyda decyzje szkodliwa po raz kolejny dla społecznosci lokalnej ul. piastowskiej to bedzie mailproblemy. Wiec kolego to nie jest tak że ktos sobie cofa sprawę do ponownego rozpatzrenia i widzimi sie starosty.
Jesli wina lezy po stronie innych organów to zgodnie z KPA starosta miał obowiązek z nii współpracowac przy wydawaniu decyzji i wydac taka aby nie naruszac interesu publicznego.

Dlatego będę apeowal do swoich sąsiadów aby nie oddawali głosu w wyborach ani na kandydatów na radnych z PO ani na ich kandydata na burmistrza o nie warto bo ci ludzie sa przeciw nam. Sorrki Czujniku ale mam do tego prawo.

toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Samorządowe Kolegium Odwoławcze uchyla decyzję starosty

Post autor: toledo » 2010-06-15, 22:08:46

Niestety, Kacprze, ale to Czujnik ma rację. Pojęcie interes społeczny jest dość rozciagliwe. Podobnie jak zależnośc decyzji w sprawie organizacji ruchu drogowego od szeregu instytucji (w tym Urzędu Miasta, policji, itp) oraz decyzji planistycznych. nie znaczy to, że w przypadku Piastowskiej nie należałoby orgtanizacji ruchu zmienić. Ale starosta nie może tego uczynić jednoosobowa, chociaż pisma sygnuje.


No i nie ma starosty Brodziuka.

Matejko
początkujący
początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 2010-01-28, 00:26:18
Gadu-Gadu: 0

Piastowska

Post autor: Matejko » 2010-06-15, 22:50:17

Ludzie naprawdę dajcie nam żyć bezpiecznie, bo to co się wyrabia na tej ulicy to jest jakieś szaleństwo. W Ostródzie nie ma bardziej niebezpiecznego obszaru zamieszkanego jak właśnie tam. I dla ludzi i dla mieszkańców wyjeżdżających swoimi samochodami z parkingów. Nie dość że przejezdni gdzieś mają obowiązek ustąpienia pierwszeństwa dla wyjeżdżających z parkingu (albo nie znają przepisów) to jeszcze gnają po 60 km/h. pomimo tych śmiesznych garbów. To jest jak krótki tor wyścigowy w obie strony. Naprawdę to się skończy tragedią prędzej czy później. Dlaczego tam nie ma żadnego patrolu, ani razu nie słyszałem o jakimś mandacie tam wlepionym. Naprawdę wyobraźcie sobie Panowie decydenci, że codziennie samochodem wyjeżdżacie z parkingu tyłem wprost na autostradę. To jest jakieś chore. Ja już rzygam takimi stwierdzeniami o rozciągliwości pojęcia interesu społecznego. No kto nie ma interesu społecznego w tym żeby nie stała się tragedia. Toledo ty pomyśl co ty wypisujesz. 10 polityków a pomiędzy nimi interes społeczny i każdy go kopie w dupę, aby dalej od siebie.
Ja i pewnie wielu mieszkańców dziękujemy Panu Lubaszewskiemu. Zobaczymy czy coś dadzą te działania i instrumenty formalne. Ale znając nasz dziki kraj to jeszcze pewnie przez parę lat będziemy słyszeli argument o interesie społecznym przedsiębiorców i taksówkarzy żeby o dwie minuty szybciej mogli dupę przewieźć przez środek osiedla mieszkalnego.

Walter
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 273
Rejestracja: 2007-09-22, 20:28:50

Re: Samorządowe Kolegium Odwoławcze uchyla decyzję starosty

Post autor: Walter » 2010-06-16, 07:34:56

Matejko w 100 % podpisuje się pod tym. Pan Lubaszewski wspierany przez przewodniczących wspólnot z ul. piastowskiej walczy jak lew ze starostą.
Toledo to nie kto inny a wicestarosta Połoniewicz z Dobra Wspólnego (organizacja katolicka) powiedział że nic się w tej sprawie nie zrobi i jest zakończona. Jak katolik mógł zgotować taki los innym.

Następna sprawa Toledo to po to wybieramy przedstawicieli do organów samorządowych aby dbali o nas interes społeczny a nie własny.

