Pomnik dla ubowców

Moderator: Jacek-P

Przemysław

Pomnik dla ubowców

Post autor: Przemysław »

Doszła do mnie woadomość,że Stowarzyszenie Byłych Milicjantów chce zamontowac tablicę na pomniku poswieconym Ubowcom i Milicjantom.
Czy nasze miasto musi sie kompromitowac takimi działaniami? Proponuję ustawić pomniki Bieruta Dzierżyńskiego i NKWDOWCOM.
Anonymous

Re: Pomnik dla ubowców

Post autor: Anonymous »

Kiedy pezeczytałem tą notkę o pomniku przyszła mi do głowy pewna teoria.Ludzie macie pretensje , że ktoś miał ojca czy brata ,który zginą i teraz jego koledzy chcą postawić im pomnik ????Niech stawiają tak naprawde Polska to jeden wielki pomnik tu co chwile lała się krew za tamto czy co innego. Dlaczego mimo historycznych doświadczeń ludzie szargają pamięć ludzi nie żyjących ??? Każdy ma ojca lub brata i cześć , że chce o tym pamiętać. Ocena historyczna nie powinna być posunięta do poglądów szargających ludzkim ciałem po śmierci.Szacunek to jest jedno a ocena historyczna to drugie,trzecie za czyje pieniądze to się stawia."Szanuj bliżniego jak siebie samego"
Skomand
początkujący
początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:14

Re: Pomnik dla ubowców

Post autor: Skomand »

Ciekawe co chca napisac? Nie mam nic przeciw pamieci, ale pomnik, to juz przesada!!! Tym bardziej w srodku miasta! Jak chca to niech stawiaja u siebie w ogrodku!
Anonymous

Re: Pomnik dla każdego !!!

Post autor: Anonymous »

-Widzę , że dla części społeczeństwa szacunek dla zmarłych to sprawa polityczna .
Napis powinien być na pomniku "O własny dom"nad kwestią interpretacji bym nie dyskutował.Dziwie się, że są ludzie zachowujący się jak "Radio partii X" nie potrafiący zaakceptować historii tego narodu,może bolesnej, ale ofiary tej historoii są po obu stronach czy to się komuś podoba czy też nie !!! Bieda jest w tedy gdy łódz przechyla się na jedną ze stron !!!!!!!
Skomand
początkujący
początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:14

Re: Pomnik dla każdego !!!

Post autor: Skomand »

Petara, nic nie rozumiesz z najnowszej historii! O jaki własny dom?
Z sowieckim oficerem w niemal każdej wiosce, ktory w kazdej chwili moze zafundowac ci wycieczke na Sybir?
Wiesz, ze ci ludzie pomagali Sowietom w przesladowaniu Polakow???? W zaprowadzaniu sowieckiego9 porzadku w Polsce?
Wtedy, gdy najlepsi synowie naszej Ojczyzny gnili w Sowieckich i ubowskich wiezieniach??? Jezeli ty akceptujesz taka historie, to beze mnie! Poczytaj troche!
Moge ci podeslac literature!!!
Przemysław

Re: Pomnik dla ubowców

Post autor: Przemysław »

Petara, Ci ubowcy mają swój pomnik na cmentarzu kajkowskim.
Tymczasem ofiary Urzędu Bezpieczeństwa nie mają nawet swoich mogił, ich ciała zakopywano byle gdzie nawet na wysypiskach śmieci. Zwłoki niektórych z nich oddawano też do badań do prosektorium.
Ucz się kolego, bo widac historia nie jest twoja najmocniejszą stroną.
Co do pomnika na ul. Armii Krajowej - nie powinien tam stać.
Anonymous

Szacunek dla zmarłych !!!

