Kocham Ostródę, więc wybieram Najmowicza

Moderator: Jacek-P

przekleta
początkujący
początkujący
Posty: 79
Rejestracja: 2006-04-30, 13:35:43

Kocham Ostródę, więc wybieram Najmowicza

Post autor: przekleta »

To oczywiste że będzie współpraca, PO i PIS i w radzie miasta i w radzie powiatu, ponieważ jak nigdzie na ostródzkim podwórku SLD w tak nieodpowiedzialny i dalece konfliktowy sposób uprzedziła do siebie ludzi PISu, PO i PSL, że nikt nawet nie wyobraża sobie inaczej. Pierwszy lepszy przykład to oczywiście nieskrywana nienawiść Nosewicza do wójta gminy Ostróda brzezina, albo otwarta wojna Gawryluka, + zastępcy i jego popleczników przeciwko PO z Brodiukiem na czele, albo te tyrady bluźniercze w stosunku do ludzi PIS i samego Najmowicza w wykonaniu pana Dąbrowskiego no i zamykające sprawę lewicowe lokalne media, które swoją ewidentną i jawną obrzydliwą stronniczością z korzyścią na SLD skompromitowały się, a kompromitując się tak dalece jeszcze bardziej skonsolidowały i elektorat prawicowy i wszystkich radnych nie będących z SLD. Ostatni przykład to piątkowa GO. Dwa pupile GO wypadły z gry i to w tak spektakularny sposób że uważam, iż tu mamy ewidentny dowód na szykującą się zmianę na stanowisku Burmistrza w Ostródzie. Pomimo takich olbrzymich środków medialnych, tak silnego układu powiatowo, miastowo, medialnemu na korzyść Krześniak z Miłomłyna (największej psujce dobrych pomysłów na współpracę) (do tej pory nie bardzo wiem jak się nazywa ten który wygrał z Krześniak - "dziękuję" GO za umiejętne ukrywanie tego), albo rażące w oczy przykłady zawoalowanego poparcia kandydata w wyborach na wójta gminy Ostróda Pana Fijasa, że uważam iż to wszystko to pewny prognostyk na wypadnięcie 3 pupila z gry, z fotelu burmistrza miasta Ostróda, Bo to że Gawryluk wypada z fotela Starosty to pewnik :) 4 pupil :). Tym bardziej że wyborcy myślą i oczywiste jest że sejmikowa władza będzie starała się ciąć środki z UE dla Ostródy w wypadku wygrania Nosewicza. Takie prawo wilka i trzeba się z tym pogodzić, prawica przecież nie będzie karmiła lewicy. Można nie wiem jak cudowny wniosek o środki z UE napisać, jaka rzeczywistość jest każdy mający w sobie odrobinę mądrości życiowej wie że o takim wniosku powiedzą „Jest bardzo dobry, ale w tym roku były 4 lepsze :) ). Tak więc chociaż Mądrze myślący SLDowcy w obliczu tak dramatycznych faktów powinni się przyłączyć do głosujących na Najmowicza. Liczy się kasa dla Ostródy z UE, SLDowcy !!! schowajcie swoją dumę, zapomnijcie o swojej miłości do Nosewicza. Miłość do Ostródy jest ważniejsza.
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: kaczor »

W Miłomłynie wygrał Skolmowski.
daro
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: 2006-10-24, 12:13:25
Gadu-Gadu: 0

Post autor: daro »

Jak wiadomo są ludzie i w SLD którym leży los Ostródy na sercu dlatego myślę że w strachu przed Dąbrowski zagłosują na Pana Najmowicza.
Daro
przekleta
początkujący
początkujący
Posty: 79
Rejestracja: 2006-04-30, 13:35:43

Obszczymurki

Post autor: przekleta »

Dlaczego wybór jest tak oczywisty? Należ zapytać hakenbu, marcelio i marceliny dlaczego ich ukochany Nosewicz do tej pory uprawia propagandę i kłamstwo. Dlaczego w sprawach najważniejszych dla Ostródy nic nie zostało zrobione.

