Apel do mieszkańców Ostródy - Wszystkie głosy na Najmowicza!

Moderator: Jacek-P

remi
początkujący
początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 2006-10-31, 22:38:32

Post autor: remi »

Łysy pisze: (...) bo pewne jest że koalicja będzie miała 14 mandatów a koalicja 7. (...)
Łysy mógłbyś jaśniej, bo nie łapie o co Ci chodzi z tymi dwoma koalicjami!? :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o
Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
Roma
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 195
Rejestracja: 2006-08-02, 23:01:52

Post autor: Roma »

Słyszałam, że postkomuniści są tak przestarszeni że wydzwaniaja do chłopaków z prawicy którzy dostali się do rady próbując przeciągnąć ich na swoja stronę - "porozmawiajmy o koalicji" a w odpowiedzi słyszą - "paszoł won", tak tak, trzęsą tyłkami ze strachu.
Łysy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 184
Rejestracja: 2006-02-16, 22:35:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gmina Ostróda

Post autor: Łysy »

UPS Sorki. 14 koalicja, 7 opozycja, która de facto pewnie będzie musiała mówić jednym głosem i może dlatego ta koalicja mi się przykleiła. 5 SLD i 2 odłamy SLD jak określa się Dobry Samorząd
daro
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: 2006-10-24, 12:13:25
Gadu-Gadu: 0

Post autor: daro »

Wypowiem się może za Pana Najmowicza i ostrózki PiS. Nie przewidujemy żadnej sztamy z dziwnymi ludzmi. Idziemy w wyborach po to aby oczyścić miasto i powiat własnie z tych dziwnych układów.

Dzieki współpracy z Platformą Obywatelską na pewno się to uda.

Co do wiadomości Pan Najmowicz jest człowiekiem uczciwym i nie wchodzi w układy mafijne jak obecna władza i nie będzie wchodził.
Jako burmistrz chce stworzyc silną koalicje dla miasta i powiatu dzieki czemu wspólnie z PO i komitetami niezależnymi uda nam się pozyskać dla tego miasta wiele środków Unijnych i zapewniam wszystkich Ostródzian że warto na niego oddac głos, bo Ostróa ma szanse, ma szanse na lepszą przyszłość.

Ostródzianie gorzej być nie może niż teraz, to napewno będzie lepiej.
Oddajcie swój głos na uczciwego i szlachetnego człowieka jakim jest bez wątpienia Czesław Najmowicz.
Daro
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Do toledo

Post autor: sceptyk »

nie wejdą w żadne układy. Już teraz, bez względu czy wygra Nosewicz czy nie, wpływy pana J. kończą się. Jego szczurki próbują co prawda mieszać w powiecie,ale im się nie uda.
Jest natomiast pewne, że inne szczurki szykują prowokację wobec Najmowicza. Będzie to wyjatkowo obrzydliwa prowokacja, bo już wiadomo w jakim kierunku idzie szeptana propaganda g..wna.
Przykro żyć w mieście w którym łobuz przerabia porządnych ludzi w szczurki a z życia publicznego robi kloakę.... Przykro, ale mam nadzieję, że wspólnymi siłami uda się tą kloakę trochę wyczyścić.
daro
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: 2006-10-24, 12:13:25
Gadu-Gadu: 0

Post autor: daro »

To jest wiadome od początku że Panowie Wawrzyński i Dąbrowski szykowali świństwa na temat kandydatów prawicy Brodiuka i Najmowicza.
Z tego co wiem jest właśnie dochodzenie w sprawie wydania na Pana Brodiuka jakiegoś szmatławca przez ta dwójkę.
Może warto byłoby ściagnąć obserwatorów z poza miasta poniewaz jak widac na forum komuszki liczą głosy jak chca.

Z tego co słysze każdy członek który był w komisji ze strony prawicy mówi o dziwnych rzeczach które się tam działy, może warto zawiadomic o tym odpowiednie organy państwowe.
Bo z tego co słyszałem to na Os Młodych tez nie do końca było wszystko w porządku. Na zawiszy czarnego przewodnicząca w jednej z komisji nie znała prawa wyborczego (kiedy głos jest ważny np. przy skreśleniu 2 kandydatów na liście próbowała uznawać że głos jest nieważny)
(oczywiście chodzi o głosy oddawane na PO, PiS i Dobro Wspólne), a czerwony mąz stanu jak on sie sam nazywał zachowywał sie ponoć skandalicznie.
Daro
daro
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: 2006-10-24, 12:13:25
Gadu-Gadu: 0

Beger 2

Post autor: daro »

A co do telefonów radnych SLD po radnych prawicy to jest prawda, moze by tak nagrac cwaniaczków i pokazać to społeczeństwu.
Daro
japa
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 460
Rejestracja: 2006-07-17, 11:35:46

Post autor: japa »

daro, kiedy ziobro przyjedzie z chłopakami z CBA? Wyprowadzą ich w kajdankach z urzędu?
daro
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: 2006-10-24, 12:13:25
Gadu-Gadu: 0

