praca! a raczej jej brak!

Moderator: Jacek-P

Beata i Olek

praca! a raczej jej brak!

Post autor: Beata i Olek »

Jak się Wam podoba obecna sytuacja na rynku pracy w Naszym mieście emerytów. W którym oni chyba zarabiają jakie takie pieniądze, bo chociaż mają renty i emerytury. Nie wiem, czy to tylko my jesteśmy tak rozgoryczeni tą sytuacją, ale myślę, że jest więcej takich osób. Mamy pyt dlaczego się nie odzywacie, przecież to już jest potężny problem! (plaga bezrobocia). Mamy nadzieję, że ktoś to przeczyta i może zaczniemy coś w tym kierunku wspólnie robić.
Melchior

Re: praca! a raczej jej brak!

Post autor: Melchior »

Kochani macie rację!!! Władze miasta nabierają wody w usta i nic nie robią w kierunku zmiany tej sytuacji. Propozycja wspólnych działań bardzo mi się podoba, proszę tylko o szczegóły. Nie dajmy zwieżć się obietnicom przedwyborczym kandydatów na radnych i burmistrza o tym że walczą lub będą walczyć z bezrobociem. Przez 12 lat nic się nie zmieniło, a tymczasem rośnie pokolenie młodych ludzi, którzy nie wiedzą co to jest praca!
Sabina

Re: praca! a raczej jej brak!

Post autor: Sabina »

A ciekawe, co będzie, jak ci emeryci i renciści odejdą na tamten świat. Co zrobią ich rodziny, które nie oszukujmy się są przez nich właśnie utrzymywane. Przecież poza pieniądzem na dziś przydałoby się też odkładać na emeryturę. A urzędy pracy? To gro "miłych koleżaneczek", zasiedziałych bab. Żadnej własnej inicjatywy, by pomóc młodym ludziom. Moje pytanie na dziś brzmi: po co są urzędy pracy - "POŚREDNICY PRACY"!!!??? (przynajmniej ten w Ostródzie)? Może te urzędy przekazać prywatnym przedsiębiorcom, którzy z całą pewnością tę pracę wykonali by o wiele skuteczniej i tańszym kosztem. Państwa nie kosztowałoby utrzymywanie dużych budynków i niezliczoną liczbę "pracownic", które nie raczą nawet zapoznać się ze swoją ustawą (dot. najważniejszego na dziś problemu, bezrobocia i przeciwdziałania mu).
Pozdrawiam
Bezrobotna, bez prawa do zasiłku
studentka
san-bud

Re: praca! a raczej jej brak!

Post autor: san-bud »

proszę o kontakt 646-40-47
Zablokowany