Zabijani -zabijają???

Moderator: Jacek-P

Awatar użytkownika
dr Jamajczyk
gaduła
gaduła
Posty: 847
Rejestracja: 2004-01-19, 15:00:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: 33%

Zabijani -zabijają???

Post autor: dr Jamajczyk »

"Lech Kaczyński powiedział w wywiadzie radiowym 28 lipca, że osobiście był, jest i pozostanie zwolennikiem kary śmierci. "
Państwo wybaczą, ale jako człowiek, który nie wiele w tej materii może zmienić, skorzystam z okazji i określę swój pogląd.
"Dr Jamajczyk powiedział, że głębi serca 03 sierpnia, że osobiście był i jest i pozostanie zwolennikiem innych form kary."
Obrazek
Awatar użytkownika
czaja
początkujący
początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 2005-02-18, 15:55:58
Gadu-Gadu: 0

zmiany w kodeksie

Post autor: czaja »

j.......ć, karać, nie nagradzać. Tylko nie zabijać.
Awatar użytkownika
ryba
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 220
Rejestracja: 2006-03-02, 14:32:11

Post autor: ryba »

"Można czynić zło nie tylko swoim działaniem, ale także zaniechaniem działania."

Obrazek

Jestem ZA.
Awatar użytkownika
dr Jamajczyk
gaduła
gaduła
Posty: 847
Rejestracja: 2004-01-19, 15:00:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: 33%

cóż........

Post autor: dr Jamajczyk »

"Pedofile i gwałciciele nigdy nie wyjdą z więzień



W referendum Szwajcarzy powiedzieli "tak" dla społecznej inicjatywy, przewidującej dożywotnie internowanie przestępców seksualnych oraz bandytów uznanych za szczególnie niebezpiecznych i niepoprawnych.

Inicjatywa, zgłoszona przez rodziny ofiar przemocy i poparta wcześniej przez 200 tys. podpisów, zakłada, że "przestępcy seksualni lub złoczyńcy uznani za bardzo niebezpiecznych i niezdolnych do poprawy" pozostaną internowani aż do śmierci z racji "wysokiego ryzyka recydywy", bez możliwości urlopu czy wcześniejszego zwolnienia, niezależnie od ich dalszej postawy.

Uchylenie internowania będzie możliwe tylko wówczas, jeśli "nowe ustalenia naukowe" pozwolą ocenić, że więzień rokuje nadzieje na poprawę i nie stanowi więcej zagrożenia dla społeczeństwa.

Inicjatywę poparło 56,2 proc. głosujących i większość z 26 szwajcarskich kantonów. Spotkała się ona natomiast ze sprzeciwem rządu federalnego.

Status "bardzo niebezpiecznego i niepoprawnego przestępcy" będzie określany w momencie ogłoszenia zasadniczego wyroku, na podstawie dwóch niezależnych i zgodnych ekspertyz. Te ostatnie będą też potrzebne dla uchylenia internowania, a instancja, która na ich podstawie wyda taką decyzję, będzie odpowiedzialna w przypadku recydywy.

W chwili obecnej szwajcarski kodeks karny dopuszcza możliwość dożywotniego internowania przestępców cierpiących na zaburzenia umysłowe.

Rząd i parlament muszą teraz przedstawić szczegółowy tryb realizacji przyjętego tekstu, który nie wyszczególnia np., w jakiego rodzaju zakładach więźniowie mieliby pozostawać do końca swych dni.

Za inicjatywą opowiedziała się populistyczna Demokratyczna Unia Centrum, która w wyborach parlamentarnych w październiku 2003 roku stała się pierwszą partią w Szwajcarii.

W zaleceniu dla wyborców, rząd szwajcarski podkreślił, że wspomniana inicjatywa "jest dyskusyjna z punktu widzenia praw człowieka".

a czemu u nas tak nie moze być ?!!!!!"
RobertP
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 191
Rejestracja: 2006-03-10, 19:01:01
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Zabijani -zabijają???

