Nowe w³adze

Moderator: Jacek-P

Jacek
początkujący
początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:14

Nowe w³adze

Post autor: Jacek »

Ciekaw jestem jak bêd± wygl±da³y roszady personalne w urzêdzie miasta. Podejrzewam, ¿e to bêdzie lokalna wersja "1 z 10". Zapewne tylu pozostanie pracowników ze starej ekipy. I mo¿e to co¶ zmieni na lepsze.
Oby.
Anonymous

Re: Nowe władze

Post autor: Anonymous »

Co to jest lepsze. Nie potrzeba ludziom poglądów lecz konkretów. To,że ktoś zwolni połowę tylko dla tego, bo ktoś mó powie
- "ten jest dobry a tamten nie " nie zmieni nic na rynku pracy, ciągle będzie (bezrobocie) bieda. Dzisiaj p.Burmistrz Nosewicz jest można "powiedzieć" wysłany w misję po przyszłość Tego miasta. Jak ktoś kiedyś powiedział "Władca Pierścienia". Problem w tym, że to nie film a ludzie, którzy oddali na niego głos (10.11) oczekują "postępu i rozwoju" to im obiecywał. Czy mu się to uda pokaże pierwszy rok Jego pracy. Ja oczekuje sukcesu, bo jest tak samo mieszkańcem, tego miasta. Prawda jest taka, że kim by nie był Burmistrz, ma On do spełnienia określoną rolę. Oczywiści może się komuś nie podobać, ale cztery lat są jego. Myślę, że tak samo Panowie Radni i Burmistrz znajdą złoty środek dla naszego miasta. Jestem wierzący i życzę Burmistrzowi wszystkiego naj... , bo wierzę w lepsze wszem i wobec.
Anonymous

Re: Nowa Rada Miasta

Post autor: Anonymous »

Odbyło się I posiedzenie nowej Rada Miasta. W wyniku wyborów mieszkańców zaślubiono nowego burmistrza p.Nosewicz. Jednocześnie zrzekł on się wcześniej mandatu radnego w jego miejsce zajmie kolejny z listy okręgowej SLD-UP p. Stanisław Kosek.
Druga rezygnację złorzył p.Piotr Bonisławski dotychczasowy i obecny Dyrektor Szkoły Podstwwowej nr 1. im. Armi Krajowej. W Jego miejsce wchodzi kolejny człowiek z Komitetu Wyborczego "Wspólnota" p. Marek Ługiewicz.
Ps. W przypadku rezygnacji wchodzi kolejny z listy ugrupowania, które otrzymało mandat, człowiek ten jest osobą, która otrzymała najwięcej głosów po rezygnującym.
Wybrano nowego Przewodniczącego Rady Miasta i został nim p.Stanisław Andrzej Bieliński dotychczasowy wice-Burmistrz.
Wybrano także dwuch wice-Przewodniczących Rady Miasta, tytuły wice otzrymali od Rady p.Jan Liberacki i p. Jacek Dudzin.
DŻI

Re: Nowa Rada Miasta

Post autor: DŻI »

I jest bardzo dobrze, ponieważ Rada jest prawicowa. Jeśli burmistrz Nosewicz będzie podejmował złe decyzje zostanie tam skutecznie przystopowany. Na dobry początek proponowałbym Radzie zmniejszenie zarobków, premii i dodatków burmistrza. W końcu "państwo oszczędne" było w programie LSD-UB podczas kampanii z 2001 roku...Pokażcie Panie i Panowie Radni naszemu nowemu władcy, że możliwe są porozumienia ponad podziałami i że nawet prawica jest w stanie wcielać w życie program PZPR, tfu...tzn.LSD :)
Anonymous

Re: Nowa Rada Miasta

Post autor: Anonymous »

Dialog jest potrzebny! Radni z prawa i z lewa, nie powinni zapominać, że oni również mieszkają między ludzmi.
Anonymous

Re: Nowe władze

Post autor: Anonymous »

Ludzie jak za komuny widzą wilka i owce. Myślą ,jak wilk zje owce to oni wszyscy się najedzą. Prawda jest tak, że kiedy likwidowano "mleczarnie" czy "unitrę", to p.Babalski nie był jeszcze Burmistrzem miast. Z drugiej strony spotykam wielu ludzi, którzym się podpisują pod tymi kłamstwami na forum. Jak już powiedziałem w normalnym kraju za szkalowanie bezpodstawne i anomimowe, zostali by oni pociągnięci do odpowiedzialnośc karnej.
Życie pokazało, że p.Babalski został Radnym i teraz potrzebny jest dialog, dialog a nie bezkarne wyzywanie przeciwnika i kierowanie się emocjami lub szowinistycznymi opiniami.Amen
DŻI

Re: Nowe władze

Post autor: DŻI »

