Najmowicz kłamie!

Moderator: Jacek-P

Roma
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 195
Rejestracja: 2006-08-02, 23:01:52

Post autor: Roma »

fuego napisał:
Z jednym zgodzę się, co napisał hakenbu- Nosewiczowi nie zabrakło determinacji w tworzeniu Centrum Informacji Turystycznej. Tylko pytanie po co CIT w takim miejscu? Dlaczego nie nad jeziorem, gdzie już stoi budynek Żeglugi Ostródzkiej? Jakie są efekty działania tego tworu? I ilu "krewnych i znajomych" królika tam pracuje?

Byłam w wakacje w tym dziwnym tworze - jakas panienka nie miała zielonego pojęcia o ofercie turystycznej gdy poprosiłam o folder Osródy to chciała mi dac o jakis folder z gospodarstwa turystycznegoi czułam się tam mocno niechciana - moze w czymś przeszkodziłam, nie wiem, jedno co wiem to że p. z Biura promocji, tem z kucykiem i z brodą, jest teraz dyrektorem tego czegoś, A jak mnie pamięc nie myli imć Dąber jest ojcech chrzestnym jego dziecka. Jaki ten świat jest mały :)
marcelio
początkujący
początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 2006-10-20, 19:15:31

Post autor: marcelio »

Bjoneq, ja uważam, że Najmowicz to bardzo dobry biegacz. Po prostu taka dygresja mi przyszła do głowy:) To raz, dwa, że wcale chudnąć nie muszę, wagę mam w normie, chyba że nmie z kimś mylisz, a to na tym forum bardzo popularne. :) Mylenie kogoś z kimś innym. Nie, że mi to przeszkadza, ale prawa część forum ciągle próbuje kogoś kimś nazwać:)To niekoniecznie robi dobrze dla forum.:) Pozdrawiam:)
zorro
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 2006-11-01, 17:04:43

Post autor: zorro »

Może należy dać sobie spokuj z rozszyfrowywaniem "hu - is -hu". Bo mi tu już syna przypisywali - a tu niestety nie ma. Zorro jest tym niepocieszony.
chroń mnie od przyjaciół, z wrogami dam sobie radę
hakenbu
początkujący
początkujący
Posty: 60
Rejestracja: 2006-10-29, 16:47:55

Konkrety? Oto one:

Post autor: hakenbu »

Pomału zaczyna mnie nudzić udowadnianie, że nie jestem wielbłądem, ale mniejsza z tym będę odpowiadał tylko na wątki tych osób, którzy starają sie dyskusję wynieść na odpowiedni poziom. Wreszcie doczekałem sie merytorycznego podejścia do sprawy, więc proszę bardzo, służę garścią informacji, które przecież i tak są znane każdemu Ostródzianinowi.

Najpierw wypunktuję co wydarzyło się najważniejszego za kadencji Nosewicza (niekoniecznie chronologicznie i niekonieczenie wg wagi poszczególnych wydarzeń):
1. Powstał duży, jak na nasze ostródzkie warunki, zakład produkcyjny, "Caterina Collection"
2. Powstał basen i centrum handlowe
3. "Afera Rewizorowa" z Dąbrowskim i "Faktem" w rolach głównych.
4. Utworzenie CIT na pl. Tysiąclecia
5. Sprzedaż białych koszar.
6. Budowa ronda przy szpitalu i stacji benzynowej
7. Budowa pensjonatu "Sajmino" przy skrzyżowaniu ul. Olsztyńskiej i drogi E-7
8. Zagoszczenie na stałe do miasta prestiżowej imprezy sportowej "Tour de Pologne"
9. Zablokowanie trucicieli z Kronospanu

W tym czasie w Ostródzie nie było żadnej plajty dużego przedsiębiorstwa. Nie było afer (bo historia z "Faktem" i Wawrzyńskim to ledwie dwa incydenty, o różnej sile rażenia, rzecz jasna, ale na 4 lata urzędowania o burmistrzu i jego zastępcy można w tym świetle mówić w samych superlatywach), rozdawnictwa miejskiego majątku, czyli wyprzedaży mienia komunalnego za 5% wartości czy inne podobnego rodzaju chore inicjatywy.

O czym mówią powyższe fakty? O dobrym klimacie w mieście. Do inwestowania przede wszystkim. Władze zajmowały się tym czym powinny: promocją miasta co przekłada się na potencjalne nowe inwestycje. Nie przeszkadzały w rozwoju miasta (bo o tym decydują głównie przedsiębiorcy, a nie burmistrz czy nawet Rada). Mnóstwo letnich imprez jak choćby festiwal Reggae, czy zlot motocykli promuje nasze miasto jako centrum ciekawej i róznorodnej turystyki. Burmistrz szanował komunalne mienie. To mało Panie Ostródzianinie?

Powiesz, że to żadna zasługa burmistrza? Doprawdy? A gdyby Nosewicz i Dąbrowski wykazali tyle determinacji co podczas walki z "Kronospanem" np. w blokowaniu budowy "Carrefoura" bo by się pochylili nad lamentami miejscowych kupców, to mielibyśmy guzik a nie kręgielnię i basen. Mogli to zrobić także pod tytułem nieprawidłowości których dopuścił się Wasilewski przy sprzedaży miejskiego gruntu pod tę inwestycję. Nie zrobili tego jednak bo najważniejszy jest dla nich dalekosiężny interes miasta i jego mieszkańców.

Może mało to zachęcająco brzmi, że przy pozytywach ostatniej kadencji burmistrza wymieniam zaniechanie jakiegoś działania, ale przy mizernych możliwościach budżetowych głównym motto samorządu winno być : "Nie przeszkadzać!". Zdecydowana większość tego co dobre w Ostródzie powstało dzięki zangażowaniu prywatnego kapitału. I doskonale, że tak jest. To oznaka zdrowych relacji na płaszczyźnie prywatne firmy - samorząd. Nie sztuka wywalać własną kasę, trzeba realizować cele za pieniądze z zewnątrz, czego chyba większość z obecnych tu na forum nie rozumie.

Jeśli więc szukasz jakiegoś spektakularnego dowodu na sukces bezpośredni Nosewicza to trzymając się twoich kryteriów nie mogę tego zrobić. I pewnie nie udałoby mi sie to z żadnym samorządowcem w Polsce.
Pytasz jeszcze dlaczego Brodiuka tak nie lubię.

Uważam po prostu, że to wyjątkowo szkodliwa postać na naszej ostródzkiej scenie politycznej. Jego życiorys mówi wiele, a wystarczy poznać go osobiście, żeby wyrobić sobie pełną opinię. To osoba agresywna w kontakcie, wyjątkowo egocentryczna, a przy tym mało błyskotliwa. Tworzy to irytującą mieszankę. Swoje dotychczasowe "sukcesy" Pan Brodiuk zawdzięcza tylko i wyłącznie tej swojej niezwykłej wręcz arogancji. Poodchodziło przez to z ostródzkiej PO mnóstwo wartościowych ludzi. Przez to ja, na codzień zwolennik Platformy odwróciłem się od tego ugrupowania. Nie akceptuję stylu Pana Brodiuka i póki taką osobę jak on Tusk będzie klepał na plakatach wyborczych po ramionach, ode mnie głosu Platformersi więcej nie dostaną.