Post autor: RobertP »

dr Jamajczyk pisze:"Lech Kaczyński powiedział w wywiadzie radiowym 28 lipca, że osobiście był, jest i pozostanie zwolennikiem kary śmierci. "
Państwo wybaczą, ale jako człowiek, który nie wiele w tej materii może zmienić, skorzystam z okazji i określę swój pogląd.
"Dr Jamajczyk powiedział, że głębi serca 03 sierpnia, że osobiście był i jest i pozostanie zwolennikiem innych form kary."
czasami też tak myśle ale po kilku wiadomościach zmieniam zdanie ...
tak na marginesie, nie wiem czy sobie zdajesz sprawę z tego ,że w Polsce o ile rocznie popełnia się
ok. 1100-1300 zabójstw ( tzn. tyle ciał się znajduje ) to rocznie ginie 20 tyś. ludzi ( czyli przeszło pół promila całego żyjącego w Polsce narodu - W CIĄGU KAŻDEGO ROKU ), z których wprawdzie większość się gdzieś
później znajduje żywych, ale i tak pozostaje jeszcze kilka tysięcy, których nie znajduje się nigdy ( tzn. ciał się nie znajduje - polskie lasy są przepastne ) I nikogo w Polsce ten fakt nie interesuje, ani policję ani polityków ( nie ma ciała to nie ma sprawy; np. zgłaszające na policji zaginięcie męża żony zbywa się żartami : " że pewnie
mąż poszedł sobie do innej " ). Fajnego argumentu użył kiedyś w liście do jednej z gazet jeden z czytelników : proponował, żeby polscy politycy którzy są przeciw KŚ, i dlatego zasłaniają się UE, wytłumaczyli społeczeństwu dlaczego w Europie KS jest BE, ale aborcja i eutanazja
są CACY, a nawet są bardzo kultywowane.
nie wiem czy zdajecie sobie sprawę że głosując za UE Polacy odrzucili karę śmierci jednak wszelakie sondaże wykazują, że ok 75% Polaków jest za jej przywróceniem tym bardziej jak czyta sie o takich czy podobnych zbrodniach
temat rzeka czy nie więc dalej:
Humanitaryzm państwa dotyczy zbrodniarza, a nie niewinnej ofiary i jej rodziny. Dwa aspekty ekonomiczne. W Polsce, w wyniku różnych okoliczności, w celu realizacji przestępczych zamiarów, jest wysoka „opłacalność” popełnienia morderstwa. Jest ograniczona szansa znalezienia ciała ofiary ( duża liczba osób zaginionych ). Jeśli jednak się je znajdzie, to trzeba znaleźć sprawcę. Jeśli się to uda, to nie znaczy, że przyzna się on do winy. Jeśli przyzna się, to niekoniecznie sąd mu winę udowodni. Jeśli udowodni to, np. w wyniku udawanej skruchy, może liczyć na łagodny wyrok. Następuje odsiadka z udzielaniem przepustek. W ten sposób jest możliwość powrotu do recydywy ( znane przypadki ). A za „dobre” sprawowanie skrócenie kary. Koszty utrzymania osadzonego w więzieniu ponoszone przez państwo. Ile istnień ludzkich można by uratować w warunkach polskiej służby zdrowia, gdyby zamiast opłacać miesięcznie kwotą prawie 2 tys. zł ( a najpilniej strzeżonych miejsc kilka razy więcej ) koszty utrzymania więźnia w okresie np. 25 lat, pieniądze te przeznaczono na ratowanie życia chorych ?
dr Jamajczyk Czy nadal jesteś za inną formą kary ?
Pamiętacie zapewne głośny napad na Kredyt Bank i schowane zwłoki w studzienkach ... Złapano głównego winowajcę z „Kredyt Banku” który przechodzi wiele rozmów z więziennym psychologiem. Pytany, czy jeszcze raz by zamordował, odpowiedział że tak. A czy również, gdyby istniała kara śmierci, stwierdził że nie wie, bo musiał by się wtedy zastanowić. W wysoko rozwiniętym cywilizacyjnie społeczeństwie, USA, które w dużym stopniu jawi się jako religijne, w latach 70-tych obowiązywało na nią moratorium, lecz do dzisiaj jest ona stosowana, nawet w przypadkach sprawców z chorobą psychiczną. Statystyki amerykańskie podają, że od lat 80-tych, gdy zwiększono liczbę egzekucji, liczba morderstw zmalała.
Co Wy na to ?
Awatar użytkownika
dr Jamajczyk
gaduła
gaduła
Posty: 847
Rejestracja: 2004-01-19, 15:00:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: 33%

życia

Post autor: dr Jamajczyk »

