Najmowicz kłamie!

Moderator: Jacek-P

sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

do hakenbu

Post autor: sceptyk »

ręce opadają :-( Są tylko 2 możliwości:
- albo ne wiesz co mówisz
- albo mówisz bo myślisz,że inni nie wiedzą
Inni wiedzą i ty wiesz, dlatego powiem publicznie: bezczelnie przeinaczasz fakty, ale robisz to nie po raz pierwszy. Podła ulotka którą wypuścili niby obrońcy szpitala podpisana przez tego pożal się Boże "zbawcę" jest twojego autorstwa, takjak ulotka o Brodiuku jest twojego autorstwa, tak jak paszkwil, który prawdopodobnie ukaże się na Najmowicza też będzie twojego autorstwa - no może jest w tym udział cichociemnego o ksywie Zorro,ale jesteście siebie warci... tania ta moneta :-D :-D :-D
hakenbu
początkujący
początkujący
Posty: 60
Rejestracja: 2006-10-29, 16:47:55

Post autor: hakenbu »

Też mam, jak wielu z Was, o wiele większe oczekiwania względem naszego miasta, ale mam też w pamięci "dokonania" ekip Babalskiego i Wasilewskiego: afery, zabawa miastem, a nie sprawne nim zarządzanie.

Nie zmieniaj tematu. Rozmawiamy o Nosewiczu.
Nie, nie zmieniam to ma ścisły z Nosewiczem związek.
Tymczasem w szranki z Nosewiczem stanęli wyjątkowo marni kandydaci. Nie chce mi sie polemizować apropo imć Brodiuka. Stawiam tylko 100 Euro przeciw złotówce, że w ciągu kilku, góra kilkunastu miesięcy właśnie za jego sprawą w drobny mak rozsypie się ta "wspaniała" koalicja. Pani Dias to z kolei rozżalona Pani w srednim wieku, która ma o coś osobisty żal do Nosewicza (pewnie o to, że podpisał jej wypowiedzenie, które sama złożyła). Nie przedstawiła żadnego sensownego programu i tylko ośmieszyła się wypisując bzdury w swoich wyborczych ulotkach.


Ponownie uciekasz od głównego tematu. Znowu o Brodiuku.
Nie o Brodiuku, ale o całej otoczce, która towarzyszy obecnym wyborom. To ma znaczenie i jest na temat, choćbyś stawał na głowie i udowadniał, że tak nie jest.

Pozostaje Najmowicz. Napisałem o nim już dość. Nie przekonują was te argumenty i pewnie nie przekonają, bo Wy już wybraliście.
Pewnie większość już wybrała.
Ja stawiam na Nosewicza bo to najlepszy kandydat na burmistrza wśród tej czwórki, która kandydowała, zdecydowanie najlepszy, choc obiektywnie rzecz biorąc pewnie nie idealny.

Niestety nie potrafisz sensownie uzasadnić skąd u ciebie takie pozytywne podejście do niego. Można odnieść wrażenie, że odbywa się to na zasadzie. Nie lubię innych, bo nie a lubię Nosewicz bo tak i już.


Co wg Ciebie jest "sensownym uzasadnianiem"?? Jeszcze nie pojąłeś? Nosewicz jest OK, bo sprawnie zarządzał miastem. Nie wywalił na pysk połowy ratusza tak jak to robili poprzednicy, nie kręcił lodów na boku. Piszesz jak jakiś dzieciak: "A dlaczego" Ja piszę, że dlatego, że - i tu objaśniam, ale ty dalej swoje :"A dlaczego?" Tak można w nieskończoność. Nie jestem w stanie opisać Ci każdej minut z 4 lat ostatniej kadencji. Odsyłam do "GO", ale Ty to źródło odrzucasz jako , twoim zdaniem, nierzetelne. Skąd zatem te twoje przekonanie o spieprzonej kadencji Nosewicza? Teraz ja poproszę o konkrety, o źródła informacji.

To pewnie głównie małe rzeczy i lubicie sobie z tego szydzić , ale burmistrzowanie w takim niewielkim mieście właśnie składa się w ogromnej większości z takich małych spraw.


