Najmowicz kłamie!

Moderator: Jacek-P

Roma
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 195
Rejestracja: 2006-08-02, 23:01:52

Post autor: Roma »

Gdybym miała wybierać między p. Nosem a innym kandydatem to ja bym zagłosowała nie tylko na misia Coralgola ale nawet na Bolka i Lolka lub Misia Uszatka.
Ale widzę, że trafiłam w 10 - boisz się że zabiorą wam dobra pensyjkę jak wygracie co? A to jeszce nie koniec bo za brak gospodarności też można beknąć...
A z tym autobusem to macie jakieś schizy, znów na plakatach autobus z rejestracją NOS... stara śpiewka
marcelio
początkujący
początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 2006-10-20, 19:15:31

Post autor: marcelio »

Romo, czemu przez Ciebie taka nienawiść przemawia? Czy Nosewicz coś Ci zrobił? Powiedz, chętnie posłuchamy... :)
Roma
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 195
Rejestracja: 2006-08-02, 23:01:52

Post autor: Roma »

Marcelio - a Ty co w spowiednika się bawisz?
Każdy ma prawo do oceny burmistrza, a według mnie przez ostatnie 4 lata mieliśmy burmistrza złego. Dlatego wolę coralgola od niego. (ups nawet do rymu :-D )
A teraz znów ostródzianka, marcelio, zorro i hakenbu bedą wypisywać co to nie uczynił ten Pan. To się staje nudne...
Kogo wy chcecie przekonac tymi wpisami - bo na pewno nie mnie i moją rodzine aha i sąsiadów też.
Ale widac ze Wam łydki drgaja jak sie dowiedzieliście że moherowe berety idą do akcji hahahhaa
Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Post autor: studentka »

Ludzie czy wy musicie sobie tak dowalac na tym forum?????Jak dzieci!!!!! :shock: Hakenbu-wyluzuj,bo jestes nudny,ciagle to samo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!żenada!!!!!
hakenbu
początkujący
początkujący
Posty: 60
Rejestracja: 2006-10-29, 16:47:55

Już nie mogę doczekać się następnej niedzieli...

Post autor: hakenbu »

Ile śmiechu będzie! Okaże się ile to brodiukowo-diasowe poparcie było warte. Tak ze 300 dodatkowych głosów jak dobrze pójdzie. Ucieszne podrygiwania darów, jamcionków, jap, rom, czy innych toledów pozwalają mi zminimalizować niepokój o wyniki II tury.

Raptem 5 czy 6 ma na tym forum popleczników Najmowicz, a słychać ujadanie jakby szła za nim cała sfora. Gdyby ktoś chciał sobie wyrobić opinię czytając owo forum mógłby rzeczywiście w pierwszym odruchu pomyśleć, że Nosewicz to oblężona twierdza przez wściekłe zastępy jego wrogów. I tylko garstka zdroworozsądkowych, do których nieskromnie sam siebie zaliczam, próbuje tu tę wściekłą hordę nieco pohamować.

Wiecie, że wasze szanse są mizerne. Oczywiście zwycięstwo Nosewicza przy niesprzyjających wiatrach moze okazać się nie tak okazałe jak na to liczę. Z pewnością kupa ludzi zrezygnuje z głosowania w ogóle. Wyborcy będą musieli stawić czoło kłamliwej i napastliwej propagandzie "antynosewiczowego zjednoczenia". Brodiuk poparł PIS bo zdaje sobie sprawę, że jest juz na odstrzał i jego dni w ostródzkiej Platformie są policzone i miota się we wściekłej furii. Dla większości wyborców Platformy będzie to nie do przyjęcia.

Osobistą nienawiść Brodiuka do Nosewicza i jego ekipy wyborcy, ujmę to brutalnie, mają w d..e. Nie zagłosują na PIS bo PIS uosabia wszystko co najgorsze w polityce w ciągu ostatniego roku. I mniejsza o to ile z tych "grzechów" PISu można przypisać Najmowiczowi osobiście. Przypiął sobie łatkę PIS i to go w wyborach pogrąży.