W demokratycznym państwie prawa wyborcy decydują o tym, kto ma ich reprezentować, być ich przedstawicielem, czyli, mówiąc po ludzku , kto ma nimi rządzić. Większość wybiera, ale czy to jest dobre, tego jednoznacznie nie potrafię stwierdzić, wszak większość może się mylić...Spójrzmy prawdzie w oczy - w Polsce wszyscy rozmawiają o polityce, lecz prawie nikt się na niej nie zna. Jak więc ludzie, którzy o polityce wiedzą tyle, co o Prostej Eulera, mogą wybrać ludzi rozumiejących ich problemy i potrafiących je rozwiązać, ludzi kompetentnych, uczciwych i politycznie uświadomionych. Czy praczka, sprzątaczka, rzeźnik z Morlin, czy też emerytowany cieć z bibliteki miejskiej interesują się polityką? Czy potrafią ocenić kandydatów według ich rzeczywistych kompetencji? Nie, gdyż podatni są oni na wszelką propagandę, do której przywykli w okresie "Polski Ludowej", mam tu na myśli "gazetkę" wydaną przez tzw. "Alternatywę dla Ostródy" :( Szanowni mieszkańcy grodu nad Drwęcą, którzy pod wpływem owej publikacji zagłosowaliście na Jana Nosewicza, czyli de facto przeciw panu Babalskiemu! Daliście sobie wyprać mózgi. Padliście ofiarą haniebnej manipulacji, sterowanej przez ludzi pozbawionych honoru. To oni oddali za was głos, to oni zadrwili sobie z kultury politycznej, opluli niewinnego człowieka i nadużyli wolności słowa. Przez takich ludzi jak oni, zaczynam wątpić w sens demokracji.
Anonymous

Re: Nowe władze

Post autor: Anonymous »

Prawda wychodzi zawsze na końcu !
EWA S.

"Kurier Oportunistów"nowa czy stara gazeta?

Post autor: EWA S. »

Wszystko dla zysku!
Kiedy Burmistrzem był Babalski
"Kurier Ostródzki" dostawał comiesięczną dotację. Oczywiście był to zysk za propagandę pana Babalskiego.
Dziś "Kurier" klepie po plecach nowego Burmistrza p.Nosewicza uzasadnienie myśląc, że nowy pójdzie śladem Babalskiego.
Gazeta będzie się kręcić, wczoraj dla jednych, dziś dla drugich, aby tylko płacili.
"Kurier ma zasady i zysk to przecież,
ich kręgosłup.
iza

wylazi szydlo z worka

Post autor: iza »

hej
sami widzicie co wyprawiaja nasi prwicowi rajcowie!
DZI wiciaz ma nadzieje ze zostali jeszcze jacys uczciwi po tej stronie:-(
jak sie okazalo to zgraja oportunistow i partykularzy myslacych tylko o swoich "..."
stosowana przez nich demagogia powoli staje sie juz przestarzala
wielka szkoda ze srodowiska zwiazane z kosciolem powoli uwalaja sie tym blotkiem
byli tacy co im zaufali
szkoda
DŻI

Re: wylazi szydlo z worka

Post autor: DŻI »

Izo, nie rozumiem na jakiej podstawie usnułaś swe wnioski, używając słów zaczerpniętych wprost z wystąpień tow. Millera. Muszę wierzyć w sprawiedliwość zasiadającą po prawej stronie sceny politycznej, gdyż po lewej stronie jej na pewno nie znajdę. Jedynymi rzeczami, które się tam znajdują są kłamstwo, obłuda i nieodkupione grzechy przeszłości. Politycy kłamią i okradają - to fakt. Faktem jest też jednak, że nikt nas nie okrada tak jak towarzysze z SLD !
Max

Re: wylazi szydlo z worka

Post autor: Max »

Jasne Lewica kradnie a Prawica tylko pożycza na zawsze i jest cacy. Jestem w stanie zrozumieć twoje przywiązanie do prawicy, twoja sprawa. Jednak bezgraniczne oddanie i wiara w ich dobre uczynki jest odrobine zaskakująca w świetle ich ostatnich działań w radzie miasta.
DŻI

Re: wylazi szydlo z worka

Post autor: DŻI »

Nie wiem o jakie działania Tobie chodzi, Max? Może masz jekieś tajne dotąd informacje? Podziel się ze wszystkimi swą wiedzą, a ja Ci opowiem o działaniach radnych SLD, pana Nosewicza i jego najbliższego otoczenia...
Sen

Re: wylazi szydlo z worka

Post autor: Sen »

Panie Dżi, coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że jest Pan "politycznie poszkodowany". Powinien Pan już zauważyć, że tak zwani zwykli zjadacze chleba chcą normalnie żyć, a nie być piłką na gminnym boisku, gdzie pożal się Boże "politycy" grają w szmaciankę. Weź Pan lepiej, Panie Dżi, swą załogę i leć Pan w kosmos, do lepszych swiatów.
Anonymous

Re: Nowe władze

Post autor: Anonymous »