Więc na pewno pomogę Kacprowi aby przy wyborach nie glosować na kandydatów z PO i Dobra Wspólnego bo oni zgotowali nam ten los wydając takie a nie inne decyzje. Mówię to że mimo różnic w poglądach łączy nas właśnie interes społeczny i dobro naszych sąsiadów.

Widzę tez Toledo że nie za bardzo rozumiesz zakres działania starosty. To on wydaje decyzje w tej sprawie zgodnie z KPA. Wydał nie uwzględniając ani interesu publicznego ani przepisów o ruchu drogowym.
Toledo to sie nie da obronić rozumiesz. Mądry człowiek zreflektowałby się i wydał kolejna decyzje zgodnie z przepisem prawa, uwzględniając interes społeczny.

jasko56
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: 2010-05-01, 12:54:47
Gadu-Gadu: 0

Re: Samorządowe Kolegium Odwoławcze uchyla decyzję starosty

Post autor: jasko56 » 2010-06-16, 10:45:17

To jest cały pan Brodiuk nie liczy się z nikim, jest arogancki i wręcz chamski. On ma wysokie mniemanie o sobie i innych lekceważy. Jest przekonany , że jak jest starostą to nie musi uzasadnić żadnych pism ,ani swoich decyzji, bo nie, gdyż przecież on nazywa się Brodiuk. Jeśli chodzi o to zamieszanie z jego nazwiskiem to jest jego wina. Za komuny był Brodziuk, teraz Brodiuk, ktoś może pamięta go za czasów komuny.Pan starosta miał zawsze problemy z uzasadnieniami, bo myśli , że jest bogiem i carem, chyba bliżej mu do cara.Jest despotą i narcyzem, nikogo nie kocha tak jak siebie . Za pieniądze podatników potrafił zorganizować kampanie wyborcza dla siebie i PO do samorządu. Ciekaw jestem ile nas kosztowali sparing partnerzy , których pan Brodiuk zaprosił po to by pokazać że potrafi grac w piłkę. Czy nie stać partię PO o zapłacenie ze składek tej typowo kampanijnej imprezy.

toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Samorządowe Kolegium Odwoławcze uchyla decyzję starosty

Post autor: toledo » 2010-06-16, 11:59:35

Z Jaskiem dyskusja to rzucanie grochem o ścianę. Szkoda nawet grochu. Ślina treści nie zastąpi.

Walterze. Problem w tym, że decyzję w sprawie organizacji ruchu podpisuje starosta, ale jest ona wynikiem ustaleń specjalnej ustawowej komisji. Gdyby starosta samowolnie podjął decyzję to zasługiwałby na te epitety ze śliny Jaśka56.
Pan Lubaszewski walczy jak lew również z burmistrzem. Oddalenie decyzji do ponownego rozpoznania jest faktycznie skierowaniem jej do wspomnianej na wstępie komisji. Nie oznacza wcale konieczności zmiany tej decyzji, ale taką możliwość daje. I dziś zamiast opluwać się warto dostarczyć komisji argumentów na uwzględnienie wniosku mieszkańców. A zacząć trzeba urzędu miejskiego i innych urzędów, których przedstawiciele zasiadają w komisji. Starosta podpisze to co oni zgodnie z prawem ustalą.

Pozdrawiam

JJ23
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 286
Rejestracja: 2007-04-20, 14:42:54

Re: Samorządowe Kolegium Odwoławcze uchyla decyzję starosty

Post autor: JJ23 » 2010-06-16, 14:03:06

Walterze.
To miło,że tak troszczysz się o porządek na Piastowskiej.Chcę zwrócić Twoją uwagę na jeszcze jeden problem tego osiedla.Otóż sporo osób mieszkających na Piastowskiej posiada w swoich domach psy.Oczywiscie wyprowadzają te psy na spacery.Nie zauważyłem jednak ażeby ktokolwiek z tych osób sprzątał po swoich czworonogach psie kupy.Bardzo lubię obserwować szczególnie jedną z tych osób-nigdy nie sprząta po swoim piesku.To taki dosyć grubawy facet,średniego wzrostu,lat 35-40,czołowy działacz ostródzkiego PiSu.Zapewne nie wiesz o kim mowa,więc mała podpowiedz.On również kandydował na radnego miejskiego.Zapewne będzie kandydował w najbliższych wyborach samorządowych.Czy nie uważasz Walterze,że takiemu śmieciuchowi,który nie ma w sobie za grosz poczucia przyzwoitosci, nie przystoi kandydować na radnego?Zainteresuj sprawą pana Lubaszewskiego,to jest przecież śmierdząca sprawa.

euroostrodzianin
początkujący
początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 2007-08-20, 09:39:47

Re: Samorządowe Kolegium Odwoławcze uchyla decyzję starosty

Post autor: euroostrodzianin » 2010-06-16, 14:43:33

Jak widać są priorytety na tym forum - trzeba było koniecznie ten temat dać na pierwszą stronę ostrodaonline. Brawo.

