Śladem szpitalnych publikacji.....

Moderator: Jacek-P

toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Śladem szpitalnych publikacji.....

Post autor: toledo » 2008-02-04, 21:42:06

Po informacji, że jeden z redaktorów Gazety Ostródzkiej był zatrudniony na umowie-zleceniu w szpitalnej spółce szczególnego znaczenia nabierają zamieszczane w tej gazecie teksty prezentujące(???) przebieg konfliktu wokół szpitala. Na ile mogą być to teksty rzetelne, w sytuacji, gdy ich autor (?) ma w kieszeni podpisane przez ówczesną prezes B. zlecenie na reprezentowanie jej interesów? Sięgnąłem do bibliotecznej zszywki GO 2007 i….

Pieniądze, które są choć ich nie ma
Zaczęło się od kłopotów szpitala z wypłatą wynagrodzeń. 2 lutego GO alarmuje wielkimi tytułami na tytułowej stronie „Szpital chciał milion, powiat pożyczy 600 tysięcy” i pyta zatroskana „Dobra wola starosty, czy polityka?”.
O ile sobie przypominam, to kilka dni potem radny Cezary W. zapewniał w Radio Mazury o znakomitej kondycji finansowej szpitalnej spółki, która na koniec roku ma ponad 200 tys. zł zysku. To tyle co wprowadzona w tymże roku do budżetu spółki kwota pożyczki z powiatu – 200 000. Zysk był też w 2005 roku i wyniósł aż 460 tys. zł – w tym to roku powiat wpompował do spółki 600 tys. i umorzył 10 tys. podatku. W 2004 roku przy zysku niespełna 85 tys. – spółka nie odprowadziła do powiatu ponad 100 tys. należnych opłat i dostała 400 tys. zł pożyczki.
GO na temat związków między wynikami i pożyczkami oraz umorzeniami dyskretnie milczało - przecież każdy jej czytelnik mógł (jak tylko chciał) uzyskać te dane w Internecie (http://www.powiat.ostroda.pl/).

Czy w tym roku szpital pod nowymi rządami wystąpi o kolejną pożyczkę na ratowanie swoich finansów? Zwłaszcza, że musi wypłacić b. prezes coś ze 170 tys. zł kontraktowego odszkodowania?

Po raz pierwszy od pięciu lat szpital nie chce pożyczki, czyli nie ma kłopotu z płynnością finansową.

JJ23
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 286
Rejestracja: 2007-04-20, 14:42:54

Re: Śladem szpitalnych publikacji.....

Post autor: JJ23 » 2008-02-05, 00:08:47

Drogi Toledo.Ten redaktor z G.O. ma bardzo wymowne zdjęcia na portalu Nasza klasa.Jesli znasz topografię Ostródy to nie uniknie Twojej uwadze,że wolny czas pan redaktor spędza w okolicach ostródzkiego mola.A kim są własciciele lokali gastronomicznych umieszczonych w galerii pana redaktora?Czy płaci za rachunki?Osobiscie bardzo wątpię.To znaczy płaci ale w innej formie-pisemnej.Miłego oglądania w Naszej klasie.Pospiesz się ponieważ zdjecia mogą niedługo zniknąć.

toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Śladem szpitalnych publikacji.....

Post autor: toledo » 2008-02-05, 19:17:27

Po informacji, że jeden z redaktorów Gazety Ostródzkiej był zatrudniony na umowie-zleceniu w szpitalnej spółce szczególnego znaczenia nabierają zamieszczane w tej gazecie teksty prezentujące(???) przebieg konfliktu wokół szpitala. Na ile mogą być to teksty rzetelne, w sytuacji, gdy ich autor (?) miał w kieszeni podpisane przez ówczesną prezes B. zlecenie na reprezentowanie jej interesów? Sięgnąłem do bibliotecznej zszywki GO 2007 i….
Blok operacyjny w stanie złym ale dobrym