Post autor: Anonymous »

Przykro mi ,ale ton waszych uwag jest z pogranicz Lepera i Hitlera.A tego już zaakceptować nie chcę !!!
Przemysław

Re: Pomnik dla ubowców

Post autor: Przemysław »

No proszę, okazało się że kolega wymiękł.
Skomand
początkujący
początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:14

Re: Pomnik dla ubowców

Post autor: Skomand »

Petara, jak nie umiesz dyskutowac na argumenty, to nie dyskutuj, ale nie wyzywaj sie...
Anonymous

Kto pierwszy ten ostatni !!!

Post autor: Anonymous »

Nie mogę gyskutować z kretyństwem nie chodzi o to,że wymiękłem czy nie mam argumętów po priostu wiem, że takie dyskusje są bezclowe. Dyskusja myślę powina iść w innym kierunku a nie jak to się podoba innym aby oczerniać ludzi i opluwać znarłych bo oni nie mają się nawet jak bronić.Kto nie szanuje cudzej historii ten nie ma własnej prawdy !!!
Skomand
początkujący
początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:14

Re: Kto pierwszy ten ostatni !!!

Post autor: Skomand »

Tak jak wszystkim zmarłym należy im sie grob, i maja go na cmentarzu. I to jest szacunek. Ocena historyczna jest natomiast jednoznaczna i nie powinni miec zadnego pomnika w miescie. PS. Strasznie jestes nerwowy, litery ci sie myla...
Anonymous

Re: Pomnik dla ubowców

Post autor: Anonymous »

Cały czas przez historię nasze Ojczyzny mamy do czynienia z koniunktórą polityczną , która po czasie się jadyną słuszną prawdą historyczną. Bardzo przypomina mi to historie kiedy ludzie z mielicji zatrzymują gwałciciela czy szabrowników okradających sklep a za 50 lat ktoś mówi, że to była napaść na obrońców Polski. Jeżeli chodzi o moje podejście do historii to uważam, że należy do tego wszystkiego podchodzić z małą dozą fikcji literackiej. Oczywiście można być panem Bogiem i mówić :" że tamci to frajerzy" , ale w życiu tak naprawdę o to nie chodzi. Nie dzielę ludzi na dobrych i złych bo każdy ma w sobie i dobro i zło. Dla tych co to znają historie lepiej niech oceniają (małe pytanko)" W 1989 roku oddano władzę w Polsce bez jednego strzału,dziś większość w tym kraju woli "PRL" to jak to ocenić historycznie ??? Odpowieć znam-posłucham innych !!! Jeżeli Polacy nie zrozumieją tego co było zawsze będą błądzić, może wam zależy na błądzeniu oby się nie okazał ,że wszystko co zawdzięczają jest pradukcji PRL bo wtedy będzie wstyd.
Marian

Re: Pomnik dla ubowców

Post autor: Marian »

Kretyństwem jest posługiwanie się cytatami z podręczników do nauki historii z przed conajmniej 12 lat. Siedź w tym bagnie dalej.
Sądząc z tonu twoich wypowiedzi faktycznie dyskusja z tobą nie ma sensu.
petar

Re: Pomnik dla ubowców

Post autor: petar »

W czym chcecie szukac sensu w dyskusji ze mnią, nie nie panowie tu chodzi o to ,że wy za wszelką cenę chcecie znaleśc ofiarę, którą można złorzyc na stole ofiarnym waszych poglądów i problem w tym ,że tak naprawdę do nic o tych czasach nie wiecie. Próbujecie doszukać się "dziury w całym" choć tak naprawdę boicie się przyznać do tego ,że jasteście politycznymi i historycznymi guwniarzami !!! W myślicie ,że tak fatwo jest powiedzieć coś i sobie kogoś obrazić i spoko weście odpowiedzialnośc za swoje słowa.Życie to nie fikcja literacka o której tak lubicie rozmawiać -sprawdziliście czy wasz Tata czy Wujek nie był członkiem partii.Podoba mi sie ton waszych wypiowiedzi nazwał bym to "żucić kamień i w nogi".To wyżej to nie był cytat,szybcie słyszałem o białych plamach Polskiej historii, niż wielu ludzi ,choć są tacy ,którzy do dziś o tym nie wiedzą,ale jak już powiedziałem zawsze będą tacy którzy nie chcę o nich słyszeć i dlatego należy przejść nad historią i żyć dalej.W Polsce ciągle jest multum ludzi "krzyczą-zabij brata" dziś to jebnięci faszyści.Czas zrozumieć, że Polska to nasz wspólny dom czy to się wam panowie podoba czy nie !!!
Przemysław