Nosewicz oficjalnie do żadnej partii nie należy więc obrzucanie go obelgami w stylu "komuch" to tylko dowód bezsilności jego oponentów. To są fakty w odróżnieniu od waszych pobożnych życzeń. W ekipie Nosewicza zapewne nie wszyscy podzielają mmój optymizm, bo wyborcy bywają nieobliczalni i gotowi uwierzyć, w to, że są bezrobotni, żony/mężowie ich zdradzają, sąsiedzi w nocy hałasują, psy robią na trawnik to wina Nosewicza.

Znając już potencjał intelektualny i zaciekłość najmowiczowego sztabu oraz jego zagorzałych zwolenników takich to argumentów przeciw Nosewiczowi należy się spodziewać.
marcelio
początkujący
początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 2006-10-20, 19:15:31

Post autor: marcelio »

Hakenbu, tylko przyklasnąć. Szkoda, że inni użytkownicy tego zacnego forum prawdopodobnie nie rozumieją, co piszesz, używasz zbyt mądrego języka dla nich:) Pozdrawiam Hakenbu:)
japa
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 460
Rejestracja: 2006-07-17, 11:35:46

Post autor: japa »

ja myślę, że mój przedmówca powinien się zbadać. Z pewnością te wycie jest objawem choroby...
No dobrze wygra Twój Nosewicz i co dalej? Chodzi Ci o dobro Ostródy czy dobro własnej kieszeni?
Jakoś nie widzę mozliwości współpracy rady miasta w 70% złożonej z bloku prawicowego z burmistrzem, który otoczył sie takimi ludźmi jak ty -hakenbu.
Awatar użytkownika
ryba
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 220
Rejestracja: 2006-03-02, 14:32:11

Re: Już nie mogę doczekać się następnej niedzieli...

Post autor: ryba »

hakenbu pisze: Oczywiście zwycięstwo Nosewicza przy niesprzyjających wiatrach moze okazać się nie tak okazałe jak na to liczę.
Obrazek

Uważaj , bo sie przeliczysz.
Pamiętaj- NIE MA LUDZI NIEZASTĄPIONYCH
... wbij to sobie do makówki.

:?
sen
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 250
Rejestracja: 2004-01-22, 10:17:40

:)

Post autor: sen »

Hałas na tym forum większy niż w schronisku dla psów pod Lubajnami (sic!)
Awatar użytkownika
egzorcysta
początkujący
początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 2005-10-30, 22:34:56

Re: :)

Post autor: egzorcysta »

sen pisze:Hałas na tym forum większy niż w schronisku dla psów pod Lubajnami (sic!)
Krótka piłka:
- jakie szkoły ukończyłes nim zostałes hyclem?
- czy sprzątasz kupy po swoim pupilku?

(sic!)- w gazecie to widziałeś, czego to się tyczy? Nie było mowy o Lubajnach i pasach ze schroniska, więc wniosek jest jeden:
BRAK CI SZKÓŁ

Słownik!
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

Najwięcej o nienawiści piszą na tym forum ci, którzy ją sieją. I cały czas powtarzaja to samo, oddając tym samym hołd Goebelsowi. Jak fakty się nie agadzaja - tym gorzej dla faktów. Za to za mądry język uznają określenia dyskusji brukowej typu "podrygiwanie", "ujadanie sfory", "wściekła horda", etc.

Te wybory rozgrywały się na kilku polach, Wybór burmistrza to tylko jedno z nich. kto wygra okaże się, za tydzień.

W wyborach do samorządów wygrało PO. Nie tylko do sejmiku, także do rady miasta i rady powiatu (łącznie 11 mandatów na 46 - 23,9 %). To najlepszy wynik w historii tej formacji. O klęsce lokalnego lidera tej partii nie ma mowy. Jego porażka w wyścigu o fotel burmistrza - też ok. 20% -głosów też nie jest klęską, zwłaszcza w kontekście wylewanego na niego jadu.

To, że nadal na Brodiuka "propagandyści" nadają, może świadczyć tylko o ich obawach. Może przed porządkiem i wydobyciem na jaw brudów, nie tylko w mieście ale i powiecie.