A co do Waltera - zajmij się lepiej swoją pracą na rzecz wspólnoty, na którą tak liczysz że da Ci głosy w wyborach do rady miasta.

Jak widać sprawa wróciła do ponownego rozpatrzenia, zobaczymy więc jakie ono będzie, a później znów możesz wylewać te swoje pisowskie pomyje.

Nie wzoruj się na swoim szefie bo właśnie dziś przegrał proces w sprawie kłamstwa.

Walter
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 273
Rejestracja: 2007-09-22, 20:28:50

Re: Samorządowe Kolegium Odwoławcze uchyla decyzję starosty

Post autor: Walter » 2010-06-16, 21:07:32

JJ23 czep się lepiej swojej baby. Uważaj nie pomawiaj ludzi i nie rób wycieczek osobowych. Rozumiem ze niekompetencję swojego szefa próbujesz przykryć typowym dla platfusów opluwaniem innych. Jeśli zauważę taka sytuacje na pewno zwrócę uwagę każdemu kto na trawniku przed moim blokiem takie rzeczy robi. A tobie jak na razie (...) do tego ty nie płacisz za sprzątanie moich i sąsiadów trawników.
Temat dotyczy ul. piastowskiej a to że winym za calą sytuacje jest starosta to jego problem. My mamy prawo glosować na kogo zechcemy. Akurat Pan o którym piszesz wiele spraw zalatwił i rozwiazał i chwala mu za to i wcale się tym nigdzie nie chwali.
Pewnie ty JJ23 to bys łeb do góry nosił.

Euro ostródzianinie, toledo i JJ23 (po co ci te niki ustal sobie jeden), akurat nie mam zamiaru startowac w zadnych wyborach bo wolę cała prace przełożyć na wlaśnie wspolnote w której mieszkam i nie wylewaj tu platformerskich pomyj.

toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Samorządowe Kolegium Odwoławcze uchyla decyzję starosty

Post autor: toledo » 2010-06-16, 22:13:58

Euro ostródzianinie, toledo i JJ23 (po co ci te niki ustal sobie jeden), ???? A co to za bzdura?
Walterze, głosuj sobie jak chcesz. Twoja sprawa.
Nie zmieni to jednego: nie znasz procedur administracyjnych. Howgh! - jak mawiał Winnetou.

Matejko
początkujący
początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 2010-01-28, 00:26:18
Gadu-Gadu: 0

Z

Post autor: Matejko » 2010-06-16, 22:44:02

Nie no chłopaki sejm RP to pikuś przy tym forum. Taka mała cudaczna wojna polsko-polska. Strata czasu dla mnie. Pitolicie o wszystkim i o niczym. Tak samo zajmujecie się sprawami ludzi w tych swoich radach, bo chyba tylko tacy ludzi tu bywają. Lubicie zajmować się tylko sobą, a jeśli już coś załatwicie dla drugiego człowieka to chyba tylko jako wypadek przy pracy, niechcący. Więcej szkodzicie niż jesteście potrzebni. Co się z wami porobiło? Przy każdej najprostszej sprawie taka zawiść, zajadłość. Nie chcę już porównywać do znanych polityków, bo zaraz i mi się oberwie. Ważniejsze jest czy zła decyzja zostanie usankcjonowana przez sąd czy nie, jakieś procedury, a zwykły człowiek ma to głęboko w d.. Meritum sprawy jest nieistotne dla was. Rzeczywiście niech sprawy się toczą każdy z zainteresowanych na piastowskiej ma swój rozum.