Re: Pomnik dla ubowców

Post autor: Przemysław »

Nikt nie neguje tego, że Polska to nasz wspólny dom. Jednakże w każdym domu panuje pewien porządek. Nie może być w nim chaosu. W tym domu jest miejsce dla każdego kto go miłuje. Dla zdrajców ojczyzny nie ma w nim miejsca. Poczytaj kolego o tym co robił Urząd Bezpieczeństwa w Polsce po 1945 roku, zajrzyj na stronę IPN-u, lub podaj na czym opierasz swoją wiedzę, później możemy porozmawiać, bez wulgaryzmów.
Wpływanie swoim adwersarzom na ambicję i ich obrażanie nie ma sensu (zresztą sądząc z Twojego słownictwa ambicje u innych ludzi nie są zbyt wygórowane).
Przemysław

Re: Pomnik dla ubowców

Post autor: Przemysław »

Nikt nie neguje tego, że Polska to nasz wspólny dom. Jednakże w każdym domu panuje pewien porządek. Nie może być w nim chaosu. W tym domu jest miejsce dla każdego kto go miłuje. Dla zdrajców ojczyzny nie ma w nim miejsca. Poczytaj kolego o tym co robił Urząd Bezpieczeństwa w Polsce po 1945 roku, zajrzyj na stronę IPN-u, lub podaj na czym opierasz swoją wiedzę, później możemy porozmawiać, bez wulgaryzmów.
Wpływanie swoim adwersarzom na ambicję i ich obrażanie nie ma sensu (zresztą sądząc z Twojego słownictwa ambicje u innych ludzi nie są zbyt wygórowane).
Petar

Re: Pomnik dla ubowców

Post autor: Petar »

Śmiać mi się chce bo cięgle macie do mnie jakiś wonty a tak naprawdę nie rozmawicie o temacie. Jacy zdrajcy ??? Wreście nazwałaś rzeczy po imieniu to jednak wy macie chęć postawić szupienice w środku miasta i wieszać tam tych co wedle was zdradzili.
W pierwszej wonie światowej mój dziadek wstąpił we Francji do Armi Halera.
Przeszedł cały front Francuski walczł o Polskę.
Wrucił do wolnej Polski po to aby 1946 roku zostac zbity przez jakiś konowałów z lasu bo był człowiekiem partii chcecie nazwać go zdrajcą???? -Powiedzieć ,że nie miłował Swojego Domu i KRAJU !!!!! Oceniacie moje wypowiedzi a chodzi wam o kolejne stosy z ludzi, którzy tu żyją.Bardzo przypominacie tych co robili rewolucje razem z Dantonem a potem go ścieli. To byli takrze tacy ściemniacze co mówili o zdradzie . Jeżeli chodzi o pracę IPN to myślę ,że jest to farsa "bo Franc z Olem " już spalili akta na pochybel wszystkim inkwizytorom. Pan Mazowiecki miał racje robiąc grubą kreskę . Albo przejdziemy nad historią albo będziemy się nanawidzieć do końca naszych dni a chyba na tym wam i wielu podobnym zależy.
RomaN

Re: Pomnik dla ubowców

Post autor: RomaN »

Też nie rozumiem tej nagonki na ten pomnik. Mój dziadek też po wojnie trafił do wojska skąd skierowali go do milicji. Opowiadał, jak kiedyś pod Olsztynkiem złapali szabrownikow. A o co chodziło tym od tego bicia?
Przemysław

Re: Pomnik dla ubowców

Post autor: Przemysław »

