Nazwa Plac Jana Pawła II do likwidacji

Ogólno tematyczne forum dotyczące Ostródy

Moderator: Jacek-P

Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Nazwa Plac Jana Pawła II do likwidacji

Post autor: Jacek-P »

Trudno mi czasami pojąć dlaczego w głowach radnych rodzą się tak absurdalne pomysły jak choćby zniesienie nazwy "Plac Jana Pawła II".
Według trójki radnych składających taki wniosek zmiany na placu a dokładniej rozbudowa galerii handlowej spowodują, że miejsce to nie będzie godne by nosić nazwę naszego rodaka Papieża. Wiele z osób, które o tym usłyszało zareagowało w podobny sposób. Puknęło się w czoło w geście niezrozumienia dla tego pomysłu. Jestem przekonany, że w ludzkiej świadomości plac Jana Pawła nadal będzie funkcjonował bez względu na decyzję radnych. Ulica się nie zmieni. Po co więc tak zmiana?
Nie znalazłem nigdzie informacji, żeby w Polsce zlikwidowano nazwę placu bądź ulicy Jana Pawła II. Wygląda na to, że będziemy pierwsi, ale wcale nie jest to powód do dumy.
Czy w Ostródzie nastanie nowy zwyczaj zmiany nazwy wedle uznania i własnych potrzeb radnych? Czy radni zwyczajnie nie mają nic lepszego do roboty? Kogo interes reprezentują radni składając taki wniosek?
Jakie jest wasze zdanie?
_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..
Awatar użytkownika
ALCHEMIK
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 483
Rejestracja: 2009-09-23, 08:55:04
Gadu-Gadu: 0

Re: Nazwa Plac Jana Pawła II do likwidacji

Post autor: ALCHEMIK »

Widocznie radni dobrze dysponują swoim czasem i teraz się nudzą, bo już wszystko pouchwalali :D
Nurkowanie to jedyna dziedzina życia codziennego, w której osiągnięcie dna jest sukcesem.
"czasami lepiej siedząc cicho wyglądać na idiotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości...".
Awatar użytkownika
jezuita
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 492
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: UK Bury St Edmunds - PL Ostróda

Re: Nazwa Plac Jana Pawła II do likwidacji

Post autor: jezuita »

...co robić jak wszytko już rozdane....proszę o te publiczne nazwiska, cytuje:"Według trójki radnych składających taki wniosek"... myślę ze tendencje w jasności person określą się same...pozdrawiam ex -radny 92/94
Awatar użytkownika
Anetchen
gaduła
gaduła
Posty: 764
Rejestracja: 2004-01-27, 20:08:07
Gadu-Gadu: 3738162
Lokalizacja: Ostroda/bawaria
Kontakt:

Re: Nazwa Plac Jana Pawła II do likwidacji

Post autor: Anetchen »

Przepraszam a czymze jest teraz ten PLAC ? ... czy teraz jest niby godny ? ... Ja rowniez nie pojmuje tej decyzji, sa parkingi i beda parkingi tyle ze nad lub pod domem handlowym ..a Plac to Plac ...... nazwa powinna zostac taka jaka juz jest .... Kiedys mogli pomyslec, jak nadawali Ta nazwe ... tam zawsze byly parkingi ...
Pozdrawiam serdecznie.
http://www.radiobeatmus.serweryradiowe.pl
RBM Stworzone przez przyjaciol dla przyjaciol!!!
Guzi
początkujący
początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 2008-08-28, 07:33:04
Gadu-Gadu: 3949791

Re: Nazwa Plac Jana Pawła II do likwidacji

Post autor: Guzi »

Na początku to był Plac Wolności, potem dopiero Jana Pawła II i plac to nawet przypominało (przy okazji śmierci Papierza można było zauważyć). Teraz została tylko nazwa i ewidentnie jest to tylko parking. Nie do końca mi ta zmiana przeszkadza. Ulica dalej zostaje.
Awatar użytkownika
Anetchen
gaduła
gaduła
Posty: 764
Rejestracja: 2004-01-27, 20:08:07
Gadu-Gadu: 3738162
Lokalizacja: Ostroda/bawaria
Kontakt:

Re: Nazwa Plac Jana Pawła II do likwidacji

Post autor: Anetchen »

