Białe koszary

Ogólno tematyczne forum dotyczące Ostródy

Moderator: Jacek-P

Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: kaczor »

a co z Czerwonym Kaputkiem ?? :)
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: kaczor »

zonk

a co z Czerwonym Kapturkiem ?? :)
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

wiem co z ,,,,,,, Kapturkiem

Post autor: sceptyk »

teraz trzeba uważać z czerwonym...
..... Kapturek chciała zrobić striptiz rozbierając się z giertychowego mundurka, ale jej kaczorek nie pozwolił - z zazdrości, bo ma krótkie i krzywe łapki :oops:
japa
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 460
Rejestracja: 2006-07-17, 11:35:46

Post autor: japa »

no tak, oczywiście jedni, śmieją się do rozpuku podczas serialu o rodzinie Kiepskich a innym taka rozrywka raczej do gustu nie przypada. Drogi Obserwatorze co do Twoich uwag - nie mam nic do Brzechwy i chętnie czytałem jego utwory swoim dzieciom. Natomiast w kwesti zmiany nazw ulic - to kilka w Ostródzie powinno być zmienionych. Jednak nie o tym jest ten temat. Jeśli komuś żart z GO się podoba to jest to jego sprawa. Według mojej skromnej osoby żart był niskich lotów i jest to tylko wyłącznie moją sprawą, którą chciałem się na tym forum podzielić.
I jeszcze w kwestii tego żartu - to jeszcze małe uwagi:
1. mało wiarygodne jest aby p. Nos znał angielski na takim poziomie aby móc się swobodnie wypowiadać
2. Jeśli wyslałby kartkę na święta do Condolenzy - to w ciagu ostatnich czterech wielokrotnie napisałaby o tym Gazieta a już napewno byłoby to wałkowane na stronach wykupionych w celu "promocji" a jakby odpisała to nawet w ostródzkiej TV by otym nadawali.
3. najmniej wiarygodne było zdjęcie - bo choć zrobione na terenie koszar to przedstawiało opakowane jachty (że niby taka tajna broń zapakowana w białą folię).
Reasumując - dla mnie to było żałosne.
japa
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 460
Rejestracja: 2006-07-17, 11:35:46

Post autor: japa »

...jakis tam skutek jednak ten żart przyniósł skoro pare osób o tym nawija na tym forum.
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

japa,coś ty taki upierdliwy?

Post autor: sceptyk »

jak w tytule :-)
KRewa
początkujący
początkujący
Posty: 130
Rejestracja: 2007-02-28, 11:30:48

Post autor: KRewa »

Postawa typu "Smurf Maruda" to jedyyne na co niektórych stać na forum. O gdyby to dotyczyło poprzednich Włodarzy Miasta to najgłupszy dowcip byłby na miejscu.
Gdyby głupota (i zawiść) miały skrzydła wielu by już odleciało w ..........
japa
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 460
Rejestracja: 2006-07-17, 11:35:46

Post autor: japa »

he,he, ja dopiero mogę być upierdliwy - taki Smerf Maruda, Ważniak i Zgrywus + Gargamel w jednym.
Swoim postem KRewa przyznał ze żart był głupi a czy taki dowcip w wykonaniu poprzednich włodarzy, czyli Wasila, byłby na miejscu? Nie sądzę - nie miał takich doradców co Nos. Bo to oczywiste że sam Nos tego nie wymiślił...
sędzia

koszary - temat główny

Post autor: sędzia »

Jak to było?

Do przetargu na koszary w ostródzie stanął w pierwszym etapie p. Sławomir J. i p. Irek S., później p. Sławomir J. się wycofał, koszary trafiły do p. Irka S., który w rezultacie odsprzedał ich znaczną część jednak panu Sławomirowi J. Z tego co zasłyszałem wcześniej było pytanie o sprzedaż koszar w ogóle w całości czy na części. Działki zostały podzielone i wycenione. Nastepnie podjęto jednak decyzję o sprzedaży koszar w całości panu Irkowi S. Podobno ma się tam stworzyć 100 miejsc pracy? W to nie wierzę bo to są obiecanki populistyczne obecnej władzy, która juz tyle naobiecywała?!?!? Myślę, że będzie to raczej nowe miejsce na stworzenie miejsc pracy tzw wyczekującej dla osób, które utracą stanowiska w mieście i będą musiały gdzieś i na jakiś czas się ulokować. Ciekawe?
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: kaczor »

słyszałem że Słowik i Janowicz nie są już właścicielami Białych Koszar. podobno jest nim teraz właściciel fabryki mebli FAKRO i ma tam powstać takie centrum konferencyjne jak zrobić miła firma która była zainteresowana koszarami pare lat wstecz.
mmgg
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 212
Rejestracja: 2004-10-04, 13:45:30