Małe rzeczy są istotne, ponieważ budują większy organizm. Jednak bez silnego szkieletu ten organizm długo się nie utrzyma. Takim szkieletem są poważne inwestycje a 4 lata z Nosewiczem pokazały, że Ostróda wcale nie zabiega o nowy lepszy szkielet.

Jakie to zgrabne sformułowania :"większy organizm" , "lepszy szkielet", wybacz, ale to w istocie jedynie malkontenckie bla, bla. Co to znaczy zabiegać o "lepszy szkielet"? Stołek dla Najmowicza i posady dla jego ludzi? To wzmocni "organizm"? Najmowicza i twój z pewnością.


Należy cieszyć się takim inwestycjami jak karczma "Sajmino", czy tawerna "Mariaszek", bo takie obiekty podnoszą atrakcyjność turystyczną naszego miasta.

Sam chyba nie wierzysz w to co piszesz. Ale niech ci będzie to świetne inwestycje, bardzo ważne i umacniające pozycję Ostródy w regionie.

Co niby miałoby być taką inwestycją? Caterina Collection to już coś, to konkret, a sprowadzenie do miasta więcej takich iwestorów nie jest łatwe, zwłaszcza, że nigdzie w naszym regionie wielkie firmy specjalnie nie chcą inwestować. Od czasów "Ikei" w Lubawie czy "Michelina" w Olsztynie nasz region nie przyciągnął wielkich inwestycji. I niczyja to wina. Nasz region nie ma atutów jak Śląsk, Dolny Śląsk, Mazowsze, Pomorze czy Wielkopolska, tj. wykwalifikowanch kadr i odpowiedniej infrastruktury.
O brak dużych inwestycji można obwiniać w takiej samej mierze Radę jeśli nie większej. Też mnie wkurza tłok na Mickiewicza i Czarnieckiego (przydałyby się tam co najmniej 3 ronda).

Więc jednak wkurza cię coś jeszcze oprócz osoby Brodiuka.

Te drobne złośliwości tylko potwierdzają, że w tej dyskusji argumentów wyraźnie Ci brakuje.
To pewnie można było zrobić w ciągu ostatnich 4 lat, bo to w mojej ocenie było w zasięgu możliwości samorządu.

Oj było, ale uciekło i przyznaję, że wina nie leży wyłącznie po stronie burmistrza.

W czymś się zgadzamy.
OK, też bym chciał zakłady LG jak w Mławie. Są tylko dwie drobne przeszkody: Gdzie miałyby te zakłady powstać i kto miałby w nich pracować. Skąd nabrałby taki zakład wykwalifikowanej kadry?

Nie wszyscy w takiej fabryce muszą zaraz mieć tytuł doktora fizyki, nie przesadzaj. Fabryki nie powstają w ciągu tygodnia a ludzi dużo wcześniej się szkoli. Kadry znalazłyby się.

Jaki optymista! "Znalazły by się?" Kto by je ściągnął? Najmowicz przyjąłby na stancję do domu? Wielkie firmy nie planują wybulenia kilkudziesięciu czy kilkuset milionów Euro kierując się przesłankami, pt. "znalazłoby się". Jeśli nie mają tego na miejscu to idą gdzie indziej.
Z Olsztyna, gdzie nie ma jednej technicznej uczelni? No i kwestia lokalizacji. Miejcie pretensje do wójta Brzezina, że tak kurczowo trzyma gminne tereny niczym pies ogrodnika i blokuje rozszerzenie granic Ostródy. Dla mnie kompletnym kuriozum są dzikie, niezagospodarowane hektary u zbiegu krajowej 16 i 7. To ogromny, marnowany potencjał. Już dzis powinno powstać tam duże centrum logistyczne. Nie rozumiem, dlaczego wciąż nic tam sie nie dzieje.