Nie wiem czy pamietacie jacy wszyscy byli zbulwersowani jak Stawiano Pasaz, ze niby zabieraja PARK na ten cel .....
Park i owszem zabrali czesciowo. ale za to zrobili z tej czesci ktora zostala mala PERELKE..
a wczesniej czymze byl ten Park?... jednym wielkim zaniedbanym kawalkiem zieleni po ktorym bylo strach spacerowac a juz wieczorem przejsc to bron Boze. Owszem pamietam czasy jak Park byl Parkiem :) ale kiedy to bylo.... Teraz ludzie z przyjemnoscia siadaja sobie kolo fontanny nawet jak zbyt wymysla nie jest, to jest ...
Nie wiem jak wygladaja konkretnie palny zagospodarowania teraz Palacu Jana Pawla II....ale nawet jak tam zrobia Galerie....z parkingami .. to moze wygospodaruja rowniez miejsce na maly ladny Plac zadbany i przypomionajacy Plac z prawdziwego zdarzenia... czy Plac musi byc wielki ? ...
Mi moze tez nie koniecznie zmiana nazwy przedszkadza, ale czy naprawde nie ma w tej chwili Ostroda na co pieniedzy wydawac ?

W sumie ile ludzi tyle zdan, tylko jak widac male zainteresowanie tym tematem cos jest ...
A Radni pewnie i tak zrobia jak uwazaja za sluszne i prostesty forumowiczow nie na wiele tu sie zdadza, jak narazie po za Kasa .. malo argumentow widze.
Pozdrawiam serdecznie.
http://www.radiobeatmus.serweryradiowe.pl
RBM Stworzone przez przyjaciol dla przyjaciol!!!
apio
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 2010-05-07, 21:53:48
Gadu-Gadu: 0

Re: Nazwa Plac Jana Pawła II do likwidacji

Post autor: apio »

Zgadzam się z tobą Anachen, fontanna w pasażu faktycznie nie jest najpiękniejsza, ale ile przyjemności i radości daje wracającym z nocnych dyskotek :-).
Co do placu to niestety jeśli cały parking zajmie centrum handlowe to nazwa Plac jakoś nie bardzo pasuje.

Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
Anetchen
gaduła
gaduła
Posty: 764
Rejestracja: 2004-01-27, 20:08:07
Gadu-Gadu: 3738162
Lokalizacja: Ostroda/bawaria
Kontakt:

Re: Nazwa Plac Jana Pawła II do likwidacji

Post autor: Anetchen »

HA HA HA
Pozdrawiam serdecznie!
Pozdrawiam serdecznie.
http://www.radiobeatmus.serweryradiowe.pl
RBM Stworzone przez przyjaciol dla przyjaciol!!!
Awatar użytkownika
to se ne vrati
początkujący
początkujący
Posty: 74
Rejestracja: 2004-01-16, 15:39:31
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: z Kątowni
Kontakt:

Re: Nazwa Plac Jana Pawła II do likwidacji

Post autor: to se ne vrati »

Jacek-P pisze:Trudno mi czasami pojąć dlaczego w głowach radnych rodzą się tak absurdalne pomysły jak choćby zniesienie nazwy "Plac Jana Pawła II".
A nie byl to absurdalny pomysl zmieniajac nazwe z PLACU WOLNOSCI
Kedy piana wsieklosci na wszystko co bylo komunistyczne i PeeReLowskie
teraz te same swietoszkowate swinie robia to samo
Jacek-P pisze:Według trójki radnych składających taki wniosek zmiany na placu a dokładniej rozbudowa galerii handlowej spowodują, że miejsce to nie będzie godne by nosić nazwę naszego rodaka Papieża.
bez przesady moze z ta godnosci, niewiele brakowalo a publiczne szalety byscie nazywali imieniem tego waszego papieza jak mu sie zmarlo
Jacek-P pisze: Ulica się nie zmieni. Po co więc tak zmiana?
a moze zmienic nazwe ulicy na poprzednia ??
czy roboli juz nie ma w Ostrodzie, zostali sami pijacy, degeneraci i politykierzy
Jakiej to katolicko-prawicowej swini przeszkadzala nazwa ul. 1-maja
juz nie pamietam, czy to przypadkiem nie byla jeszcze sprawka solidaruchow
Jacek-P pisze: Ulica się nie zmieni. Po co więc tak zmiana?
Wygląda na to, że będziemy pierwsi, ale wcale nie jest to powód do dumy.
Nowa swiecka tradcja, a upamietnianie zbrodniarzy nazwa ulicy/placu to tez nie jest powod do dumy
(Poczytajcie sobie co ONZ sadzi o zakazie uzywanie prezerwatyw w Afryce, a moze zrozumiecie ile milionow zamordowal tez wasz papiez)
Jacek-P pisze:Czy radni zwyczajnie nie mają nic lepszego do roboty? Kogo interes reprezentują radni składając taki wniosek?
Radni reprezentuja tylko swoj interes, jak wszystkie swinie przy korycie. Tak bylo, tak jest i tak bedzie ...


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
... ciag dlaszy nastapi...
Zablokowany