Post autor: mmgg »

a ja słyszałem ,że wobec sprzedaży ZATOKI i likwidacji sklepu nr1 czyli blaszaka ma tam powstać supermarket wielkości LIDLa bo na taki nie trzeba wielu zezwoleń
Mądry przez całe życie może zgłupieć na chwilę.
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: kaczor »

co do tych pozwoleń to chyba się przepisy zmieniły.
Awatar użytkownika
igimjfan
początkujący
początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 2005-02-20, 16:09:59
Gadu-Gadu: 6672584
Lokalizacja: Ostróda

Re: Białe koszary

Post autor: igimjfan »

a ja w jednej z hal w koszarach widze skatepark :P moze postawmy troche na mlodziez? czemu ona ma ''umierac''?
Awatar użytkownika
Anetchen
gaduła
gaduła
Posty: 764
Rejestracja: 2004-01-27, 20:08:07
Gadu-Gadu: 3738162
Lokalizacja: Ostroda/bawaria
Kontakt:

Re: Białe koszary

Post autor: Anetchen »

bardzo dobry pomysl :) mozna byloby korzystac z skaterparku nawet zima :)
Awatar użytkownika
igimjfan
początkujący
początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 2005-02-20, 16:09:59
Gadu-Gadu: 6672584
Lokalizacja: Ostróda

Re:

Post autor: igimjfan »

kaczor pisze:zonk
a co z Czerwonym Kaputkiem ?? :)

a co z Czerwonym Kapturkiem ?? :)
ehh po 1 czy jesteś aż tak tępy by nie użyć opcji ''EDIT'' ? oczywiście nie mam na celu obrażenie twojej osoby a tylko zwrócenie uwagi...

Anetchen
no wlasnie o to chodzi...fajnie byloby miec skatepark dostepny przez 365 dni w roku a jezeli mialbym byc szczery byłby to 4 badz 5 skatepark kryty w Polsce a pierwszy w naszym województwie więc jaka była by to atrakcja? wielka! ludzie z całej polski mogliby nawet przyjeżdżać do Ostródy by pojeździć w skateparku...
Awatar użytkownika
Anetchen
gaduła
gaduła
Posty: 764
Rejestracja: 2004-01-27, 20:08:07
Gadu-Gadu: 3738162
Lokalizacja: Ostroda/bawaria
Kontakt:

Re: Białe koszary

Post autor: Anetchen »

jak najbardziej masz racje, popieram.
sen
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 250
Rejestracja: 2004-01-22, 10:17:40

Re: Białe koszary

Post autor: sen »

Rozumiem marzenia skejta, ale wbrew poparciu Anetchen, uważam pomysł lokalizacji skateparku w Białych Koszarach za zły. Niewątpliwie skejtom należy się jakieś miejsce do uprawiania swych wyczynów, ale umieszczenie takiego urządzenia pod dachem wiąże się ze zwielokrotnionymi nakładami na utrzymanie dość niszowej aktywności i - co tu ukrywać - ludzi o dość niszowej subkulturze. Nie znaczy to, że nie należy inwestować w takie przedsięwzięcia. Np. w Kołobrzegu na osiedlu Ogrody powstał w tym roku bardzo przyzwoity skatepark, ale na świeżym powietrzu - jest ogrodzony płotem, monitorowany kamerą, klucz ma administrator osiedla, który dba, żeby nikt obiektu nie dewastował. Taki kierunek myślenia w proponowałbym w Ostródzie.
Awatar użytkownika
Anetchen
gaduła
gaduła
Posty: 764
Rejestracja: 2004-01-27, 20:08:07
Gadu-Gadu: 3738162
Lokalizacja: Ostroda/bawaria
Kontakt:

Re: Białe koszary

Post autor: Anetchen »

Tak sen taki pomysl juz wyszedl od nas w innym temacie:) to sa tylko pomysly, marzernia i propozycje :) a narazie tylko na marzeniach sprawa sie opiera. Ale jak moj przedmowca powiedzial, parki na swierzym powietrtu monitorowne sa juz prawie w kazdym miescie :) .. takie na halach tylko sporadycznie, sa unikatami w Polsce :) oczywiscie trzeba tu dodac, ze taki skaterpark na hali wiaze sie z kosztami, stad przewaznie sa to parki platne, na ktorych organizuje sie rowniez zawody w tych dziedzinach :) i tak dalej .... wiec to nie takie proste.
Mysle ze pomarzyc mozna, pomysly na forum wylac tez mozna :) .. ale walczyc trzeba o cos co jest realne w naszym miescie.
pozdrawiam.
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Re:

