Kocham Ostródę, więc wybieram Najmowicza

Moderator: Jacek-P

hakenbu
początkujący
początkujący
Posty: 60
Rejestracja: 2006-10-29, 16:47:55

Re: Obszczymurki

Post autor: hakenbu »

1. Aktualnie środków pozyskanych z UE jest 90 tyś euro, te 90 mln to kłamstwo i mrzonki, pokarzcie sprawozdania budżetowe za poprzednie lata albo przynajmniej aktualne wykonanie budżetowe gdzie są te pieniądze?????, wątpię nawet żeby w planie budżetu na 2007 rok była gdziekolwiek ta kwota zapisana KŁAMSTWO.
A stacja uzdatniania wody za 5 baniek to nic? Przemilczanie tego faktu to dopiero KŁAMSTWO.
2. Co będzie w końcu zrobione z cmentarzem w środku miasta. Jak można było się w tak skandaliczny sposób wycofać z przeniesienia go w inne miejsce pod naciskiem 5% krzykaczy.
Warto się liczyć z uczuciami ludzi, zwłaszcza w tak delikatnych sprawach jak miejsce pochówku zmarłych, nawet jeśli jest to tylko, jak to raczyłaś określić, 5% krzykaczy. Teren cmentarza jest bardzo atrakcyjny, ale jak komuś się marzy jakaś kamienica w tym miejscu to, niech najpierw popyta ludzi w naszych niby "nieprzesądnych" czasach ilu z nich gotowych by było kupić sobie mieszkanie powstałe na ludzkich szczątkach. Rzecz jasna zanim cokolwiek zaczęłoby się tam dziać przeprowadzono by ekshumację, ale w każdym normalnym człowieku gdzieś w głębi czai się pierwotny lęk przed brutalnym wkraczaniem w miejsca gdzie chowano wcześniej ludzi.

Śmiejcie się z tego, szydźcie, że naoglądąłem się tanich amerykańskich horrorów, w których duchy nawiedzały supermarket zbudowany na miejscu wiecznego spoczynku indian. Rzecz jasna mam do tych spraw zdrowy dystans, jednak nie mogę w sobie wykrzesać za grosz entuzjazmu na myśl o zabudowywaniu terenów po dawnym cmentarzu choćby nie wiem jak atrakcyjnie był zlokalizowany.

Jak dla mnie, jeśli znajdzie się odpowiednie miejsce na przeniesienie ekshumowanych szczątków, w tym miejscu powinien powstać park - przedłużenie już istniejącego po drugiej stronie ulicy. Powstałby taki klin napowietrzający centrum Ostródy i miałoby to przestrzenne uzasadnienie.
3. Czemu nie ma nawet pomysłu, jak rozwiązać problem torów przecinających Ostródę na pół. Przecież jest mnóstwo opcji. Jedna z nich to: Wystarczyło by się dogadać z PKP. Przekopać dwu kilometrowy tunel wzdłuż pod torami, a sprzedaż działek w środku Ostródy tam gdzie teraz są tory zwróciły by koszty realizacji tego zadania albo przynajmniej w dużej mierze by pokryły te koszty.
I może wybudujemy z rozpędu drugą Warszawę Centralną w Ostródzie? Twój pomysł niemal dorównuje opcji niejakiego Vahapa Toya z Turcji, który prawie wybudował pod Białą Podlaską drugie Las Vegas. Budowa dwukilometrowego tunelu w centrum miasta pochłonęła by setki milionów złotych, trwała by co najmniej 2 ,3 lata w ciągu których całkowicie musiano by wstrzymać ruch kolejowy na odcinku Olsztyn - Iława. Jeśli później działki powstałe ponad tunelem ktoś by zakupił za 5% kosztów budowy byłby to ogromny sukces. Co niby nad takim tunelem miałoby powstać? Na pewno nie mieszkania. Ktokolwiek mieszkał w dużym mieście gdzieś blisko metra ten wie o czym piszę.

Wibracje i hałas to mało atrakcyjne czynniki przy zakupie działki budowlanej pod budowę czegokolwiek. Najtańszą i najszybszą w realizacji byłaby opcja wiaduktu koło ul. Drwęckiej. Koncepcja wykorzystania nasypu kolejowego po dawnej linii kolejowej na Olsztynek jest wciąż brana pod uwagę. Droga by była mocno kręta, ale za to bezkolizyjna z torami. Problemem są jednak budynki wzdłóż ulicy Mazurskiej, które by trzeba było wyburzyć jeśli miałby się zmieścić tam jeszcze dojazd do ogródków działkowych.