JJ23
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 286
Rejestracja: 2007-04-20, 14:42:54

Re: Samorządowe Kolegium Odwoławcze uchyla decyzję starosty

Post autor: JJ23 » 2010-06-16, 23:26:31

Do Matejko.
Zgadzam się z tym co napisałeś.Problem polega jednak na tym,że osoby piszące na tym forum nie odpuszczą żadnej okazji ażeby dokopać przeciwnikowi politycznemu.Tak właśnie postąpił Walter.Znalazł doskonałą okazję ażeby dowalić staroscie.Nie interesuje go kto tak naprawdę podjął taką a nie inną decyzję.Mało tego.Myślę,że Walter jest doskonale zorientowany,że starosta podpisał się pod decyzją pewnego gremium.Obliguje go do tego prawo.Walter nie wymienia z imienia i nazwiska osób,które podjęły taką decyzję.Ja,podobnie jak Walter,znam osoby,które zdecydowały,że starosta musiał wydać taką decyzję.A są wśród nich znajomi Waltera.Ciężko jest atakować kumpli,ale na szczęscie na tej liscie jest przecież starosta.Na taką okazję Walter czekał od dawna.A prawda?Prawda jest po stronie tego,który siedzi właśnie przy klawiaturze.Najważniejsze jest żeby kogoś opluć,pokazać opinii publicznej w złym świetle.Niech się facet tłumaczy, a wiadomo,że tłumaczą się tylko winni.Tak to sobie Walter wymyślił.Zapewne wpadł na ten świetny pomysł podczas wyprowadzania psa.Cikawe,czy zabrał wtedy ze sobą rekawiczki oraz foliowe woreczki do psich kup?

Walter
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 273
Rejestracja: 2007-09-22, 20:28:50

Re: Samorządowe Kolegium Odwoławcze uchyla decyzję starosty

Post autor: Walter » 2010-06-17, 07:30:01

JJ23 nie mam żadnego psa, żony, dzieci itp. mylisz mnie kolego z inna osobą. A ciekawy jestem czy ty sprzątasz po swoim psie, bo jakoś nie widziałem.

Nikt nie robił żadnych ataków na starostę podałem tylko suchy fakt na forum że starosta przegrał sprawę. Wojnę polsko-polska rozpoczął kolega Kacper.

W tej sprawie starosta Połoniewicz wypowiadał się w radiu Olsztyn, gdzie rozstrzygną sprawę na amen.
Pisanych było wiele pism i do starosty i do burmistrza. Zgadza się JJ23 żaden z nich nie podjął w tej sprawie merytorycznej dyskusji.

To ty atakujesz osoby na tym forum a przynajmniej w tym temacie, które nawet ani tu nie piszą ani nie maja z ta sprawą żadnej decyzyjności.

To ze ludzie walczą o swoje bo wybrani przez nich decydenci o nich nie myślą to chyba normalne. Zgadza się tez to że starosta wydając decyzje wziął za nią pełną odpowiedzialność, które zrzuciło na niego miasto.

Mam nadzieje że w końcu po przez te całe zamieszanie i nagłośnienie sprawy ktoś podejmie rozsądną decyzję.

I jeszcze jedno nie wmawiaj nikomu że znalazłem temat aby komuś dowalić. ludzie którzy rozpatrzyli te sprawę tak a nie inaczej sami sobie dowalili.
Do starosty osobiście nic nie mam nawet osobiście chłopa lubię.
Skończmy wiec te ataki personalne bo ani starosty na tym forum nie ma ani osoby która tak obrzucasz JJ23 i posądzasz o psie kupy. A meritum sprawy nadal sie rozmydla.
JJ23 jedli znasz gremia które podejmują takie decyzje to je opisz wtedy mieszkańcom rozświetli się kto jest winien za wydanie tej a nie innej decyzji. A przy okazji oczyszczasz szefa z niefrasobliwej sytuacji.

Pozdrawiam i życzę wam wszystkim na tym forum motoryczności a mniej ataków personalnych.

Walter

euroostrodzianin
początkujący
początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 2007-08-20, 09:39:47

Re: Samorządowe Kolegium Odwoławcze uchyla decyzję starosty

Post autor: euroostrodzianin » 2010-06-17, 09:08:42

mniej ataków personalnych? a co zamieściłeś w tym temacie jako pierwszy wpis?

