CO SIĘ DZIEJE W OSTRÓDZKIM SCHRONISKU DLA ZWIERZĄT????????

Ogólno tematyczne forum dotyczące Ostródy

Moderator: Jacek-P

pastel
początkujący
początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 2010-02-02, 07:10:56
Gadu-Gadu: 0

Re: CO SIĘ DZIEJE W OSTRÓDZKIM SCHRONISKU DLA ZWIERZĄT????????

Post autor: pastel »

coraz bardziej się osmieszasz :) dlugo szukalas w necie i chyba jeszcze za krotko :p czekamy, czekamy na dalsze rewelacje, tu jeszcze ktos z toba dyskutuje , okazało się, że wszystkie fundacje (oprócz jednego stow.)w polsce łamią prawo a ja przygarniajac psa z ulicy złamalem prawo bo go ukradłem gminie, no to pięknie jestem przestępcą i to wielokrotnym.
Monika1
początkujący
początkujący
Posty: 45
Rejestracja: 2010-04-25, 13:39:55
Gadu-Gadu: 0

Re: CO SIĘ DZIEJE W OSTRÓDZKIM SCHRONISKU DLA ZWIERZĄT????????

Post autor: Monika1 »

temida pisze:
Monika1 pisze: ale psy nie są sprzedawane, bo w przypadku sprzedaży następuje zapłata, tak?
Psy sa przekazywane DO SPRZEDAZY czyli w celach komercyjnych. W ramach meritum sprawy jest tez wywoz psow do Niemiec :wink:
gdzie jest mowa o sprzedaży? widzę, że wiesz jakby więcej niż same strony umowy. I już wiadomo, że to rozporządzenie nie wchodzi w grę, bo jest tam mowa o:"2. Przepisów rozporządzenia nie stosuje się do
transportu:
1) o charakterze niezarobkowym;"
temida
początkujący
początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 2010-04-28, 18:50:21
Gadu-Gadu: 0

Re: CO SIĘ DZIEJE W OSTRÓDZKIM SCHRONISKU DLA ZWIERZĄT????????

Post autor: temida »

Monika1 pisze: gdzie jest mowa o sprzedaży? widzę, że wiesz jakby więcej niż same strony umowy. I już wiadomo, że to rozporządzenie nie wchodzi w grę, bo jest tam mowa o:"2. Przepisów rozporządzenia nie stosuje się do
transportu:
1) o charakterze niezarobkowym;"
Wejdz na strone tej organizacji(podawalam)http://www.for-animals.de:80/ i zobacz czy nie pobiera oplaty za psa, sa tam psy z Ostrody i wszystko jest jasne ale oczywiscie nie dla Ciebie.
Ostroda: Aron 240 euro, Barni(kastrowany) 280euro, Bastek(kastrowany) 280euro, Beat 240euro itd,itd,itd
Widac ze cena za psy/ suki kastrowane jest 280euro a nie kastrowane 240euro.
Kto te psiaki kastrowal, czyj koszt to jest?
I wytlumacz mi logicznie po co urzedowi/schronisku potrzebny jest posrednik do tego wywozu psow do Niemiec?
temida
początkujący
początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 2010-04-28, 18:50:21
Gadu-Gadu: 0

Re: CO SIĘ DZIEJE W OSTRÓDZKIM SCHRONISKU DLA ZWIERZĄT????????

Post autor: temida »

pastel pisze:coraz bardziej się osmieszasz :) dlugo szukalas w necie i chyba jeszcze za krotko :p czekamy, czekamy na dalsze rewelacje, tu jeszcze ktos z toba dyskutuje , okazało się, że wszystkie fundacje (oprócz jednego stow.)w polsce łamią prawo a ja przygarniajac psa z ulicy złamalem prawo bo go ukradłem gminie, no to pięknie jestem przestępcą i to wielokrotnym.
Plec bzdury plec, z Toba nie ma o czym dyskutowac. Fundacje mają tez swoje schroniska czy tez prowadza miejskie/gminne, na ich zlecenie i maja podpisane umowy z urzedami/gminami na: opieke nad bezdomnymi psami. Idz sie doedukuj a potem sie popisuj.
magnolia
początkujący
początkujący
Posty: 83
Rejestracja: 2007-11-21, 17:12:38

Re: CO SIĘ DZIEJE W OSTRÓDZKIM SCHRONISKU DLA ZWIERZĄT????????

Post autor: magnolia »

Temido, mnie nie musisz odsyłać "dla zasady" do Internetu. Nie jestem małym dzieckiem, które należy uczyć wyszukiwania informacji. To co napisałaś jest obraźliwe - i w stosunku do mnie i w stosunku do innych. Z niezrozumialego powodu uważasz się za lepszą od innych.

I proszę - musiałaś poszukać stosownej ustawy na stronie TOZu. Tak, Temido, tam można znaleźć podstawowe ustawy:) Gdybyś jednak poruszała się po stronach internetowych jak fachowiec podałabyś tu link chociażby do stron sejmowych.

No, ale nie ma tego złego - przynajmniej wiesz już jakie ustawy dot. zwierząt w Polsce obowiązują. Tylko wiesz co? tu nie ma wszystkich. Udowodnij swoją znajomość prawa i wymień te, których TOZ na swojej stronie nie zamieścił.