Tak to rzeczywiście wina Brzezina. Szczególnie w połączeniu z konfliktem między nim a Dąbrowskim i burmistrzem. Ale co tam to przecież nie jest wina burmistrza. Winni są zawsze oni. Brzezin jest zły, ale jakoś tak mi się wydaje, że wygrał, że dostał ponad 50% procent głosów, to trzecia jego kadencja, rada gminy prawie niezmieniona. O czym to świadczy o marnowaniu potencjału, o złym zarządzaniu? Jak ja bym chciał widzieć burmistrza i radę niezmienioną przez 3 kadencje. Do tego potrzeba poparcia społeczeństwa. Nie ma go bez efektów. Nosewicz z Dąbrowskim nawet razem do pięt nie dorastają Brzezinowi
Bo się aż spocę z wrażenia jaki ten Brzezin to cudo istne. Facet jak to w gminach wiejskich bywa płynie z rozpędu. Wygrał z Fijasem minimalnie (Ty łądnie to ująłeś, efektownie - dostał ponad 50%, sugerowałoby to, że reszta jego kandydatów góra 49%). Zgadza się. Reszta jego kontkandydatów to jedna osoba - Fijas. Jak dla mnie to Brzezin ledwie się prześliznął a to nie powód do dęcia w fanfary. Chcesz ode mnie konkretów a sam mi tu banały i farmazony wciskasz. Za co to uwielbienie należy sie Brzezinowi? Za to, że o mało trujących zakładów nie wpuścił na swój teren??? Co zrobił dla gminy, mając tak fantastycznie położone w województwie tereny? Nie ściągnął żadnej inwestycji.
Władzę warto zmieniać gdy w sposób rażący zaniedbała sprawy miasta, gdy wikłała się w afery i niejasne powiązania, gdy uprawiała nepotyzm.


Rodziny chyba nie zatrudniano, ale kilku największych pomocników z wyborów sukcesywnie wsadzano do UM. Niekoniecznie z największymi predyspozycjami i kompetencjami.
Każdemu można zawsze coś takiego zarzucić. Zawsze można wykazać, że zatrudniono kogoś kto ma mniejsze kompetencje niż ktoś tam inny. Czy to w samorządzie, czy w jakimkolwiek zakładzie pracy. Nie ma tu nad czym dyskutować, bo byłaby to dysputa z gruntu jałowa. Mogę tylko się z Tobą zgodzić, że rzeczywiście świat bywa niesprawiedliwy.
Ekipa Nosewicza, choć może nie porażająco skuteczna i efekciarska nie splamiła się żadnym z głownych grzechów samorządowców najczęsciej spotykanymi w Polsce.


To rzeczywiście doskonały argument. A ma się czym pochwalić?
Napisałem juz dość. Powtarzać się nie będę.
Gmina już była kupiona krono-obietnicami i w zasadzie byliśmy o krok od katastrofy ekologiczno-turystycznej. Na szczęście miasto postawiło weto. "Kronospan" to potężny i groźny międzynarodowy koncern i był bardzo zdeterminowany, żeby właśnie w Tyrowie zbudować swoje zakłady. Niewykluczone, że podła prowokacja "Faktu" zainicjowana została jako forma zemsty właśnie przez "Kronospan".


Chyba za długo słuchałeś propagandy sianej przez zastępcę burmistrza.
Ma to sens. Kto inny, poza Kronospanem miałby wystarczająco długie łapki, żeby taką szytą grubymi nićmi imprezę zorganizować? Nikt z miejscowych nie zdołałby "Faktu" na taki numer namówić, a i sam z siebie "Fakt" jakby szykował takie coś wybrałby jakąkolwiek inną gminę gdzie jakiś miejscowy samorządowiec-prostaczek podłożyłby się dokumentnie. Byłoby wtedy autentycznie z czego się pośmiać, a tak "Fakt" stworzył tak naciągany fotofelieton, że Dąbrowskiemu przysporzył więcej przyjaciół niż wrogów.


Załóżmy, że w II turze wygrywa Najmowicz. Czego mam się spodziewać po 4 latach jego urzędowania? Ile koncernów zbuduje swoje fabryki w Ostródzie i okolicach?