Post autor: daro »

Japa myslę ze to nie byłby głupi pomysł a znalazłoby się sporo na rzadzących naszym miastem. Z tego co juz powoli wynika było wiele nieprawidłowości w samych komisjach. Zastanawiajaca jest tez tak olbrzymia lista głosów nieważnych.
Jak ja byłem w komisji w wyborach prezydenckich to na 1300 głosów oddanych nieważnych było około 15.
A tu sa takie różnice ze przy złozeniu to pewnie Nosewicz nie wszedłby do drugiej tury. Wielu ludzi których spotykam na ulicy mówi ze głosowało na Najmowicza niektórzy na Brodiuka nieliczni na Nosewicza. Albo wstydza sie mówic ze na niego głosowali hahahha.
Ale z tymi głosami to naprawdę jest cos nie tak.
Daro
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

Trudno po wypowiedziach sąsiadów określić liczbe głosów oddanych na kandydatów, ale jeżeli liczba głosów nieważnych jest tak znaczna i odbiega od poziomu odnotowanego w poprzednich wyborach (lub w innych miastach) to może warto, żeby komitety wyborcze zaskarżyły "owo zjawisko" do PKW.
ostrodzianka
początkujący
początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 2006-11-02, 08:24:25

Post autor: ostrodzianka »

daro pisze:Wielu ludzi których spotykam na ulicy mówi ze głosowało na Najmowicza niektórzy na Brodiuka nieliczni na Nosewicza. Albo wstydza sie mówic ze na niego głosowali hahahha.
To skąd w takim razie wzieło się to grono "nielicznych". Prawie 4700 to wg Ciebie nieliczni. ??
zorro
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 2006-11-01, 17:04:43

Post autor: zorro »

Daro - u ciebie wszystko OK?, ale tak szczerze..
Ubierz się ładanie i idż do pana doktora. Piszesz bzdury, "gdzieś, ktoś, kogoś, coś ......" trzymaj jakiś poziom. Pisz, ale nie wymyślaj "kwadratowych jaj" aby zaistniec na forum.
chroń mnie od przyjaciół, z wrogami dam sobie radę
oburzony
początkujący
początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 2006-11-10, 14:37:43

Ale jaja - Powiat bez Pana Warzyńskiego

Post autor: oburzony »

Dzieki Ci Boże że uchroniłeś powiat od Pana Czarka. Teraz uchroń Ostródę od Pana Nosewicza i ZKM od Pana Dąbrowskiego. Nie wiem czy znakomity człowiek, jakim był poprzedni Dyrektor Pan Nalewajko chciałby żeby jakiś zadufany w sobie socjolog zniszczył jego długoletnią pracę, której poświecił długi kawałek swojego życia. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: kaczor »

a skąd wiecie że Dąbrowski ma być dyrektorem ZKM ?
Łysy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 184
Rejestracja: 2006-02-16, 22:35:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gmina Ostróda

Post autor: Łysy »

Takie słuchy docierały już od śmierci ś.p. Waldka Nalewajko ale kto to puścił to nie mam pojęcia. Co do nieprawidłowości w wyborach to były one oczywiste. Tak jak mówi Daro głosów nieważnych było zaj...ście dużo, nieproporcjonalnie do poprzednich elekcji. Zbadać to niezwykle ciężko ale pod względem nieprawidłowości przodowały niestety komisje miejskie. W innych gminach było o niebo lepiej :evil:
jaś wędrowniczek
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 164
Rejestracja: 2006-02-10, 07:21:45

Post autor: jaś wędrowniczek »

Co za pieprzenie! Macie dowody na nieprawidłowości w komisjach? To zgłoście to do Państwowej Komisji Wyborczej. A może ci rzekomo robili te przekręty mają tam jakieś wtyki i i PKW ukręcą sprawie łeb? Idźcie się leczyć, bo bzury wypisujecie. Sam byłem w jednej z komisji w mieście. Głosów nieważnych było mnóstwo, bo ludzie nie wiedzieli jak głosować. Trudno im było nawet przeczytać krótką informację, która znajdowała się na każdej karcie do głosowania, a która wyjaśniała jak i gdzie postawić "x". Albo w ogóle nie wypaełniali kart, albo stawiali po jednym "x" przy nazwisku na każdej liście. To tyle gwoli wyjaśnienia.
Mandaryn
początkujący
początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 2006-07-26, 17:48:00

Dowody

Post autor: Mandaryn »

