po co tyle hałasu?

Ogólno tematyczne forum dotyczące Ostródy

Moderator: Jacek-P

annar
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1015
Rejestracja: 2006-11-17, 22:00:40

po co tyle hałasu?

Post autor: annar »

Środek nocy, czasami blady świt - na ostródzkich ulicach żywego ducha. Nagle rozlega się ostry dźwięk syreny strażackiej, wyszarpujący z ramion Orfeusza, śpiących na trzeźwo, ostródzian.
Serce łomoce, irytacja wywraca wnętrzności, sen wita się z jawą. Kłopot tym większy, że budzą się również maluszki, które potem trudno na nowo utulić do snu.
A syrena wyje i wyje. Może to tylko kilka minut, ale o tej porze wydaje się, że to dźwięk syren całego świata i do tego - trwający wieczność :(
Rozumiem, że ruszając do akcji samochód strażacki musi mieć włączone światła, a kiedy jest ruch - także swoją syrenę. Ale w środku nocy? Nad ranem? Nie da się o takiej porze bez tego? Wielokrotnie mijały mnie, w ciągu dnia, samochody policji, jadące jak mniemam, do akcji (bo bardzo szybko) ale bez syreny, tylko z migającym "kogutem".
Kocham spać, a z każdym rokiem coraz trudniej mi przespać całą noc. S.K.S. :D
Żeby nie było nieporozumień: SZANUJĘ STRAŻAKÓW za to głównie, że każdego dnia narażają własne życie by ratować innych ludzi, zwierzęta i ludzki dobytek. Gdyby jeszcze mnie nie budzili bez potrzeby - do szacunku dołożę UWIELBIENIE :D
annar
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1015
Rejestracja: 2006-11-17, 22:00:40

Re: po co tyle hałasu?

Post autor: annar »

wygląda na to, że to tylko mnie przeszkadza :o
Awatar użytkownika
ALCHEMIK
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 483
Rejestracja: 2009-09-23, 08:55:04
Gadu-Gadu: 0

Re: po co tyle hałasu?

Post autor: ALCHEMIK »

wszyscy już kupili stopery do uszu :D i łykają tabletki nasenne
Nurkowanie to jedyna dziedzina życia codziennego, w której osiągnięcie dna jest sukcesem.
"czasami lepiej siedząc cicho wyglądać na idiotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości...".
annar
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1015
Rejestracja: 2006-11-17, 22:00:40

Re: po co tyle hałasu?

Post autor: annar »

Dziękuję, Alchemiku, przywróciłeś mi radość życia :lol:
Zablokowany