Strona 1 z 1

Parlament Europejski uchylił immunitet europosła Liska!

: 2010-11-11, 18:18:58
autor: jezuita
GORĄCE:
Czwartek, 11 listopada (12:40)
Europosłowie opowiedzieli się w czwartek w głosowaniu za uchyleniem immunitetu Krzysztofa Liska (PO), na którym ciążą zarzuty związane z jego działalnością jako prezesa Polskiego Stowarzyszenia Kart Młodzieżowych i spółki Campus w okresie przed wyborem do PE.

Re: Parlament Europejski uchylił immunitet europosła Liska!

: 2010-11-12, 00:14:53
autor: motocykl
PO oczywiście. Wszystko jasne.

Re: Parlament Europejski uchylił immunitet europosła Liska!

: 2010-11-12, 10:39:55
autor: ALCHEMIK
Powinni polikwidować wszystkie immunitety. Zgodnie z Art. 32. konstytucji
"Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne." :beksa:
Kto widział ukaranego posła, sędziego, czy prokuratora z Art. 231. § 1. Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego. :?:

Re: Parlament Europejski uchylił immunitet europosła Liska!

: 2010-11-16, 19:32:48
autor: jezuita
Obrazek

Re: Parlament Europejski uchylił immunitet europosła Liska!

: 2010-11-18, 23:47:07
autor: jezuita
Platforma Obywatelska najczęściej w TVP.
W dziewięciu stacjach regionalnych TVP najczęściej prezentowano programy wyborcze kandydatów PO, w pięciu województwach - przeważały programy kandydatów PiS, a w jednym - SLD - wynika z opublikowanego raportu Fundacji im. Stefana Batorego.

Programy kandydatów Platformy Obywatelskiej prezentowano najczęściej w stacjach telewizyjnych w województwach: dolnośląskim, kujawsko-pomorskim, lubuskim, łódzkim, mazowieckim, opolskim, pomorskim, poznańskim i zachodniopomorskim.

W województwach: lubelskim, małopolskim, podlaskim, podkarpackim, śląskim oraz w stacjach ogólnopolskich: w "Wiadomościach" i "Panoramie" przeważały programy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości. W woj. świętokrzyskim dominowały materiały kandydatów Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
W większości regionalnych stacji kandydaci prezentowani byli - według oceny Fundacji im. Stefana Batorego - w sposób neutralny (ponad 70 proc. całkowitego czasu na materiały wyborcze). Materiały krytyczne stanowiły kilka procent.

W programach ogólnopolskich ("Wiadomości" o 19.30 i "Panorama" o 18.00) informacji krytycznych było więcej, głównie ze względu na wykluczenie z PiS Joanny Kluzik-Rostkowskiej i Elżbiety Jakubiak.

Fundacja im. Stefana Batorego już po raz trzeci prowadzi monitoring wybranych programów telewizji publicznej, analizując materiały dotyczące kandydatów w wyborach samorządowych od 1 do 19 listopada. Po wyborach samorządowych 21 listopada zostanie zaprezentowany kolejny raport.