Mam nadzieję, że w następnych wyborach dzisiejszej pseudolewicy w Ostródzie już nie będzie, zastąpia ją ludzie, którzy polemiki w szambo nie zamienią.
sen
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 250
Rejestracja: 2004-01-22, 10:17:40

Do egzorcysty

Post autor: sen »

Egzorysto, przejrzałem Twoje dotychczasowe posty. Wniosek z nich jeden - masz jakiś problem z wykształceniem, bo ciągle pytasz forumowiczów o szkoły, jakie ukończyli. Poza tym masz problem powiedziałbym fekalno-kynologiczny, bo interesują Cię kupy piesków. No cóż, są różne kluby zainteresowań...
Co zaś się tyczy "(sic!)", to nie zapytam Cię, jakie szkoły ukończyłeś, bo żeby zrozumieć aluzję zawartą w moim poprzednim poście, trzeba trochę polotu :P
bjoneq
początkujący
początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 2006-11-06, 23:43:35

Post autor: bjoneq »

apeluję do administratora tej strony, aby zdjął tytuł tego tematu z forum, gdyż zwrot "Najmowicz kłamie!" jest zwykłym oszczerstwem. Za takie teksty można odpowiadać przed sądem. Jak mi wiadomo pan Najmowicz jest człowikiem uczciwim i nie ma żadnego wyroku , ani nawet grzywny, więc proszę o oficjlane przeprosiny dla p. Najmowicza.
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

tracicie nerwychłopaki?

Post autor: sceptyk »

hakebu i inne mądrale - nie traćcie nerwów :lol: Już tylko tydzień i pójdziecie na własne podwórko. Te wasze g..na, którymi obrzucacie porządnych ludzi da się znieść - zapomnieć będzie trudniej.
daro i inni chętni do pyskówek :-D - szkoda waszego czasu na gadki z ludzmi pozbawionymi jakiejkolwiek etyki. Nie ma sensu rozmawiać,bo po co?
Oni już widzą,że tracą władzę bez względu na wynik głosowania na burmistrza. Wbrew pozorom najważniejszy był powiat, ale tam zdechli jak należy, miasto tak czy tak przegrali, tyle tylko,że będzie trudniej realizować dobre projekty, bo nie Nosewicz będzie mieszał- on by chciał się z wszystkimi kochać :D. Główną zakałą będzie hakenbu, bo każdy wariant z jego udziałem będzie szkodził miastu, ale to przecież nie jego miasto- on ma je głęboko w d..pie.
Najmowicz jest spokojnym człowiekiem, za spokojnym jak na warunki, w których mu przyjdzie pracować. Ale jest uczciwy i potrafi pójść na kompromis.
Jedyny kompromis jaki uznaje hakenbu,do tej pory rzeczywisty włodarz miasta, to wsadzić oponentowi nóż w plecy ,opluć i zakopać. To tyle :P
daro
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: 2006-10-24, 12:13:25
Gadu-Gadu: 0

Post autor: daro »

sceptyk dzięki ale już zrozumiałem że walka na słowa z tymi ludzmi nie ma sensu bo jak nie wyciagną czegoś na kogoś z ubeckich akt to nie przezyją :lol:
Dlatego dałem sobie na spokój, szkoda serca i czasu dla nich, nie sa tego warci.
Można przecież popisac sobie z sensem bez emocji i na argumenty, których Panu Najmowiczowi nie brakuje.
Daro
hakenbu
początkujący
początkujący
Posty: 60
Rejestracja: 2006-10-29, 16:47:55

Przegranemu wygodnie się chować za wyższością moralną...

Post autor: hakenbu »

Moje posty są tylko przeciwwagą na wasze agresywne, pozbawione jakiegokolwiek sensu zajadłe ataki na Nosewicza. W odróżnieniu od Was posługuję się merytorycznymi argumentami. Nie zionę kliniczną nienawiścią do Najmowicza, tak samo jak nie padam na kolana przed Nosewiczem, świadom jego wad i tego, że jeszcze mnóstwo ciężkiej pracy przed nim i kupę pilnych spraw do załatwienia.

Mam mocne podstawy, żeby widzieć wyższość obecnego burmistrza nad drugim kandydatem. Na tym forum padło już wiele stwierdzeń, które Wy - Najmowiczofile puszczacie mimo uszu - bo to wam psuje tak pięknie zakreślony obraz ostródzkiego świata. Jest czarno-biały: Nosewicz to ten zły, Najmowicz to anielski posłannik co najmniej.