Koncernów pewnie nie będzie, ale jest szansa na normalne relacje między miastem, gminą i powiatem. Na normalne relacje z mieszkańcami, na normalne podejście do wielu problemów, których nawet nie starał się rozwiązać Nosewicz. To już sporo.

"Normalne realcje" A z czego wynikała nienormalność relacji nosewiczowych? Czy Ty masz rzeczywiście coś wartościowego do przekazania czy tylko serwujesz tanią retorykę? Mnie wygląda na to drugie. Jeśli mi brakuje argumentów, to Ty nie masz ich wcale.
I ja pozdrawiam.
zorro
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 2006-11-01, 17:04:43

Post autor: zorro »

Kolego "sceptyku" - Zorro robił różne rzeczy - ale nie pisał, nie pisze i nie będzie pisał żadnych ulotek. Nie wiem czy to zrozumiesz?
Choć z drugiej strony "mi to wisi". Lubię sobie pokowboić - ale na forum jest mało osób piszących z "jajami" nie obrażających nikogo ale trochę złośliwych.
chroń mnie od przyjaciół, z wrogami dam sobie radę
oburzony
początkujący
początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 2006-11-10, 14:37:43

do hakenbu

Post autor: oburzony »

Apropo Pana J. to na razie jest na wolności bo wyszedł za kaucją. Gdyby nie szmal jaki posiada to dalej siedziałby w pudle. CBŚ nie aresztuje niewinnych ludzi. Właściciel Pubu w Chacie niejaki Pan K. wspólpracownik Pana J też niedawno został aresztowany i też musiał wpłacić kaucje żeby cieszyc się wolnością. Ponoć znaleźli u niego broń. Ciekawe do czego miała mu posłużyć ? Mało argumentów dla ciebie Panie hakenbu? Ty musisz bardzo lubić pieniądze tego Pana skoro uważasz że ludzie rządzący miastem mogą zadawać się z takimi ludźmi. Tak właśnie rządziło SLD przez 4 lata, załatwiając swoje podejrzane interesy kosztem narodu. Myślę, że mieszkańcy Ostródy są mądrzejsi i do tego nie dopuszczą. :twisted:
Awatar użytkownika
ryba
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 220
Rejestracja: 2006-03-02, 14:32:11

Post autor: ryba »

Proponuje załozyć nowy topik w którym wszyscy zainteresowani będą mogli obstawić wynik wyborów na burmistrza.
Forumowicz który wytypuje najlepiej ( czyt. będzie bliski uzyskanego wyniku lub odgadnie idealnie ) Wirtuoza Forum Ostróda Online.
Robimy zakłady? ;)
Awatar użytkownika
ryba
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 220
Rejestracja: 2006-03-02, 14:32:11

Post autor: ryba »

errata
*...zyska miano Wirtuoza Forum Ostróda Online.
Roma
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 195
Rejestracja: 2006-08-02, 23:01:52

Post autor: Roma »

zorro napisał Lubię sobie pokowboić - ale na forum jest mało osób piszących z "jajami" nie obrażających nikogo ale trochę złośliwych

nieźle kolego jestes zadufany w sobie - pewnie najlepszymi rewolwerowcami Dzikiego Zachodu Forum są hakenbu i zorro?

straszni z Was nudziarze - męczycie się w pracy pisząc te swoje farmazony, jeden sypie przydługimi eleboratami nudnymi jak flaki z olejem, w stylu przemówień Fidela Castro a drugi tęskni za dziecięcymi latami bujającw obłokach, wciela się w postać zorro i biega po nocach ze szpadą, robi "Z' na brzuchu sierżanta Garcii (czyt. garsyji) i lubi sobie pokowboić.
A następnymi postaciami, na zabawę mikołajkową będą ninja lub spiderman?