Post autor: kaczor »

igimjfan pisze:
kaczor pisze:zonk
a co z Czerwonym Kaputkiem ?? :)

a co z Czerwonym Kapturkiem ?? :)
ehh po 1 czy jesteś aż tak tępy by nie użyć opcji ''EDIT'' ? oczywiście nie mam na celu obrażenie twojej osoby a tylko zwrócenie uwagi...
gdyby była taka opcja wtedy, kiedy pisałem te posty to bym to zrobił. od niedawna jest możliwość edycji postów.
Awatar użytkownika
igimjfan
początkujący
początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 2005-02-20, 16:09:59
Gadu-Gadu: 6672584
Lokalizacja: Ostróda

Re: Re:

Post autor: igimjfan »

kaczor pisze:
igimjfan pisze:
kaczor pisze:zonk
a co z Czerwonym Kaputkiem ?? :)

a co z Czerwonym Kapturkiem ?? :)
ehh po 1 czy jesteś aż tak tępy by nie użyć opcji ''EDIT'' ? oczywiście nie mam na celu obrażenie twojej osoby a tylko zwrócenie uwagi...
gdyby była taka opcja wtedy, kiedy pisałem te posty to bym to zrobił. od niedawna jest możliwość edycji postów.
w takim razie zwracam honor :ok: :P

Rozumiem marzenia skejta, ale wbrew poparciu Anetchen, uważam pomysł lokalizacji skateparku w Białych Koszarach za zły. Niewątpliwie skejtom należy się jakieś miejsce do uprawiania swych wyczynów, ale umieszczenie takiego urządzenia pod dachem wiąże się ze zwielokrotnionymi nakładami na utrzymanie dość niszowej aktywności i - co tu ukrywać - ludzi o dość niszowej subkulturze. Nie znaczy to, że nie należy inwestować w takie przedsięwzięcia. Np. w Kołobrzegu na osiedlu Ogrody powstał w tym roku bardzo przyzwoity skatepark, ale na świeżym powietrzu - jest ogrodzony płotem, monitorowany kamerą, klucz ma administrator osiedla, który dba, żeby nikt obiektu nie dewastował. Taki kierunek myślenia w proponowałbym w Ostródzie.


a ja mysle iz nie jest to zly pomysl tylko kosztowny poprostu....bo by trzebabylo placic za swiatlo ogrzewani i inne duperele ;p ale mysle ze jest to do zrobienia bo zawsze lepszy rok jazdy w skateparku niz pol roku w skateparku na dworzu a potem marzniecie itp itd ;] ale mysle ze jakby miasto chcialo to zrobiliby to...co z tego ze wieksze miasta maja naprzyklad? a mniejsze juz nie? nie moglibysmy chociaz raz byc tymi pierwszymi a nie tymi ostatnimi?
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Białe koszary

Post autor: kaczor »

co to za domek powstał na miejscu gdzie kiedyś był parking na wysokości ul. Piłsudskiego ??
Awatar użytkownika
Mictlan
początkujący
początkujący
Posty: 70
Rejestracja: 2005-01-10, 00:05:09
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Osterode Ostpreussen

Re: Białe koszary

Post autor: Mictlan »

edit: Bzdury popisalem wiec kasuje
Ostatnio zmieniony 2008-01-11, 12:38:55 przez Mictlan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Białe koszary

Post autor: kaczor »

mowa jest o domku na terenie Białych Koszarach ... jak w temacie
Awatar użytkownika
kaczy93
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 194
Rejestracja: 2006-12-06, 13:34:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Białe koszary

Post autor: kaczy93 »

Już nie długo otwierają Urząd Gminy w Białych Koszarach :)

Czy nie sądzicie że Mur dzielący Teren Białych koszar a ul. Czarnieckiego powinien zostać zburzony ??? Np. Wtedy będzie można chodnik przesunąć i dodać dodatkowy pas ruchu na ul. Czarnieckiego :)

A po zatym będzie łatwiejszy dostęp na teren oprócz tej 1 bramy:)

Co wy ta to ?
...i tyle miałem do powiedzenia... :P
Awatar użytkownika
dr Jamajczyk
gaduła
gaduła
Posty: 847
Rejestracja: 2004-01-19, 15:00:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: 33%

Re: Białe koszary

Post autor: dr Jamajczyk »

...wejscia na tren koszar mozna ustanowic nowe ale co do muru, to jest on nie odzowná czeci gry£y zabytkowej...
Zablokowany