We wszystkich publikacja GO (proszę mnie poprawić jeżeli jest inaczej, ale gros to publikacje jednego autora) podkreśla się konieczność budowy bloku operacyjnego z powodu jego tragicznego stanu. 11.05. Gazeta alarmuje: „sanepid grozi zamknięciem części zabiegowej szpitala”. Czytelnik nie wie dlaczego mimo tego, że nic się nie zmienia Sanepid bloku nie zamyka. Ale to dla GO nie ma znaczenia. Jeszcze 31 sierpnia red. K. Rozważa: „nie wiadomo jak będzie rozwiązana sprawa bloku operacyjnego, który jest w opłakanym stanie”.
I nagle po tych alarmistycznych informacjach całkiem inny głos oburzenia tego samego autora z powodu ....... remontu (GO 15 i powtórka 16 listopada). Znowu tragedia wywołana wiadomo przez kogo: „zamknięto blok operacyjny z powodu remontu”.
Znaczy niepotrzebnego – chciałoby się zapytać, ale o tym red. K. ani słowa. Za to po zapewnieniach dyrekcji, że mniejsze zabiegi w nagłych wypadkach będą robione, alarmuje dalej (ponoć za lekarzami, plotka głosi, że za jednym tylko, byłym radnym do tego): „A co w przypadku rozerwania brzucha, pęknięcia śledziony?” Brrr, groza! Co prawda pełnomocnik wojewody tłumaczy, że samolot słuzby medyczne mają, ale red. K. jest dociekliwy: „śmigłowiec nie lata w nocy, tylko w dzień.” A zatem jak komuś coś trzaśnie nocą, to grób. Przez wiadomo kogo.

I nic to, że teksty ukazują się trzy i dwa dni przed zakończeniem remont. I ani slowa, czy teraz to już Sanepid zadowolony czy nie. I czy trzeba ten blok jednak budować czy nie. Dlaczego GO teraz milczy? Z powodu braku umowy- zlecenia jednego z pracowników?

ostrodzianin
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 179
Rejestracja: 2007-08-11, 07:32:06

Re: Śladem szpitalnych publikacji.....

Post autor: ostrodzianin » 2008-02-07, 18:02:32

pan redaktor Mariusz działał wbrew zasadom etyki dziennikarskiej podejmował się umów public relations od podmiotu, który opisywał później w swoich artykułach.

toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Śladem szpitalnych publikacji.....

Post autor: toledo » 2008-02-07, 18:36:57

Przyjrzyjmy sie kolejnej kwestii wskazującej konieczność pytania o rzetelność publikacji osoby zatrudniej w Gazecie Ostródzkiej i pobierający jednocześnie kasę od szpitalnej spółki.

Kreatywna znaczy podwójna, czyli beztroskie przywalanie

11 maja ubr. czytelnicy Ostródzkiej mogli się dowiedzieć, że "szpital jest gotów rozpocząć inwestycję" i "ma wszystkie potrzebne dokumenty i pozwolenia", ale nie ma wystarczającej liczby pieniędzy. Nic to, że starosta wydający pozwolenia na budowę nic o tym nie wie, że pozwolenie wydał, a o dokumenty od kilku miesięcy prosi, co można było przeczytać w płatnym ogłoszeniu w tej że Gazecie już 23 lutego 2007. Płatnym, gdyż tylko w ten sposób gazeta zobligowana Prawem Prasowym do rzetelnej informacji daje głos staroście - za kasę. Sam red. ogłoszeń jednak widocznie nie czyta, nawet we własnej gazecie.

Ma tez kłopoty ze słuchem. Już 28 maja alarmuje, że radni koalicji STORPEDOWALI (to brzmi znacznie lepiej niż np. zbyt zwyczajne i mało dramatyczne "odrzucili") wniosek radnych SLD o poręczenie kredytu. Dlaczego? Ano bo, "w szpitalu jest prowadzona podwójna księgowość i ja to ujawnię - powiedział starosta Brodiuk" To, że oglądając z relację z tej sesji przeprowadzoną przez TVOstróda nijak nie można się było doszukać takich stwierdzeń - nieistotne. Radaktór słyszał i nagłośnił. Na stronie BIP starostwa http://ostroda-sp.bip-wm.pl/public/popu ... item=63838 można przeczytać, że starosta powiedział: "Gdyby rzeczywiście spółka dokonywała dziś korekty bilansu za 2006 rok, to istnieje podejrzenie prowadzenia przez spółkę kreatywnej księgowości. Wymaga to natychmiastowego wyjaśnienia."
Ale redaktór wie lepiej i jeszcze bodajże dwukrotnie nieprawdę swą przytacza. Chociaż - być może - wynika ona z ignorancji redaktóra, który 31 sierpnia utożsamia kreatywną księgowość z podwójną. Nic to: przywalanie ważniejsze, czytelnik też przecież takich niuansów nie chwyci.

Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Śladem szpitalnych publikacji.....

Post autor: kaczor » 2008-02-12, 18:05:51

oid, informacja prasowa - Towarzystwo Zdrowy Szpital z Ostródy

Nie tylko iławski szpital ma kłopoty. Spore zamieszanie robi się także wokół ostródzkiego szpitala i zmian personalnych. Poniżej publikujemy materiał jaki otrzymaliśmy od Towarzystwa Zdrowy Szpital z Ostródy.

Nowe władze szpitala zamykają usta zwolnionym pracownikom

Nowe władze szpitala w Ostródzie pragną ukryć finansowe skutki błędnych decyzji – twierdzi Cezary Wawrzyński, radny powiatu ostródzkiego. Ugoda, zawarta przed sądem z kolejną niesłusznie zwolnioną przez władze szpitala osobą, została obwarowana zakazem ujawniania treści.

W ubiegłym tygodniu w Sądzie Rejonowym w Ostródzie zakończyła się ugodą rozprawa przeciw Powiatowemu Zespołowi Opieki Zdrowotnej w Ostródzie S.A. z powództwa Katarzyny Lemańskiej, byłej pielęgniarki oddziałowej, zwolnionej przez nowe władze spółki niezgodnie z prawem. Przed podpisaniem ugody powódka żądała od szpitalnej spółki kilkunastu tysięcy zł odszkodowania.
Po rozprawie Katarzyna Lemańska nie chciała nic powiedzieć o ustaleniach, ponieważ ugoda zawiera zakaz ujawniania jej treści.

– Wygląda na to, że władze szpitala pragną zamknąć usta byłym pracownikom i ukryć tym samym przed opinią publiczną finansowe skutki błędnych decyzji – powiedział Cezary Wawrzyński. Ugoda zawarta z byłą siostra oddziałową zawiera klauzulę o zakazie ujawniania treści tego porozumienia. Mam nadzieję, że z dostępu do akt skorzystają dziennikarze, którzy mogą powołać się na ważny interes społeczny w celu wyjaśnienia tej bulwersującej sprawy. Akta znajdują się w Sądzie Rejonowym w Ostródzie, Wydział IV Pracy, numer akt 172/07 – dodał ostródzki radny.

Sprawa Katarzyny Lemańskiej to kolejny efekt decyzji kadrowych nowych władz PZOZ. Pod koniec stycznia Sąd Okręgowy w Elblągu przyznał 172 tys. zł odszkodowania Mirosławie Bilińskiej, byłej prezes szpitala, za odwołanie ze stanowiska bez racjonalnego powodu. Ten wyrok nie jest prawomocny, ale – prawdopodobnie – nie ostatni, ponieważ Rada Nadzorcza i nowe władze spółki podjęły kilka innych decyzji personalnych, które również mogą skutkować wysokimi odszkodowaniami.

W momencie odwołania Mirosławy Bilińskiej, szpital w Ostródzie należał do wąskiej grupy krajowych placówek zdrowotnych z dobrą sytuacją finansową. Szpital zarabiał na siebie i nie musiał być oddłużany przez Skarb Państwa. Podejmował też inwestycje, które w ciągu trzech ostatnich lat wyniosły blisko 6 mln zł (2,5 mln zł na modernizację oddziałów szpitalnych oraz 3,5 mln zł na sprzęt medyczny i wyposażenie szpitala). Prawidłowe funkcjonowanie spółki potwierdziło kilkanaście zakończonych pozytywnie kontroli, w tym Najwyższej Izby Kontroli (NIK), Urzędu Kontroli Skarbowej (UKS) i Państwowej Inspekcji Pracy (PIP). Przed komercjalizacją ostródzkiego szpitala w 2001 r. jednostka przynosiła nawet do 400 tys. zł strat w skali miesiąca.