Oczywiście najsensowniej i najperspektywiczniej by było stworzyć bezkolizyjne przejście drogowe w ciągu ulic Mickiewicza - Czarnieckiego, ale ukształtowanie terenu i gęsta zabudowa bardzo to zadanie utrudnia. Pytanie za 100 pkt. kto pozwolił na wybudowanie hotelu "Promenada" w bezpośrednim sąsiedztwie środkowego przejazdu? Ta działka powinna była być zarezerwowana pod przyszłą budowę bezkolizyjnej trasy nad/pod torami. No ale teraz jest już za późno i liczba ewentualnych wariantów jest o wiele mniejsza.

Myślę, że jedyną opcją w zastałej sytuacji mógłby być około 100 - 150 metrowej długości tunel przecinający pod kątem tory na wysokości środkowego przejazdu. Wlot byłby mniej więcej pomiędzy hotelem Promenada, a kamienicą Mickiewicza 2, wylot po drugiej stronie torów na wysokości trzeciego przejazdu. Musiałby ulec zmianie układ komunikacyjny i główny ciężar miejskiego ruchu przejęła by ul. Jana Pawła II. Do rozwiązania byłyby też kwestie ulic 11-go listopada, Słowackiego i Stapińskiego, na których ruch trzeba by było odpowiednio zorganizować, tak by współgrały z tunelem.

Na wprost z tunelem w Czarnieckiego iść się nie da bo jest ostro pod górkę. Z kolei wiadukt potrzebuje mnóstwo miejsca, którego nie ma, a nawet jeśli jakiś geniusz projektant coś by wymyślił, to wiadukt w takim miejscu bardzo zeszpeciłby krajobraz.

[qoute]4. Zero koncepcji na zagospodarowanie tych slumsów nad jeziorem drwęckim do przystani. [/quote]

Trzeba najpierw znaleźć miejsce gdzie się to całe komunalne tałatajstwo z ulic Spichrzowej i Słowackiego wysiedli. To nie takie proste. Myślę jednak, że budynek Spichrzowa 9 to dopiero początek zmian w tamtym rejonie. W każdym razie w większej mierze zależy to od prywatnych inwestorów niż władz miasta. Jesli ktoś zaproponuje odpowiednią sumę za tamten teren to i lokale zastępcze dla ludzi tam mieszkających się znajdą.
5. Skandal ze sprzedażą koszarów. Jak można było przetarg kompilować w taki sposób żeby zezwalać tam na bezsensowne budownictwo mieszkalne, które w żaden sposób nie posunie Ostródy naprzód. Nawet Ostróda na tym nie zarobi tylko jakiś lokalny przedsiębiorca.
Trzeba mieć maksymalnie dużo złej woli lub niedowład umysłowy, żeby to uznawać za skandal. A co budować jeśli nie mieszkania? Sprawa jest bardzo prosta. Na dole usługi i handel na górze lokale mieszkalne. Co wg Ciebie jak nie budownictwo posuwa miasta naprzód? Dla mnie to super wiadomość, już za klika lat stanie się to najaatrakcyjniejszy kwartał miasta. Blisko siebie będą urzędy, sąd, kino, sklepy... Znając dotychczasoe inwestycje Słowika nie mam wątpliwości, że jego nowe domy wkomponują się doskonale ze starą zabudową koszarową.

Jeśli to nie jest korzystne dla miasta, to co jest? I na koniec, jeśli zarabia lokalny przedsiębiorca to właśnie zarabia Ostróda. Bo Ostróda to Ty, ja i Pan Słowik też, jeśli nie zwłaszcza on - przejdź się ulicami naszego miasta i wyobraź sobie jakby wyglądało gdyby nie inwestycje tego Pana.

[qoute]6. Obrzydliwe listy tworzone przez współpracowników Nosewicza na Brodiuka i Najmowicza + 4 lata temu na Babalskiego. To jest draństwo. Co na to odpowiecie hakenbu, marcelio i marcelino?[/qoute]

Prawda czasem boli, ale draństwem by jej nie nazwał. Jesli ktoś pcha sie na publiczne stanowiska musi mieć świadomość, że jego przeszłość będzie silnie prześwietlana przez konkurentów politycznych. Jesli ktoś ma taką przeszłość jak Pan Brodiuk to powinien: a) szukać mniej eksponowanych stanowisk, b) posiadać grubą skórę i udawać, że co złego to nie on
To tak z grubsza. Wybór jest oczywisty. Najmowicz już wygrał.
Tak z chudsza. Wyboru to nie ma żadnego, albo Nosewicz, albo... no w zasadzie jeszcza ja mogłem kandydować i wtedy zagłosowałbym na siebie, ale skoro ja jeszcze się na coś takiego nie zdecydowałem, z czystym sumieniem postawię swój krzyżyk przy Nosewiczu.
Awatar użytkownika
ryba
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 220
Rejestracja: 2006-03-02, 14:32:11