A pytania, które tu wystosowałaś powinnaś zadać tym , do których je kierujesz - zarządzającej schroniskiem, Wydziałowi Inwestycji i Gospodarki Komunalnej UM, inspektorowi z PIW.

Tak jak pisze Monika1 - załóż sobie nowy wątek, w którym będziesz mogła prowadzić dyskusję na temat prawnych aspektów adopcji zwierząt w kraju i zagranicą. Ten wątek dotyczy warunków panujących w schronisku.
Monika1
początkujący
początkujący
Posty: 45
Rejestracja: 2010-04-25, 13:39:55
Gadu-Gadu: 0

Re: CO SIĘ DZIEJE W OSTRÓDZKIM SCHRONISKU DLA ZWIERZĄT????????

Post autor: Monika1 »

temida pisze:
Monika1 pisze: gdzie jest mowa o sprzedaży? widzę, że wiesz jakby więcej niż same strony umowy. I już wiadomo, że to rozporządzenie nie wchodzi w grę, bo jest tam mowa o:"2. Przepisów rozporządzenia nie stosuje się do
transportu:
1) o charakterze niezarobkowym;"
Wejdz na strone tej organizacji(podawalam)http://www.for-animals.de:80/ i zobacz czy nie pobiera oplaty za psa, sa tam psy z Ostrody i wszystko jest jasne ale oczywiscie nie dla Ciebie.
Ostroda: Aron 240 euro, Barni(kastrowany) 280euro, Bastek(kastrowany) 280euro, Beat 240euro itd,itd,itd
Widac ze cena za psy/ suki kastrowane jest 280euro a nie kastrowane 240euro.
Kto te psiaki kastrowal, czyj koszt to jest?
I wytlumacz mi logicznie po co urzedowi/schronisku potrzebny jest posrednik do tego wywozu psow do Niemiec?
a dla Ciebie droga A..o jest niejasne, ze to nie jest wątek adopcji psów, które są przekazane fundacji tylko wątek problemów w schronisku w Ostródzie? Napisz do AFN-u, prokuratury, Urzędu Miasta, "Kobiety i Życia" czy czegokolwiek, zapytaj For Animalsów dlaczego pobierają takie opłaty, może chcą zwrotu kosztów za przejechane kilometry albo za ich leczenie albo tak, bo tak.
Jeżeli masz coś do powiedzenia na temat, którego dotyczy wątek to się wypowiedz. Jeżeli nie to nie sądzę aby ktoś jeszcze odpowiadał na Twoje pytania nie na temat.
agix1212
początkujący
początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 2010-01-25, 20:20:14
Gadu-Gadu: 0

Re: CO SIĘ DZIEJE W OSTRÓDZKIM SCHRONISKU DLA ZWIERZĄT????????

Post autor: agix1212 »

Temido widzę, że pomimo sugestii kilku forumowiczów, Ty w dalszym ciągu nie rozumiesz w jakim celu został założony ten wątek. Przypomnę po raz kolejny – W CELU ZWRÓCENIA UWAGI NA WARUNKI, W JAKICH PRZEBYWAJĄ ZWIERZĘTA W OSTRÓDZKIM SCHRONISKU.
Mylisz się również uważając, że ktoś tutaj broni UM. Gdybyś przeczytała uważnie (tzn. ze zrozumieniem) cały wątek, wiedziałabyś jakie są zastrzeżenia co do sprawowanej nad Zarządzającą schroniskiem kontroli, warunków przetargu itp. itd. Poza tym, czytając ze zrozumieniem poznałabyś też odpowiedzi na część swoich pytań.

Natomiast jeżeli chodzi o Twoje zarzuty dotyczące adopcji zagranicznych nie będę dyskutować, nie jestem prawnikiem. Jeśli masz dowody na to, że AFN (podobnie jak większość organizacji niosących pomoc bezdomnym zwierzętom) jest na tyle nieodpowiedzialna (żeby nie napisać głupia), że łamie prawo wywożąc je zagranicę, nie zwlekaj – złóż zawiadomienie do prokuratury (z tego co wiem to obowiązek każdego obywatela). W końcu to bardzo poważne zarzuty. A jeżeli masz po prostu ochotę się pokłócić, załóż swój wątek i nie zaśmiecaj tego.

Ja osobiście cieszę się bardzo, że chociaż niewielka część zwierzaków, po latach spędzonych w obskurnych boksach dostała szansę na godne życie wśród kochających ludzi i serce mi rośnie oglądając ich uśmiechnięte mordki w nowych domach.
temida
początkujący
początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 2010-04-28, 18:50:21
Gadu-Gadu: 0

Re: CO SIĘ DZIEJE W OSTRÓDZKIM SCHRONISKU DLA ZWIERZĄT????????