--------

Od redakcji net-kurier.pl: do tematu wrócimy jutro - chcemy o komentarz poprosić władze starostwa ostródzkiego i dyrekcję szpitala w Ostródzie.

źródło: http://net-kurier.pl/index.php?p=artyku ... d0b99bc&g=

toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Śladem szpitalnych publikacji.....

Post autor: toledo » 2008-02-12, 19:16:28

Proszę, proszę. Jakie zainteresowanie iławskiego portalu sprawami ostródzkimi? I nawet: chcemy zapytać?

Najpierw zapytać trzeba byłoby co to takiego kryje się pod nazwą "Towarzystwo Zdrowy Szpital". Czy to nie to samo towarzystwo, co szpital właśnie opuściło plus "szlachetni a bezinteresowni" obrońcy pozwalnianych członków zarządu? Ciekawe czy to oni - po głębokich naradach gabinetowych w Ratuszu - kilka miesięcy temu wymyślili aneksy do kontraktu z panią prezes B. a - podobno - i z resztą kontraktowego towarzystwa? Miało to byc zabezpieczenie przed zwolnieniem. Zabezpieczenie nie poskutkowalo to teraz służy za bicz w kontynuowaniu politycznej rozgrywki.

A może ten tekst Towarzystwa do net-kuriera to przygotowywanie gruntu dla pani byłej prezes, która stara się nadal o szefowanie iławskiemu szpitalowi? Ma pokazać jaka to dobra menadżer? Myślę, że - mówiąc językiem młodzieżowym - takie ściemnianie nie pomoże. Tam decydenci też bardziej wierzą sprawozdaniom niż pisaniem towarzystwa wzajemnego wspierania. No i dziś nie można już będzie poskusic się o przejęcie szpitala, po przekazaniu jego długu samorządowi. Nie te czasy.

Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Śladem szpitalnych publikacji.....

Post autor: kaczor » 2008-02-13, 14:06:57

http://net-kurier.pl/index.php?p=artyku ... 83b5432535

do posłuchania wywiad ze starostą ostródzkim

euroostrodzianin
początkujący
początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 2007-08-20, 09:39:47

Re: Śladem szpitalnych publikacji.....

Post autor: euroostrodzianin » 2008-02-13, 17:18:46

no i proszę w Iławie potrafią pokazać problem w rzeczywisty sposób a tu w Ostródzie w gazecie kłamstwa, kłamstwa, kłamstwa...

sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Re: Śladem szpitalnych publikacji.....

Post autor: sceptyk » 2008-02-13, 17:48:31

no proszę,proszę... jaka siła czarcia :roll: piętnuje się człowieka, który obronił szpital przed oddaniem w łapy przekrętów, a przedstawia jako pokrzywdzonych przekrętów, którzy naciągnęli szpital na pól miliona złotych. Ich "sukces" kosztował powiat, czyli nas,podatników 15 milionów złotych, miał kosztować dodatkowe 15 milionów. Zaiste ciekawe. Zdaje się,że jednak przedstawię publicznie tę historię przekrętów i matactw. Zapewniam, jest bardzo ciekawa.
Przypominam, że dla czarcia pozytywnymi bohaterami są:
- "biznesmen", który chciał kupić 50% akcji szpitala za 250 tys zł i żeby to osiągnąć dał paru osobom po skromnej kwocie - 50tys zł
- " menadżerka" z zarzutami korupcyjnymi - sprawa rozwojowa
- szefowa "rady nadzorczej", która miała w d... właściciela, czyli starostwo i lekką ręką pozbawiła szpital 500 tys zł. Podobno w interesie szpitala.
Bezczelność czarcia, czyli radnego powiatowego, który składał przysięgę, że będzie dbał o dobro wyborców jest porażająca. :D

toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Śladem szpitalnych publikacji.....

Post autor: toledo » 2008-02-14, 08:22:50

Sceptyku, gdy patrzę na tego gościa, to nie widzę w nim nic porażającego. W jego działaniach też. To przecież dziś trendy wręcz: wykorzystanie nauk Goebbelsa o kłamstwie, które stale powtarzane staje sie prawdą. ten gość to tylko mizerna kopia znaczniejszych gośći z czołowych strin gazet, w tym twego ulubieńca.
porażające jest dla mnie to, że ciągle dajemy sie nabierać na te kłamstwa i półprawdy.

sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Re: Śladem szpitalnych publikacji.....