Dla wielu z Was taki obraz swiata jest wygodny, bo zwalnia z myślenia. Myślenie wymaga wysiłku i to dla wielu jest nie do przyjęcia. Ktoś tam wrzeszczy:
"Nosewicz pije!". No to podchwytujecie: "Tak, to pijak!". Krzyczą: "Kradnie!" - "Tak, to złodziej!!" - krzyczy rozchocony tłumek świętoszkowatych toledów i darów.

Ale to ja jestem nazywany Goebbelsem, to ja rzucam oszczerstwa. Tyle, że ja w odróżnieniu od większości z was ważę każde pisane tu słowo. Jeśli piszę: "Najmowicz kłamie", tzn, że jestem pewien, że tak własnie jest, (odsyłam do wcześniejszych moich wątków)

Piszecie te androny o kompetencjach i moralności Najmowicza. Konkrety proszę! Ale ich jak się nie doczekałem to się nie doczekałem, więc sam spróbuję wejść w skórę zwolennika Najmowicza, no więc: Pewnie do kościoła chodzi co niedzielę, uśmiech nie schodzi mu z twarzy, jest przyjacielem młodzieży, nie tylko nie krzyczy na uczniów i ich nie bije, ale sam pozwala się wyżyć młodym na swojej osobie. Jak nie pokochać takiej poczciwiny? Zwłaszcza jak się spojrzy na gęby tych opojów: Nosewicza i Dąbrowskiego. Piją na pewno na umór, bo w gazecie pokazali na zdjęciu jak podnosili kieliszek do ust. No i ta czerwona gęba Dąbrowskiego. Różne małe gnidy będą do znudzenia powtarzać, że to z pijaństwa, choć jest to wynik nadciśnienia i ktokolwiek miał do czynienia z tą chorobą dobrze to wie.

Ale co tam prawda! Liczy się, żeby wykopać obecną władzę. Łgarstwem, potwarzą... Świętoszkowaty Najmowicz powie potem, że to nie on, on nie wiedział, on kocha ludzi, zwierzęta a za Nosewicza modli się co wieczór. Te podłości, te kłamstwa i oszczerstwa to rozpowszechniają ludzie Brodiuka, a nie sztab Najmowicza.

Co, nieprawdę piszę? Czy Wy macie jakikolwiek konkretny zarzut do Nosewicza? Naprawdę był takim złym burmistrzem przez ostatnie 4 lata? A może jedynym jego grzechem jest to, że blokuje bandzie miernot dostęp do ratuszowych posad?? Zauważcie, że ja nie obrzucam błotem Najmowicza, odnoszę się do konkretnych informacji na jego temat, które dyskredytują go jako burmistrza, choć nie ujmują mu nic jako człowiekowi, przynajmniej dopóty, dopóki nie będzie uprawiał podłej, kłamliwej kampanii wyborczej.

Wy nienawidzecie Nosewicza z całego serca. Nie dowiedziałem się dlaczego. To można wyczytać tylko między wierszami. Bo te argumenty o dorwaniu skacowanego Wawrzyńskiego i jakichś tam libacjach, które ponoć miały miejsce są już nudne. Sam jestem przeciwny kulturze alkoholu panującej w naszym społeczeństwie, faktem jednocześnie jest, że mnóstwo ważnych spraw, czy nam się to podoba czy nie, załatwia się właśnie przy kieliszku wódki, czy koniaku.

Ważne jest, z kim się pije i ile się pije i co się przy tym ważnego załatwia dla miasta. Dla Was rzecz jasna kontakty obecnych włodarzy, ich dorobek można wrzucić do kosza. Trzeba ich zdeptać, zostawić spaloną ziemię, bo wtedy najłatwiej osadzić swoje zastępy na posadach i sobie popolitykować. Nie macie nic sobie do zarzucenia? Nie? Tym badziej mnie przeraża ta wasza determinacja w pędzie do władzy. Bo nie chodzi tu o to:" OK Panie Nosewicz spieprzyłeś to i to, teraz pora to naprawić, ja chcę to zrobić tak i tak".

Ja od Najmowicza czegoś takiego nie usłyszałem. Słyszę za to: "Tera ja! Tera ja! Ty się już narządziłeś a w kolejce do władzy stoi całkiem pokaźny ogonek chętnych. W zasadzie to sam nie wiem dlaczego jesteś taki be, ale... o już wiem! Pijak jesteś! A jak powiemy żeś pijak to już jesteś chłopie udupiony!"