Pan Nosewicz został wybrany w demokratycznych wyborach i Twoje uwagi tego nie zmienią .Zamiast obrażać tych , którzy na niego głosowali lepiej śpij o tak póżnej porze./Na mój wybór nie miała wpływu ta głupia broszura/.Dokonałem go na podstawie oceny działalności Pana Babalskiego , który został niestety lokalnym kacykiem.
DŻI

Re: wylazi szydlo z worka

Post autor: DŻI »

I had a dream...Miałem SEN, że moim krajem, moim miastem rządzić będą ludzie kompetentni, a nie dawne moskiewskie marionetki... Miałen SEN, że ludzie nie zapomną krzywd wyrządzonych im przez władzę ludową...Miałem SEN, że nie będę musiał już śnić, bo me marzenia staną się rzeczywistością...Obudziłem się...Burmistrzem Nosewicz, vice Dąbrowski...Już wolę ŚNIĆ!!!
Szeryf

Re: wylazi szydlo z worka

Post autor: Szeryf »

DŻi, śpij spokojnie, ORMO czuwa. Jeżeli chodzi o sytuację zaistniałą w Radzie Miejskiej, to skomentuję ją następująco: lewaki odegrali swój stary numer. "Byliśmy przeciw, ale nas przegłosowano". Dlatego z czystym sumieniem będą teraz rąbać kapuchę, którą załatwili im prawusy. Gdyby lewaki mieli choć odrobinę przyzwoitości i honoru, o którym tak bez przerwy mędzą, to zrezygnowaliby z diet i pobierali w kasie UM symbloiczną złotówkę. Ale za co by wtedy chlali?
PiS

kocioł garkowi !!!!!!!!!!!!!

Post autor: PiS »

Jeden schizol już jest, czekam na jego dobre decyzje i na inwestorów(czytaj:wice-Burger).
Jeżeli chodzi o Radę Miasta to powinien być ponad partyjny konsensus a nie podkopywanie szeregów innych opcji politycznych, bo wychodzą one na prostytutki(czytaj:ludzie oddłamy).
Rada powinna być ponad polityczna, bo to samorząd lokalny a nie PGR, gdzie
"radny kradnie a całe miasto na dnie".
Jeżeli chodzi o resztę to mineły czasy PRL-u i dziś nie powiniśmy działać jak PZPR.
Skoro "ów" socjaldemokraci z PZPR, jeszcze tego nie zrozumieli, to znaczy, że nie są warci tytułów jakie zawdzięczają społeczeństwu.
.Kobra

Re: kocioł garkowi !!!!!!!!!!!!!

Post autor: .Kobra »

Pamiętacie ten numer -urna , ktoś wrzuca soją kartę do głosowania, a z boku kandydat na radnego mówi " mam cię w d..." .Oni tak samo traktują teraz Wasze komentarze .Wyciszcie się .
Andrzej

Re: kocioł garkowi !!!!!!!!!!!!!

Post autor: Andrzej »

Jeśli tak faktycznie jest, to za cztery lata usłyszą od nas wyborców "mamy was w dupie". Kilku kandydatów w paździeniku właśnie coś takiego usłyszało od wyborców. Więc nie jest tak różowo jak im się wydaje.
DŻI

Re: kocioł garkowi !!!!!!!!!!!!!

Post autor: DŻI »

Ode mnie słowa "mam was w dupie" panowie Nosewicz i Dąbrowski słyszą już teraz i zapewniam, iż będą je słyszeć zawsze, bo tam jest ich miejsce (w dupie) :)
Andrzej

Re: kocioł garkowi !!!!!!!!!!!!!

Post autor: Andrzej »

Ciekaw jestem czy z taką łatwością stanąłbyś twarzą w twarz przed tymi panami i powiedział im "mam was w dupie". Myślę, że nie, bo każdy normalny człowiek dałby Ci w pysk. Jesteś chamem, arogantem i frustratem. Jeśli masz odwagę pisać takie rzeczy to może masz odwagę podpisać się imieniem i nazwiskiem, aby każdy mógł wiedzieć, z kim rozmawia.
Szeryf

Re: kocioł garkowi !!!!!!!!!!!!!

Post autor: Szeryf »

A Ty Andrzej czemu się nie podpisałeś nazwiskiem?
Andrzej

Re: kocioł garkowi !!!!!!!!!!!!!

Post autor: Andrzej »

A co za adwokata robisz?
DŻI

do Andrzeja

Post autor: DŻI »

Z prawdziwą przyjemnością powiem tym "panom", że mam ich w części ciała, która nawet latem biała!!! Jestem chamem, arogantem? Cieszę się, że tak o mnie mówisz !!! Powiedz jeszcze, że mnie nienawidzisz, a będę w siódmym niebie, obrońco uciśnionych komuchów. Chcesz mnie poznać? Jeszcze nie raz o mnie usłyszysz, zapewniam !!!
Zablokowany