22|02|2013 Olsztyn | Tomek Lipiński & TILT

Imprezy w Ostródzie i okolicach

Moderator:Jacek-P

Awatar użytkownika
groh
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty:324
Rejestracja:2005-04-10, 12:10:37
Gadu-Gadu:0
Kontakt:
22|02|2013 Olsztyn | Tomek Lipiński & TILT

Post autor: groh » 2013-02-16, 08:29:54

22.02.2013 | Nowy Andergrant | Olsztyn
start: 19.30
bilety: 30/40 zł
do nabycia:
Klub Nowy ANDERGRANT
(ul. Kołobrzeska 32)
Pub SARMATA
(ul.Skłodowskiej 28)
Sklep muzyczny "ROCKFAN"
(dom handlowy INKA)
SkateShop "REMEDIUM"
(ul.Kołłątaja 2)
i rezerwacja mailowa g.art@poczta.onet w tytule TILT

support:
DISPARATES - http://www.disparates.pl
APPLEMINT - http://www.applemint.band.pl
Obrazek
Tomek Lipiński & Tilt to żywa legenda polskiej sceny muzycznej, zespół który działa z przerwami już ponad 30 lat. Z początkiem 2013 roku grupa rozpoczyna cykl koncertów w polskich klubach!

TILT wielką popularność zdobył w latach 80, stając się jedną z najważniejszych grup w historii polskiej muzyki rockowej. Do największych przebojów Tiltu należą takie utwory jak "Mówię Ci że", "Rzeka miłości, morze radości, ocean szczęścia", "Runął już ostatni mur", czy "Jeszcze będzie przepięknie", „Nie wierzę politykom”. Grupa miała kilka wcieleń muzycznych i personalnych, ale niezmiennie jest dowodzona przez Tomka Lipińskiego, jednego z najlepszych polskich "songwriterów".

Tomek Lipiński & Tilt wystąpią w swoim najmocniejszym składzie. Sekcję rytmiczną tworzą Karol Ludew i Piotr Leniewicz z zespołu Moja Adrenalina, którego utwory trafiły do filmu "Essencial Killing" Jerzego Skolimowskiego. Na instrumentach klawiszowych zagra Wojciech Konikiewicz, wybitny muzyk, który ma na koncie udział w nagraniu niezliczonej ilości płyt i współprace z takimi artystami jak m.in. Grzegorz Ciechowski, Lech Janerka, Tilt, T. Love, Asian Dub Foundation, Izrael, Brygada Kryzys i wiele innych. Z kolei na saksofonie i flecie zagra kolejna nietuzinkowa osobowość polskiej sceny - Alek Korecki, znany choćby z takich zespołów jak Young Power, Tie Break, Brygada Kryzys, Elektryczne Gitary.

Na koncercie w Olsztynie usłyszymy blisko 30 piosenek pochodzących z rożnych okresów funkcjonowania TILTu, utwory z solowego repertuaru Tomka Lipińskiego oraz kilka perełek Brygady Kryzys.

TOMEK LIPIŃSKI
Lider i współzałożyciel zespołów Brygada Kryzys, Tilt i Fotoness. Grał też z Izraelem, nagrywał również solowo (album „Nie pytaj mnie" z 1994). W latach 1991-1993 pisał felietony dla Tylko Rocka. Produkował programy muzyczne dla TVP (1991-93). Był dyrektorem marketingowym BMG Poland (1993), współtwórcą i prezenterem kultowej Radiostacji (1998 - 2000), redaktorem naczelnym Aktivista (2000). Ma na koncie kilka drugoplanowych ról aktorskich, jest autorem muzyki do kilku filmów (m.in. „Słodko gorzki", za którą dostał w 1996 nagrodę na gdyńskim XXI Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, „Psy II: Ostatnia krew" oraz „Reich" - wszystkie w reż. Władysława Pasikowskiego). Rozmówca Chrisa Salewicza w głośnym filmie „Beats of Freedom - Zew wolności" zrealizowanym przez Wojciecha Słotę i Leszka Gnoińskiego, w którym legendy polskiej muzyki rockowej opowiadają o epoce lat 80.

LINKI:
TILT „Mówię Ci że”: http://www.youtube.com/watch?v=npYE7wswEAk
TILT „Rzeka miłości, może radości, ocean szczęścia”: http://youtu.be/8bfk54iuk-4
TILT „Tak jak ja kocham Cię”: http://youtu.be/jaj_vDDxjw8
TILT – Najmniejszy Koncert Świata – zwiastun płyty: http://youtu.be/2rag9DxAjak
TOMEK LIPIŃSKI „Nie pytaj mnie” (PSY 2): http://youtu.be/63osk2McK6o

PROFIL ZESPOŁU NA FACEBOOKU: http://www.facebook.com/TomekLipinski.TILT?ref=ts
Underground Music Artistic Agency G.@rt - http://www.gart.band.pl

Zablokowany