Post autor: ryba »

...interesujące, hakenbu.
pozdr.
ostrodzianka
początkujący
początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 2006-11-02, 08:24:25

Post autor: ostrodzianka »

hakenbu pisze:Tak z chudsza. Wyboru to nie ma żadnego, albo Nosewicz, albo... no w zasadzie jeszcza ja mogłem kandydować i wtedy zagłosowałbym na siebie, ale skoro ja jeszcze się na coś takiego nie zdecydowałem, z czystym sumieniem postawię swój krzyżyk przy Nosewiczu.
Hakenbau to świetny pomysł żybyś wystartował w najbliższych wyborach na Burmistrza. Na mój głos możesz liczyć.
Ale póki co mój krzyżyk również postawię przy Nosewiczu.
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Obszczymurki

Post autor: kaczor »

hakenbu pisze:


A stacja uzdatniania wody za 5 baniek to nic? Przemilczanie tego faktu to dopiero KŁAMSTWO.
tak to jest kłamstwo. znowu przypisywanie sobie nie swoich zasług.
Roma
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 195
Rejestracja: 2006-08-02, 23:01:52

Post autor: Roma »

hakenbu napisał:
Trzeba najpierw znaleźć miejsce gdzie się to całe komunalne tałatajstwo z ulic Spichrzowej i Słowackiego wysiedli.

A więc mieszkańców ulic Spichrzowej i Słowackiego nazywasz "komunalnym tałatajstwem'

to już szczyt wszystkiego hakenbu - dla mnie jesteś nic nie wartym człowiekiem
hakenbu
początkujący
początkujący
Posty: 60
Rejestracja: 2006-10-29, 16:47:55

Złapałaś mnie, oj.. :D !!

Post autor: hakenbu »

Nie łap mnie za słówka, kiepsko Ci to wychodzi. Wszyscy wiedzą jakiego rodzaju ludność tam w większości pomieszkuje. Rzecz jasna nie wrzucam wszystkich do jednego worka, użyłem tylko, he he skrótu myślowego (w waszej opcji politycznej to modne ostatnio sformułowanie). "Tałatajstwem" nazywam tych co żyją na koszt Państwa i gminy, nadużywają alkoholu, płodzą dzieci, na które ich nie stać, dewastują, powierzone im komunalne mienie (mieszkania).

Z pewnością nie o wszystkich mieszkańcach tamtych okolic można się tak wyrażać, podobnie jak nie o niektórych obywatelach żyjących na ul. Gizewiusza, czy osiedlu komunalnym przy ul. Grunwaldzkiej. Ktokolwiek jednak miał tam okazję pospacertować w ostatnim czasie, może sobie łatwo wyrobić opinię, że Ci, wobec których określenie "tałatajstwo" byłoby krzywdzące, to jednak wyraźna mniejszość.


Roma pisze:hakenbu napisał:
Trzeba najpierw znaleźć miejsce gdzie się to całe komunalne tałatajstwo z ulic Spichrzowej i Słowackiego wysiedli.

A więc mieszkańców ulic Spichrzowej i Słowackiego nazywasz "komunalnym tałatajstwem'

to już szczyt wszystkiego hakenbu - dla mnie jesteś nic nie wartym człowiekiem
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

do romy

Post autor: sceptyk »

Pogardliwe odnoszenie się hakenbu do ludzi jest dobrze znane. Właśnie ten nienawistny i pogardliwy stosunek do człowieka pozwala mi z całą pewnością stwierdzić kim jest hakenbu. Ta jego chorobliwa nienawiść zantagonizowała wszystkich w poprzedniej radzie miasta, zniszczyła kilku porządnych ludzi przy okazji wojny o szpital(dzięki Bogu przegranej) i będzie niszczyć to miasto w dalszym ciągu niestety....
hakenbu
początkujący
początkujący
Posty: 60
Rejestracja: 2006-10-29, 16:47:55

Źle poinformowany sceptyku.

Post autor: hakenbu »

Ciekawe jak mocno rozdziawiłbyś swoje usta w głupkowatym grymasie gdyby jednak do twojej główki dotarła informacja , że nie jestem tym za kogo mnie bierzesz. A poza tym tanie schlebianie bezrobotnym z ubogich ostródzkich osiedli nic Wam nie da , bo i tak ludzie Ci do wyborów w ogromnej większosci nie chodzą.