I na koniec o owych 90 milionach trochę. Jasne, że tej kasy jeszcze nie ma, ale sporo z niej może otrzymać Ostróda. Worek z unijnymi dotacjami własnie się rozsupłowuje, więc zarzucanie Nosewiczowi, że na razie jest lipa w tym zakresie jest niepoważne. W naszym, Ostródzian interesie jet by sprawdzona ekipa kontynuowała swoje dzieło. Oczywiście musimy też jako wyborcy i opinia publiczna motywować władze do załatwienia w ciągu najbliższych 4 lat dwóch naistotniejszych problemów, tj.:

1. Poszerzenie granic miasta co najmiej o Kajkowo, Szafranki, Międzylesie, i sporą częśc Lubajn, co pozwoli na przygotowanie pod inwestycje nowych, atrakcyjnych terenów.
2. Rozpoczęcie prac pod przygotowanie budowy wiaduktu (a może tunelu?), bez tego Ostróda za kilka lat zadławi się na amen.

Tego dotąd nie zrobiono i można to po jakiejść części zarzucić Nosewiczowi. Po prostu teraz musi znaleźć sposób na wybudowanie bezkolizyjnego przejścia nad torami.

Ode mnie dostanie na to szansę. Wy zrobicie jak uważacie. Przez ostatnie 4 lata na rządach Nosewicza osobiście nic nie zyskałem. Żadnych profitów, komunalnych mieszkań, wciskaniu swojego towaru miejskim spółkom. Kibicuję Nosewiczowi tylko i wyłącznie kierując się patriotyzmem lokalnym, a to coś takiego co sprawia, że patrzę na władzę samorządową nie tylko przez pryzmat czubka własnego nosa. Wielu z Was nie uwierzy w to, będąc pewnymi, że ta moja zaciekła obrona obecnego burmistrza musi mieć tylko pobudki osobiste. Owszem ma, ale w niewielkim stopniu.

Chciałbym podczas podróży po Polsce, opowiadać ludziom, że jestem z Ostródy i mówić to z dumą. Do tego potrzebne są mądre władze, takie, co nie potraktują ratusza jako łupu dla pociotków, takie co nie będą miasta wystawiać na pośmiewisko, takie co traktują pracę w samorządzie jako sposób na życie, wyzwanie, a nie dobrze płatną posadę.

Nadal nie wierzycie w czystość moich intencji? Jeśli , czytając moje wywody, choć jedna osoba, zastanowi się dwa razy zanim postawi swój krzyżyk przy Najmowiczu, uznam to za sukces. Uważam, że Ostróda zasługuje na coś o wiele więcej niż włodarza, który o sobie potrafi powiedzieć tylko "Dobry burmistrz" (tak na marginesie, to na razie tylko kandydat na burmistrza...?). Facet boi się debaty. A po co nam burmistrz tchórz?



ostrodzianin1 pisze:Zmobilizowałem się do przeczytania wszystkich twoich wypowiedzi hakenbu.
Są dwie rzeczy, które są bardzo charakterystyczne dla wszystkich twoich wypowiedzi.

Pierwsza.
Ciągle próbujesz przekonać wszystkich, jakim to Nosewicz będzie dobrym burmistrzem jednocześnie dyskredytując Najmowicza. Zarzucasz, że nie jest to osoba dobra na to stanowisko z wielu powodów, choć uważasz, że to świetny kompan do wspólnego browarka. Ciągle pytasz o argumenty za Najmowiczem, konkretne argumenty przemawiające za jego osobą. Jednak w Twoich wypowiedziach nie znalazł się ani jeden konkretny argument za Nosewiczem. Widzisz go jako świetnego burmistrza mimo jego wad które zauważasz. Niestety nie potrafisz lub nie chcesz podać żadnych przykładów przemawiających za kompetencją Nosewicza. Nie mogłem znaleźć nic co by wskazywało, że to właśnie dzięki niemu jest tak świetnie w Ostródzie. Skoro jego kadencja to pasmo samych sukcesów, doskonałej pracy samorządowej, to czemu masz taki problem z podaniem przykładów doskonałej pracy burmistrza Nosewicza.
Czy mnie się tylko wydaje, czy takich przykładów zwyczajnie nie ma. Bo chyba nie chcesz podawać jedynie przykładu, basenu i kręgielni.
Nie są to w żadnym stopniu dokonania, które można przypisać burmistrzowi (co jednak nie przeszkadzałoby ich użyć w spotach wyborczych). Chyba że jego znaczącym wkładem w te inwestycje było ciągłe wizytowanie wyżej wymienionych obiektów. Trudno to jednak zaliczyć do poważnych i znaczących dokonań, choć jak widać lokalny dodatek Gazety Olsztyńskiej tak je przedstawiał.

Co nam jeszcze zostaje? xx milionów euro na kanał i zagospodarowanie nadbrzeża. Hmm. Ponownie zapytam czy mi się tylko wydaje, czy te pieniądze to całość kwoty na cały kanał, a Ostróda dostanie pieniądze tylko na dwa, czy trzy projekty z tym związane. Trudno zatem mówić o wielkim sukcesie Ostródy. Nosewicz w swoich spotach mówił o Ostródzie jako motorze tego wielkiego projektu. Nie mogę się z tym zgodzić zważywszy, że pozostałe gminy przy kanale złożyły znacznie więcej projektów i dostaną znacznie więcej pieniędzy.
Swoją droga tych pieniędzy jeszcze nie ma i minie trochę czasu zanim je dostaniemy. Nosewicz i jego współpracownicy maja taki dziwny zwyczaj chwalenia się na zapas. "Zrobimy, uda nam się, dostaniemy, zdobędziemy". Po czterech latach sukcesu, jaki zewsząd jest przypisywany Nosewiczowi zdecydowanie częściej powinniśmy słyszeć: zrobiliśmy, udało nam się, dostaliśmy, zdobyliśmy.

Sięgnijmy nieco dalej w przeszłość. Hasło na literę K jak Kronospan. Wielki sukces miasta w zablokowaniu inwestycji, wielkie obietnice z tym związane, zamiast Kronospanu będą nowe miejsca pracy w turystyce i innych gałęziach gospodarki tu na terenie miasta. Tak słyszałem na własne uszy. Minęło trochę czasu a ten wielki sukces zakończył się szybciej niż rozpoczął. Ani Kronospanu (co akurat jest dobre), ani innych miejsc pracy. Czyli kolejna niespełniona obietnica, tyle, że nie wyborcza, wiec tym bardziej można się czuć oszukanym.
Tak na marginesie. Żałośnie wyglądała w telewizji ogólnopolskiej wizytówka Ostródy czyli molo z pływającą przy nim łódką o nazwie Kronosmog. Czy naprawdę nic ciekawszego nie mieliśmy?