Fajna lawina ale jak myślę szkoda było Twojego entuzjazmu dla zabierania ludzkiego życia. W najcikawszej cześci a dokładnie w wspomnieniu napadu na kredyt bank i na pozur szokujących wyznaniach oprawcy ja doszukuję się jednak Człowieka. bo inaczej tego pojąć nie potrafię. Oczywiście w jakimś stopniu potrafie sobie wyobrazic jaki to zwierzak z tego oprawcy wyszedł ale zastanawia mnie jednak to co stworzyło tego "bydlaka"? Zaznacze, że słowo "bydlak" ma tu bardzo wskie zastosowanie i dotyczy mordercy skazanego prawomocnym wyrokiem.
Bardzo dużo poświęciłeś na ekonomiczna stronę całego zabiegu. Jak sądze jesteś człowiekiem, który może po prostu wszystko przeliczyć ale czy według Ciebie życie może byc przeliczalne?
Trochę się czuje jak "adwokat diabła" ale Bóg mi światkiem nie chce nim być. Żeby nie było, że chcę Cię atakować ale odpowiedz gdyby w tym Banku Kredytowym np Twój syn też wybrał byś tańsze krzesło elekrtyczne?
Ja jednak jestem aby taki "synek" do końca życia gnił w obozie pracy.
Dziekuje Ci Jah
Awatar użytkownika
ryba
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 220
Rejestracja: 2006-03-02, 14:32:11

Re: życia

Post autor: ryba »

dr Jamajczyk pisze: Ja jednak jestem aby taki "synek" do końca życia gnił w obozie pracy.
Przeciez wiesz, że w Polsce i jaśnie oświeconej Unii Eropejskiej nie ma obozów pracy ( nie licząc włoskich i brytyjskich plantacji truskawek ).
........ i czemu zaraz krzesło elektryczne? Można bardziej "humanitarnie"- komora gazowa, zastrzyk z trucizną.... Bierzmy przykład od naszego sojusznika 8) ....... USA
Łysy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 184
Rejestracja: 2006-02-16, 22:35:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gmina Ostróda

Post autor: Łysy »

Ja tylko chciałbym zamieścić małe sprostowanko. Zobowiązanie do rezygnacji z kary śmierci wcale nie wprowadziła UE jak piszecie Wy i dziennikarze nieuki tylko instytucja nie mająca z Unią nic wspólnego. Chodzi naturalnie o Radę Europy i "Konwencję o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności". Prawdą jest natomiast, iż wszystkie państwa UE muszą ratyfikować ową konwencję co jest jednoznaczne z brakiem kary śmierci w UE.
RobertP
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 191
Rejestracja: 2006-03-10, 19:01:01
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: życia

Post autor: RobertP »

dr Jamajczyk pisze: Bardzo dużo poświęciłeś na ekonomiczna stronę całego zabiegu. Jak sądze jesteś człowiekiem, który może po prostu wszystko przeliczyć ale czy według Ciebie życie może byc przeliczalne?
dr Jamajczyk pisze:Fajna lawina ale jak myślę szkoda było Twojego entuzjazmu dla zabierania ludzkiego życia.
dzięki za uznanie :-) ale myślę że warto podyskutować
ale wiesz hmmm czy mogę mówić Ci na Ty ? ale niech tak zostanie
wiesz dla mnie nie wszystko jest przeliczalne i nie zawsze wartość czegość 1zł to wartość tylko 1 zł
nie jestem tak do końca materialistą - w końcu każdy nim jest poczęści
dr Jamajczyk pisze:Trochę się czuje jak "adwokat diabła" ale Bóg mi światkiem nie chce nim być.
nawiasem mówiąc bardzo dobry film ...
dr Jamajczyk pisze:Żeby nie było, że chcę Cię atakować ale odpowiedz gdyby w tym Banku Kredytowym np Twój syn też wybrał byś tańsze krzesło elekrtyczne?Ja jednak jestem aby taki "synek" do końca życia gnił w obozie pracy.
jeśli tak to oczywiście zgadzam się z Tobą
odchodząc troszkę od UE a posotając w kraju nie wiem czy wiecie, że biskup Tadeusz Pieronek jest zdziwiony postawą PiS, „ która odstaje od nauczania” papieża. Papież, jak wiadomo, jest gorącym przeciwnikiem kary śmierci, lecz w skrajnych przypadkach rozumie konieczność jej użycia w sytuacjach, gdyby to miało uchronić życie istot niewinnych. Osobiście, zamiast zasady wybaczania zanim jeszcze sprawca zacznie żałować swojego czynu, jestem zwolennikiem rozdziału ziemskiego wymiaru sprawiedliwości od świata metafizycznego oraz starej żydowskiej zasady, że nikt nie ma prawa wybaczać w czyimś imieniu i arabskiej praktyki, że ewentualne łagodzenie surowej kary należy pozostawić najbliższym ofiary. Zdaje się, że szóste przykazanie dekalogu w pierwotnej wersji brzmiało „Nie zabijaj, poza prawem”. Jeśli niektórzy ludzie uważają, że nie ma związku z karą śmierci a ochroną niewinnych przed morderstwami, to przypominam rozmowę głównego winowajcy z „Kredyt Banku” z więziennym psychologiem, opisaną wcześniej.
Zablokowany