Ej, nudziarze, nudziarze
Roma
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 195
Rejestracja: 2006-08-02, 23:01:52

Post autor: Roma »

a hakenbu napisał - Nie wybielam Janowicza, nie mam pojęcia co zmajstrował i czy rzeczywiście zmajstrował, bardzo możliwe, że ma na sumieniu jakieś ciemne sprawki skoro intersuje się nim tak mocno prokuratura. Wiem jedno: gdy nasz ostródzki szpital był na krawędzi upadku podał mu pomocną dłoń. Skoro tak gardzicie Panem J. to dlaczego sami nie wyłożyliście swojej kasy na ratowanie szpitala? (...)
Jak będzie wyrok to będę miał powód do zmiany stanowiska względem Pana J., tymczasem trzymam się faktów, ale te jak są niewygodne dla Was tym gorzej dla nich.


Nie, no, ja tu czegoś nie rozumiem - hakenbu jest taki oblatany w sprawach Ostródy, zna wiele szczegółów z życia miasta, a nie wie za co został aresztowany pan J. tym bardziej gdy razem z nim aresztowano byłego posła pana A.?
Tą "pomocną dłonią" dla szpitala też interesowały sie rózne czynniki włącznie z panią redaktor Jaworowicz.

Władze samorządowe (każde władze) nie powinny wiązać się z ludźmi o dość podejrzanych życiorysach, jeśli to robią, sami stają się ludźmi z ciemnego kręgu.
zorro
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 2006-11-01, 17:04:43

Post autor: zorro »

do oburzonego (czy odurzonego) napisaleś, że "CBŚ nie aresztuje niewinnych" a powinieneś wiedzieć, że CBŚ nigdy nie aresztuje - to jest sprawa sądu. Sąd decyduje o aresztowniu. A tak dla przypomnienia sprawa zatrzymania Kluski z OPitimusa, czy zatrzymanie Wąsacza - tu nawet sąd się wypowiedział, że sposób ztrzymania i sam jego fakt był "bezpodstawny".
Tylko nie pisz, że zrobiłeś skrót myślowy....
chroń mnie od przyjaciół, z wrogami dam sobie radę
zorro
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 2006-11-01, 17:04:43

Post autor: zorro »

Muszę też napisać do Romy.
Może i jest tak jak napisałaś "a drugi tęskni za dziecięcymi latami bujającw obłokach, wciela się w postać zorro i biega po nocach ze szpadą," ale lepiej wrócić do miłych wspomniej z dzieciństwa i poczuć się dzieckiem, niż zachowywać się jak byle "gówniarz" i pluć na wszystkich i na wszystko. A zresztą w biblii jest napisane "bądżcie jako dzieci...."
Pozdrawiam i poczuj się jako dziecko....
chroń mnie od przyjaciół, z wrogami dam sobie radę
Roma
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 195
Rejestracja: 2006-08-02, 23:01:52

Post autor: Roma »

do ZOOro, hm, prawie jak "Piotruś Pan", - prawie robi różnicę. :lol:

Zauważ, że ja nie pluję na wszystko i wszystkich. :)

Cytujesz Biblię? Czyżbyś się nawrócił po tej sprawie z księdzem?
zorro
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 2006-11-01, 17:04:43

Post autor: zorro »

Zauważyłem. A z jakim księdzem? Czego znowu nie wiem?
chroń mnie od przyjaciół, z wrogami dam sobie radę
Roma
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 195
Rejestracja: 2006-08-02, 23:01:52

Post autor: Roma »

:-D wiesz, wiesz to było upalne lato 1994 roku.
zorro
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 2006-11-01, 17:04:43

Post autor: zorro »

I znowu mnie z kimś mylisz. Ja w tym czasie byłem zupełnie gdzie indziej, robiłem co innego. Choć też była super jazda.
Przynajmniej w to uwierz.
chroń mnie od przyjaciół, z wrogami dam sobie radę
ostrodzianin1
początkujący
początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 2006-11-20, 13:52:22

Post autor: ostrodzianin1 »