Tak panie hakenbu, nie napisałeś nic rzeczowego a brak argumentów to zły argument i Ty wykonałeś to w iście mistrzowskim stylu.
Twoje wywody idą wyłącznie w jednym kierunku. Odciągnąć uwagę od Nosewicza i uwypuklić braki, wady, niekompetencje po drugiej stronie. Nie wszyscy jednak dali się na to nabrać.

Jest jeszcze druga rzecz, na którą zwróciłem uwagę czytając twoje wypowiedzi. Bardzo nie lubisz pana Włodzimierza Brodiuka. Niemal w każdym poście piszesz o nim jak o sprawcy wszelkich złych rzeczy w tym mieście. Brodiuk nie wszedł do drugiej tury to fakt. Zdobył ponad 2000 głosów, więc można sądzić, że to jest spory mandat od społeczeństwa. Ty jednak uparcie ciągle piszesz o Brodiuku jak o źle wcielonym, które nawiedziło Ostródę. Oj musiał ci zaleźć za skórę lub dopadła cię specyficzna odmiana antropofobi zwana brodiukofobią?

Nie chciałbym wdawać się w dyskusje o jakiś drobnostkach, czy bawić się w łapanie za słówka. Proszę więc ciebie hakenbu abyś w końcu podał te niepodważalne argument przemawiające za tym, że Nosewicz jest takim świetnym burmistrzem. Wypunktuj, co takiego zrobił burmistrz Nosewicz, żeby nam mieszkańcom żyło się lepiej. Napisz, co dzięki jego staraniom poprawiło się w mieści. Chętnie wtedy podyskutuję w oparciu o konkretne przykłady.
Do zmiany głosu w wyborach pewnie mnie nie przekonasz, ale może dowiem się czegoś nowego o burmistrzu i jego dokonaniach. Może czegoś nie wiem, może umknęło mi coś istotnego. Czekam.
marcelio
początkujący
początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 2006-10-20, 19:15:31

Post autor: marcelio »

Tylko przyklasnąć. Wszystko czego ja nie napisałem, być może z racji mojego wieku czy braku doświadczenia napisał Hakenbu. Przelał moje myśli na papier. A ściślej na monitor. Jednak, Hakenbu, uważam, że towarzystwo czytające to forum i piszące na nim nie bierze Twoich słów do serca, ani nie pomyśli dwa razy przy tym krzyżyku:( Wszyscy tu mają swoje poglądy, które ciężko będzie komukolwiek zmienić. Mimo wszystko również apeluję do Was, drodzy forumowicze. Zastanówcie się dobrze stawiając krzyżyk przy jakimkolwiek nazwisku. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ryba
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 220
Rejestracja: 2006-03-02, 14:32:11

Post autor: ryba »

... a ja wiem kim jest hakenbu .... wiem, ale nie powiem 8)
Głupi to Ty nie jesteś, ale pieprzysz farmazony jak szkoleni w Moskwie komisarze, specjaliści od propagandy sukcesu...z epoki Gomułki lub Gierka.
Bronisz starego układu jak ...Rejtan
...ale wiesz jak to sie skończyło?

Obrazek[/b]
Awatar użytkownika
ryba
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 220
Rejestracja: 2006-03-02, 14:32:11

Re: Konkrety? Oto one:

Post autor: ryba »

hakenbu pisze:.

Najpierw wypunktuję co wydarzyło się najważniejszego za kadencji Nosewicza (niekoniecznie chronologicznie i niekonieczenie wg wagi poszczególnych wydarzeń):
1. Powstał duży, jak na nasze ostródzkie warunki, zakład produkcyjny, "Caterina Collection"
2. Powstał basen i centrum handlowe
3. "Afera Rewizorowa" z Dąbrowskim i "Faktem" w rolach głównych.
4. Utworzenie CIT na pl. Tysiąclecia
5. Sprzedaż białych koszar.
6. Budowa ronda przy szpitalu i stacji benzynowej
7. Budowa pensjonatu "Sajmino" przy skrzyżowaniu ul. Olsztyńskiej i drogi E-7
8. Zagoszczenie na stałe do miasta prestiżowej imprezy sportowej "Tour de Pologne"
9. Zablokowanie trucicieli z Kronospanu
buhahahahaha...!!!

Jeszcze, proszę hakenbu............ jeszcze.... :lol:
bjoneq
początkujący
początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 2006-11-06, 23:43:35

Post autor: bjoneq »

DO hakenbu: człowieku piszesz takie głupoty, że nie wiem wogóle jak można być tak bezmyślnym. Czy naprawdę Ostróda zasługuje na taką ekipę rządzącą, która pod koniec kadencji miała by się szczycić wybudowaną stacją benzynową??????? Ludzie nie dajcie się omamić!! W większości z tych punktów, które wypisał hakenbu miasto nie miało nic do powiedzenia. Jak na przykład w sprawie ronda. Miasto nie miało żadnego wpływu na kształt tych inwestycji. I piszczie teraz co chcecie, że burmistrz zabiegał, że wiceburmistrz rozmawiał w sprawie ... . Śmiech na sali panowie ;/
Roma
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 195
Rejestracja: 2006-08-02, 23:01:52

Post autor: Roma »

ja bym jeszcze dodała że powstała księgarnia katolicka Miriam, a wypożyczalnia dvd z czarnieckiego przeniosła się na grunwaldzką. :-D
Awatar użytkownika
ryba
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 220
Rejestracja: 2006-03-02, 14:32:11

Post autor: ryba »

Jeszcze troche i naprawde uwierzę, że hakenbu to inteligentny spiskowiec z kręgów PiS który kręci tu intrygi grubymi nićmi szyte, by ośmieszyc Nosewicza ;)
hakenbu
początkujący
początkujący
Posty: 60
Rejestracja: 2006-10-29, 16:47:55

Stacja i rondo to mało??

Post autor: hakenbu »

Ależ Ty masz wypasione potrzeby. Piszę o dużych inwestycjach w skali naszego 35 tysięcznego miasteczka. Więc gdybym pisał o twoim Wypiździewie , z którego Romo cze inny beiq czy jak Ci tam, pochodzicie to napisałbym o spożywczaku, który splajtował i o tym jak Zenek od Walczaków warsztat samochodowy otworzył.

Wypunktowałem te sprawy, które uznałem za najbardziej spektakularne i, które w istotny sposób wpłynęły na jakość życia mieszkańców miasta, bądź stworzyły co najmniej 10 nowych miejsc pracy. Więc nie pieprzcie mi tu, że ową stację przypisuję Nosewiczowi , bo tego nie napisałem. Napisałem tylko, że jeśli takie inwestycje mają miejsce w mieście to znaczy, że panuje dobra koniunktura i władze samorządowe co najmniej w tym nie przeszkadzały.

To są konkrety, a nie "burmistrz zabiegał, burmistrz rozmawiał".