1. Aktualnie środków pozyskanych z UE jest 90 tyś euro, te 90 mln to kłamstwo i mrzonki, pokarzcie sprawozdania budżetowe za poprzednie lata albo przynajmniej aktualne wykonanie budżetowe gdzie są te pieniądze?????, wątpię nawet żeby w planie budżetu na 2007 rok była gdziekolwiek ta kwota zapisana KŁAMSTWO.

2. Co będzie w końcu zrobione z cmentarzem w środku miasta. Jak można było się w tak skandaliczny sposób wycofać z przeniesienia go w inne miejsce pod naciskiem 5% krzykaczy.

3. Czemu nie ma nawet pomysłu, jak rozwiązać problem torów przecinających Ostródę na pół. Przecież jest mnóstwo opcji. Jedna z nich to: Wystarczyło by się dogadać z PKP. Przekopać dwu kilometrowy tunel wzdłuż pod torami, a sprzedaż działek w środku Ostródy tam gdzie teraz są tory zwróciły by koszty realizacji tego zadania albo przynajmniej w dużej mierze by pokryły te koszty.

4. Zero koncepcji na zagospodarowanie tych slumsów nad jeziorem drwęckim do przystani.

5. Skandal ze sprzedażą koszarów. Jak można było przetarg kompilować w taki sposób żeby zezwalać tam na bezsensowne budownictwo mieszkalne, które w żaden sposób nie posunie Ostródy naprzód. Nawet Ostróda na tym nie zarobi tylko jakiś lokalny przedsiębiorca.

6. Obrzydliwe listy tworzone przez współpracowników Nosewicza na Brodiuka i Najmowicza + 4 lata temu na Babalskiego. To jest draństwo. Co na to odpowiecie hakenbu, marcelio i marcelino?

To tak z grubsza. Wybór jest oczywisty. Najmowicz już wygrał.
marcelio
początkujący
początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 2006-10-20, 19:15:31

Post autor: marcelio »

Biedna Przeklęta, żyje w swoim świecie... Najmowicz już wygrał? No cóż, mając 30% nie da się wygrać... Niestety, Najmowicz polegnie z kretesem... Ponadto się powtarzasz, wszystko zostało Ci wyjaśnione przez Hakenbu, a Ty znów piszesz jakieś głupoty...
japa
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 460
Rejestracja: 2006-07-17, 11:35:46

Post autor: japa »

wiesz co marcelio - spadaj, zaśmiecasz forum
przekleta
początkujący
początkujący
Posty: 79
Rejestracja: 2006-04-30, 13:35:43

Odpowiedź???

Post autor: przekleta »

Uzyskałam odpowiedź????? To jakieś kpiny. Uzyskałam odpowiedź połowiczną na część pytań, które dalece mijają się z prawdą. Powtórzyłam w bardziej precyzyjny sposób te najważniejsze pytania w taki sposób żeby od razu wytrącić z rąk hakenbu, marcelio, marceliny i innych pomniejszych malkontentów argumenty do kwestionowania w ogóle możliwości zadawania takich pytań. Pytam się gdzie w budżetach ta pozyskana kasa papiery na stół. Co z torami przecinającymi miasto na pół jaki pomysł. Co z przetargiem na sprzedaż koszarów dlaczego zapisano w nim możliwość budownictwa mieszkalnego co to za pomysł na rozwój Ostródy???? Co z cmentarzem jeśli Nosewicz wtedy nie zadziałał zgodnie z prawem to dlaczego do tej sprawy nie powrócił. Niech się wytłumaczy z obrzydliwych ulotek teraz i z tych 4 lata temu. Jaka odpowiedź. Ucieczka. Będę do końca kampanii zadawała te pytania za każdym razem z innej beczki. Jest mnóstwo rzeczy o które można zapytać. Bierność i bezczynność Nosewicza przez 4 lata była porażająca.
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: kaczor »

3. Czemu nie ma nawet pomysłu, jak rozwiązać problem torów przecinających Ostródę na pół. Przecież jest mnóstwo opcji. Jedna z nich to: Wystarczyło by się dogadać z PKP. Przekopać dwu kilometrowy tunel wzdłuż pod torami, a sprzedaż działek w środku Ostródy tam gdzie teraz są tory zwróciły by koszty realizacji tego zadania albo przynajmniej w dużej mierze by pokryły te koszty.



bardzo ciekawe ale nie do zrealizowania no chyba że zgłosi się ten projekt do posła Gosiewskiego ;)
Nawijacz
początkujący
początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 2006-11-13, 18:47:57
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: ze wsi ostróda

bez filmów

Post autor: Nawijacz »

to chyba pomysł al fantastyka
przekleta
początkujący
początkujący
Posty: 79
Rejestracja: 2006-04-30, 13:35:43

Priorytet !!!!!