Prawda jakie to nieskomplikowane?

daro pisze:sceptyk dzięki ale już zrozumiałem że walka na słowa z tymi ludzmi nie ma sensu bo jak nie wyciagną czegoś na kogoś z ubeckich akt to nie przezyją :lol:
Dlatego dałem sobie na spokój, szkoda serca i czasu dla nich, nie sa tego warci.
Można przecież popisac sobie z sensem bez emocji i na argumenty, których Panu Najmowiczowi nie brakuje.
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

hakenbu daj se na spokój :)
Powiem tak, gdyby nie zapiekła nienawiść ,twoja i twojego kumpla i wredne posunięcia w kampanii, Nosewicz by wygrał w 1 turze. Gdyby nie kojarzył się z wami- wygrałby z ogromną przewagą.
nosewicz przegra dzięki wam, bo to nie jego ludzie mają dość. Mają dość jego otoczenia. To, że Nosewicz nie miał większości w radzie to tylko twoja zasługa, to że teraz nikt nie chce z wami gadać, to tylko twoja zasługa. Nawet ludziez SLD, z którymi wszedłeś do rady mają ciebie serdecznie dość. Ciążysz temu miastu od wielu lat więc daj se wreszcie spokój.
:P
hakenbu
początkujący
początkujący
Posty: 60
Rejestracja: 2006-10-29, 16:47:55

Post autor: hakenbu »

Ja mam sobie dać spokój? To nie ja mam halucynacje. Pozgaduj dalej kim ja naprawdę jestem i pod iloma nickami uprawiam na tym forum pisaninę. Powiem tylko tyle, że twoja diagnoza apropo mojej tożsamości jest równie trafna jak wszystkie inne. Czyli kulą w płot.

sceptyk pisze:hakenbu daj se na spokój :)
Powiem tak, gdyby nie zapiekła nienawiść ,twoja i twojego kumpla i wredne posunięcia w kampanii, Nosewicz by wygrał w 1 turze. Gdyby nie kojarzył się z wami- wygrałby z ogromną przewagą.
nosewicz przegra dzięki wam, bo to nie jego ludzie mają dość. Mają dość jego otoczenia. To, że Nosewicz nie miał większości w radzie to tylko twoja zasługa, to że teraz nikt nie chce z wami gadać, to tylko twoja zasługa. Nawet ludziez SLD, z którymi wszedłeś do rady mają ciebie serdecznie dość. Ciążysz temu miastu od wielu lat więc daj se wreszcie spokój.
:P
hakenbu
początkujący
początkujący
Posty: 60
Rejestracja: 2006-10-29, 16:47:55

Kompleks Dąbrowskiego.

Post autor: hakenbu »

Ble ble ble, gdyby Brodiukowi złe moce pozwoliły rozwinąć skrzydła zostałby prezesem Orlenu. Cóż te twoje gdybanie jest warte? Wydaje Ci się, że jak Ty i kilku twoich zakompleksionych lokalnych "działaczy" nie mozecie zdzierżyć, że ktoś was na głowę bije intelektem i medialnym obyciem to już go nienawidzi cała Ostróda? A skąd te 175 głosów?

Wina Dąbrowskiego, że nie ma większości? Poczekamy, zobaczymy. Jak się skończy ta polityczna sraczka przed druga turą i co poniektórzy radni ochłoną z obietnic rzucanych przez Najmowicza i Brodiuka to im ten obecny antynosewiczowy alians bokiem wyjdzie. Czy naprawdę wydaje Wam sie, że ludzie spocą się z wrażenia jak zobaczą hasło: "W Ostródzie zawiązano koalicję POPiS!!" Wiwat Konstytucyja, wiwat wszystkie stany??

Nie spocą się. Zobaczą to co jest naprawdę. Koniunkturalny układ bez szans na przetrwanie,motywowany tylko i wyłącznie ogromnym apetytem na burmistrzowski fotel i płynące z tego tytułu profity. Wymizerniałej ostródzkiej prawicy, podupadłej po ostatnich babalsko-wasilewskich skandalach zdaje się, że ma swoje pięć minut. I tyle. Po zwycięstwie Nosewicza sprawa stanie się znowu otwarta. A wołając do wyborców, że trzeba głosować teraz za Najmowiczem bo bedzie zgoda z Radą to strzelacie sobie politycznego samobója.