No i jeszcze rybciu koniecznie podeślij mi moją fotkę skoro i Rejtan zmieścił się w twoich archiwach. I opowiedz nam na jakich to szkoleniach u Mao Ze Donga terminowałem. Zdobyłeś się chociaż na komplement, że z sensem formułuję swoje myśli, to idź za ciosem i przyjmij do wiadomości, że nie wszyscy twoi oponenci polityczni to osoby z komuszałym rodowodem. Ba, wręcz z racji mojego wieku byłoby to wyjątkowo mało prawdopodobne.

Już mnie rozgryzłeś? Czy mam Ci jeszcze popodpowiadać?
Awatar użytkownika
ryba
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 220
Rejestracja: 2006-03-02, 14:32:11

Post autor: ryba »

Wiem, wiem...hakenbu...

Poszedłes w kierunku dydaktyzmu tak nachalnego, jak najbardziej natrętny komiwojażer.
Na pewno masz coś mądrego do powiedzenia i potrafisz to wyrazić , ale cos ci nie wychodzi ;) ... i nie wyjdzie, bo stoisz po złej stronie.

Tutaj "modne" jest demaskowanie , ale ja mam inne zasady.
Wiem, że jestes młody, prowadzisz biznes , miałeś małą wpadkę i źle zaiwestowałeś , ale poradzisz sobie, bo jak sam napisałeś:
" ...panuje dobra koniunktura i władze samorządowe co najmniej w tym nie przeszkadzały..."

;)
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

hakenbu plagiator marzyciel?

Post autor: sceptyk »

nie będę odnosil się do zasług burmistrza to smieszne. Równie dobrze można powiedzieć,że jego zasługą są 4 dodatkowe pierścienie w pniach drzew, bo przecież mógł wyciąć wszystkie drzewa a nie wyciął.
Nie bądź plagiatorem - postulat poszerzenia granic miasta Platforma miała już 4lata temu a wiadukt budowała każda władza z obietnic,że zrobi to w następnej kadencji - nic nowego.
Twój stosunek do Brodiuka to delikatnie mówiąc skrzywienie psychiczne. powiem tak; tyle dobrego ile dla miasta zrobił ten człowiek ty nie zrobisz choćbyś rządził 20 lat. nie wycieraj sobie gęby PO bo ani nikt nie potrzebuje twojego głosu, ani twoich rad .
każdy człowiek może wybierać sobie taką partię jaką chce. Przytul do swojego łona tych sfrustrowanych byłych platformersów. PD- Geriatrzy,jak piszą we Wprost potrafią litować się nad każdym - ostatnio zlitowali się nad czerwonymi.
oburzony
początkujący
początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 2006-11-10, 14:37:43

Proponuje hakenbu pracę

Post autor: oburzony »

Hakenbu idż do pracy do zakładu Katarina Collection. Niezła pensja tam na ciebie czeka. Całe 650 zł!!!! Jak chcesz dalej tworzyć takie miejsca pracy to twórz je, ale nie w Ostródzie tylko na Kamczatce. I jeszcze jedno rondo to inwestycja nie miasta tylko GDDKiA więc nie chwal się cudzymi zasługami bo to już nudne się staje. A chwalić się prywatną inwestycją Pana Cichewicza, to kpina. Jedyny wasz udział przy tej inwestycji to ostre chlanie na bankiecie z okazji otwarcia. Ale ty jesteś żałosny hakenbu. Szczerze ci wspólczuje.
ostrodzianin1
początkujący
początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 2006-11-20, 13:52:22

Post autor: ostrodzianin1 »

Najpierw wypunktuję co wydarzyło się najważniejszego za kadencji Nosewicza (niekoniecznie chronologicznie i niekonieczenie wg wagi poszczególnych wydarzeń):
1. Powstał duży, jak na nasze ostródzkie warunki, zakład produkcyjny, "Caterina Collection"
2. Powstał basen i centrum handlowe
3. "Afera Rewizorowa" z Dąbrowskim i "Faktem" w rolach głównych.
4. Utworzenie CIT na pl. Tysiąclecia
5. Sprzedaż białych koszar.
6. Budowa ronda przy szpitalu i stacji benzynowej
7. Budowa pensjonatu "Sajmino" przy skrzyżowaniu ul. Olsztyńskiej i drogi E-7
8. Zagoszczenie na stałe do miasta prestiżowej imprezy sportowej "Tour de Pologne"
9. Zablokowanie trucicieli z Kronospanu
Szanowny hakenbu miałem nadzieję, że to będzie wypowiedź porażająca argumentami, myślałem że zasypiesz mnie przykładami niezbitego profesjonalizmu, że w końcu doczekam się niezbitych dowodów umiejętności sprawnego zarządzania miastem przez burmistrza Nosewicza. I co zobaczyłem listę inwestycji, nazwę imprezy i akcje protestacyjną. Cos słabiutko ci wyszło.

W bardziej rozwiniętych miastach o pewnych rzeczach się nie pisze ponieważ są tak oczywiste, że to wstyd o nich mówić. Mówię tu o ładnych ulicach, zadbanych kwietnikach, rondach z pieniędzy i inicjatywy Dyrekcji Generalnej Dróg itp. Nijak nie można tego przypisywać do sukcesów. To panie hakenbu standardy, czyli coś normalnego, co powinno być, bo tak jest wszędzie.
Jakiż to sukces: kolejna impreza z bębnem, kolejne Tour de Pologne za nasze własne pieniądze, Reggae Festiwal, swoją drogą świetna zabawa, ale bez przesady. Taką imprezę można zrobić wszędzie, o czym mówi nawet jej organizator.
Jeśli sukcesem jest to, że jak piszesz władza nie przeszkadzała to się zgodzę. Ale te czasu już minęły. Władza ma być inicjatorem rozwoju a nie starać się go nie rozwalić.
Sukcesem byłoby ściągnięcie lekkiego, nieuciążliwego przemysłu np.: branża elektroniczna, gdzie zatrudnienie znalazłoby 500 osób, czy choćby nawet 1000. Ostróda nie ma przyszłości bez takich inwestorów. Niestety nikt tu nie zostanie, bo młodzi masowo uciekają z miasta. Sukcesem byłoby też rozpoczęcie budowy tunelu czy wiaduktu nad torami. Chcesz sukcesów, zajedź kiedyś do Lubawy i zapytaj o bezrobocie. Pofatyguj się do Urzędu Gminy lub wejdź na ich stronę internetową i zobacz ile kasy ściągnęli i co zrobili przez te 4 lata.