Post autor: temida »

magnolia pisze:I proszę - musiałaś poszukać stosownej ustawy na stronie TOZu. Tak, Temido, tam można znaleźć podstawowe ustawy:) Gdybyś jednak poruszała się po stronach internetowych jak fachowiec podałabyś tu link chociażby do stron sejmowych.
A kto tu powolywal sie na TOZ? No to rozorzazenie ze strony www TOZ :wink:
]
No, ale nie ma tego złego - przynajmniej wiesz już jakie ustawy dot. zwierząt w Polsce obowiązują. Tylko wiesz co? tu nie ma wszystkich. Udowodnij swoją znajomość prawa i wymień te, których TOZ na swojej stronie nie zamieścił.
Ja Tobie nic nie musze udawadniac. Widac, ze nie odrozniasz rozporzadznia od ustawy wiec o czym mam z Toba dyskutowac?
Pytania, które tu wystosowałaś powinnaś zadać tym , do których je kierujesz - zarządzającej schroniskiem, Wydziałowi Inwestycji i Gospodarki Komunalnej UM, inspektorowi z PIW.
Co ja powinnam to ja wiem a co Ty powinnas? :wink:
[/quote]
Tak jak pisze Monika1 - załóż sobie nowy wątek, w którym będziesz mogła prowadzić dyskusję na temat prawnych aspektów adopcji zwierząt w kraju i zagranicą. Ten wątek dotyczy warunków panujących w schronisku.[/quote]
Przepraszam ale nie ja w tym wątku poruszylam temat "adopcji" zagranicznych. Jak ktos uderzy w stol to chyba spodziewa sie, ze nozyce sie odezwa. Chcialas jeszcze hymny pochwalne nad wywozem psow do Niemiec i "calowanie po nogach" za to? Niech ludzie wiedza jak to jest z tym wywozem, ze jest to takie bezinteresowne i z wielkiej milosci do kasy, ups, do zwierzat.
psyikoty
początkujący
początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 2010-02-02, 10:50:46
Gadu-Gadu: 0

Re: CO SIĘ DZIEJE W OSTRÓDZKIM SCHRONISKU DLA ZWIERZĄT????????

Post autor: psyikoty »

temida pisze: Kto te psiaki kastrowal, czyj koszt to jest?
I wytlumacz mi logicznie po co urzedowi/schronisku potrzebny jest posrednik do tego wywozu psow do Niemiec?
Myślę że zbędna jest dyskusja z Tobą Temido. Kastracje i sterylizacje psów wyjeżdzających do Niemiec lub Szwecji na pewno nie ponosi ani UM ani P. zarządzająca, nawet czipowanie spada na fundację. Niejednokrotnie psy nawet nie są zaszczepione co uniemożliwia im wyjazd do domu w Niemczech czy Szwecji, gdzie czeka już na takiego pieska kochająca rodzina.

A co do pośrednika to sprawa sie ma tak ,że organizacje zagraniczne nie podejmą współpracy z UM ani z taką osoba jaka jest p. Gurzyńska. Współpracują z takimi samymi organizacjami jak one same, bo im wierzą że opiekują sie zwierzakami tak jak to mają zapisane w statucie.

Proponuję tak jak moje poprzedniczki/cy abys założyła swój wątek odnośnie adopcji i innych nurtujących Cie pytań.
I nie musisz tu wszystkich atakować, lepiej spożytkujesz swoją agresję jeśli udasz sie do schroniska lub Um i powiesz im co powinni zrobić i za kogo odpowiadają.
temida
początkujący
początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 2010-04-28, 18:50:21
Gadu-Gadu: 0

Re: CO SIĘ DZIEJE W OSTRÓDZKIM SCHRONISKU DLA ZWIERZĄT????????

Post autor: temida »

agix1212 pisze:Temido widzę, że pomimo sugestii kilku forumowiczów, Ty w dalszym ciągu nie rozumiesz w jakim celu został założony ten wątek. Przypomnę po raz kolejny – W CELU ZWRÓCENIA UWAGI NA WARUNKI, W JAKICH PRZEBYWAJĄ ZWIERZĘTA W OSTRÓDZKIM SCHRONISKU.
Mylisz się również uważając, że ktoś tutaj broni UM. Gdybyś przeczytała uważnie (tzn. ze zrozumieniem) cały wątek, wiedziałabyś jakie są zastrzeżenia co do sprawowanej nad Zarządzającą schroniskiem kontroli, warunków przetargu itp. itd. Poza tym, czytając ze zrozumieniem poznałabyś też odpowiedzi na część swoich pytań.
Warunki przetargu sa tu podane enigmatycznie. Ok, poszukam sobie na stronach ostrodzkiego BIP-u :wink: O zastrzezeniach co do zarzadcy tez czytalam, nie wypowiadam sie na ten temat. Rozumiem, ze stosownie do tego kroki prawne poczyniliscie.
Natomiast jeżeli chodzi o Twoje zarzuty dotyczące adopcji zagranicznych nie będę dyskutować, nie jestem prawnikiem. Jeśli masz dowody na to, że AFN (podobnie jak większość organizacji niosących pomoc bezdomnym zwierzętom) jest na tyle nieodpowiedzialna (żeby nie napisać głupia), że łamie prawo wywożąc je zagranicę
Widac, ze nie rozumiesz kto ma prawo do dysponowania bezdomnymi schroniskowymi psami/kotami a kto nie. Najpierw to postaraj sie zrozumiec, pisalam o tym niedawno.
Ja osobiście cieszę się bardzo, że chociaż niewielka część zwierzaków, po latach spędzonych w obskurnych boksach dostała szansę na godne życie wśród kochających ludzi i serce mi rośnie oglądając ich uśmiechnięte mordki w nowych domach.
Taa, tylko w Niemczech sa kochający ludzie, to skad u nich w schroniskach sa bezdomne psy, moze wszystkie polskie sa? Dlaczego Ci ludzie nie wezmą psa z niemieckiego schroniska, milosc nadzwyczajna do polskich psow, dziwne. A moze by poprostu nie dostali, moze juz im odmowiono i szukaja w innych miejscach, gdzie łatwiej dostac psa?
temida
początkujący
początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 2010-04-28, 18:50:21
Gadu-Gadu: 0

