Gazeta Ostródzka a wybory

Moderator: Jacek-P

Roma
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 195
Rejestracja: 2006-08-02, 23:01:52

Gazeta Ostródzka a wybory

Post autor: Roma »

No i proszę jak to mawia p. Kononowicz "dnia... dziś" kupiłam Gazetę Ostródzką żeby zobaczyć jakie tym razem rewelacje zafunduje nam ten periodyk. A tu na pierwszej stronie Nosewicz bije Najmowicza. To jest manipulacja wizerunkiem kandydata na burmistrza Ostródy!!!!
Najmowicz ukazany jest, panie Czesławie przepraszam za określenie, jak "głupek", "ciapa", "chlopiec do bicia", "jak ktoś kto nie umie walczyć" a przy tym zamiast godnie stanąć na ringu "chowa się za swoimi pięściami" (nie wiem jak to się nazywa w języku bokserskim).
Natomiast Nosewicz na fotce - to "twardziel" widać, że "super z niego gość", "ten to potrafi"...
Ciekawe czy Gazeta miała pozwolenie na wykorzystanie wizerunku kandydata prawicy w taki hańebny sposób?
Jeśli Prawo i Sparwiedliwość nie wytoczy procesu za zniesławienie kandydata na burmistrza - to ja nie pójdę głosować na Pana Najmowicza!!!! Bo jesli ktoś nie umie przeciwstawić się takiemu traktowaniu, to nie mam pewności jak bedzie się zachowywał jako burmistrz!
Poza tym to jest skandal!!! Jak można w ten sposób pokazać dwóch kandydatów na Burmistrza Ostródy!!!!?????
No przed PiSem trudna sprawa - nie zareagują na takie traktowanie - to automatycznie urwie to głosy dla ich kandydata.
Pozdrawiam
Marcelina
gaduła
gaduła
Posty: 774
Rejestracja: 2004-01-04, 17:43:40
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Marcelina »

Ręce opadają.... co za brednie.




PS. Jeżeli już miałabym pokusić się o komentarz, powiedziałabym, że na tej małoudolnej próbie fotomantażu korzystniej wypadł Pan Najmowicz.
Ma "szyję" i ten jego uśmieszek.... jest czujny i niewątpliwie zaatakuje w najmniej oczekiwanym momencie.

Kto więc ma zaskarżyć gazetę?
japa
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 460
Rejestracja: 2006-07-17, 11:35:46

Post autor: japa »

każdy ma prawo oceniać ten marny fotomontaż ale:

1. Czy faktycznie Panowie ci pozwolili gazecie na takie wykorzystanie ich wizerunków?
2. Wyraźnie widać, że atakującym jest Nosewicz a Najmowicz chowa się za podwójna gardą.
3. Najmowicz co prawda ma szyję ale za to Nosewicz ma umięśniony brzuch a na ciele Najmowicza widac fałdy tłuszczu

reasumując - Nie wiem co ma znaczyć takie przedstawienie dwóch rywali?Wwiem że w ostatnich wyborach w 2002 roku także pokazano dwóch kandydatów, którzy przszli do drugiej tury - Nosewicza - bardzo korzystnie a Babalskiego - bardzo niekorzystnie.
Czy teraz jest podobnie? Musimy sami to ocenić.
A podobno gazeta nie angażuje się w polityczne rozgrywki - można wyczytać z ostatniego numeru. :-D :) :-)
Roma
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 195
Rejestracja: 2006-08-02, 23:01:52

Post autor: Roma »

Oczywiście nie miałam celu obrażanie żadnego z kandydatów - ale takie skojarzenia nasuneły mi się po zobaczeniu pierwszej strony Gazety Ostródzkiej.
jesli kogoś dotknęły moje skojarzenia - to przepraszam.
Awatar użytkownika
cdn
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 214
Rejestracja: 2006-11-02, 17:42:55

Post autor: cdn »

Z tym głosowaniem to na dwoje babka wróżyłą.Miejmy nadzieję, że mieszkańcy pójdą po rozum do głowy i zagłosują należycie, skoro w wyborach na radnych miejskich i powiatowych postawili na "prawicę" to teraz nie powinni zmieniać zdania i zagłosować na tego kandytata, który będzie miał poparcie w radzie. Burmistrz i Rada to jak para koni do karety, która nazywa się Ostróda.
ostrodzianka
początkujący
początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 2006-11-02, 08:24:25

Post autor: ostrodzianka »

Też widziałam wczorajszą gazetę i uważam że nie ma w tym nic kompromitującego dla żadnego z kandydatów,
a Wy zaraz procesów sie doszukujecie :)
Dwóch kandydatów, którzy będą walczyć o stołetk Burmistrza zartobliwie przedstawionych na ringu. Przeciez to nic złego. :)
marcelio
początkujący
początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 2006-10-20, 19:15:31

Post autor: marcelio »

Ostródzianko, masz całkowitą rację:)
japa
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 460
Rejestracja: 2006-07-17, 11:35:46

Post autor: japa »

faktycznie - przedstawienie dość żartobliwe, żal że gazeta zamiast podchodzić z powagą do wyborów samorządowych robi sobie z tego zabawę - zabawa w prawybory - pokazała że to tylko zabawa bo ani fijas ani róża nie wygrali, teraz żarty sobie robią z kandydatów... eeeh żenujący poziom
daro
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: 2006-10-24, 12:13:25
Gadu-Gadu: 0