To teraz odniosę się do twoich przykładów ( tylko do tych do których mam zastrzeżenia).
Ale tu uwaga. Napisałeś: "
Najpierw wypunktuję, co wydarzyło się najważniejszego za kadencji Nosewicza
". Prosiłem o konkretne dokonania burmistrza Nosewicza. Co się wydarzyło to doskonale wszyscy wiedzą.
2. Powstał basen i centrum handlowe
Powstałoby nawet jak burmistrzem byłby tak przez ciebie nielubiany Brodiuk.
4. Utworzenie CIT na pl. Tysiąclecia
-CIT – to mieszanka prywatnego interesu i polityki, każdy kto się choć trochę orientuje zobaczy o co chodzi. CIT powstał nie za sprawą burmistrza Nosewicza, nie miał on nic z tym wspólnego. Jedynie pomógł, bo nie miał wyjścia.
5. Sprzedaż białych koszar.-
Mam mieszane uczucia, co do tej sprzedaży. Z jednej strony cieszę się, że w końcu będzie szybszy przejazd z Czarnieckiego na Pieniężnego, że będzie kilka urzędów w jednym miejscu no i będzie porządne kino. Jednak obawiam się o jakość wykonania i te prawdopodobne wstawki w postaci budynków mieszkalnych. Ogólnie jednak jestem na TAK.
6. Budowa ronda przy szpitalu i stacji benzynowej
-Po raz kolejny przytaczasz inwestycje, na które burmistrz nie miał żadnego wpływu.
7. Budowa pensjonatu "Sajmino" przy skrzyżowaniu ul. Olsztyńskiej i drogi E-7
-Tu to już trochę przesadziłeś. Dlaczego nie podałeś zatem Tawerny nad jeziorem Drwęckim, Klubu Inferno, Klubu w starej mleczarni? To też prywatne inwestycje o charakterze kulturalno żywieniowym ;) Czy może nie podałeś ich z tego powodu, że burmistrz nie uczestniczył w ich nieoficjalnym otwarciu.
8. Zagoszczenie na stałe do miasta prestiżowej imprezy sportowej "Tour de Pologne"
-Ta gościna nas sporo kosztuje i to też trzeba dodać. Czy są efekty, trudno powiedzieć, tu nie będę się wypowiadał ponieważ nie mam danych na ten temat.
9. Zablokowanie trucicieli z Kronospanu
-Pisałem już wcześniej.

"W tym czasie w Ostródzie nie było żadnej plajty dużego przedsiębiorstwa."
- i nie jest to dziwne, bo takich zakładów tu nie ma.
Władze zajmowały się tym czym powinny: promocją miasta co przekłada się na potencjalne nowe inwestycje.
- a ile powinna trwać taka promocja zanim zacznie przynosić wymierne korzyści? Miesiąc, rok, cztery lata, a może 8 lat? Skoro taka długo trzeba czekać na efekty promocji to są dwie możliwości. Albo promocja jest źle przygotowana, albo produkt promowany jest wątpliwej jakości. Z moich obserwacji wynika, że Ostróda jest dobrym produktem. Wnioski, więc nasuwają się same.
"A gdyby Nosewicz i Dąbrowski wykazali tyle determinacji co podczas walki z "Kronospanem" np. w blokowaniu budowy "Carrefoura" bo by się pochylili nad lamentami miejscowych kupców, to mielibyśmy guzik a nie kręgielnię i basen. Mogli to zrobić także pod tytułem nieprawidłowości których dopuścił się Wasilewski przy sprzedaży miejskiego gruntu pod tę inwestycję. Nie zrobili tego jednak bo najważniejszy jest dla nich dalekosiężny interes miasta i jego mieszkańców. "
- nie miasta i mieszkańców tylko prywatnych inwestorów. Trudno mieć żal do nich o to, że mają pieniądze i chcą je inwestować. Jednak nie czarujmy się. Czy byłby to Nosewicz czy ktoś inny też by to powstało. Może i lepsze. Dlatego śmiem twierdzić, że żadna to zasługa burmistrza Nosewicza.
Może mało to zachęcająco brzmi, że przy pozytywach ostatniej kadencji burmistrza wymieniam zaniechanie jakiegoś działania, ale przy mizernych możliwościach budżetowych głównym motto samorządu winno być : "Nie przeszkadzać!". Zdecydowana większość tego co dobre w Ostródzie powstało dzięki zangażowaniu prywatnego kapitału. I doskonale, że tak jest. To oznaka zdrowych relacji na płaszczyźnie prywatne firmy - samorząd. Nie sztuka wywalać własną kasę, trzeba realizować cele za pieniądze z zewnątrz, czego chyba większość z obecnych tu na forum nie rozumie.
- "nie sztuka wywalać własną kasę." To wielka sztuka robić to sensownie. Najlepszym tego przykładem jest basen. Najłatwiej jest powiedzieć, że "samorząd straciłby na tym" i że "jest to nie rentowne". Mówił tak przy każdej okazji zarówno burmistrz Nosewicz a jeszcze żarliwiej wspominał o tym zastępca Dąbrowski. Otóż nie. Basen można było postawić za pieniądze własne przy udziale unijnych, wiele samorządów tak zrobiło, Obiekty są większe, lepiej wyposażone i co bardzo ważne znacznie tańsze. No i są rentowne. Jak się chce to można. No ale jak się chce wspierać jedynie lokalnego inwestora to też można, tyle że nie dla dobra mieszkańców a właściciela.
jeśli więc szukasz jakiegoś spektakularnego dowodu na sukces bezpośredni Nosewicza to trzymając się twoich kryteriów nie mogę tego zrobić. I pewnie nie udałoby mi sie to z żadnym samorządowcem w Polsce.
- dałoby się, dało. Przykładów jest sporo.
Chciałbym podczas podróży po Polsce, opowiadać ludziom, że jestem z Ostródy i mówić to z dumą. Do tego potrzebne są mądre władze, takie, co nie potraktują ratusza jako łupu dla pociotków, takie co nie będą miasta wystawiać na pośmiewisko, takie co traktują pracę w samorządzie jako sposób na życie, wyzwanie, a nie dobrze płatną posadę.
- wyjąłeś mi to z ust.

A co do wyboru w niedzielę. Zastanowię się nawet pięć razy gdzie postawić krzyżyk, aby nie zagłosować na Nosewicza. W moich oczach nie sprawdził się. Głosowałem na niego w poprzednich wyborach gdyż widziałem w nim człowieka kompromisu, który będzie działał na korzyść miasta. Niestety działał wyłącznie na korzyść wąskiej grupy biznesmenów. Właśnie, dlatego nie potrzeba już Ostródzie takiego burmistrza jak Nosewicz.

Podsumowując. Zdecydowanie lepiej wychodzi Ci hakenbu wywlekanie mankamentów kontrkandydatów niż zachwalanie Nosewicza. Robisz to nieudolnie, bez faktów i co najważniejsze bez jednoznacznych przykładów. Krótko mówiąc brakuje ci argumentów.