Wzruszenie ściska mi to i owo. Normalnie łezka mi poleciała po policzku.
Kakenbu Ty masz ukryty talent, każda rozgłośnia chętnie by cię zatrudniła do opowiadania bajek.
Kolejna mdła wypowiedź ukierunkowana na "dowalenie", zdyskredytowanie. Przyznam, że konsekwentny to Ty jesteś. Trzymasz się tej swojej wersji rękoma i nogami. Wersji o mieście szczęśliwości i dobrobytu, jaki to spłynął na Ostródę i spływać będzie na mieszkańców pod rządami Nosewicza.
Myślałem, że jesteś pozbawiony uczuć, a co tu widzę?.
Poruszyła cię wypowiedź o Janowiczu i wiedzę, że temat Brzezina też do twoich ulubionych nie należy.
Masz racje. Nie warto prowadzić jałowych dyskusji. Tak się niestety zaczyna z tobą dyskutować w tym temacie. Nie masz nic konkretnego do powiedzenia to nawijasz w kółko to samo, do znudzenia. Jak masz problemy z przyjmowaniem rzeczywistości taką jaka jest to proszę nie zabieraj głosu i nie neguj faktów. To naprawdę nie przynosi zamierzonego efektu. Mimo że większość "produkujących się" na forum wypisuje głupoty to nie śmiem podejrzewać ich o tak skrajną głupotę, że nie potrafią odróżnić faktów od mitów, które tu serwujesz od samego początku. Mitem jest miasto turystyczne, mitem jest dobrobyt, mitem są pieniądze z unii, mitem jest współpraca z gminą i powiatem, podobnie jak mitem jest, że Gazeta Ostródzka to gazeta (musiałem to napisać). Przytaczając GO jako źródło rzetelnych informacji możesz spowodować u forumowiczów trwały uszczerbek na zdrowiu wywołany niekontrolowanym napadem śmiechu.
Mitem jest też pozytywny wizerunek samych władz miasta.

-Burmistrz wiecznie zajęty bóg raczy wiedzieć czym. Nie ma czasu na spotkania a jak już ma to zdarza mu się uciekać w pośpiechu z tych spotkań jak ktoś mówi, że jest pijany i wezwie policję. Wiecznie go zastępuje zastępca, na spotkaniach, w radiu, w TV w wywiadach do gazet w tym do tej jedynej rzetelnej. Czy to ma znaczyć, że burmistrz nie ma nic ciekawego do powiedzenia, a może ma problemy z konstruowaniem logicznie spójnej wypowiedzi?

-Zastępca którego nie wiedzieć czemu obrano sobie za przedmiot niewybrednych żartów, a to przecież taki dobry facet.

-Cezary W, ale o nim to już szeroko pisano, więc nie będę przytaczał.


Jeśli tacy ludzie kreują wizerunek władzy to nie ma się co dziwić, że tak słabo jest oceniana i staje się pożywką dla wątpliwej jakości brukowców. Żart był głupi przyznaję. Ale zastępca ośmieszył się jeszcze bardziej robiąc z siebie wielce pokrzywdzonego.
Mitem jest wiadukt, mitem jest amfiteatr, mitem jest nowy stadion opisany przed wyborami. Faktem jest kilka drobnostek opisanych przez ciebie.

Na koniec powiem tak. Wyborcy już dali sygnał negatywnej oceny obecnego burmistrza. Nie wybierając go w I turze i nie dając miażdżącego poparcia. Trzeba być ślepym żeby tego nie widzieć.
Jeszcze jedno. Nie zachwalałem Najmowicza a jedynie chciałem, żebyś to ty przekonał mnie do Nosewicza. Ty jednak z wielką determinacją starasz się przekonać wszystkich o słabościach Najmowicza i przepraszam za wyrażenie "dopierdzielasz" Brodiukowi w każdym poście (co się ze mną dzieje, taki brzydki wyraz napisałem). Rozumiem że można kogoś nie lubić, ale żeby aż tak. To już w mojej ocenie stan odbiegający od normy.
Jaki będzie wynik wyborów nie wiem. Pewniaka nie ma.

Proszę napisz ostatni raz co tam masz do napisania i kończmy te słowne przepychanki. Nic nie wnoszą. Natomiast chętnie podyskutuję na inne tematy, o ile oczywiście masz jeszcze zamiar dyskutować o czymś innym niż wybory. Widzę że jesteś oblatany w temacie Ostródy a pisać potrafisz i chyba lubisz.

Pozdrawiam
Zablokowany