Re: CO SIĘ DZIEJE W OSTRÓDZKIM SCHRONISKU DLA ZWIERZĄT????????

Post autor: temida »

psyikoty pisze:
temida pisze: Kto te psiaki kastrowal, czyj koszt to jest?
I wytlumacz mi logicznie po co urzedowi/schronisku potrzebny jest posrednik do tego wywozu psow do Niemiec?
Myślę że zbędna jest dyskusja z Tobą Temido. Kastracje i sterylizacje psów wyjeżdzających do Niemiec lub Szwecji na pewno nie ponosi ani UM ani P. zarządzająca, nawet czipowanie spada na fundację. Niejednokrotnie psy nawet nie są zaszczepione co uniemożliwia im wyjazd do domu w Niemczech czy Szwecji, gdzie czeka już na takiego pieska kochająca rodzina.
No do Szwecji to i tak minimum 120 dni od szczepienia i potwierdzone badaniem krwi na przeciwciala(wscieklizna), tak? no i jeszcze pare szczegolow, dla szczeniat. I jeszcze pare innych wymogow zdrowotnych dla psow. Do Niemiec trzy tygodnie po szczepieniach.
A co do pośrednika to sprawa sie ma tak ,że organizacje zagraniczne nie podejmą współpracy z UM ani z taką osoba jaka jest p. Gurzyńska. Współpracują z takimi samymi organizacjami jak one same, bo im wierzą że opiekują sie zwierzakami tak jak to mają zapisane w statucie.
W ustawie tez jest zapis, ze obowiazkiem gminy jest opieka nad bezdomnymi zwierzetami i co z tego wynika? Górnolotne tu hasla stosujesz i wykręty:wink:
temida
początkujący
początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 2010-04-28, 18:50:21
Gadu-Gadu: 0

Re: CO SIĘ DZIEJE W OSTRÓDZKIM SCHRONISKU DLA ZWIERZĄT????????

Post autor: temida »

agix1212 pisze:Temido widzę, że pomimo sugestii kilku forumowiczów, Ty w dalszym ciągu nie rozumiesz w jakim celu został założony ten wątek. Przypomnę po raz kolejny – W CELU ZWRÓCENIA UWAGI NA WARUNKI, W JAKICH PRZEBYWAJĄ ZWIERZĘTA W OSTRÓDZKIM SCHRONISKU.
Mylisz się również uważając, że ktoś tutaj broni UM. Gdybyś przeczytała uważnie (tzn. ze zrozumieniem) cały wątek, wiedziałabyś jakie są zastrzeżenia co do sprawowanej nad Zarządzającą schroniskiem kontroli, warunków przetargu itp. itd. Poza tym, czytając ze zrozumieniem poznałabyś też odpowiedzi na część swoich pytań.
No i sa warunki przetargowe:
http://www.bipostroda.24.pl/modules.php ... artid=5096
c) przeprowadzanie obowiązkowych szczepień przeciw wściekliźnie oraz zabiegów weterynaryjnych, w tym sterylizacji zwierząt oraz wszczepiania mikroprocesora

Nie wynika z tego zapisu jasno,ze: każda np. suka/pies, o ile nie ma przeciwwskazan medycznych, musi byc wysterylizowana tak jak i kazdy pies/suka zaczipowany. Zrobia kilka zabiegow i zaczipuja kilka psow i schronisko powie, ze wypelnia warunki umowy. I to bedzie prawda, zgodnie z umową. Szkoda. Jak wynika AFN, tez stawal do przetargu i na to nie zwrocil uwagi?
Monika1
początkujący
początkujący
Posty: 45
Rejestracja: 2010-04-25, 13:39:55
Gadu-Gadu: 0

Re: CO SIĘ DZIEJE W OSTRÓDZKIM SCHRONISKU DLA ZWIERZĄT????????

