Strona 1 z 1

Ulice

: 2009-02-02, 09:06:55
autor: Walter
Nie rozumiem czemu w Ostródzie nikt nie odśnieża chodników miejskich. O ulicach nie wspomnę bo po opadach śniegu to ciężko ruszyć się na piechotę czy samochodem po Ostródzie.
Czy wasze spostrzeżenia są podobne.

Re: Ulice

: 2009-02-02, 09:47:55
autor: kaczor
bo zima zaskoczyła drogowców ????

Re: Ulice

: 2009-02-02, 10:11:15
autor: toledo
Dziś RMF informowało o paraliżu Londynu po opadach śniegu i przymrozkach. W Niemczech nikt się takimi jak u nas opadami nie przejmuje i po drobnym śniegu ani pługów ani piaskarek nie puszcza.

Re: Ulice

: 2009-02-07, 09:21:55
autor: Walter
Toledo ja nie mówię o drobnych opadach ale u nas w mieście nie odśnieża sie przy tych duzych opadach. jak trochę zaczęło topnieć to mozna było po kostki w wodzie chodzić. DO pracy prawie kajakiem można było pływac czy to przedwczesne Mistrzostwa Europy w maratonie kajakarskim.

Re: Ulice

: 2009-02-07, 13:35:50
autor: toledo
Mój kolega ożenił się z Niemką i przeniósl az nad Ren. Już pierwszej zimy wzorem sąsiadow zaopatrzył się w łańcuchu, bez których nie dało się jeździć. Media nie robiły larum, tylko ostrzegały. U nas byłby lament nad nieodśnieżonymi ulicami - tam norma (ekonomiczna?).

Nieoczyszczone chodniki to w dużej mierze brak aktywności straży miejskiej, bo to na właścicielach posesji ciąży ten obowiązek. To ich, a nie miasto (o ile chodnik nie przylega do pesesji komunalnej) pociąga się do odpowiedzialności.

Re: Ulice

: 2009-02-07, 17:00:10
autor: kaczor
straż miejska eh. co myślisz że będą się użerać z ludzmi ?? nie chce im sie. wolą stac nad plażą na kajkusie. plakat wyborczy z 2006r Najmowicza wisi nadal przy Szosie Elbląskiej (na posesji myjni samoobsługowej) nic nie robią a powinni

Re: Ulice

: 2009-02-08, 10:51:51
autor: Walter
ja tylko mówię o ulicach typowo miejskich, nie tych leżących przy posesjach prywatnych tam nie ma problemu.