Post autor: przekleta »

No właśnie "Pomysł". Tylko pomysł. A słyszeliście o jakiejkolwiek debacie zainicjowanej przez Nosewicza w ciągu ostatnich 4 lat na ten najważniejszy dla Ostródy temat? Przecież to jest priorytet wszelkich budżetów. Trzeba podnieść alarm niech tłumaczy się każdy kandydat jaki ma pomysł na rozwiązanie problemu torów przecinających Ostródę na dwie części. Nosewicz niech się wytłumaczy dlaczego nawet nie rozpoczął tej kwestii + niech się tłumaczy jaki ma pomysł na przyszłość ale tą najbliższą 4 letnią nie chcę słyszeć że to za drogo. to już 30 letni problem. PRIORYTET !!!!! 4 lata budżetów. Niech rozłożą na 4 raty. Tylko najpierw trzeba mieć pomysł co nie Malkontenci??? Jest wiele koncepcji niech ktoś w końcu się odważy i zabierze się do roboty. Ja ze swojej strony nie wierze Nosewiczowi że cokolwiek zrobi w tym temacie bo przez ostatnie 4 lata nawet na ten temat ani razu paszczy nie otworzył.
Awatar użytkownika
ryba
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 220
Rejestracja: 2006-03-02, 14:32:11

Post autor: ryba »

To było jakis rok temu. ( trzeci przejazd kolejowy )
Siedziałem wygodnie w fotelu mojego auta i słuchałem programu drugiego polskiego radia. Zdaje się , że była transmisja z konkursu chopinowskiego... tak, zdecydowania był to konkurs chopinowski...
Uchyliłem szybę, zapaliłem papierosa i delektowałem sie wybornym tytoniem , oraz piękną muzyką... obserwowałem ludzi nerwowo spoglądających na zegarki i powiększającą się kawalkadę aut...
...i gdy tak stałem w korku przed zamkniętymi szlabanami zrozumiałem , że ostródzki problem torów kolejowych jest nierozwiązywalny.
Pomysł z tunelem, lub co gorsza z wiaduktem uważam ,delikatnie pisząc ,za chore urojenia.
W tym ciągłym pędzie czasem potrzebna jest nam chwila na głębszą refleksję.
Marcelina
gaduła
gaduła
Posty: 774
Rejestracja: 2004-01-04, 17:43:40
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Marcelina »

przekleta pisze:(...)

Miałam sen, cudowne miasto w jeden organizm zrośnięte
tory biegnące łąką, z miasta jak by skalpelem wyrżnięte
Pięknym łukiem na nowo położone, przez łąki i pola
tak przecudownie omijające me miasto, taka jest Ostródzian wola !!!!
Aktualny stan rzeczy, jest jak jakaś bajka o dwóch potworach
Możemy to zmienić oddając swój głos w najbliższych wyborach
Niech te marzenie stanie się wyborczym mottem przewodnim
dla każdego kto ośmieli się sięgnąć po ten fotel przechodni
Wymagać i zmuszać do rzeczy pozornie niemożliwych, taka nasza rola
My mieszkańcy mówimy przecz z torami, to już jest najwyższa pora.

Przeklęta. Ostróda dnia 1 lipca 2006r.

Ha, ha, ha ...

PS. Sprawdź w słowniku kogo określa słowo "malkontent", przeanalizuj i wyciągnij poprawne wnioski.
przekleta
początkujący
początkujący
Posty: 79
Rejestracja: 2006-04-30, 13:35:43

Malkontent

Post autor: przekleta »

Malkontent: człowiek niezadowolony ze wszystkiego, we wszystkim doszukujący się wad, niedostatków, ujemnych stron.