Wyborcy poznali już smak takiej "jednojajowej" władzy w skali kraju. Słaba rada potrzebuje silnego burmistrza. A to może zapewnić w obecnym układzie tylko Nosewicz.

sceptyk pisze:hakenbu daj se na spokój :)
Powiem tak, gdyby nie zapiekła nienawiść ,twoja i twojego kumpla i wredne posunięcia w kampanii, Nosewicz by wygrał w 1 turze. Gdyby nie kojarzył się z wami- wygrałby z ogromną przewagą.
nosewicz przegra dzięki wam, bo to nie jego ludzie mają dość. Mają dość jego otoczenia. To, że Nosewicz nie miał większości w radzie to tylko twoja zasługa, to że teraz nikt nie chce z wami gadać, to tylko twoja zasługa. Nawet ludziez SLD, z którymi wszedłeś do rady mają ciebie serdecznie dość. Ciążysz temu miastu od wielu lat więc daj se wreszcie spokój.
:P
ostrodzianin1
początkujący
początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 2006-11-20, 13:52:22

hakenbu a gdzie konkrety?

Post autor: ostrodzianin1 »

Zmobilizowałem się do przeczytania wszystkich twoich wypowiedzi hakenbu.
Są dwie rzeczy, które są bardzo charakterystyczne dla wszystkich twoich wypowiedzi.

Pierwsza.
Ciągle próbujesz przekonać wszystkich, jakim to Nosewicz będzie dobrym burmistrzem jednocześnie dyskredytując Najmowicza. Zarzucasz, że nie jest to osoba dobra na to stanowisko z wielu powodów, choć uważasz, że to świetny kompan do wspólnego browarka. Ciągle pytasz o argumenty za Najmowiczem, konkretne argumenty przemawiające za jego osobą. Jednak w Twoich wypowiedziach nie znalazł się ani jeden konkretny argument za Nosewiczem. Widzisz go jako świetnego burmistrza mimo jego wad które zauważasz. Niestety nie potrafisz lub nie chcesz podać żadnych przykładów przemawiających za kompetencją Nosewicza. Nie mogłem znaleźć nic co by wskazywało, że to właśnie dzięki niemu jest tak świetnie w Ostródzie. Skoro jego kadencja to pasmo samych sukcesów, doskonałej pracy samorządowej, to czemu masz taki problem z podaniem przykładów doskonałej pracy burmistrza Nosewicza.
Czy mnie się tylko wydaje, czy takich przykładów zwyczajnie nie ma. Bo chyba nie chcesz podawać jedynie przykładu, basenu i kręgielni.
Nie są to w żadnym stopniu dokonania, które można przypisać burmistrzowi (co jednak nie przeszkadzałoby ich użyć w spotach wyborczych). Chyba że jego znaczącym wkładem w te inwestycje było ciągłe wizytowanie wyżej wymienionych obiektów. Trudno to jednak zaliczyć do poważnych i znaczących dokonań, choć jak widać lokalny dodatek Gazety Olsztyńskiej tak je przedstawiał.

Co nam jeszcze zostaje? xx milionów euro na kanał i zagospodarowanie nadbrzeża. Hmm. Ponownie zapytam czy mi się tylko wydaje, czy te pieniądze to całość kwoty na cały kanał, a Ostróda dostanie pieniądze tylko na dwa, czy trzy projekty z tym związane. Trudno zatem mówić o wielkim sukcesie Ostródy. Nosewicz w swoich spotach mówił o Ostródzie jako motorze tego wielkiego projektu. Nie mogę się z tym zgodzić zważywszy, że pozostałe gminy przy kanale złożyły znacznie więcej projektów i dostaną znacznie więcej pieniędzy.
Swoją droga tych pieniędzy jeszcze nie ma i minie trochę czasu zanim je dostaniemy. Nosewicz i jego współpracownicy maja taki dziwny zwyczaj chwalenia się na zapas. "Zrobimy, uda nam się, dostaniemy, zdobędziemy". Po czterech latach sukcesu, jaki zewsząd jest przypisywany Nosewiczowi zdecydowanie częściej powinniśmy słyszeć: zrobiliśmy, udało nam się, dostaliśmy, zdobyliśmy.