Pozdrawiam
ostrodzianka
początkujący
początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 2006-11-02, 08:24:25

Post autor: ostrodzianka »

A Ty do cholery nie mogłeś sobie innego nicka wymysleć.
Czy może masz w zamiarze zmylić niektórych jakobym to niby ja siała tę propagandę.
Zastanów się nad tym i może zmień nick dopóki dopiero dwa posty napisłałeś.
I nie próbuj podszywac się podemnie jeżeli to masz w zamiarze.
ostrodzianka
początkujący
początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 2006-11-02, 08:24:25

Post autor: ostrodzianka »

Roma pisze:ja bym jeszcze dodała że powstała księgarnia katolicka Miriam
Tak, a świstak siedział i w niej sprzedawał hehehehehehehe
Jak można pisać takie głupoty
Awatar użytkownika
ryba
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 220
Rejestracja: 2006-03-02, 14:32:11

Post autor: ryba »

ostrodzianka pisze:A Ty do cholery nie mogłeś sobie innego nicka wymysleć.
Czy może masz w zamiarze zmylić niektórych jakobym to niby ja siała tę propagandę.
Zastanów się nad tym i może zmień nick dopóki dopiero dwa posty napisłałeś.
I nie próbuj podszywac się podemnie jeżeli to masz w zamiarze.
Nie narzekaj. Wyrabia Ci dobrą markę. ;)
ostrodzianin1
początkujący
początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 2006-11-20, 13:52:22

Post autor: ostrodzianin1 »

ostrodzianka pisze:A Ty do cholery nie mogłeś sobie innego nicka wymysleć.
Czy może masz w zamiarze zmylić niektórych jakobym to niby ja siała tę propagandę.
Zastanów się nad tym i może zmień nick dopóki dopiero dwa posty napisłałeś.
I nie próbuj podszywac się podemnie jeżeli to masz w zamiarze.
ostrodzianin1 to nie ostrodzianka i przyjmij to za pewnik.
Jeśli nie widzisz różnicy w pisowni to polecam wizytę u okulisty.
Jakoś nie widzę potrzeby zmiany nicka, ale skoro twój ci się nie podoba to go sobie zmień.
Nie podszywam się pod Ciebie i nie zamierzam tego robić. Co niby miałbym dzięki temu zyskać? Chyba nic.
ostrodzianka
początkujący
początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 2006-11-02, 08:24:25

Post autor: ostrodzianka »

ostrodzianin1 pisze: ostrodzianin1 to nie ostrodzianka i przyjmij to za pewnik.
Jeśli nie widzisz różnicy w pisowni to polecam wizytę u okulisty.
Jakoś nie widzę potrzeby zmiany nicka, ale skoro twój ci się nie podoba to go sobie zmień.
Nie podszywam się pod Ciebie i nie zamierzam tego robić. Co niby miałbym dzięki temu zyskać? Chyba nic.
Ja widze różnicę i to znaczną :-D a mój nick bardzo mi sie podoba :lol:
Ale już mylono nicki na tym forum,
hakenbu
początkujący
początkujący
Posty: 60
Rejestracja: 2006-10-29, 16:47:55

A jednak Nosewicz.

Post autor: hakenbu »

A czego Ty oczekujesz? Stworzyłem pewną listę załatwionych spraw i rzecz jasna każdy może napisać, że czy burmistrz byłby taki czy śmaki i tak by się to udało. Też mam, jak wielu z Was, o wiele większe oczekiwania względem naszego miasta, ale mam też w pamięci "dokonania" ekip Babalskiego i Wasilewskiego: afery, zabawa miastem, a nie sprawne nim zarządzanie. Wobec Nosewicza też mam mnóstwo zastrzeżeń i niewykluczone, że jakby ostródzka opozycja wystawiła kandydata z życiorysem, którym można się chwalić (np. zwycięski kandydat PO z Iławy - Ptasznik) i który przedstawiłby mi sensowny plan rozwiązania ostródzkich bolączek to rozważyłbym poparcie właśnie jego.

Tymczasem w szranki z Nosewiczem stanęli wyjątkowo marni kandydaci. Nie chce mi sie polemizować apropo imć Brodiuka. Stawiam tylko 100 Euro przeciw złotówce, że w ciągu kilku, góra kilkunastu miesięcy właśnie za jego sprawą w drobny mak rozsypie się ta "wspaniała" koalicja. Pani Dias to z kolei rozżalona Pani w srednim wieku, która ma o coś osobisty żal do Nosewicza (pewnie o to, że podpisał jej wypowiedzenie, które sama złożyła). Nie przedstawiła żadnego sensownego programu i tylko ośmieszyła się wypisując bzdury w swoich wyborczych ulotkach.

Pozostaje Najmowicz. Napisałem o nim już dość. Nie przekonują was te argumenty i pewnie nie przekonają, bo Wy już wybraliście. Ja stawiam na Nosewicza bo to najlepszy kandydat na burmistrza wśród tej czwórki, która kandydowała, zdecydowanie najlepszy, choc obiektywnie rzecz biorąc pewnie nie idealny. Jestem świadom mankamentów jego urzędowania w ciągu ostatnich 4 lat i mimo to gotów jestem dać mu szansę na poprawienie stylu i efektywności swoich rządów.

Piszesz, że mam Ci pisać o jego dokonaniach. Poczytaj o nich sobie w "Gazecie Ostródzkiej". To pewnie głównie małe rzeczy i lubicie sobie z tego szydzić , ale burmistrzowanie w takim niewielkim mieście właśnie składa się w ogromnej większości z takich małych spraw. Niestety nie jest możliwe przecinanie wstęgi na nowej super inwestycji raz na miesiac czy nawet raz do roku. Należy cieszyć się takim inwestycjami jak karczma "Sajmino", czy tawerna "Mariaszek", bo takie obiekty podnoszą atrakcyjność turystyczną naszego miasta.

O brak dużych inwestycji można obwiniać w takiej samej mierze Radę jeśli nie większej. Też mnie wkurza tłok na Mickiewicza i Czarnieckiego (przydałyby się tam co najmniej 3 ronda). To pewnie można było zrobić w ciągu ostatnich 4 lat, bo to w mojej ocenie było w zasięgu możliwości samorządu. Inaczej rzecz się ma z inwestycjami finansowanymi z zewnątrz. "Caterina" wam nie pasuje bo mało płacą i w ogóle jakoś tak dla was mało to spektakularna branża. Marzą Wam się za to zaawansowane technologie.

OK, też bym chciał zakłady LG jak w Mławie. Są tylko dwie drobne przeszkody: Gdzie miałyby te zakłady powstać i kto miałby w nich pracować. Skąd nabrałby taki zakład wykwalifikowanej kadry? Z Olsztyna, gdzie nie ma jednej technicznej uczelni? No i kwestia lokalizacji. Miejcie pretensje do wójta Brzezina, że tak kurczowo trzyma gminne tereny niczym pies ogrodnika i blokuje rozszerzenie granic Ostródy. Dla mnie kompletnym kuriozum są dzikie, niezagospodarowane hektary u zbiegu krajowej 16 i 7. To ogromny, marnowany potencjał. Już dzis powinno powstać tam duże centrum logistyczne. Nie rozumiem, dlaczego wciąż nic tam sie nie dzieje.

Wydaje się Wam, że wystarczy wysadzić Nosewicza z siodła i już będzie cool. Niestety Najmowicz sprawia wrażenie faceta, który kompletnie nie wie co on tutaj robi. Burmistrzowanie nie jest łatwe i dlatego jak Polska długa i szeroka mądrzy wyborcy powierzają ten urząd ponownie urzędującemu już burmistrzowi czy prezydentowi, bo wiedzą, że zanim nowy osadzi się na urzędzie, pojmie mechanizmy włądzy samorządowej ich miasto, gmina może stracić mnóstwo bezcennego czasu.