No widzisz marcelina?
Przykładowo Ryba napisał: Pomysł z tunelem, lub co gorsza z wiaduktem uważam ,delikatnie pisząc ,za chore urojenia.

Albo Nawijacz napisał: to chyba pomysł al fantastyka

Albo Kaczor napisał: bardzo ciekawe ale nie do zrealizowania no chyba że zgłosi się ten projekt do posła Gosiewskiego

Albo Marcelina napisała: Ha, ha, ha ...

Marcelina nie wmówisz mi choćbyś bardzo chciała że jesteś tępa. Nie uwierzę ci. Musisz postarać się naprawdę bardzo mocno.
Awatar użytkownika
ryba
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 220
Rejestracja: 2006-03-02, 14:32:11

Post autor: ryba »

Przeklęta, ale ja się nie czepiam.
Serio chciałabyś mieszakać nad tunelem kolejowym, lub w cieniu betonowego wiaduktu?
Za te pieniądze można zrobić w Ostródzie 100 innych rzeczy.
Wystarczy na początek wybudować 3-4 ronda ( czarnieckiego-grunwaldzka/ drwęcka-olsztyńska / olsztyńska-mickiewicza / kościuszki-grunwaldzka ) i miasto błyskawicznie sie odkorkuje.
Teraz jest tak, że stoisz na zamkniętym przejeździe kolejowym, szlaban się podnosi ale i tracisz drugie tyle czasu stojąc w korkach.
bjoneq
początkujący
początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 2006-11-06, 23:43:35

Post autor: bjoneq »

ryba sorki że poprawię, ale tam chyba powinno być kopernika-grunwaldzka. W pełni popieram inicjatywę. Nei pozostaje nic innego jak 26 listopada zagłosować na p. Czesia. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: kaczor »

a tak pozatym to PKP napewno nie da na to ani złotówki bo to nie ich nie obchodzi czy w mieście są korki z ich powodu.
Awatar użytkownika
ryba
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 220
Rejestracja: 2006-03-02, 14:32:11

Post autor: ryba »

bjoneq pisze:ryba sorki że poprawię, ale tam chyba powinno być kopernika-grunwaldzka. W pełni popieram inicjatywę. Nei pozostaje nic innego jak 26 listopada zagłosować na p. Czesia. Pozdrawiam
Dzięki, mój błąd. ( za krótko tu mieszkam )
Dodam tylko jeszcze sprawe przejścia dla pieszych, przy środkowych przejeździe i inną organizacje ruchu w tym rejonie, ale o tym juz ktos pisał i nawet są jakieś plany.
pozdr.
daro
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: 2006-10-24, 12:13:25
Gadu-Gadu: 0

Post autor: daro »

Opisujecie wiele problemów które są w Ostródzie ze wszystkimi sie zgadzam no ale jak sami widzicie przez 4 lata nic sie nie zmieniło nie ma żadnych planów więc myslę ze my powinniśmy zmienić te plany głosują 26.11.2006 i wybrać nowego burmistrza chodzby dla tego że on chce te problemy rozwiązać.

Ryba nie zgodzę sie ze jest to reflekscja stac w korku na przejeździe, raczej złośc na nienormalnośc.
Daro
Awatar użytkownika
DarioLee
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 387
Rejestracja: 2004-05-13, 22:59:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: niestety Ostróda :/
Kontakt:

Re: Malkontent

Post autor: DarioLee »

przekleta pisze: No widzisz marcelina?
Przykładowo Ryba napisał: Pomysł z tunelem, lub co gorsza z wiaduktem uważam ,delikatnie pisząc ,za chore urojenia.
Powiedz to kierowcy karetki ktora na sygnale czeka na przejezdzie albo strazakom w czasie drogi do pozaru itd.
Mozemy wyslac czlowieka na Ksiezyc i nawet na marsa a nie mozemy rozwiazac problemu przejazdow w miescie.
Skoro mamy teraz swojego czlowieka w Sejmiku to zrobi cos z tym fantem.
Awatar użytkownika
ryba
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 220
Rejestracja: 2006-03-02, 14:32:11

Post autor: ryba »

...ale jeden wiadukt nie załatwi sprawy. Trzeba wybudować dwa.
...a w tunel nie uwierzę.
przekleta
początkujący
początkujący
Posty: 79
Rejestracja: 2006-04-30, 13:35:43

