To ONI kłamią!!!

Moderator: Jacek-P

Roma
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 195
Rejestracja: 2006-08-02, 23:01:52

To ONI kłamią!!!

Post autor: Roma »

Tak jak kiedys spiewał Tomek Lipiński - "nie wierze politykom, NIE!!!"

Przez ostatnie kilkanaście lat jesteśmy okłamywani.
Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Post autor: studentka »

Powiem krótko, jeśli można! Zawsze znajdą się ludzie, którzy będą chcieli dorobić się na krzywdzie innych, będą okłamywać, oszukiwać i co tam jeszcze chcecie. Przecież to żadna nowość i żadne odkrycie, przynajmniej dla mnie. Ja nie wierzę w cuda,że do władzy dojdą kiedyś wspaniali ludzie i zmienią świat na lepsze,znacznie zmienią nasze warunki życia, nie ma cudów...Dlatego potrzeba nabrać do tego wszystkiego zdrowego dystansu. sZKODA CZASU NA DOCHODZENIE, KTO NAPRAWDę KłAMIE...bO CO TO DA?Pogadać sobie można, ale od gadania jeszcze nikt nic dobrego nie zdziałał..Więc trzeba zmieniać świat wokół siebie,zacząc od siebie i nie oglądać się na innych..Tak sobie myślę..... :)
Łysy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 184
Rejestracja: 2006-02-16, 22:35:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gmina Ostróda

Post autor: Łysy »

Halo! Czy ktoś tu jeszcze myśli?? Co to za temat jest?? Po kiego takie głupoty wymyślacie. No chyba nie po to aby mnie zdenerwować? Tego typu refleksje to możecie w pamiętniku zamieszczać. A tak nawiasem mówiąc to moim zdaniem np. niezrealizowanie obietnic wyborczych to nie kłamstwo tylko brak determinacji bądź nieudolność. Jak można wygrać wybory nic nie obiecując? Wokół polityki i polityków robi się wielkie halo że to najbardziej zdegenerowana dziedzina życia i najgorsi ludzie. No chyba jednak tak nie jest?
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

Nie każdy pies jest jamnikiem, nie każdy polityk cynicznym oszustem, a obietnice są immanentną cechą wyborczych gier. Problem tkwi nie tyle w politykach co w w wyborcach. To oni muszą weryfikować obietnice, udolnośći i nieudolności, fałsz i starania polityków. W ukształtowanych demokracjach ma to miejsce, u nas powoli sie dopiero kształtuje. W ukształtowanych demokracjach pójście do wyborów jest świadomym wyborem, dzięki temu świadoma część społeczeństwa idzie do wyborów. U nas świadoma (to pojęcie umowne) częśc społeczeństwa zostaje w domach, bo w gruncie rzeczy jest nie świadoma. Wybierają natomiast głównie ludzie łatwo poddający się presji i manipulacji. I mamy wyniki jakie mamy i politykóe także.
Zablokowany