Sięgnijmy nieco dalej w przeszłość. Hasło na literę K jak Kronospan. Wielki sukces miasta w zablokowaniu inwestycji, wielkie obietnice z tym związane, zamiast Kronospanu będą nowe miejsca pracy w turystyce i innych gałęziach gospodarki tu na terenie miasta. Tak słyszałem na własne uszy. Minęło trochę czasu a ten wielki sukces zakończył się szybciej niż rozpoczął. Ani Kronospanu (co akurat jest dobre), ani innych miejsc pracy. Czyli kolejna niespełniona obietnica, tyle, że nie wyborcza, wiec tym bardziej można się czuć oszukanym.
Tak na marginesie. Żałośnie wyglądała w telewizji ogólnopolskiej wizytówka Ostródy czyli molo z pływającą przy nim łódką o nazwie Kronosmog. Czy naprawdę nic ciekawszego nie mieliśmy?

Tak panie hakenbu, nie napisałeś nic rzeczowego a brak argumentów to zły argument i Ty wykonałeś to w iście mistrzowskim stylu.
Twoje wywody idą wyłącznie w jednym kierunku. Odciągnąć uwagę od Nosewicza i uwypuklić braki, wady, niekompetencje po drugiej stronie. Nie wszyscy jednak dali się na to nabrać.

Jest jeszcze druga rzecz, na którą zwróciłem uwagę czytając twoje wypowiedzi. Bardzo nie lubisz pana Włodzimierza Brodiuka. Niemal w każdym poście piszesz o nim jak o sprawcy wszelkich złych rzeczy w tym mieście. Brodiuk nie wszedł do drugiej tury to fakt. Zdobył ponad 2000 głosów, więc można sądzić, że to jest spory mandat od społeczeństwa. Ty jednak uparcie ciągle piszesz o Brodiuku jak o źle wcielonym, które nawiedziło Ostródę. Oj musiał ci zaleźć za skórę lub dopadła cię specyficzna odmiana antropofobi zwana brodiukofobią?

Nie chciałbym wdawać się w dyskusje o jakiś drobnostkach, czy bawić się w łapanie za słówka. Proszę więc ciebie hakenbu abyś w końcu podał te niepodważalne argument przemawiające za tym, że Nosewicz jest takim świetnym burmistrzem. Wypunktuj, co takiego zrobił burmistrz Nosewicz, żeby nam mieszkańcom żyło się lepiej. Napisz, co dzięki jego staraniom poprawiło się w mieści. Chętnie wtedy podyskutuję w oparciu o konkretne przykłady.
Do zmiany głosu w wyborach pewnie mnie nie przekonasz, ale może dowiem się czegoś nowego o burmistrzu i jego dokonaniach. Może czegoś nie wiem, może umknęło mi coś istotnego. Czekam.
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

na pomoc hakenbu

Post autor: sceptyk »

Nosewicz jest bez wątpienia wspaniałym burmistrzem z jednego zasadniczego powodu - zrobił hakenbu wiceburmistrzem i to wystarczy za wszystkie inne osiągnięcia. Marmurowa tablica uwieczniająca kadencję wiceburmistrza w przygotowaniu....
W przygotowaniu również dytyramb, rapsod, pamiętnik oraz prośba zrozpaczonych mieszkańców Ostródy o c.d. :oops: z zasuszonymi śladami łez fanek.... :oops: :D
fuego
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 2006-11-10, 20:44:16

Z autobusu do bryczki

Post autor: fuego »