Jak nie to, to to

Post autor: przekleta »

Jak nie obejście torów poza miastem, albo jak nie tunel wzdłuż torów myślę że ze 2 km to by było, co do wiaduktów 2 to zdecydowanie za drogo, to myślę że jest jeden pomysł kompromisowy. Po co puszczać pociąg tunelem wzdłuż, albo po co my mamy przemierzać nad pociągiem wiaduktem. Po prostu to my powinniśmy przejeżdżać i przechodzić pod pociągiem. Wystarczyło by tylko na dwóch przejazdach zrobić szerokie i odpowiednio głębokie podkopy. Tuneliki tzw. :) Dla samochodów i dla pieszych i sprawa załatwiona. Niech sobie jeżdżą te pociągi zafajdane jeśli muszą przez nasze kochane miasto ale nam to już będzie rybka. (Bez obrazy Ryba) :) Myślę że to najbardziej optymalny i najtańszy sposób na rozwiązanie tego największego Ostródzkiego problemu. I błagam nie piszcie głupot w stylu że są inne ważne sprawy. Są, ale najważniejsza to jest ta i Basta.
Aha, oczywiście uważam, że ten projekt byłby w stanie zrealizowac tylko i wyłącznie Najmowicz :)
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

wiadukt jest sprawą przeżycia tego miasta

Post autor: sceptyk »

Wiadukt można zbudować w ciągu jednej kadencji. Muszą zangażować się dwa samorządy- miejski i powiatowy. Trzeba to zrobić teraz, bo jak powstanie obwodnica Ostródy na trasie toruńskiej, to Ostróda nie dostanie żadnej kasy.
Trzeba chcieć i wiedzieć jak- a tu wnioski nasuwają się same.
Awatar użytkownika
ryba
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 220
Rejestracja: 2006-03-02, 14:32:11

Re: Jak nie to, to to

Post autor: ryba »

przekleta pisze: Po prostu to my powinniśmy przejeżdżać i przechodzić pod pociągiem. Wystarczyło by tylko na dwóch przejazdach zrobić szerokie i odpowiednio głębokie podkopy. Tuneliki tzw. :) Dla samochodów i dla pieszych i sprawa załatwiona.
...a nie wydaje Ci się, że pomiędzy jedną a druga stroną torów jest zbyt duża różnica poziomów?
Awatar użytkownika
DarioLee
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 387
Rejestracja: 2004-05-13, 22:59:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: niestety Ostróda :/
Kontakt:

Post autor: DarioLee »

Kurde same problemy widzicie :/ Nie prosciej oglosic konkurs na rozwiazanie tego problemu ? Tylko do tego projektu nie angazowac np OPB czy EKOBUDu ale firmy ktore maja juz znaczace doswiadczenie w tego typu inwestycjach. Czym ze jest wydanie kilkudziesieciu tys z budzetu na ogloszenie konkursu i zlalezienie rozwiazania odwiecznego problemu, do korzysci jakie moze miec Nasze miasto.
Ja nie wiem w czym wy wszyscy widzicie problemy ??
A co do pieniedzy to z nieba same nie spadna, najpierw trzeba miec pomysl na inwestycje.
Łysy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 184
Rejestracja: 2006-02-16, 22:35:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gmina Ostróda

Post autor: Łysy »

Jeden wiadukt to zdecydowanie wystarczające rozwiązanie. Nie ma co porywać się na lepsze rozwiązania bo one są nierealne. Najważniejsze aby poza samorządami zaangażować w sprawę...kolej :-D niby oczywiste ale nikt o tym nie napisał, no i lobbować za tym rozwiązaniem w Sejmie aby np. zostało wpisane do priorytetowych inwestycji realizowanych w dużej mierze z budżetu centralnego. Ostróda pod rządami Cz. Najmowicza będzie cieszyła sie przychylnością wielu parlamentarzystów co pokazało niedzielne spotkanie na zamku. Szczególnie ważna może być przychylność posła Krasulskiego i senatora Sadowskiego, którzy mają bardzo dobre kontakty z premierem a i poseł Gorczyca mógłby swoje zdziałać.
Zablokowany