Post autor: sceptyk » 2008-02-14, 10:44:47

Innym aspektem tej sprawy, jest wręcz przerażająca chciwość, dla której niby porządni ludzie zapominają o przyzwoitości. Oprócz tego, ta ciągnąca się od lat sprawa, gdzie korupcja, łamanie prawa, lekceważenie interesu publicznego były na porządku dziennym, miała również bardzo tragiczne skutki. I chociażby z tego powodu ci ludzie powinni zniknąć z życia publicznego. Mam nadzieję, że niektórzy dostaną osobne pomieszczenie do rozmyślań.
Jeszcze innym aspektem tej sprawy, jest niemoc organów sprawiedliwości. Szokujące :cry:

sprawiedliwy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 199
Rejestracja: 2007-05-27, 09:55:11

Re: Śladem szpitalnych publikacji.....

Post autor: sprawiedliwy » 2008-02-14, 12:04:08

NIemoc organów wynika z braku mocy przerobowych. To jest oczywista oczywistość.
Sceptyk pisał o tragicznych skutkach?
Można prosić parę szczegółów - ale szczegółów szczególnych.

sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Re: Śladem szpitalnych publikacji.....

Post autor: sceptyk » 2008-02-14, 12:18:43

nie usłyszysz ich, bo nie zamierzam naruszać niczyjej prywatności, ale zapewniam cię, że ilość ludzkich dramatów, za które ponosi odpowiedzialność ten przeklęty układ, jest porażająca. Ja również jestem ofiarą, stad moja niechęć do nich. I to niech ci wystarczy.Nienawidzę brudów, a tu są same brudy...i tyle. Nie staraj się ciągnąć tematu,bo na tym koniec. :cry:

JJ23
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 286
Rejestracja: 2007-04-20, 14:42:54

Re: Śladem szpitalnych publikacji.....

Post autor: JJ23 » 2008-02-14, 13:50:43

sprawiedliwy pisze:NIemoc organów wynika z braku mocy przerobowych. To jest oczywista oczywistość.
Sceptyk pisał o tragicznych skutkach?
Można prosić parę szczegółów - ale szczegółów szczególnych.
O szczegóły pytaj swoich kumpli z ratusza.Byli reżyserami pewnych działań.

ostródzianin
początkujący
początkujący
Posty: 124
Rejestracja: 2007-07-19, 16:28:45
Gadu-Gadu: 11320600
Lokalizacja: Ostróda

Re: Śladem szpitalnych publikacji.....

Post autor: ostródzianin » 2008-02-17, 21:48:38

Witam Państwa po dłuższej przerwie spowodowanej pracą. Widzę, że prawie nic się w tych tematach nie zmieniło - dalej jesteście bardziej pryncypialni niż sam Zbyniu Ziobro. Ale to pewnie tylko moje wrażenie. Wiem doskonale, że Nos jest dla was bee, bee. Panowie dajcie sobie spokój, poważnie. Anonimowo tak piszecie a jak przyjdzie co do czego to byście nosowi do stóp padli, może i jak fetyszyści. Pozatym chyba nie zajmujecie się na codzień prawem, co? Ale powiem wam, że toleda i sceptyka polubiłem i nie mówię tego z ironią.
Serdecznie Was pozdrawiam

toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Śladem szpitalnych publikacji.....

Post autor: toledo » 2008-02-17, 21:56:03

Miło mi. Ale co do padania do nóżek? Mojej Pani tylko do nózek padam. A Nosa? Sęk w tym, że go znam, a właścicwie znałem, bo dziś to już nie ten sam facet co kiedyś. No cóż: z koim się zadajesz takim się stajesz. Jest tego doświadczenia najlepszym, ze znanych mi osobiście, przykładem.

Pozdrawiam.

sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Re: Śladem szpitalnych publikacji.....