Post autor: daro »

To że gazeta Nostródzka związana jest z SLD to nie trzeba tego nikomu tłumaczyć. Co do ringu mylse że trzeba do tego podejśc z dystansem i nie szukać sensacji. Wiadomo że SLD będzie prowadziło bardziej brudna kampanię. Juz rozstawiaja ludzi po mieście którzy zaczepiają przechodniów i oskarżaja Najmowicza o rózne dziwne rzeczy. Dabrowski nawet w to wszystko wplątał własnego syna (słyszałem i widziałem na własne oczy jakie brednie wygadywał).
Bardziej żenujące dla mnie było to że na 1 stronie nostródzkiej był mały wizerunek z zaproszeniem do podziękowania nosewicza ale juz gazeta zapomniała na 1 stronie umieścić zdjęcie Najmowicza.
No ale można było by tak bez końca.

Myslę że gazeta dobrze sobie zdaje sprawe i jej dziennikarze że bez żałosnego kalendarium Nosewicza nie przetrwa (w końcu idzie troszkę kasy z budżetu na to gdzie i co robił burmistrz).
Żenada
Daro
ostrodzianka
początkujący
początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 2006-11-02, 08:24:25

Post autor: ostrodzianka »

Japa nie bądź taki poważny :) Trochę żartobliwego podejścia do sprawy i śmiechu w tak poważnym naszym życiu każdemu się przyda.
Czym bardziej czytam to forum czym bardziej ono mnie rozbawia :-D :-D :-D
japa
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 460
Rejestracja: 2006-07-17, 11:35:46

Post autor: japa »

pani ostródzianko - (...) prawda
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

Jeden mizerny rysuneczek i proszę jaka róznica poglądów. Niezależnie od próby korzystniejszego przedstawienia obecnego burmistrza - my nie lubimy agresorów. A takie działanie Gazety świadczy o klapkach na oczach wydawcy. Co będzie jak jednak wygra Najmowicz i odstawi gazetę od budżetowego sutka?
przekleta
początkujący
początkujący
Posty: 79
Rejestracja: 2006-04-30, 13:35:43

Brawo

Post autor: przekleta »

Jak najszybciej i jak najdalej. Niech gazeta będzie dla ludzi a nie dla partii. Ja nie rozumiem Wydawcy. Przecież tyle kompromitacji naraz to żaden redaktor naczelny by nie przetrwał, a tu patrz. Naprawdę popieram w całej rozciągłości, niech Ostródzka zapracuje na szacunek poprzez obiektywizm. Mam nadzieję że Najmowicz (Prawdopodobnie już wygrany na fotel Burmistrza) zrezygnuje z tej haniebnej strony cotygodniowej w GO. Są inne sposoby na informowanie społeczeństwa. W ogóle żadna licząca się gazeta nie tolerowała by na swoich stronach propagandy jakiejkolwiek opcji politycznej. Tu jest jeszcze gorzej, niedość że toleruje obrzydliwą propagandę to jeszcze propagandę w wykonaniu tylko i wyłącznie jednej opcji politycznej. Jeśli mówimy tylko o treściach informacyjnych, to ktoś w gazecie powinien normalnie przeprowadzać cenzurę pod kontem eliminowania treści propagandowych. Jak można dopuszczać do propagandy jednej opcji politycznej za pieniądze nas wszystkich.? Amoże to Burmistrz sponsoruje sobie tą stronę informacyjną w GO co?
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

Praktyką wielu samorządów jest wykupowanie w gazetach lokalnych kolumn. Jest to sposób komunikowania się z miejscowym społeczeństwem poprzez podawanie danych i informacji nie atrakcyjnych dla samej gazety. Na przykład rozliczania się z wydawanych pieniędzy, informowanie o przetargach i rozstrzygnięciach tych przetargów. W Ostródzie mamy natomiast informacje dworską: burmistrz spotkał się, uścisnął dłoń, rozmawiał, etc. Rzecz w stylu co robiła Jego Królewska Mość. I to powinno sie skonczyć.

Pytanie: ile ta dworska informacja kosztuje budżet. I czy nie można taniej?
Roma
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 195
Rejestracja: 2006-08-02, 23:01:52

Post autor: Roma »

O własnie, właśnie, czy choćby ta strona w GO nie jest przejawem braku gospodarności? To jest misja gazety - rzetelna informacja o działaniach samorządu - w tym przypadku np. artykuły o zrealizowaniu inwestycji za unijne pieniądze lub pozyskaniu inwestora z zewnątrz, ale nie cos takiego albo czytamy że pan burmistrz dał komus kwiaty albo że nagrodę w postaci donniczki za najpiekniejszy balkon itd. A jak jest afera z alkoholem to oni się odwracają i udają ze nic niebyło.
No tak ale jak nie ma się czym chwalić to najlepiej napisać pan burmistrz był w szkole a potem był u pana kowalskiego i rozmawiał o biznesie a potem był p. Jadzi i rozmawiał o planach a może to nie były plany tylko plamy itd.
A już najbardziej mnie wkurzaja nagłowki typu "będzie" - wolałabym dowiedzieć się że już coś "jest" - bo z tym "bedzie" to jakoś nie wychodzi....
Zablokowany