To co piszę to moje prywatne opinie, a nie Dąbrowskiego, czy Nosewicza. Jak już pisałem jestem na codzień zwolennikiem UPR-u i mam chroniczną awersję do wszystkich tych co żyją, a może lepiej by było uściślić: piją i płodzą za nasze podatników pieniądze. Wyborca PISu nigdy nie pojmie skąd sie biorą pieniądze w budżecie, co to jest rachunek ekonomiczny i że wysokie podatki szkodzą gospodarce.

Zdecydowana większość wyborców PISu to budżetówka i emeryci. Mają oni najczęsciej blade pojęcie czym jest praca na własny rachunek i jak ciężko o każde 100 zł zarobionych na swoim. Tacy ja Wy głosują na uśmiechniętego Najmowicza bo przecież "on taki ladny i sympatyczny". Ja zaś zagłosuję na Nosewicza bo facet wie co robić. Tym się różnimy. Wara takim ja Ty czy Roma od polityki i władzy. Dać takim prawo głosu i nagle ni z tego ni owego w Sejmie pojawia się Lepper, Giertych czy inny Gosiewski.

Moim skromnym zdaniem władzę trzeba powierzać lepszym od siebie a nie podobnym sobie.

sceptyk pisze:Pogardliwe odnoszenie się hakenbu do ludzi jest dobrze znane. Właśnie ten nienawistny i pogardliwy stosunek do człowieka pozwala mi z całą pewnością stwierdzić kim jest hakenbu. Ta jego chorobliwa nienawiść zantagonizowała wszystkich w poprzedniej radzie miasta, zniszczyła kilku porządnych ludzi przy okazji wojny o szpital(dzięki Bogu przegranej) i będzie niszczyć to miasto w dalszym ciągu niestety....
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

nie pieprz hakenbu

Post autor: sceptyk »

Wirtualnie możesz być nawet LPR nie tylko UPR. Ale jesteś tym kim jesteś i to widać słychać i czuć.... Przykre,że tak się spsiłeś.
Korwin Mikke, gdyby wiedział,że jesteś jego sympatykiem umarłby na zawał... On nie potrzebuje poparcia takich jak ty aparatczyków...
Roma
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 195
Rejestracja: 2006-08-02, 23:01:52

Post autor: Roma »

hakenbu - jesteś poprostu żałosny i niezasługujesz na konwersację z nami - a więc: "bujaj wory"
Marcelina
gaduła
gaduła
Posty: 774
Rejestracja: 2004-01-04, 17:43:40
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Marcelina »

Roma pisze:hakenbu - jesteś poprostu żałosny i niezasługujesz na konwersację z nami - a więc: "bujaj wory"
w jednym zdaniu dwa "poważne" orty.
NO, no - to "potrafią" tylko PISowcy...
Awatar użytkownika
ryba
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 220
Rejestracja: 2006-03-02, 14:32:11

Post autor: ryba »

Po raz kolejny zgadzam sie z hakenbu.
Nie przakabacisz mnie jednak bym oddał swój głos na Nosewicza ;)
Chłopaki z PiS może i nie mają pojęcia o gospodarce, ale kto jesli nie oni
weźmie się za złodzieji, meneli i inne męty z ulic które wymieniłeś?
przekleta
początkujący
początkujący
Posty: 79
Rejestracja: 2006-04-30, 13:35:43

Marcelina Nosa dziewczyna.

Post autor: przekleta »

Marcelina Nosa dziewczyna.
Wtykasz zawsze swoje głupie trzy grosze, a z tą twoją pokrętną argumentacją robisz sobie większy obciach niż jakieś śmieszne orty w tych wszystkich tekstach. Mówimy o konkretach a nie o głupotach. O tych przekłamaniach w ulotkach nosewicza o tym niby pozyskaniu przez "Niego" 5 mln zł na uzdatnianie wody, o czym wiadomo że nie miał z tym nic wspólnego. Takie ordynarne kłamstwo. Po prostu z tego co widzę, to już są okrzyki rozpaczy, idzie na zmianę i to jest oczywiste, wszędzie się o tym mówi i większość osób wskazuje Najmowicza. Jest to dzisiaj jedyna rozsądna alternatywa, jeśli nie chcemy stać się wygwizdowem zacofania inwestycyjnego. Będziemy skansenem odwiedzanym przez 3 miesiące w roku przez biednych turystów. Turystyka dźwignią rozwoju Ostródy według nosewicza. Żałosne. Także Marcelina dźwignij swoje ciężkie pupsko sprzed tego monitora i idź się przewietrzyć. Bujnij się nocą po „bezpiecznych ulicach ostródzkich” wzdłuż alei sklepików handlowych w których zarabia się po 600 zł. miesięcznie. Jak tak przejdziesz 42 km. w stronę Olsztyna, to tam dopiero zrozumiesz na czym polega inwencja twórcza w pozyskiwaniu środków z UE, albo na czym polega pomysł na przyciąganie inwestorów tych od produkcji, a nie tych od handlu. Zastanawiam się kto za 4 lata w Ostródzie będzie miał kasę żeby cokolwiek kupić.
Awatar użytkownika
ryba
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 220
Rejestracja: 2006-03-02, 14:32:11