Post autor: sceptyk » 2008-02-18, 08:11:58

ostródzianin napisał:
Anonimowo tak piszecie a jak przyjdzie co do czego to byście nosowi do stóp padli, może i jak fetyszyści. Pozatym chyba nie zajmujecie się na codzień prawem, co?
czyli różnimy się pięknie :) Temat ten sam bo i przyczyny te same.
Co do padania u stóp... Dobry pomysł, będę musiał ten wariant przećwiczyć... :)
Pozdrawiam, cały w skowronkach. Sympatia jest miłym zjawiskiem.

Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Śladem szpitalnych publikacji.....

Post autor: kaczor » 2008-02-19, 14:06:36

tekst
Ostróda: Radny SLD: Starosta nie ma pojęcia o ekonomii - posłuchaj wywiadu
19-02-2008, 13:04:00
odi

Cezary Wawrzyński - radny powiatu ostródzkiego - komentuje wypowiedzi starosty dotyczące sytuacji w szpitalu w Ostródzie. Odpiera zarzuty dotyczące poprzedniej ekipy zarządzającej placówką, zarzuca staroście nie znajmość praw rządzących gospodarką, zatrudnianie osób nie mających odpowiednich kwalfikacji, nieuzasadnione podwyżki dla zarządzających szpitalem, wstrzymanie niektórych inwestycji. Kliknij na więcej i posłuchaj wywiadu.

wywiad z C. Wawrzyńskim do posłuchania

euroostrodzianin
początkujący
początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 2007-08-20, 09:39:47

Re: Śladem szpitalnych publikacji.....

Post autor: euroostrodzianin » 2008-02-19, 17:14:27

hehehe "jestem radny" mówi Wawrzyński przydałoby się trochę lekcji języka polskiego

toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Śladem szpitalnych publikacji.....

Post autor: toledo » 2008-02-19, 23:29:27

Poza tym, że "jestem radny" Wawrzyński robi doktorat z ekonomii (doktorat dziś już wyznacznikiem inteligenta i wiedzy niestety nie jest) to nic nowego. Stara gadka w starym stylu i stare groźby upadłych "aniołów".

JJ23
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 286
Rejestracja: 2007-04-20, 14:42:54

Re: Śladem szpitalnych publikacji.....

Post autor: JJ23 » 2008-02-19, 23:49:27

Mnie zainteresowała wypowiedż dotycząca doktoratu pana "jestem radny".Czyli będziemy się mogli do goscia zwracać już niedługo -Panie doktorze.Co za perspektywa.Już nie byle naczelnik, radny,ale Pan doktor nauk......... no własnie jakich?

A jaki będzie temat przewodu ?Jest wiele możliwosci:

a)-Paszkwil polityczny,czyli jak wygrać wybory.

b)-Łamanie ustawy antyalkoholowej przez księży w Ostródzie.

c)-Jak zostać radnym powiatu wbrew woli wyborców.

d)-Pijaństwo w pracy-to się da załatwić.


itd. ... itd. .... itd. ....

Awatar użytkownika
cdn
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 214
Rejestracja: 2006-11-02, 17:42:55

Re: Śladem szpitalnych publikacji.....

Post autor: cdn » 2008-05-01, 09:30:18


toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Śladem szpitalnych publikacji.....

Post autor: toledo » 2008-05-01, 11:27:00

Czas najwyższy, żeby prokuratura wreszcie zakończyła sprawę. A swoją szosą proszę jak to rączka rączke myje. Starosta radca Pampuch próbuje spłacić dług.
I gada bzdury: "- Właśnie z uwagi na to, że zajmowałem się sprawami pani Bilińskiej, wyłączyłem się z komisji konkursowej - tłumaczy Pampuch. - Chciałem uniknąć zarzutów poplecznictwa czy faworyzowania w konkursie tej osoby."
Starosta radca Pampuch powinien wiedzieć, że to Zarząd powiatu zatwierdza wyniki konkursu. Chciałby pilnować sprawy p. Bilińskiej na każdym etapie? I wybrać i zatwierdzić?

euroostrodzianin
początkujący
początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 2007-08-20, 09:39:47

Re: Śladem szpitalnych publikacji.....

Post autor: euroostrodzianin » 2008-05-01, 17:34:45

http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html? ... caid=15cfa

ciekawe czemu nie ma o tym w Gazecie Olsztyńskiej i na portalu wm.pl?

Zablokowany