Post autor: Monika1 »

temida pisze:[
No i sa warunki przetargowe:
http://www.bipostroda.24.pl/modules.php ... artid=5096
c) przeprowadzanie obowiązkowych szczepień przeciw wściekliźnie oraz zabiegów weterynaryjnych, w tym sterylizacji zwierząt oraz wszczepiania mikroprocesora

Nie wynika z tego zapisu jasno,ze: każda np. suka/pies, o ile nie ma przeciwwskazan medycznych, musi byc wysterylizowana tak jak i kazdy pies/suka zaczipowany. Zrobia kilka zabiegow i zaczipuja kilka psow i schronisko powie, ze wypelnia warunki umowy. I to bedzie prawda, zgodnie z umową. Szkoda. Jak wynika AFN, tez stawal do przetargu i na to nie zwrocil uwagi?
idąc tym tokiem rozumowania to w tym przypadku:"Zakres rzeczowo-finansowy przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności: a) wyżywienie zwierząt, b) opiekę weterynaryjną polegającą na kontroli stanu zdrowia zwierząt, prowadzeniu profilaktyki i leczenia oraz zwalczaniu pasożytów wewnętrznych i zewnętrznych u zwierząt,"
też nie jest napisane, że trzeba karmić wszystkie zwierzęta albo wszystkie leczyć czy odrobaczyć, można co siódmemu psu dać jeść albo dać im co drugi dzień, bo nie jest napisane, że codziennie. Rozumiem, że tak postępując zarządzająca nadal nie łamie warunków umowy
Anna01
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 2010-02-04, 12:27:18
Gadu-Gadu: 0

Re: CO SIĘ DZIEJE W OSTRÓDZKIM SCHRONISKU DLA ZWIERZĄT????????

Post autor: Anna01 »

Brawo droga Moniko czytam to co pisze szanowna Temida i nie mogę uwirzyć ,że zależy Jej na dobru tych biednych zwierząt ale cóż nie każdy musi myśleć tak jak Wy to znaczy ludzie dobrej woli . Ta Pani uczepiLa się jednego wątka i ciągnie go bez końca myślę ,że dajcie sobie spokój i nie odpisujcie na te zaczepki i nie denerwujcie się .Nie wiem czy ta Pani wie ,że nasze biedne chore nieuleczalne dzieci też znajdują wspaniałe kochające rodziny za granicą bo tu w Polsce takiego domu znależć nie mogły to straszne prawda ??????????Trzymam za Was mocno kciuki . A wszystkich przeciwników poprawy warunków w schronisku serdecznie zapraszam do niego w sobotę bo w dzień powszedni po 16 jest nieczynne zobaczycie ile radości tym biednym psinkom sprawiają Wolontariusze AFN i jak kochają te dzieciaki a o ich ubezpieczenie proszę się nie martwić od tego jesteśmy my tzn Rodzice .Właśnie oglądałam na stronie AFN nowe domy podopiecznych schroniska ostródzkiego super szukajcie więcej takich domów - brawo dla ludzi dobrej woli i dla tych co stwarzają im nowe domy.
magnolia
początkujący
początkujący
Posty: 83
Rejestracja: 2007-11-21, 17:12:38

Re: CO SIĘ DZIEJE W OSTRÓDZKIM SCHRONISKU DLA ZWIERZĄT????????

Post autor: magnolia »

Ostatnia odpowiedź dla Temidy.
Popisujesz się tu jak początkująca studentka prawa, tylko że brak Ci klasy właściwej dla tej profesji. Z prawdziwą znajomością prawa łączy Cię tylko nick, który obrałaś. Demaskuje Cię charakter wypowiedzi i agresja.

Kilka odpowiedzi:

1.Ponieważ "pierwsze słyszysz: warsztaty dot. adopcji zagranicznych odbyły się 19.05.2009 r. w Szczecinie

2.Zdecyduj się - wchodzisz na stronę TOZ w poszukiwaniu informacji o aktach prawnych a jednocześnie podważasz legalność działań podejmowanych przez tę największą i najstarszą (działa od XIX w.) w Polsce organizację

3.Owszem, w umowach adopcyjnych stosuje się określenia "adoptujący" i "właściciel", ale osoba adoptujaca psa staje sie jego nowym właścicielem. Ponosi koszty jego utrzymania, opieki weterynaryjnej itd. Na utrzymanie zwierzęcia dotychczasowy właściciel nie daje środków. Rodzina adopcyjna i to nie rodzina zastępcza.
A zwierzę można odebrać właścicielowi bez względu na to, czy je kupił, czy adoptował.
Tylko muszą być do tego powody.

4. Wiem co to rozporządzenie, ustawa, uchwała. Widzę, że pisząc do Ciebie trzeba pisać dokładnie i dużymi literami. Może nie zauważyłaś, ale na stronie TOZu są i ustawy, i rozporządzenia.

5. Nie musisz nic udowadniać? Ależ cały czas to robisz. Próbujesz udowodnić, że wiesz więcej i lepiej

6. Nie interesuje Cię opinia innych? To nie wchodź na forum - tu poznaje się opinie innych

7. W sprawie adopcji z niemieckich schronisk zwróć się do Niemców. A tak w ogóle - byłaś w schronisku dla zwierząt w Niemczech? Widziałaś, jak tam jest? Zapewniam Cię, że w porównaniu z naszymi to kurorty dla zwierząt.

To tyle.

Zapewne znów odczytam agresywną odpowiedź, ale od razu Cię informuję - nie interesuje mnie, co masz do powiedzenia
temida
początkujący
początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 2010-04-28, 18:50:21
Gadu-Gadu: 0

Re: CO SIĘ DZIEJE W OSTRÓDZKIM SCHRONISKU DLA ZWIERZĄT????????