Post autor: ryba »

ryba pisze:Po raz kolejny zgadzam sie z hakenbu.
Nie przakabacisz mnie jednak bym oddał swój głos na Nosewicza ;)
Chłopaki z PiS może i nie mają pojęcia o gospodarce, ale kto jesli nie oni
weźmie się za złodzieji, meneli i inne męty z ulic które wymieniłeś?
Sorry Marcelina, oczywiście złodziei

wybacz ;)
Awatar użytkownika
morderator
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 176
Rejestracja: 2005-08-30, 10:22:21

ha

Post autor: morderator »

To raczej patologiczna teoria w tytule tego postu....bo przecież można kochać miasto i głosowac na Nosa ???
hakenbu
początkujący
początkujący
Posty: 60
Rejestracja: 2006-10-29, 16:47:55

Błyskotliwa Roma, dociekliwy sceptyk...

Post autor: hakenbu »

Czy bełkot , którym mnie raczycie można określić mianem konwersacji? Nie sądzę. Czekam tylko jak w poniedziałek rano po ogłoszeniu wyniku wyborów zapłakana Roma i okrutnie zawiedziony sceptyk ogłoszą wszem i wobec jak to hakenbu vel Dąbrowski vel grzegorz vel marcelina vel każdy nick na tym forum wypowiadający się pozytwnie o Nosewiczu, zafałszował wynik wyborów rozsiewając wredną antynajmowiczową propagandę.

Albo też pokażecie swoje prawdziwe oblicza i nawymyślacie Ostródzianom od komuchów. Nie mogę sie doczekać. Jakoś im bardziej czytam wypowiedzi zwolenników Najmowicza tym bardziej jestem spokojny o wynik wyborów. Agresja, zacietrzewienie, brak sensu i logiki w wypowiedziach to znaki rozpoznawcze pisolubów i ich pozyskanych na bardzo krótką metę sprzymierzeńców.

Roma pisze:hakenbu - jesteś poprostu żałosny i niezasługujesz na konwersację z nami - a więc: "bujaj wory"
przekleta
początkujący
początkujący
Posty: 79
Rejestracja: 2006-04-30, 13:35:43

PLN czy EURO ???

Post autor: przekleta »

Chciała bym zobaczyć twoją minę hakenbu i rozczarowanie kiedy będziesz zbierał nieoficjalne jeszcze informacje z obwodowych komisji wyborczych od swoich znajomków zaraz po przeliczeniu głosów po godz. 20.00 kiedy okaże się że Nosewicz przegrał. Myślę że zapłaciła bym ze stówkę za ten widok. Kwestia do rozstrzygnięcia czy w PLN czy w EURO.
Roma
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 195
Rejestracja: 2006-08-02, 23:01:52

Post autor: Roma »

biedny hakenbu - ludzie wokół bełkoczą, a hakenbu jest zmuszony prowadzić z nimi rozmowy.
Czyżby z hakenbu nikt już nie chciał konwersować i zostało mu tylko bełkoczące towarzystwo? Ale on sie nie zraża i do tego tałatajstwa komunlanego i bełkotliwego chetnie otwierą swą gębulę łaskawie racząc pospólstwo swoimi wywodami ala gadki Gómółki czy Fidela.
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

do hakenbu

Post autor: sceptyk »

Niestety nic cię nie zmieni. Ale przeczytaj -może zrozumiesz....

Czym innym jest przekonywanie do swoich racji, czym innym pogarda dla ludzi.Z szacunkiem zaakceptuję wybór ostródzkiego społeczeństwa, bo ono jako całość jest najważniejsze i wybierze tak, jak uzna za stosowne. Wiem, że zrozumienie podstawowego prawa demokracji - akceptacji cudzych wyborów, jest dla ciebie zbyt trudne ale :) przecież ty jesteś :-) gerontokratą :-D a to nie to samo :D
Zablokowany