Władzę warto zmieniać gdy w sposób rażący zaniedbała sprawy miasta, gdy wikłała się w afery i niejasne powiązania, gdy uprawiała nepotyzm. Ekipa Nosewicza, choć może nie porażająco skuteczna i efekciarska nie splamiła się żadnym z głownych grzechów samorządowców najczęsciej spotykanymi w Polsce. To w zestawieniu z mizerią kontrkandydatów już nadto, żeby zaufać Nosewiczowi ponownie. Ja osobiście za największy sukces ostatnich 4 lat uważam zablokowanie inwazji "Kronospanu" na naszą gminę.

Wbrew pozorom to ogromny sukces, który w głównej mierze może sobie przypisać odsądzany tu od czci i wiary Dąbrowski. Gmina już była kupiona krono-obietnicami i w zasadzie byliśmy o krok od katastrofy ekologiczno-turystycznej. Na szczęście miasto postawiło weto. "Kronospan" to potężny i groźny międzynarodowy koncern i był bardzo zdeterminowany, żeby właśnie w Tyrowie zbudować swoje zakłady. Niewykluczone, że podła prowokacja "Faktu" zainicjowana została jako forma zemsty właśnie przez "Kronospan".

Na razie macie przed oczami tylko ratuszowe posady i już smak władzy mąci wam w głowie. Kto by w takim stanie miał się przejmować takimi bzdurami, że jako mieszkańcy Ostródy macie za co dziękować i Nosewiczowi i Dąbrowskiemu. Załóżmy, że w II turze wygrywa Najmowicz. Czego mam się spodziewać po 4 latach jego urzędowania? Ile koncernów zbuduje swoje fabryki w Ostródzie i okolicach? Jak zamierza robić dobrze to co Nosewicz robił źle? To kluczowe pytania, bez odpowiedzi na nie Najmowicz może liczyć tylko na głosy ludzi bezmyślnych, albo fanatyków.
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

do hakenbu

Post autor: sceptyk »

Co za kultura wypwiedzi :D Szkoda, że to tylko taktyka przedwyborcza.
Hakenbu, wreszcie zaczynasz spuszczać z tonu, ale to już nic nie da. Cechą charakterystyczną waszej strategii jest mantra - to nie nasza wina to przez nich.
Pieprzenie, że ci wójt coś blokuje to bzdet. Poszerzenie granic miasta to procedura. Nie zrobiliście kompletnie nic w tej sprawie. Tak pomogliście mieszkańcom i przedsiębiorcom, że maksymalnie podnieśliście podatki. Pewnie, najłatwiej sięgać do kieszeni bezbronnych, bo to nie wymaga wysiłku.
Władowaliście się w układ, którym interesuje się prokurator i , co gorsze, wcale nie zamierzacie z niego rezygnować. Jak czuje się pan J., któremu salon gier odpłynął w siną dal ?
ostrodzianin1
początkujący
początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 2006-11-20, 13:52:22

Post autor: ostrodzianin1 »

A czego Ty oczekujesz? Stworzyłem pewną listę załatwionych spraw i rzecz jasna każdy może napisać, że czy burmistrz byłby taki czy śmaki i tak by się to udało.
Po 4 latach rządzenia oczekuję konkretnych przykładów a nie drobnostek. Tak masz racje każdy może tak napisać z prostego powodu. Tak to właśnie wygląda.
Też mam, jak wielu z Was, o wiele większe oczekiwania względem naszego miasta, ale mam też w pamięci "dokonania" ekip Babalskiego i Wasilewskiego: afery, zabawa miastem, a nie sprawne nim zarządzanie.
Nie zmieniaj tematu. Rozmawiamy o Nosewiczu.
Tymczasem w szranki z Nosewiczem stanęli wyjątkowo marni kandydaci. Nie chce mi sie polemizować apropo imć Brodiuka. Stawiam tylko 100 Euro przeciw złotówce, że w ciągu kilku, góra kilkunastu miesięcy właśnie za jego sprawą w drobny mak rozsypie się ta "wspaniała" koalicja. Pani Dias to z kolei rozżalona Pani w srednim wieku, która ma o coś osobisty żal do Nosewicza (pewnie o to, że podpisał jej wypowiedzenie, które sama złożyła). Nie przedstawiła żadnego sensownego programu i tylko ośmieszyła się wypisując bzdury w swoich wyborczych ulotkach.
Ponownie uciekasz od głównego tematu. Znowu o Brodiuku.
Pozostaje Najmowicz. Napisałem o nim już dość. Nie przekonują was te argumenty i pewnie nie przekonają, bo Wy już wybraliście.
Pewnie większość już wybrała.
Ja stawiam na Nosewicza bo to najlepszy kandydat na burmistrza wśród tej czwórki, która kandydowała, zdecydowanie najlepszy, choc obiektywnie rzecz biorąc pewnie nie idealny.
Niestety nie potrafisz sensownie uzasadnić skąd u ciebie takie pozytywne podejście do niego. Można odnieść wrażenie, że odbywa się to na zasadzie. Nie lubię innych, bo nie a lubię Nosewicz bo tak i już.
Jestem świadom mankamentów jego urzędowania w ciągu ostatnich 4 lat i mimo to gotów jestem dać mu szansę na poprawienie stylu i efektywności swoich rządów.
Wybacz ale takie tłumaczenie nie pasuje do twojego poziomu. Mocno to naciągane. Popraw sie.