Dowody? Proszę bardzo.
Obrazek

Według zwolenników Nosewicza taki głos oddany na Najmowicza był uznawany za nieważny. I bardzo słusznie bo jest napisane wyraźnie, że kreski muszą przecinać kratkę w rogach. Ale jak patrzyłem na to wszystko i stwierdziłem że zwolenników Nosewicza jakimś dziwnym trafem była większość w Ostródzkich komisjach to już wszystko było dla mnie jasne.
Z tego co słyszałem to takie same głosy oddane na Nosewicza były skrzętnie odkładane do kupki i uznawane bezwzględnie za ważne bez żadnej dyskusji.
Nikt tutaj nie mówi o kradzeniu kart czy czymś podobnym. Tu chodzi o bezsensowną subiektywną ocenę ważności głosów przez członków komisji. Po prostu gdyby jeszcze raz popatrzeć na te nieważne głosy to jestem przekonany że większość ich okazała by się oddanych na Najmowicza. Przypuszczam że drugie tyle było w taki sam sposób oddane na Nosewicza, tylko że niesprawiedliwie były uznawane. Wystarczyło nawet pół milimetra od rogu w kratce żeby mieć pretekst do podniesienia wrzawy i stwierdzenia że "Ten głos oddany na Najmowicza jest nieważny zobaczcie szanowna Komisjo"
jamcionek
początkujący
początkujący
Posty: 55
Rejestracja: 2006-10-19, 16:32:11

Post autor: jamcionek »

jaś wędrowniczek vel mariusz kłopocki dziwnym trafem był w komisji obowdowej w okręgu z którego startował Olgierd d. jak tam dużo było u ciebie głosów nieważnych?
jaś wędrowniczek
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 164
Rejestracja: 2006-02-10, 07:21:45

Post autor: jaś wędrowniczek »

chciałbyś jamcionek, ale jak zwykle zły strzał i znowu wtopa, coś kiepsko u ciebie z rozpoznawianiem forumowiczów, pozdrawiam, ale próbuj dalej :-D
jaś wędrowniczek
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 164
Rejestracja: 2006-02-10, 07:21:45

Post autor: jaś wędrowniczek »

ale z jednym muszę się zgodzić, byłem w jednej z komisji w okręgu nr 2 i tam - podobnie zresztą jak w większości komisji - głosów nieważnych było mnóstwo
daro
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: 2006-10-24, 12:13:25
Gadu-Gadu: 0

Post autor: daro »

Ostródzianko poczytaj sobie trochę forum i porozmawiaj z ludzmi którzy byli w komisjach ale nie tych od Nosewicza. Ja rozmawiałem to wiem. A zorro co do kwadratowych jaj to jasne jak można zrobić żeby np nr 1 dostał sie zamiast nr pozostałych. A wy o tym dobrze wiecie bo to robiliscie. I nie można teraz tego udowodnić nawet Pan Bóg tego nie zrobi.
Daro
daro
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: 2006-10-24, 12:13:25
Gadu-Gadu: 0

Post autor: daro »

Mam nadzieję że II tura będzie uczciwa my będziemy wam patrzeć na ręce.
Daro
Awatar użytkownika
muslim
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 266
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:21
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Osterode Ostpreussen od 60 lat polsko brzmiąca nazwa Ostróda.

Post autor: muslim »

daro a kto bedzie wam patrzyl na rece ??
Jedni sa za SLD i inni za PIS, a co z uczciwymi ludzmi, kto bedzie pilnowal ich interesu
Wiek średni poznajemy po tym,
że szeroki umysł i wąska talia
zamieniają się miejscami.
ostrodzianka
początkujący
początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 2006-11-02, 08:24:25

Post autor: ostrodzianka »

Sorry daro, ale skoro było tyle nieprawidłowości i wg Ciebie były źle zaliczane głosy to skoro w komisji byli "WASI LUDZIE" to nie rozumiem dlaczego nikt nie zareagował i nic z tym nie zrobił. Pewnie że najprościej osądzać po fakcie bo wtedy już czasami trudno cokolwiek udowodnić.
Nie byłam w komisji i niewiem jak to wyglądało więc trudno mi się tak do końca ustosunkowac do tego co piszesz.
Tylko nie oskarżaj już wszystkich w każdym poście. !!
Marcelina
gaduła
gaduła
Posty: 774
Rejestracja: 2004-01-04, 17:43:40
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Marcelina »

daro pisze:Ostródzianko poczytaj sobie trochę forum i porozmawiaj z ludzmi którzy byli w komisjach ale nie tych od Nosewicza. Ja rozmawiałem to wiem. A zorro co do kwadratowych jaj to jasne jak można zrobić żeby np nr 1 dostał sie zamiast nr pozostałych. A wy o tym dobrze wiecie bo to robiliscie. I nie można teraz tego udowodnić nawet Pan Bóg tego nie zrobi.
Kolejne brednie.

Komisje liczą po 9 osób, dodatkowo każdy Komitet może "wystawić" męża zaufania. Do protokołu uwagi mogą wnieść zarówno członkowie Komisji jak i mężowie zaufania.

Nie widzę problemu.

Jeżeli WASI członkowie Komisji nie przypilnowali, to lepiej niech się do tego nie przyznają. Ten fakt mógłby świadczyć o całej Waszej partii. Oczywiście na Waszą niekorzyść:

Takich właśnie ludzi ma kandydat PIS.

Zacietrzewionych, mściwych i niedouczonych.
Zablokowany