Post autor: temida »

Monika1 pisze:
temida pisze:[
No i sa warunki przetargowe:
http://www.bipostroda.24.pl/modules.php ... artid=5096
c) przeprowadzanie obowiązkowych szczepień przeciw wściekliźnie oraz zabiegów weterynaryjnych, w tym sterylizacji zwierząt oraz wszczepiania mikroprocesora

Nie wynika z tego zapisu jasno,ze: każda np. suka/pies, o ile nie ma przeciwwskazan medycznych, musi byc wysterylizowana tak jak i kazdy pies/suka zaczipowany. Zrobia kilka zabiegow i zaczipuja kilka psow i schronisko powie, ze wypelnia warunki umowy. I to bedzie prawda, zgodnie z umową. Szkoda. Jak wynika AFN, tez stawal do przetargu i na to nie zwrocil uwagi?
idąc tym tokiem rozumowania to w tym przypadku:"Zakres rzeczowo-finansowy przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności: a) wyżywienie zwierząt, b) opiekę weterynaryjną polegającą na kontroli stanu zdrowia zwierząt, prowadzeniu profilaktyki i leczenia oraz zwalczaniu pasożytów wewnętrznych i zewnętrznych u zwierząt,"
też nie jest napisane, że trzeba karmić wszystkie zwierzęta albo wszystkie leczyć czy odrobaczyć, można co siódmemu psu dać jeść albo dać im co drugi dzień, bo nie jest napisane, że codziennie. Rozumiem, że tak postępując zarządzająca nadal nie łamie warunków umowy
Zle rozumiesz, jesli nie jest zachowany dobrostan zwierzat; codzienne zywienie, zwalczanie pasozytow, leczenie, to łamie ustawe o ochronie zwierzat. Za to, ze pies/suka nie jest wykastrowany kar jak narazie nie ma, niestety.
temida
początkujący
początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 2010-04-28, 18:50:21
Gadu-Gadu: 0

Re: CO SIĘ DZIEJE W OSTRÓDZKIM SCHRONISKU DLA ZWIERZĄT????????

Post autor: temida »

magnolia pisze:Kilka odpowiedzi:

1.Ponieważ "pierwsze słyszysz: warsztaty dot. adopcji zagranicznych odbyły się 19.05.2009 r. w Szczecinie
No znalazlam w necie, wlacznie z tą umowa adopcyjna co tu przenioslas :wink:
2.Zdecyduj się - wchodzisz na stronę TOZ w poszukiwaniu informacji o aktach prawnych a jednocześnie podważasz legalność działań podejmowanych przez tę największą i najstarszą (działa od XIX w.) w Polsce organizację
Ale argument nie ma co, ze najstarsza i najwieksza? Co podwazam? Pisze przeciez wyraznie, ze to jest handel psami, sprawdz to. Na jakiej podstawie jest mozliwosc przywozenia psow do Niemiec. I dowiedz sie tez, kogo wlasnoscia sa te wywozone psy.
3.Owszem, w umowach adopcyjnych stosuje się określenia "adoptujący" i "właściciel", ale osoba adoptujaca psa staje sie jego nowym właścicielem. Ponosi koszty jego utrzymania, opieki weterynaryjnej itd. Na utrzymanie zwierzęcia dotychczasowy właściciel nie daje środków. Rodzina adopcyjna i to nie rodzina zastępcza.
O jakich umowach mowisz? polskich czy niemieckich to jest roznica?
A zwierzę można odebrać właścicielowi bez względu na to, czy je kupił, czy adoptował.
Tylko muszą być do tego powody
No wlasnie tylko to "tylko". Aby odebrac komukolwiek psa musza to byc powody KARALNE, zagrozenie ZYCIA zwierzecia i to orzeka sąd a jesli ktos nie dotrzyma warunku umowy adopcyjnej np taki; nie moze trzymac psa na łancuchu(ustawowo niekaralne) a trzyma czy mial psa wykastrowac a nie zrobil tego, to zgodnie z nie dotrzymaniem umowy moge mu psa odbrac, bez decyzji sadu. Widzisz tą roznice?
asterix
początkujący
początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 2010-04-25, 08:40:05
Gadu-Gadu: 0

Re: CO SIĘ DZIEJE W OSTRÓDZKIM SCHRONISKU DLA ZWIERZĄT????????

Post autor: asterix »

Z uporem maniaka ,co się tam Qchnia dzieje??????????? Przeczytał ja całe 10 stron i dalej ni chusteczki nie ogarniam.Wojna jakaś czy co?
Monika1
początkujący
początkujący
Posty: 45
Rejestracja: 2010-04-25, 13:39:55
Gadu-Gadu: 0

Re: CO SIĘ DZIEJE W OSTRÓDZKIM SCHRONISKU DLA ZWIERZĄT????????

Post autor: Monika1 »

asterix pisze:Z uporem maniaka ,co się tam Qchnia dzieje??????????? Przeczytał ja całe 10 stron i dalej ni chusteczki nie ogarniam.Wojna jakaś czy co?
na pewno nie dzieje się dobrze ale też najwyższy czas aby to "niedobre dzianie się" w ostródzkim schronisku wyeliminować
temida
początkujący
początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 2010-04-28, 18:50:21
Gadu-Gadu: 0

Re: CO SIĘ DZIEJE W OSTRÓDZKIM SCHRONISKU DLA ZWIERZĄT????????