Piszesz, że mam Ci pisać o jego dokonaniach. Poczytaj o nich sobie w "Gazecie Ostródzkiej".
Poza reklamami i czystą propagandą sukcesu nie ma tam nic ciekawego.
To pewnie głównie małe rzeczy i lubicie sobie z tego szydzić , ale burmistrzowanie w takim niewielkim mieście właśnie składa się w ogromnej większości z takich małych spraw.
Małe rzeczy są istotne, ponieważ budują większy organizm. Jednak bez silnego szkieletu ten organizm długo się nie utrzyma. Takim szkieletem są poważne inwestycje a 4 lata z Nosewiczem pokazały, że Ostróda wcale nie zabiega o nowy lepszy szkielet.
Niestety nie jest możliwe przecinanie wstęgi na nowej super inwestycji raz na miesiac czy nawet raz do roku.
To zrozumiałe.
Należy cieszyć się takim inwestycjami jak karczma "Sajmino", czy tawerna "Mariaszek", bo takie obiekty podnoszą atrakcyjność turystyczną naszego miasta.
Sam chyba nie wierzysz w to co piszesz. Ale niech ci będzie to świetne inwestycje, bardzo ważne i umacniające pozycję Ostródy w regionie.
O brak dużych inwestycji można obwiniać w takiej samej mierze Radę jeśli nie większej. Też mnie wkurza tłok na Mickiewicza i Czarnieckiego (przydałyby się tam co najmniej 3 ronda).
Więc jednak wkurza cię coś jeszcze oprócz osoby Brodiuka.
To pewnie można było zrobić w ciągu ostatnich 4 lat, bo to w mojej ocenie było w zasięgu możliwości samorządu.
Oj było, ale uciekło i przyznaję, że wina nie leży wyłącznie po stronie burmistrza.
OK, też bym chciał zakłady LG jak w Mławie. Są tylko dwie drobne przeszkody: Gdzie miałyby te zakłady powstać i kto miałby w nich pracować. Skąd nabrałby taki zakład wykwalifikowanej kadry?
Nie wszyscy w takiej fabryce muszą zaraz mieć tytuł doktora fizyki, nie przesadzaj. Fabryki nie powstają w ciągu tygodnia a ludzi dużo wcześniej się szkoli. Kadry znalazłyby się.
Z Olsztyna, gdzie nie ma jednej technicznej uczelni? No i kwestia lokalizacji. Miejcie pretensje do wójta Brzezina, że tak kurczowo trzyma gminne tereny niczym pies ogrodnika i blokuje rozszerzenie granic Ostródy. Dla mnie kompletnym kuriozum są dzikie, niezagospodarowane hektary u zbiegu krajowej 16 i 7. To ogromny, marnowany potencjał. Już dzis powinno powstać tam duże centrum logistyczne. Nie rozumiem, dlaczego wciąż nic tam sie nie dzieje.
Tak to rzeczywiście wina Brzezina. Szczególnie w połączeniu z konfliktem między nim a Dąbrowskim i burmistrzem. Ale co tam to przecież nie jest wina burmistrza. Winni są zawsze oni. Brzezin jest zły, ale jakoś tak mi się wydaje, że wygrał, że dostał ponad 50% procent głosów, to trzecia jego kadencja, rada gminy prawie niezmieniona. O czym to świadczy o marnowaniu potencjału, o złym zarządzaniu? Jak ja bym chciał widzieć burmistrza i radę niezmienioną przez 3 kadencje. Do tego potrzeba poparcia społeczeństwa. Nie ma go bez efektów. Nosewicz z Dąbrowskim nawet razem do pięt nie dorastają Brzezinowi
Władzę warto zmieniać gdy w sposób rażący zaniedbała sprawy miasta, gdy wikłała się w afery i niejasne powiązania, gdy uprawiała nepotyzm.
Rodziny chyba nie zatrudniano, ale kilku największych pomocników z wyborów sukcesywnie wsadzano do UM. Niekoniecznie z największymi predyspozycjami i kompetencjami.
Ekipa Nosewicza, choć może nie porażająco skuteczna i efekciarska nie splamiła się żadnym z głownych grzechów samorządowców najczęsciej spotykanymi w Polsce.
To rzeczywiście doskonały argument. A ma się czym pochwalić?
Gmina już była kupiona krono-obietnicami i w zasadzie byliśmy o krok od katastrofy ekologiczno-turystycznej. Na szczęście miasto postawiło weto. "Kronospan" to potężny i groźny międzynarodowy koncern i był bardzo zdeterminowany, żeby właśnie w Tyrowie zbudować swoje zakłady. Niewykluczone, że podła prowokacja "Faktu" zainicjowana została jako forma zemsty właśnie przez "Kronospan".
Chyba za długo słuchałeś propagandy sianej przez zastępcę burmistrza.
Załóżmy, że w II turze wygrywa Najmowicz. Czego mam się spodziewać po 4 latach jego urzędowania? Ile koncernów zbuduje swoje fabryki w Ostródzie i okolicach?
Koncernów pewnie nie będzie, ale jest szansa na normalne relacje między miastem, gminą i powiatem. Na normalne relacje z mieszkańcami, na normalne podejście do wielu problemów, których nawet nie starał się rozwiązać Nosewicz. To już sporo.

Pozdrawiam
hakenbu
początkujący
początkujący
Posty: 60
Rejestracja: 2006-10-29, 16:47:55

Do sceptyka

Post autor: hakenbu »

Dokładam wszelkich starań, żeby dyskusja była rzeczowa, ale zawsze można mi wytknąć, że ty tylko wybieg. Piszę o konkretach w Wy wciąż jak zdarta płyta o tym Janowiczu. Czego Wy od niego chcecie? Postawił szpital na nogi, w odróżnieniu od Brodiuka, który o mało nie doprowadził tej samej placówki do upadku.

Fakt, jest postępowanie w prokuraturze, są jakieś zarzuty i co z tego? Miernoty zawsze będą ujadały ze szczęścia jak jakiemuś przedsiębiorcy co dorobił się w ich mniemaniu za dużo dokopie Urząd Skarbowy albo Prokuratura. Ilu piało by z zachwytu gdyby jakiś urząd doczepił się do Słowika. No tak, skoro jest taki bogaty nie mógł tego zrobić uczciwie. I nieważne, że to największy wewnętrzny inwestor jaki ma nasze miasto, że buduje efektownie i podnosi atrakcyjność Ostródy. To wszystko nic, jest winny, bo jest bogaty. To wasz wyborcy PISu sposób myślenia. Dlatego tak chętnie głosujecie na tę pokraczną partyjkę obiecującą socjalne gruszki na wierzbie kosztem ludzi prowadzących swoje firmy.

Nie wybielam Janowicza, nie mam pojęcia co zmajstrował i czy rzeczywiście zmajstrował, bardzo możliwe, że ma na sumieniu jakieś ciemne sprawki skoro intersuje się nim tak mocno prokuratura. Wiem jedno: gdy nasz ostródzki szpital był na krawędzi upadku podał mu pomocną dłoń. Skoro tak gardzicie Panem J. to dlaczego sami nie wyłożyliście swojej kasy na ratowanie szpitala? Dlaczego nie wspomógł go swoim kapitałem lokalny potentat w branży papierniczo-biurowej Pan B? Przecież on słynie z tego, że wie co dla ostródzkiego szpitala jest najlepsze.

Jak będzie wyrok to będę miał powód do zmiany stanowiska względem Pana J., tymczasem trzymam się faktów, ale te jak są niewygodne dla Was tym gorzej dla nich.

I na koniec jedna uwaga: Kto podniósł podatki? Burmistrz? To nie uchwala ich Rada? Czy może w Ostródzie obowiązuje jakaś inna ustawa o samorządności?? I te twoje sugestie o powiązaniach burmistrza i jego ekipy z półświatkiem, te jakieś budowanie atmosfery niedomówień wokół Nosewicza to żenada. Trzymaj się dalej takich "przedsiębiorców" jak Brodiuk to daleko zajedziesz.
zorro
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 2006-11-01, 17:04:43

Post autor: zorro »

Oni maja na mysli mnie, Zorro. Bo przemykam po Ostródzie w półpoświacie, pól twarzy zamaskowanej, koń pół krwi arab. No i często wracam o północy i śpiej do półdnia.
A i jeszcze mam pelerynkę do półuda. I czasami walnę pół litra.
Ale jazda - to jest mój pólświatek.
chroń mnie od przyjaciół, z wrogami dam sobie radę
Zablokowany