Czytam, czytam i nie mogę się nadziwić. Chyba zostanę fanką hakenbu. Nic tylko się uczyć tej zajadłości i wściekłego obrzucania nieprzyjemnymi epitetami. Nie każdy to potrafi, a ty jesteś mistrzem, chylę czoła. Ale rozumiem, że widmo straty dobrze płatnego stanowiska w urzędzie wyzwala takie emocje.
Co do merytorycznych elementów wypowiedzi hakenbu:
1. 90 mln euro- imponująca suma. Jeśli się ją ma. A złożenie dokumentów nie równa się z otrzymaniem pieniedzy. Szczególnie jeśli chodzi o środki unijne. Tak się składa, że chcąc otrzymać pieniądze z funduszy trzeba nieźle się nagimnastykować. Można rzeczywiście powoływać się na widmo takiej kasy, ale pod warunkiem, że jeśli się ją dostanie, to będzie się umiało ją spożytkować. Patrząc jakiego Nosewicz z Dąbrowskim mieli eksperta od funduszy bałabym się na ich miejscu tylu pieniędzy, bo to oznacza kłopoty.
2. Zagospodarownie jeziora Drwęckiego- tym chyba powinien zająć się Słowik, bo jemu na tym najbardziej zależy, skoro chce stawiać super apartamenty dla bogatych. Rozumiem jednak, że Nosewiczowi i Dąbrowskiemu przyświeca idea wspierania lokalnego biznesu.
3. Debata- rozumiem również, że pan Dąbrowski może być wściekły, że Najmowicz nie chce "zmierzyć" się z Nosewiczem w debacie. Tak misternie układał plan dołożenia przeciwnikowi, tyle czasu stracił, a tu d... Najmowicz słusznie nie chce schodzić do niskiego poziomu jaki reprezentuje obecna władza i słusznie nie chce wdawac się w pyskówki.
A może zamiast debaty zróbmy panom kandydatom bieg na 40 km?
4. Z jednym zgodzę się, co napisał hakenbu- Nosewiczowi nie zabrakło determinacji w tworzeniu Centrum Informacji Turystycznej. Tylko pytanie po co CIT w takim miejscu? Dlaczego nie nad jeziorem, gdzie już stoi budynek Żeglugi Ostródzkiej? Jakie są efekty działania tego tworu? I ilu "krewnych i znajomych" królika tam pracuje?
5. Burmistrz a Rada Miasta- hakenbu zapomniał dodać jeszcze jednej ważnej rzeczy na korzyść Nosewicza. Przechytrzył Radę, nie ma co. Nawet się nie zorientowali, jak sprzedał białe koszary grubo poniżej ich wartości. Sprytnie.

Tak, Brodiuk przepadł w tych wyborach, dzięki ekspertom od zajadłości i wściekłego obrzucania. Babalski przepadł w poprzednich wyborach dzięki tym samym ekspertom. I pewnie Najmowiczowi też się oberwie. Nosewicz i Dąbrowski staną na głowie, żeby zachować status quo. Zbyt dużo mają do stracenia ci, którzy za nimi stoją. Smutne tylko, że sądinąd inteligentni ludzie nie potrafią grać fair.
Cóż, Nosewicz pokazał, że autobus jest za trudny do prowadzenia. Dlatego przesiadł się do bryczki. Ale czy bryczką można dogonić Europę?
marcelio
początkujący
początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 2006-10-20, 19:15:31

Post autor: marcelio »

Każda bryczka, prowadzona nawet przez najgorszego konia zawsze będzie szybsza od najlepszego nawet maratończyka, a takim Najmowicz nie jest. :)
bjoneq
początkujący
początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 2006-11-06, 23:43:35

Post autor: bjoneq »

żeby osiągać takie wyniki to najpierw trzeba pożądnie schudnąć marcelio. :D
oburzony
początkujący
początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 2006-11-10, 14:37:43

Panie hakenbu to Pan sie boi utraty władzy!

Post autor: oburzony »

Panie hakenbu, to Pan się boi panicznie utraty władzy, bo lepszego stołka jak fotel wicebormistrza Pan w życiu nie znajdzie. Rzuca Pan bezpodstawne oskarżenia na Pana Brodiuka i Pana Najmowicza, nie mając ku temu żadnych podstaw. Przemawia przez Pana zwykła nienawiść do wszystkich ludzi, którzy za Panem nie przepadają. Znam osobiście Pana Brodiuka i wiem, że oszczerstwa, które padają z Pana ust są bezpodstawne. Znam też osobiscie Pana Nosewicza i dziwię się, że dobrał se tak marnego współpracownika. Dziwię się także, że obecny Pan burmistrz na łamach GO przypisuje sobie osiągnięcia, które absolutnie nie są jego zasługą. Mówię tu o basenie czy dotacji w wysokości 5 mln złotych na modernizację stacji uzdatniania wody i przepompowni ścieków. Basen jest zasługą Pana Słowika, a otrzymana dotacja przez PWiK zasługą Pana Andrysiaka obecnego dyrektora tego przedsiębiorstwa. Także trochę pokory.
Zablokowany