Post autor: temida »

Monika1 pisze:
asterix pisze:Z uporem maniaka ,co się tam Qchnia dzieje??????????? Przeczytał ja całe 10 stron i dalej ni chusteczki nie ogarniam.Wojna jakaś czy co?
na pewno nie dzieje się dobrze ale też najwyższy czas aby to "niedobre dzianie się" w ostródzkim schronisku wyeliminować
Nie dobrym a wrecz szkodliwym dzialaniem UM bylo to, ze przez kilka dobrych lat, byly przyjmowane psy i koty z okolicznych gmin a miejsca i kasy dla tych psow nie bylo wystaraczająco. Chyba UM uwazal, ze zrobil "biznes zycia" na tych biednych, bezdomnych psach i kotach. Dziwne, ze przez tyle lat milośnicy zwierzat z tym nie zawalczyli.
Jak rozumiem ze, od ubieglego roku juz tych umow nie ma, swiadczy o tym ilosc przyjetych psow. Ale..psy z tamtego okresu, "nazbierane", zapewne jeszcze jakies są.

To dane z BIP-u
Zapytanie nr 1 z dnia 24.11.2009 r.

- Ile zwierząt aktualnie przebywa w schronisku w podziale na gatunki i płeć?

Odpowiedź: 101 suk i 134 psy oraz 51 kotek i 24 kocury.

- Ile zwierząt zostało poddanych adopcji w 2009 roku?

Odpowiedź: 92 psy (ponadto 25 osób odebrało swoje zwierzęta) oraz 62 koty.

- Ile przyjęto zwierząt w 2009 roku?

Odpowiedź: 142 psy oraz 82 koty.

A jak bylo w poprzednich latach?
http://www.boz.org.pl/sch/wm.htm

Dziwne jest, porownujac poprzednie lata 2007/8, ze bylo duzo wiecej przyjmowanych psow niz w 2009r i duzo wiecej adopcji niz w roku 2009. :|

Dziwi mnie tez, ze tyle az kotow trafia do ostrodzkiego schroniska :o Brak kastracji kotow wolnozyjacych sie klania, zapewne duzo kociat do schroniska trafia. No ale coz to nie wlodarze miasta placą za utrzymanie zwierzat z wlasnych kieszeni tylko z kieszeni podatnikow, mieszkancow. "Fajnie" sie wydaje niewłasne pieniadze.
W tych miastach gdzie realizowane sa programy kastracji kotow wolnozyjacych, finansowane przez gminy, koty stanowia srednio 1/3 ilosci przyjmowanych psow. Mozna sobie to zobaczyc w raporcie Argos-u.
Monika1
początkujący
początkujący
Posty: 45
Rejestracja: 2010-04-25, 13:39:55
Gadu-Gadu: 0

Re: CO SIĘ DZIEJE W OSTRÓDZKIM SCHRONISKU DLA ZWIERZĄT????????

Post autor: Monika1 »

skoro AFN odciąża w jakimś stopniu UM w sterylizacji kotów, bo UM nie widział potrzeby, sensu, korzyści itp w takim działaniu, to tym bardziej po co ma teraz wykładać pieniądze na coś co ostatecznie zrobią za niego inni? :-x
anika_1983
początkujący
początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 2010-01-25, 21:24:14
Gadu-Gadu: 0

Re: CO SIĘ DZIEJE W OSTRÓDZKIM SCHRONISKU DLA ZWIERZĄT????????

Post autor: anika_1983 »

Pan Dąbrowski P.O (podkreślam tylko P.O., żeby było jasne) Burmistrza w naszym pięknym mieście znów na sesji Rady Miasta z 30.04 dał wyraz swoim, bądź co bądź, "niestandardowym" poglądom... ogólnie rzecz biorąc wolontariusze - po co oni komu? łażą jak święte krowy, nic dobrego nie robią, tylko zamęt sieją i prace dezorganizują :) bo co? bo przychodzą raz w tygodniu, w godzinach otwarcia schroniska wyznaczonych przez Zarządzającą socjalizować te psy, bo chcą dać im choć trochę ciepła, którego w życiu im zabrakło? bo poświęcają swój czas dla tych zwierząt i robią coś co powinni robić pracownicy schroniska? no rzeczywiście, Ci wolontariusze to mają tupet... poza tym jeszcze zwierzęta karmią, o zgrozo! a przecież w zoo się zwierząt nie karmi... no cóź, w sumie dzikie zwierze, a pies domowy to przecież prawie to samo... no cóż, moje poglądy są troszkę inne, ale kto by tam słuchał zwykłego, szarego obywatela... tylko proszę, Panie Dąbrowski, pamiętać, że idą wybory i nikt inny tylko zwykły, szary obywatel będzie w nich wybierał swojego Burmistrza... może wypadałoby więc mieć choć trochę więcej szacunku do przyszłego, potencjalnego elektoratu? zamiast dziękuję - policzek... w sumie za co tu dziękować - wreszcie ktoś wytknął błędy, a akurat moment taki niestosowny... wbrew temu co się chyba Panu wydaje w naszym mieście jest wielu miłośników zwierząt, którzy bacznie obserwują to co się w sprawie schroniska dzieje... a Pan sam daje świadectwo o sobie...

czy można, w miarę możliwości i dostępności oczywiście, dodać na forum link do wypowiedzi P.O. Burmistrza z sesji Rady Miasta z 30.04 odnośnie sprawy schroniska? drogi Moderatorze... :)
Monika1
początkujący
początkujący
Posty: 45
Rejestracja: 2010-04-25, 13:39:55
Gadu-Gadu: 0

Re: CO SIĘ DZIEJE W OSTRÓDZKIM SCHRONISKU DLA ZWIERZĄT????????