Nienawidzić a chołubić to są dwie różne rzeczy. W swoim sercu nie noszę nienawiści. Ci milicjanci i funkcjonariusze UB mają swój pomnik na cmentarzu. Jeżeli mówisz o grubej kresce to dlaczego obstajesz przy rekonstrukcji pomnika przy ul Armii Krajowej?
Widać że podchodzisz do sprawy z dużą dozą prywatnych emocji bo twój dziadek był w partii i niestety znalazł się na drodze "leśnych", nie stracił jednak zycia czego nie można powiedzieć o tysiącach AKowców, którzy walczyli z komunistami.
Ten wpis jest ostatni, nie zamierzam już rozmawiać na ten temat z Tobą. Uważam to za bezcelowe.
Jarek

Re: Pomnik dla ubowców

Post autor: Jarek »

Bardzo się cieszę P.Przemysławie ,że chce Pan zakończyć tą dziwną dysputę .Myślę , że trzeba wyjść z tego zaklętego kręgu.Czcić należy ofiary po każdej stronie -problem tylko w tym kto to robi.Jest to sprawa każdego z nas .Ważne jest to,aby nie ranić uczuć innych.Nie można żyć wśród grobów trzeba wracać do żywych...Historia nie musi nas dzielić-wystarczy umieć o niej z kulturą rozmawiać i wyciągać wnioski.
Skomand
początkujący
początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:14

Re: Pomnik dla ubowców

Post autor: Skomand »

Przepraszam, Petar, ze probowalem z toba dyskutowac, ale sie nie dalo. Cytuje: "chcecie szukac sensu w dyskusji ze mnią, nie nie panowie" - masz calkowita racje. Nie ma sensu z toba dyskutowac. Twoje wypowiedzi sa niejasne i niezrozumiale. Nie chce mi sie juz analizowac tego belkotu.

Poza tym nie pozwole sie jakiemus nawiedzonemu, nie umiejacemu sie gramatycznie i jasno wyrazic, wyzywac sie od "guwniarzy". Widac jakie frustracje toba miotaja. Ciesz sie, ze dziadek dostal tylko wyciorem po d... Nie wiedzialem, ze po Hallerze sluzyl komunistom.
Anonymous

Re: Pomnik dla ubowców

Post autor: Anonymous »

Zabili mi dziadka w 1946 roku.
Nauczcie się czytać !!!!!
Mam jasną ocenę faktów ten kto szydzi, z cudzej śmierci nie jest wart własnego życia.
To właśnie dotyczy właśnie was !!!
Macie problem bo politycznie powiniście być przeciw komunistom i tu was du... boli , że nic nie czujecie a co innego musicie powiedzieć.I nauczcie się czytać między wierszami to stwierdzenia o szukaniu sensu dyskusji dotyczy was nie mnie, to ja stwierdzam, że jesteście cieniasy bo histori Polski nie rozumiecie i szukacie ofiary własnych poglądów. Na marginesie to stwierdzenie, że Hallerczy służył komunistom jest dowodem nie jego winy lecz waszej głupoty, niczego nie nauczyła was historia PRL. Nazwę was nie świadomi laicy !!!Będę bronił swoich poglądów choć nie rozumiecie nawet połowy słów.
Anonymous

Re: Pomnik dla ubowców

Post autor: Anonymous »

Przechodź spokojnie przez hałas i pośpiech
i pamiętaj, jaki spokój można znaleźć w ciszy.
O ile to możliwe bez wyrzekania się siebie,
bądź na dobrej stopie ze wszystkimi.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie,
wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych.
Skomand
początkujący
początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:14

Re: Pomnik dla ubowców

Post autor: Skomand »

Napisales "zostac zbity". "Zbity" to nie to samo co "zabity". Naucz sie pisac! Smierci dziadka ci wspolczuje, tak jak kazdej. Czy ten "cienias" to do mnie?
Przemysław

Re: Pomnik dla ubowców

Post autor: Przemysław »

Miałem kiedyś aparat "zorka" 5 się nazywał.
Zablokowany