Awatar użytkownika
ALCHEMIK
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 483
Rejestracja: 2009-09-23, 08:55:04
Gadu-Gadu: 0

Re: Samorządowe Kolegium Odwoławcze uchyla decyzję starosty

Post autor: ALCHEMIK » 2010-06-18, 10:39:47

W okresie wyborczym to jest fajne, że wychodzą wszystkie brudy!!! :( Mamy okazję dowiedzieć się, co kto przeskrobał. Szkoda tylko, że co niektórzy ubarwiają zdarzenia lub wręcz oczerniają innych :?
Walter z ciebie to prawdziwy pisowiec: kawaler, bez dzieci, psa! To pewnie masz kota jak twój guru :-) Czy to wasza doktryna polityczna zakłada taki styl życia? No i oczywiście wszyscy są winni tylko nie pis! :o
Nurkowanie to jedyna dziedzina życia codziennego, w której osiągnięcie dna jest sukcesem.
"czasami lepiej siedząc cicho wyglądać na idiotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości...".

konkubent
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 2010-06-18, 11:42:55
Gadu-Gadu: 0

Re: Samorządowe Kolegium Odwoławcze uchyla decyzję starosty

Post autor: konkubent » 2010-06-18, 11:48:34

Merytoryka PO = kawaler, kot, mieszka z mamą. Genialne!

Awatar użytkownika
ALCHEMIK
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 483
Rejestracja: 2009-09-23, 08:55:04
Gadu-Gadu: 0

Re: Samorządowe Kolegium Odwoławcze uchyla decyzję starosty

Post autor: ALCHEMIK » 2010-06-18, 12:18:48

To nie merytoryka, tylko drwienie sobie z ........ powiedzmy śmiesznej tendencji w tej kawalerskiej formacji.. :D
Nurkowanie to jedyna dziedzina życia codziennego, w której osiągnięcie dna jest sukcesem.
"czasami lepiej siedząc cicho wyglądać na idiotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości...".

Walter
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 273
Rejestracja: 2007-09-22, 20:28:50

Re: Samorządowe Kolegium Odwoławcze uchyla decyzję starosty

Post autor: Walter » 2010-06-28, 10:46:48

a to Polska wedle PO

http://kataryna.blox.pl/html

ciekawa lektura ale jakże prawdziwie oddajaca rzeczywistość.

chochlik
gaduła
gaduła
Posty: 722
Rejestracja: 2009-01-21, 11:51:40

Re: Samorządowe Kolegium Odwoławcze uchyla decyzję starosty

Post autor: chochlik » 2010-06-29, 21:45:19

drogi walterze :)
Ne bez przyczyny wszyscy na tym forum - w tym również ja - olewali Twoje ksenofobiczne, zakompleksione wstawki. I słusznie. Komorowski wygra, bo ten naród jest zbyt mądry, zbyt odpowiedzialny, żeby zgodził się powierzyć swój los w ręce zakompleksionego, pełnego fobii ksenofoba, jakim jest niewątpliwie Twój faworyt. Jak mawiał Gomułka:rewanżystom mówimy : Won!!! :- :evil:
Bez urazy - proszę :aniol:

MatrixOST
początkujący
początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 2009-08-29, 14:13:40
Gadu-Gadu: 1172445

Re: Samorządowe Kolegium Odwoławcze uchyla decyzję starosty

Post autor: MatrixOST » 2010-06-30, 07:05:30

Masakra jakaś... Przysłuchiwałem się długo temu wątkowi, ale kur.. ile to można o tej jeb... polityce gadać? Temat był o uchyleniu decyzji w sprawie tej drogi na Piastowskiej. A Wy tu kłótnie polityczne sobie urządzacie.. Sam mieszkam na tej ulicy i myślałem że ktoś może coś powiedzieć jakie mogą być konkrety. A tu jest po staremu "Myśmy zrobili wszystko , a wyście nic nie zrobili" Wysłać pieniaczy na białe niedźwiedzie :D

Walter
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 273
Rejestracja: 2007-09-22, 20:28:50

Re: Samorządowe Kolegium Odwoławcze uchyla decyzję starosty

Post autor: Walter » 2010-07-14, 08:33:19

Dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców Ul. Piastowskiej.
19 kwietnia 2010 odbędzie się spotkanie w sprawie zamknięcia drogi do marketu Kaufland.
Spotkanie spowodowane jest cofnięciem przez SKO decyzji starosty ostródzkiego, który wydając decyzje nie uwzględnił interesu społecznego i nie uzasadnił faktycznie wydanej decyzji zgodnie z KPA.

Zablokowany