Post autor: Monika1 »

anika_1983 pisze:Pan Dąbrowski P.O (podkreślam tylko P.O., żeby było jasne) Burmistrza w naszym pięknym mieście znów na sesji Rady Miasta z 30.04 dał wyraz swoim, bądź co bądź, "niestandardowym" poglądom... ogólnie rzecz biorąc wolontariusze - po co oni komu? łażą jak święte krowy, nic dobrego nie robią, tylko zamęt sieją i prace dezorganizują :) bo co? bo przychodzą raz w tygodniu, w godzinach otwarcia schroniska wyznaczonych przez Zarządzającą socjalizować te psy, bo chcą dać im choć trochę ciepła, którego w życiu im zabrakło? bo poświęcają swój czas dla tych zwierząt i robią coś co powinni robić pracownicy schroniska? no rzeczywiście, Ci wolontariusze to mają tupet... poza tym jeszcze zwierzęta karmią, o zgrozo! a przecież w zoo się zwierząt nie karmi... no cóź, w sumie dzikie zwierze, a pies domowy to przecież prawie to samo... no cóż, moje poglądy są troszkę inne, ale kto by tam słuchał zwykłego, szarego obywatela... tylko proszę, Panie Dąbrowski, pamiętać, że idą wybory i nikt inny tylko zwykły, szary obywatel będzie w nich wybierał swojego Burmistrza... może wypadałoby więc mieć choć trochę więcej szacunku do przyszłego, potencjalnego elektoratu? zamiast dziękuję - policzek... w sumie za co tu dziękować - wreszcie ktoś wytknął błędy, a akurat moment taki niestosowny... wbrew temu co się chyba Panu wydaje w naszym mieście jest wielu miłośników zwierząt, którzy bacznie obserwują to co się w sprawie schroniska dzieje... a Pan sam daje świadectwo o sobie...

czy można, w miarę możliwości i dostępności oczywiście, dodać na forum link do wypowiedzi P.O. Burmistrza z sesji Rady Miasta z 30.04 odnośnie sprawy schroniska? drogi Moderatorze... :)
bardzo pedagogiczne podejście, brawo dla tego pana! :-x lepiej aby te małoletnie święte krowy paliły trawkę, wystawały pod budką z piwem a po osiągnięciu pełnoletności ustawiły się po zasiłek do opieki społecznej. Zamiast cieszyć się, że młodzi ludzie sami, bez pomocy miasta (boiska, lodowiska, kluby młodzieżowe, baseny itp) organizują sobie czas wolny w tak bardzo pożyteczny sposób to jeszcze się ich obraża i zniechęca? Czy ten pan ma pojęcie ilu wyborców ma dzieci i właściwie odczyta co ten pan może zaproponować młodzieży? pewnie zasadnicza część mieszkańców ma pociechy w wieku do 18-lat i ze spokojem sumienia mogła będzie powiedzieć przy urnach, że temu panu to już dziękujemy, bo nawet na P.O. Burmistrza się nie nadaje
caprio2
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 2010-05-03, 13:20:11
Gadu-Gadu: 0

Re: CO SIĘ DZIEJE W OSTRÓDZKIM SCHRONISKU DLA ZWIERZĄT????????

Post autor: caprio2 »

Jeszcze nikt nie nazwał mnie świętą krową,dopiero musiałam tego doświadczyć z ust PO Burmistrza p.Dąbrowskiego.W pierwszej części może być,ale krowa?Szok!
anika_1983
początkujący
początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 2010-01-25, 21:24:14
Gadu-Gadu: 0

Re: CO SIĘ DZIEJE W OSTRÓDZKIM SCHRONISKU DLA ZWIERZĄT????????

Post autor: anika_1983 »

caprio2 pisze:Jeszcze nikt nie nazwał mnie świętą krową,dopiero musiałam tego doświadczyć z ust PO Burmistrza p.Dąbrowskiego.W pierwszej części może być,ale krowa?Szok!
do tej "świętej krowy" to się tak nie przywiązuj, to nie był bezpośredni cytat ;) ale całość wypowiedzi P. Dąbrowskiego zdecydowanie można odebrać jako obraźliwą, takie moje zdanie. Przykro, że tak mówi się o mieszkańcach miasta, w którym jest się Zastępcą Burmistrza. Przykro, że tak przyjmuje się bezinteresowną pomoc. Ale tak jak już pisałam wcześniej - P. Dąbrowski sam sobie wystawia świadectwo... Nic dodać, nic ująć...
Zablokowany